Імплантація зубів
Імплантація зубів – можливість відновлення зуба в разі цілковитої його втраті. Сучасні імплантологічні технології дають змогу досягти високих естетичних та функціональних показників. Нашим читачам ми детально розповімо про сучасні зубні імплантати і про те, як проходить імплантація зубів у Києві, в Центрі Ізраїльської Стоматології.

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.
- Дата публікації: 24.07.2022
- Дата останнього редагування: 02.03.2023
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Що таке імплант
Імплант – це штучний корінь, який представляє собою надійну опору для коронки. Багато хто помилково вважає, що імплант – це вже повний зубний протез, але це не так. Імплантом (або імплантатом) вважається та частина штучного зуба, яка вживається (імплантується) в щелепну кістку.

Цікаво: історія імплантів зуба
Історія сучасної дентальної імплантації почалася в 1965 році з легкої подачі професора Пера-Інгвара Бранемарка зі шведського Гетеборга. Група професора Бранемарка вивчала явище остеоінтеграції – вживлення певних матеріалів в кісткову тканину. Зокрема, вивчалося, як кістка відновлюється після травм разом з чужорідними матеріалами (наприклад, металевими конструкціями).
Професор Бранемарк помітив, що самим інертним матеріалом (з яким кістка і м’які тканини без проблем уживаються) є титан. Звідси і виникла ідея про створення титанових імплантів, яких можна інтегрувати в щелепи, замість коренів зубів.
Геста Ларссон – перший пацієнт, який погодився на експериментальне лікування. Професор Бранемарк встановив йому титанові імпланти, з якими Ларссон прожив 41 рік, передчасно померши в автомобільній катастрофі.
Однак наступні дослідження Бранемарка затягнулися на довгі роки. Все через те, що у професора були погані відносини з Товариством Стоматологів Швеції. Тільки на початку 80-х років на допомогу професору приходить його колега з Канади – Джордж Зарб. З цього приводу вчені організували конференцію в Торонто, яка і стала відправною точкою в стоматологічній імплантології.
Титан – ідеальний матеріал для виготовлення зубних імплантів. Він інертний, добре приживається з кістковими і м’якими тканинами, а також не викликає алергічних реакцій. Діаметр титанового гвинта становить 3-5 мм.
Імплантати можуть бути розбірними і цілісними. Перші складаються з тіла імпланта, гвинта заглушки, формувача ясен і головки. Нерозбірні імпланти – це цілісні структури, які використовуються для одномоментної імплантації.
Особливості процедури імплантації
Встановлення імпланта – процедура, яка має безліч нюансів. Про них обов’язково повинен знати пацієнт. Грамотний і відповідальний лікар завжди інформує пацієнта про саму процедуру перед діагностикою, підготовчому етапі і кінцевому результаті. Важливо, щоб пацієнт знав про кожен з етапів імплантації.
Розглянемо базові особливості імплантації, без яких не обходиться жодна така процедура:
- Перед імплантацією завжди проводиться ретельна діагностика. Лікарю слід безпомилково встановити стан зубів, щелепи і ротової порожнини пацієнта. Діагностика необхідна для грамотного підбору, як імпланта, так і додаткових лікувальних процедур. Наприклад, якщо у пацієнта недостатньо кісткової тканини в щелепі, то проводиться її нарощування. Наявність інших стоматологічних захворювань вимагають попереднього лікування.
- Ця процедура повинна проводиться досвідченим лікарем-імплантологом. Це обов’язкова умова. По-перше, імплантація передбачає імплантацію штучних елементів в щелепу, що потенційно пов’язана з деякими ризиками. По-друге, важливо, щоб імпланти прослужили не один десяток років. Термін служби виробів також залежить від кваліфікації лікаря. І нарешті, фінансове питання. За оголошену вартість пацієнт бажає отримати якісну послугу. Персонально лікар і клініка несуть відповідальність за виконану роботу. Тому вкрай важливо, щоб всі етапи імплантації були виконані бездоганно. На це здатні тільки кваліфіковані лікарі, за плечима у яких багаторічний досвід роботи.
