Знімна Шина Ельбрехта: що це таке і коли застосовується
Шинування - спосіб фіксації зубного ряду, який застосовується при ряді захворювань (наприклад, пародонтиті). За допомогою шинування вдається уникнути розхитування і випадання зубів. Шина Ельбрехта - знімна шинуюча конструкція, що застосовується для зміцнення зубного ряду. Розглянемо докладніше, в чому особливості такої шини, і коли її використовують.
- Дата публікації: 24.08.2022
- Дата останнього редагування: 02.09.2022
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Знімні шини, як правило, застосовують у важких випадках, коли очевидна загроза випадання зубів. Також такі вироби використовуються при травмах щелепи в період загоєння. Конструкції виготовляються окремо для кожного пацієнта з металевих і пластичних матеріалів.
Шина Ельбрехта являє собою конструкцію з безперервних замкнутих гачків (кламерів). Конструкція виготовлена з еластичних матеріалів, які при цьому зберігають міцність. Класичний варіант такої шини забезпечує захист зубів при навантаженнях, що надаються з усіх напрямків, крім вертикального. Це означає, що при жувальному навантаженні така шина захищає погано. З цієї причини подібні конструкції використовуються на початкових стадіях патологій.
Залежно від конкретної ситуації, шину Ельбрехта встановлюють на верхівці, середній або нижній частині зубів. Також в окремому порядку підбираються елементи кріплення.
Розрізняють 2 модифікації шини Ельбрехта:
1. З т-подібними кламмерами – забезпечує додаткову фіксацію зубного ряду. Застосовується при легкому запальному процесі, оскільки в іншому випадку є ризик травмування пародонту.
2. З литою каппою – шина, що знижує жувальну навантаження. Це забезпечується спеціальними ковпачками на передніх зубах.
Показання до застосування шини Ельбрехта
Сьогодні знімне і незнімне шинування застосовується при ряді стоматологічних патологій і станів, що загрожують цілісності зубного ряду.
Показания для шины Эльбрехта:
- рухливість зубів при травмах;
- рухливість внаслідок хвороб ясен;
- наявність пародонтальних кишень;
- масивні зубні відкладення;
- оголені коріння зубів.
Як виготовляють шину Ельбрехта
Шину виготовляють окремо для кожного пацієнта. Процедура виглядає наступним чином:
- зняття зліпка;
- моделювання конструкції;
- виготовлення воскової моделі;
- примірка воскової моделі;
- виконання шини з необхідних матеріалів.
Пам’ятайте, що проблема дефектності зубного ряду сьогодні вирішувана. Оптимальний варіант лікування і підбір відповідної шинуючої конструкції проведе лікар з урахуванням діагностичних даних.
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для постановки діагнозу або лікування.
Джерела:
- «Справочник по стоматологии» / под редакцией АМН СССР проф. А. И. Рыбакова, проф. Г. М. Иващенко. — издание второе переработанное и дополненное. — М.: «МЕДИЦИНА», 1977. — 582 с. — (УДК 616.31(031)). — 100 000 экз.