- Підсумком якісної імплантації має бути відновлення жувальної функції. Завдяки відновленню нормального жування виключається ризик атрофії кістки. Так, якщо видалений зуб вчасно не замінити на штучний, то з часом це призводить до кісткової атрофії щелепи. Відбувається це з тієї причини, що щелепа не отримує потрібного навантаження.
- Імплантація зубів – це не тільки про функціональність, але і високу естетику зубів. Важливо, щоб штучні зуби у пацієнта були не тільки міцними, але і красивими. Центр Ізраїльської Стоматології на Лівому березі Києва велику увагу приділяє не тільки функціональності, але й естетиці. Після імплантації у пацієнта не повинно бути ніякого психологічного дискомфорту. Нові зуби забезпечать гарну усмішку.
Примітно, що імпланти повинні задовольняти не тільки потреби пацієнта, а й лікаря. Виріб повинен бути зручним на етапі встановлення. Здебільшого, провідні виробники імплантів також постачають і відповідні інструменти для успішної імплантації. А стоматологія повинна мати у своєму розпорядженні необхідним обладнанням, що забезпечує якісне проведення процедури з мінімальними ризиками ускладнень.
Імплант або імплантат?
Ви напевно помітили, що в тексті ми використовуємо два терміни – імплант і імплантат. Якщо звернутися до великого тлумачного словника, то там згадується термін «імплантат». Це і є тверда конструкція, яку імплантують в кістку або під окістя. Однак нарівні зі словом «імплантат» також використовується й «імплант». Це слово прийшло до нас із зарубіжних підручників, де англійською мовою вживається термін «implant». У свою чергу, в англійську мову цей термін перекочував з французького. У російській та українській мовах «імплант» і «імплантат» вважаються варіативною нормою, тобто однаково правильними.
Будова імплантата
Як уже говорилося вище, імпланти найчастіше виготовлені з титану та його сплавів. Це сплави з алюмінієм, ніобієм, ванадієм, молібденом та іншими металами. Такі зубні імпланти відрізняються міцністю та відмінною сумісністю з тканинами (не відкидаються). Титанові імплантати служать щонайменше 25 років, а верхня межа їхньої служби необмежена1.
У дуже невеликого числа людей може бути алергія на сплави титану2. Це не означає, що імплантації такому пацієнту не можна робити. У такому разі стоматологи пропонують імпланти із діоксиду цирконію. Тут потрібно враховувати, що вироби з цирконію зазвичай відрізняються високою ціною порівняно з титановими імплантами.

Сам імплантат складається з кількох частин:
- Тіло імплантата. Це, власне, та його частина, яка поринає у щелепу. Найчастіше тіло імпланта вводиться в заздалегідь підготовлене кісткове ложе. Імпланти бувають гвинтовими – вони встановлюються у заздалегідь нарізаний отвір. У деяких виробів загострені кінці, тому під час їхнього встановлення виходить ефект розклинювання. Інший варіант тіла імпланта – циліндр (або стрижень). А якщо кістка надто вузька, то допустиме використання імпланта у вигляді порівняно тонких пластин.
- Гвинт-заглушка. Найчастіше імплантація зубів – процес поетапний. Після вживлення тіла імпланта повинен пройти деякий час, перш ніж лікар поставить коронку (імплант повинен прижитися). Тому імплант закривається слизовою оболонкою. Якщо в тілі імпланта є отвір з різьбленням (для подальшого складання конструкції), тобто небезпека проростання слизової оболонки всередину виробу. Для запобігання такого сценарію використовується титанова гвинт-заглушка.
- Формувач ясен. Цей елемент встановлюється на імплант на час загоєння м’яких тканин. У процесі імплантації важливим є формування правильного контуру ясен.
- Абатмент. Це елемент, який сполучає тіло імпланта з коронкою. Раніше всі абатменти були циліндричними. Але сьогодні використовують широкий асортимент цих конструкцій, які підійдуть для кожного з типів імплантів. Це циліндричні, кутові, конічні абатменти, а також вироби, виготовлені за індивідуальними лекалами.
- Коронка. Це фінальна частина імплантації зубів. На прикріплений абатмент встановлюється коронка, що виготовлена з міцних керамічних матеріалів. Спочатку кріпиться тимчасова коронка, після чого її замінюють на постійну.
Вище ми розглянули основні елементи розбірних імплантів. Їх використання доцільне тільки під час двоетапної імплантації, коли спочатку встановлюється тіло імпланта, а після 2-4 місяців інші елементи зубного протеза. Однак є і нерозбірні вироби для негайної імплантації. В цьому разі тіло імпланта та абатмент є цілісним виробом. Після вживлення такого імплантата лікар на власний розсуд відразу ж встановлює формувач ясен або тимчасову коронку.
Етапи імплантації зубів
Імплантація зубів – процес, який проходить у кілька етапів. Пацієнту важливо знати послідовність процедур, щоб краще бути підготовленим до них. Яким би не був протокол імплантації (двоетапна або моментальна імплантація), є низка етапів, без яких не обійтись. Розглянемо їх докладніше.
Види імплантації зубів
Імплантація зубів проводиться в кілька етапів (двоетапна імплантація) або в один етап. Той чи інший варіант процедури підбирає лікар, виходячи з діагностичних показників. Розглянемо докладніше обидва ці варіанти, їх плюси та мінуси.
Одноетапна
Двоетапна
Одномоментна (експрес)
Це найшвидший спосіб відновлення втраченого зуба. У стоматологічній практиці ця процедура почала практикуватися порівняно недавно.
На відміну від класичної імплантації в кілька етапів, під час одноетапної імплантації пацієнту видаляють зуб і відразу встановлюють імплантат з коронкою.
У такому разі застосовуються нерозбірні (цілісні) імплантати, куди відразу можна встановити коронку. Тому спочатку ставлять тимчасову коронку, а після приживлення металевих конструкцій постійну.

Це класична процедура імплантації зубів, яка проводиться в 2 етапи з тимчасовим проміжком в 3-6 місяців. Це традиційна методика, етапи якої ми вже описували вище: на першому етапі встановлюється тіло імпланта, а за кілька місяців – коронка.

Одномоментна або експрес імплантація – це синонім одноетапної імплантації. Тому, якщо ви помітили вживання таких термінів, то знайте, що це та сама процедура.

Переваги одноетапної імплантації:
- Можливість відновити зуб без тривалого очікування. Це особливо важливо, якщо, наприклад, йдеться про заміну переднього зуба.
- Мінімальні травми ясен. В такому разі імплантат встановлюється у ранку, яка утворилася після видалення зуба. Лікарю практично не потрібно робити жодних додаткових розрізів (або це незначні розрізи). Це помітно знижує ризик запальних та інфекційних ускладнень у післяопераційний період.
- Естетичні показники. Відразу після видалення зуба ясна зберігають форму, необхідну для встановлення коронки. Завдяки цьому зубний ряд зберігає природний вигляд, а біля протезу не утворюється блакитнувата облямівка. Естетичні переваги цієї процедури особливо відчутні, коли потрібна імплантація передніх зубів, від яких, власне, і залежить краса усмішки.
- Немає віддалених наслідків. Одна з ключових переваг миттєвих імплантацій – відсутність загрози атрофії кісткової тканини. Оскільки віддалений зуб відразу ж змінюється на штучний (нехай і з тимчасовою коронкою), це забезпечує негайне навантаження на щелепну кістку.
- Мінімум болю та дискомфорту. Головним чином це пов’язано з відсутністю необхідності в додаткових надрізах. Місцевого знеболювання достатньо для того, щоб процедура пройшла для пацієнта без болю та дискомфорту. Крім того, зникає і необхідність повторних процедур, що зачіпають цілісність ясен.
І все ж, попри такі значні переваги, одноетапну імплантацію проводять рідко. Найчастіше на місці видаленого зуба є запалення м’яких тканин, але це протипоказання для негайної імплантації. Одноетапна імплантація також протипоказана при гнійних процесах у кістковій тканині, остеопорозі або недостатньому обсязі кісткової тканини у щелепі.
Основна перевага двоетапної імплантації в тому, що це більш передбачувана процедура. Більш ніж 99% випадків імпланти приживаються (ризик відторгнення вкрай низький).
Інші переваги двоетапної імплантації:
- Відновлення одного зуба або відразу кількох зубних елементів.
- Можливість наростити кістку в разі її атрофії.
- Найкращі показники функціональності та естетичності штучних зубів.
- Тривала, часто довічна гарантія від багатьох виробників імплантологічних виробів.
Основний недолік двоетапної імплантації – наявність порівняно тривалого проміжку між етапами. Крім того, під час лікувального періоду пацієнту регулярно потрібно відвідувати стоматолога для контролю за загоєнням.
Інші види імплантації зубів
Поділ на одно-і двоетапну імплантацію – найчастіше використовувана класифікація в практичній імплантології. Проте й інші параметри, якими класифікують процедуру. Розглянемо деякі з них:
- Базальна імплантація – різновид процедури, коли імплантат вживлюють не в альвеолярну частину кістки, а в базальну (вона розташовується глибше). Базальна частина кістки не схильна до атрофії, тому ця технологія для деяких пацієнтів гарантує більш високий ступінь стійкості.
- Лазерна імплантація – процедура, за якої використовується лазер для проведення розрізів. Вважається, що лазер покращує показники стану ясен, сприяючи якнайшвидшому їх загоєнню.
- All-on-4 – імплантація зубів, за якої встановлюють 4 імпланти. На них вже можна кріпити протез, який замінює зубний ряд. Іншими словами, цю технологію можна використовувати і за відсутності всіх зубів.
- All-on-6 – різновид методики All-on-6, але з встановленням шести дентальних імплантів.
- Відкладена імплантація – можливість встановлення імпланта в підготовлену лунку, що загоюється, у будь-який час (коли лікар вважатиме за потрібне).
Які імпланти використовує клініка ЦІС
Центр Ізраїльської Стоматології використовує у своїй практиці зубні імпланти від провідних світових виробників. Це швейцарські, ізраїльські, німецькі імпланти, що відрізняються високою міцністю та довговічністю експлуатації. Розглянемо найбільш технологічні та затребувані імпланти, які сьогодні використовуються в ЦІС:
- AlphaBio – імпланти від ізраїльської компанії Alpha-BioTec. Це сучасні імпланти, які близько 30 років використовуються майже в 50 країнах світу. В цей час лінійка імплантів AlphaBio представлена різними виробами під будь-який клінічний випадок. Компанія розробила універсальний імплантат ICE, який підійде для всіх пацієнтів.
- ABDental – сучасні імплантологічні вироби, які понад 20 років успішно застосовуються в країнах Європи, США, Австралії, Україні та багатьох інших країнах. ABDental пропонує, як одно-, так і двоелементні імпланти для всіх клінічних випадків та різних видів імплантації. Лінійка виробів представлена імплантами різних форм – циліндричними, конічними, трапецієподібними та іншими.
- Straumann – вироби від однойменного швейцарського гіганта в галузі стоматологічної імплантології. Імпланти Straumann застосовуються в стоматології вже більше 40 років. Весь цей час дослідницький центр Straumann не припиняє роботи над удосконаленням своїх виробів. Зокрема, досягнуто великих успіхів у розробці поверхонь імплантів, яких піддають піскоструменевій обробці. Завдяки цьому поверхня імплантів стає шорсткою, що прискорює остеоінтеграцію.
- Neodent – бразильські імпланти, які з 2015 року випускає компанія Straumann. Особливість імплантів Neodent – унікальні поверхні Neoporos та Acqua, які забезпечують надійну остеоінтеграцію, а також миттєве змочування біологічними рідинами. Це значно скорочує час приживлення імпланта в кістки.
Вибір тієї чи іншої системи імплантів здійснюється разом із пацієнтом. Враховуються як діагностичні особливості, так і вартість конкретних імплантів.
Ціни на імплантацію
Показання до імплантації
Показання:
- Відсутність одного зуба.
- Відсутність кількох зубів поспіль.
- Повна відсутність зубів (дає змогу провести протезування зубного ряду).
Протипоказання
Імплантація зубів може мати абсолютні, відносні і соціальні протипоказання. При перших імплантацію проводити не можна. При відносних протипоказаннях – можна після вирішення проблеми. Що стосується соціальних обмежень, то в цьому випадку питання обговорюються з лікарем, і рішення приймається виходячи зі способу життя пацієнта. Розглянемо види протипоказань докладніше.
Абсолютні протипоказання:
- Важкі хронічні захворювання, такі як туберкульоз, ревматична хвороба, декомпенсована форма цукрового діабету (яку дуже складно контролювати цукрознижувальними препаратами або ін’єкціями інсуліну).
- Хвороби крові та органів кровотворення.
- Захворювання кісткової системи, під час яких помітно знижені регенеративні можливості кісткової тканини.
- Хвороби центральної та периферичної нервової системи (навіть важкі психічні захворювання).
- Злоякісні захворювання в період проведення лікувальних заходів щодо їх усунення. Також імплантація не проводиться деякий час після закінчення лікування злоякісних новоутворень.
Відносні протипоказання до імплантації:
- Гострі і підгострі форми пародонтиту.
- Висока стираність зубів (зокрема, під час неправильного прикусу). Спочатку проводяться заходи щодо виправлення прикусу.
- Незадовільний стан гігієни ротової порожнини. Важливо, щоб людина дотримувалася гігієнічних рекомендацій.
- Доброякісні пухлини та передракові захворювання ротової порожнини.
- Наявність інших імплантів (наприклад, дротяних швів, кардіостимуляторів, серцевих клапанів, штучних суглобів та інших).
- Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба.
- Бруксизм – патологічний скрегіт зубами.
- Анатомічні особливості будови щелепи, які не дають в цей момент провести імплантацію. Наприклад, це атрофія щелепної кістки (під час якої проводиться нарощування кісткової тканини), ретеновані зуби та інші.
Імплантація зубів також не проводиться під час вагітності та в період годування грудьми.
Соціальні протипоказання:
- Недбале ставлення до свого здоров’я.
- Шкідливі звички – куріння, зловживання алкогольними напоями.
- Погане харчування.
- Деякі особливості професійної діяльності, наприклад, травматичні види спорту або важкі фізичні навантаження.
Переваги імплантації зубів
Якщо протипоказання до імплантації відсутні (зокрема, абсолютні), то у цього метода відновлення зубів є низка переваг.
Переваги:
- Повне відновлення. Імплантація зубів дає змогу відновити один або кілька зубів. Крім того, ви навіть можете відновити весь зубний ряд.
- Довговічність. Сучасні конструкції прослужать 20-25 років і більше.
- Безпека. На відміну від інших способів відновлення зубів, під час імплантації немає необхідності в обточуванні сусідніх зубних елементів.
- Функціональність. Штучні зуби з імплантами володіють таким же функціоналом, як і природні зуби. Імпланти – високоміцні і біосумісні вироби.
- Естетичні показники. За формою і кольором штучні зуби нічим не відрізняються від інших зубів.
- Практично немає обмежень. Штучні зуби витримують навантаження навіть під час пережовування твердої їжі. Тому обмеження в харчуванні мінімальні або зовсім відсутні.
- Швидке приживлення. У 99% випадків сучасні імпланти приживаються без негативних наслідків для здоров’я пацієнта. Уже протягом тижня у людини зникають відчуття чужорідного тіла в ротовій порожнині.
- Профілактика кісткової атрофії. Імпланти забезпечують фізіологічне навантаження на щелепу, що запобігає атрофії щелепи.
Звертаючи увагу на всі переваги, безумовно, не можна не сказати і про недоліки цієї процедури. Головним чином, це наявність абсолютних та відносних протипоказань (за яких імплантація зубів неможлива), а також ціна процедури, яку не всі можуть собі дозволити. Тому потрібно враховувати і те, що ця процедура забезпечує відновлення втрачених зубів на 25 років. Якщо підрахувати, з якою кількістю проблем зіткнеться людина за цей час у разі видаленого зуба, то виявиться, що імплантація зубів вигідна.
Чому не можна затягувати з імплантацією
Якщо ви втратили зуб, то бажано якомога швидше знайти йому заміну. Якщо з імплантацією затягувати, то це може привести до розвитку наступних проблем:
- Атрофія кістки. Про це вже говорилося вище. Нагадаємо, що відсутність належного фізіологічного навантаження на щелепну кістку призводить до її атрофії.
- Зміна вигляду. Відсутність зуба призводить до того, що обличчя в прискореному темпі починає старіти. Дивно, наскільки можуть змінитися риси обличчя від втрати одного або декількох зубів. Зокрема, опускаються куточки рота, западають губи, а носогубні складки стають більш вираженими.
- Порушення мови. Одна з найпоширеніших наслідків за відсутності зуба – дефект мови. Найчастіше виникає шепелявість.
- Психологічний дискомфорт. Неприваблива усмішка – це серйозні психологічні проблеми. У людини втрачається впевненість у собі, вона постійно змушена приховувати свої зуби, щоб оточуючі не помітили дефекту.
- Викривлення зубного ряду. Наші зуби так влаштовані, що їх розташування залежить від суміжних зубів. Якщо з ряду випадає хоча б один зуб, то зміни торкнуться всіх інших зубів. У цій ситуації можливі різні варіанти порушень – від розхитування сусідніх зубів і до викривлення всього зубного ряду.
- Руйнування зубів. Під час втрати зуба і надалі зміщення зубного ряду між зубами нерідко утворюються щілини (діастеми і треми). Наявність таких щілин небезпечно тим, що в них легко розмножуються бактерії і застрягають частинки їжі. Тому в таких місцях часто розвивається карієс.
- Порушення травлення. Стан шлунково-кишкового тракту багато в чому залежить від здоров’я зубів. Відсутність навіть одного зуба може привести до проблем з травленням. Відбувається це з тієї причини, що людина починає відмовляти собі у твердій їжі. А це фрукти, сирі овочі і м’ясо – компоненти, які необхідні для повноцінної роботи травного тракту.
Рекомендації лікарів перед імплантацією
Передопераційна підготовка (перед імплантацією) включає в себе ретельну діагностику. За необхідності пацієнту проводять лікування існуючих стоматологічних захворювань. Часто пацієнтам попередньо проводиться синус-ліфтинг – процедура з нарощування кістки.
Харчування після імплантації зубів
Обмеження в харчуванні стосуються лише післяопераційного періоду. Для кожного пацієнта лікар визначає тривалість періоду, під час якого потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:
- Відразу після імплантації не можна їсти і пити протягом 2-х годин.
- Їжу потрібно пережовувати на протилежному від встановлених імплантів боці.
- Перед їжею на шви потрібно накладати спеціальну пасту (її призначить лікар).
- Після прийому їжі ротову порожнину слід прополоскати антисептичними препаратами.
- На період приживлення імплантів пацієнту потрібно виключити з раціону харчування тверді продукти.
- Виключіть з раціону їжу, яку потрібно довго і інтенсивно пережовувати.
Пам’ятайте, що перераховані вище обмеження мають тимчасовий характер. Після того, як імплант приживеться, можна вживати їжу, як і раніше. Рекомендації залишаються, як і для здорових зубів, наприклад, не гризти горіхи в шкаралупі.
Догляд за порожниною рота після імплантації
Після встановлення імплантів пацієнту слід виконувати деякі загальні рекомендації, серед яких:
- Протягом 10 днів не рекомендовано пережовувати тверду їжу. На цей час не навантажуйте місце, куди імплантовані штифти.
- Протягом 10 днів також потрібно утриматися від куріння і прийому спиртних напоїв.
- Протягом 10 діб чистку зубів пастою рекомендується замінити на полоскання з антисептиком.
- Перші дні після імплантації рекомендується спати на високій подушці.
- Перші дні після імплантації виключіть вживання гарячої їжі і напоїв. Висока температура сприяє кровотечі і розбіжності швів.
- Користуйтеся зволожуючим кремом для куточків рота, які можуть пересихати протягом декількох днів після імплантації.
Надалі гігієнічний догляд практично нічим не відрізняється від загальних правил гігієни ротової порожнини. Чистити зуби потрібно 2 рази на день, а після кожного прийому їжі рекомендується полоскати ротову порожнину.

Notice: Undefined index: blog_simple_text_left_img_text in /home/rs381344/cis.ua/www/wp-content/themes/cis/plugins/blocks/blog.php on line 104
Як запобігти набряку після імплантації
Набряклість в місці оперативного втручання – нормальна післяопераційна реакція. Набряк може зберігатися до 3-х діб. Для якнайшвидшого зняття набряклості рекомендується прикладати до набряку холод.
Примітно, що після імплантації можливі й інші реакції організму, наприклад, головний біль або біль на місці імплантації. Це короткочасні реакції, усунути яких допоможуть знеболюючі препарати (їх має призначити лікар).
Особливості застосування антибіотиків перед імплантацією і в період відновлення
Антибіотики – група препаратів, яка використовується для лікування і профілактики бактеріальних інфекцій. Під час проведення операцій без антибіотиків не обійтися. З їх допомогою вдається запобігти розвитку бактеріального інфекційно-запального процесу.
Імплантація зубів супроводжується травмами пародонту, через який в організм може проникати інфекція. Тому перед імплантацією, а також в післяопераційний період доцільно застосувати антибактеріальні препарати. Найчастіше для цих цілей використовують антибіотики пеніцилінового та цефалоспоринового ряду.
В жодному разі не призначайте антибіотики самостійно. Цим повинен займатися тільки лікар. Важливе і дотримання всіх рекомендацій щодо всього курсу антибіотикотерапії. Ви повинні пропити весь курс, навіть якщо вам достроково стане краще. Якщо скасувати антибіотики в середині курсу, то це істотно підвищує ймовірність розвитку антибіотикорезистентності.
Скільки коштує імплантація зубів в Україні
Сьогодні в Україну приїжджають багато іноземців за стоматологічними послугами. А все тому, що порівняно недорого в нашій країні можна отримати високоякісне лікування. Якщо вам потрібно вставити імпланти, Київ в цьому сенсі – ідеальне місто. У порівнянні з іншими країнами Європи, імплантація зубів під ключ у нас проводиться за хорошими розцінками. Тому якщо вам показана імплантація зубів, Київ для цих цілей підійде краще за інших міст і країн.
Примітно, що багато клінік «грішать» неточною інформацією щодо прайса послуг під ключ. Спочатку пацієнтові на сайті клініки оголошується одна ціна, а потім з’ясовується, що це далеко не повна вартість. У ЦІС зазначені ціни під ключ є кінцевими, за весь обсяг роботи. Відзначимо, що за таку послугу, як імплантація зубів, ціна залежить, як від обсягу роботи, складності клінічного випадку (наприклад, необхідність в синус-ліфтинг), так і вибору конкретного імплантологічного виробу.
Висновок
Підіб’ємо підсумки:
- Імплантація зубів – один з найбільш ефективних методів відновлення зуба після його втрати.
- Нові методи в стоматології в низці випадків дає змогу зробити імплантацію в терміновому режимі – відразу після видалення зуба. Такий метод називають одноетапною імплантацією.
- Класичним і найбільш поширеним вважається двоетапний спосіб імплантації зубів. На першому етапі пацієнту встановлюють тіло імпланта, а через 3-6 місяців – всі інші елементи штучного зуба (абтмент і керамічну коронку).
- Ця процедура проводиться для заміни, як одного, так і декількох зубів. Також можлива і імплантація за відсутності всіх зубів. Методики All-on-4 і All-on-6 передбачають встановлення 4-х або 6-ти дентальних імплантів, на які потім кріпиться зубний протез.
- Сьогодні кращі клініки, де практикують імплантацію зубів пропонують імпланти від провідних світових виробників. Імплантація зубів на Позняках і Лівобережній в клініці ЦІС здійснюється з використанням імплантів Straumann, Neodent, AlphaBio, ABDental та інших висококласних імплантологічних виробів.
- Після імплантації необхідно дотримуватися деяких лікарських рекомендацій протягом періоду, поки не приживеться імплант. Важливо строго дотримуватися всіх правил, оскільки від цього багато в чому залежить якість відновлених зубів.
- Сучасні імпланти служать довго – до 25 років і більше. Тому що здається на перший погляд висока ціна за імплантацію в довгостроковій перспективі виявиться вигідним вкладенням в своє здоров’я.
Ціни на імплантацію зубів у ЦІС
-
Консультація
огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування
500 грн -
Установка 1-го імплантату фірми NeoDent Helix GM
у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
14 500 грн -
Установка 1-го імплантату фірми AB
у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
7 500 грн -
Установка 1-го імплантату фірми Alpha Bio Neo
установка найбільш інноваційного і надійного імплантату від ізраїльської компанії AlphaBio
17 500 грн 11 500 грн -
Установка 1-го імплантату фірми Straumann – BLX SLActive
у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
34 500 грн -
Установка 1-го імплантату Zygoma
при тотальній відсутності кісткової тканини на верхній щелепі встановлюються імплантати, які вгвинчуються у виличну кістку
52 000 грн -
Внутрішньоротова пайка імплантатів1 200 грн
Поширені запитання
-
Який термін служби зубних імплантів?
Сучасні імпланти служать довго – до 25 років і більше. І до того ж дуже важливо дотримуватися гігієнічних рекомендацій та регулярно (2 рази на рік) відвідувати стоматолога.
-
Як довго робиться імплантація зубів?
Все залежить від методу імплантації. Якщо це класична, двоетапна імплантація, то на це доведеться витратити від 3 до 6 місяців. Одноетапна імплантація проводиться відразу після видалення зуба (проте вона далеко не завжди показана).
-
Боляче ставити імпланти?
Ні, оскільки в процесі імплантації застосовується анестезія.
-
Через скільки приживається імплантат, і як зрозуміти, що він прижився?
Сучасні імпланти приживаються в 99% випадків. Приживання імпланта визначає лікар шляхом рентгенологічного знімка. Якщо під імплантом щільність кістки така ж, як і під природними зубами, то це означає, що імплант прижився.
-
Як швидко відбувається звикання до імплантатів?
У більшості випадків пацієнт звикає до імплантів за 2-3 дні. Повне звикання настає через 1-2 тижні.
-
Які аналізи потрібно здати перед імплантацією зубів?
Це рентгенологічні знімки ротової порожнини. Також необхідні аналізи крові на інфекції, рівень цукру і згортання крові. Це стандартний набір діагностичних процедур перед оперативним втручанням.
-
Чи можна ставити імплант відразу після видалення зуба?
У низці випадків це можливо. Основна вимога – відсутність запалення на місці видаленого зуба (що буває рідко).
-
Що не можна робити після імплантації зубів?
Після імплантації протягом 10 днів не можна пережовувати тверду їжу, вживати гарячу їжу та напої, а також палити і вживати спиртне.
-
З якого віку можна робити імплантацію зубів?
Імплантацію зубів бажано проводити не раніше 20-25 років, оскільки до цього віку все ще формується кісткова тканина. У крайніх випадках можливе проведення процедури з 18-ти років.
Джерела
- 1Bozini T, Petridis H, Garefis K, Garefis P. A meta-analysis of prosthodontic complication rates of implant-supported fixed dental prostheses in edentulous patients after an observation period of at least 5 years. Int J Oral Maxillofac Implants. 2011 Mar-Apr;26(2):304-18. PMID: 21483883.
- 2Poli PP, de Miranda FV, Polo TOB, Santiago Júnior JF, Lima Neto TJ, Rios BR, Assunção WG, Ervolino E, Maiorana C, Faverani LP. Titanium Allergy Caused by Dental Implants: A Systematic Literature Review and Case Report. Materials (Basel). 2021 Sep 12;14(18):5239. doi: 10.3390/ma14185239. PMID: 34576463; PMCID: PMC8465040.
Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії
Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина
Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

- Все комментарии 13
- Нейтральные 0
- Положительные 13
-
Юлия Дмитренко
05.03.2020
- Відгук про лікаря: Кушнірук Світлана Михайлівна
Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)
- 3
- 1
-
Ирина
24.10.2019
- Відгук про лікаря: Кушнірук Світлана Михайлівна
- Послуга: Імплантація зубів
Світлана Михайлівна професіонал найвищого рівня! Процедура встановлення імплантів пройшла для мене без особливого дискомфорту (рік назад). Залишки моїх зубів (така генетика) видалили дуже обережно, встановили 2 імпланти, під час роботи лікаря ніякого дискомфорту не відчувала (звичайно зробили наркоз) і після теж особливих нарікань (однієї пігулки знеболювального було достатньо). Так, процедура тривала довго, але все зроблено на найвищому рівні. Імпланти прижилися. Лікарський супровід Світлани Михалівни дуже уважний. Однозначно рекомендую!
- 1
- 1
5 / 5