Мостоподібний протез

Центр Ізраїльської Стоматології займається установкою мостоподібних протезів з опорою на природні зуби або імплантати за найкращою ціною в Києві.

Записатися на консультацію

Мостовидный протез

Установка мостовидного протеза в Киеве

Відсутність або сильна пошкодженість декількох зубів підряд може бути компенсована установкою мостоподібного зубного протеза. Конструкція кріпиться на сусідні з проміжком здорові зуби або на імплантати, відновлюючи повноцінну жувальну функцію щелеп і красу усмішки.

Що таке мостоподібний протез?

Мостоподібний протез – це незнімна протезна конструкція, яка використовується для заміщення декількох підряд дефектних або відсутніх зубів в ряду. У більшості випадків він виготовляється з металокераміки, характеризується гарною зносостійкістю і прекрасним естетичним ефектом. Міст складається з двох або більше спеціально підігнаних коронок, які встановлюються на абатмент або опорні зуби з обох сторін від зазору, утвореного відсутнім зубом або зубами.

Переваги мостоподібних протезів

Істотною перевагою зубного моста є його універсальність: він може замінити як один, так і кілька відсутніх зубів – до 4 одиниць поспіль.

Інші переваги мостоподібного протеза:
 • природність і естетичність;
 • відновлення жувальної функції;
 • запобігання зсуву суміжних здорових зубів;
 • швидке звикання;
 • цінова доступність.

Мостоподібний протез перерозподіляє силу прикусу при жуванні, яка в ситуації відсутності декількох молярів чинить руйнівну дію на інші зуби.

Недоліки

Хоча міст відмінний варіант для відновлення цілісності зубного ряду, у нього теж є деякі недоліки.

Недоліки мостоподібних протезів:
 • необхідність обточування опорних зубів;
 • використання коронок на опорних зубах;
 • можлива оклюзія опорних зубів через підвищене навантаження.
 • атрофія кістки в дефекті під мостом.

Середній термін служби зубного моста становить 10-15 років за умови належного догляду.

Показання до установки

Необхідність установки мостоподібного протеза визначає стоматолог після огляду пацієнта і проведення діагностики на підставі показань:

 • дефекти зубного ряду в бічних і передніх відділах;
 • відсутність одного моляра.

Розглядаючи можливість установки моста лікар, перш за все, оцінює здатність опорних зубів витримати навантаження. Якщо їх міцність недостатня або пацієнт не хоче встановлювати коронки на здорові зуби, то буде потрібно установка імплантату.

Протипоказання:
 • відсутність більше чотирьох зубів або трьох премолярів;
 • запальні захворювання зубів і ясен (тимчасове протипоказання);
 • захворювання кісткової тканини щелепи;
 • патологічна стертість зубів;
 • бруксизм.

Матеріали для виготовлення

Міцність, довговічність, естетичність і ціна мостоподібного протеза залежить від матеріалу його виготовлення. Зубний міст може бути:

 • металевий – практично не використовується в сучасній практиці через низьку естетичність і сильний тиск на опорні зуби;
 • металокерамічний – міцний, зносостійкий і природний протез, який представляє керамічну конструкцію на металевому каркасі;
 • цирконієвий – керамічна конструкція на каркасі з діоксиду цирконію з хорошою міцністю і прекрасною естетичністю, яка витримує максимальні навантаження і надає мінімальний тиск на опорні зуби;
 • пластмасовий – легка і гіпоалергенна конструкція з прекрасною естетичністю, але невисокою міцністю, яка застосовується як тимчасовий захід.

Технології установки мостів

Установка незнімних мостоподібних протезів є одним з найбільш поширених і часто використовуваних методів відновлення цілісності зубного ряду. Існує кілька типів мостів, що розрізняються за технологією установки.

Традиційний міст

Цей тип мостоподібного протеза є найбільш популярним для відновлення втрачених зубів. Його можна використовувати, коли у пацієнта є природні зуби або імплантати по обидві сторони від зазору або пошкодженого моляра чи премоляра. Він являє суцільнолиту металокерамічну або керамічну конструкцію, яка заміщає відсутні зуби і забезпечує комфорт при жуванні і розмові.

Основним недоліком традиційного моста є необхідність сточування емалі зубів для установки коронок. Оскільки емаль не відновлюється, опорні зуби повинні бути захищені добре підігнаними коронками, що виключають ймовірність попадання бактерій.

старые композитные реставрации
мостовидный керамический протез

Консольний мостоподібний протез

Цей тип зубного моста використовується, коли є тільки один анкерний зуб в якості опори для протеза. Застосовується в разі відсутності двох зубів підряд, але не рекомендується для використання на третіх і других молярах, де на опорний зуб або абатмент може бути прикладений дуже великий тиск. Це можливо, якщо протез добре спроектований і якщо консольний зуб – це передній зуб.

Міст «Меріленд»

Цей тип моста не вимагає попереднього сточування емалі опорних зубів за рахунок кріплення за допомогою бічних пластин. Конструкція використовується на передніх зубах у тих випадках, коли прилеглі зуби все ще знаходяться в стабільному стані.

Міст на імплантатах

Популярність мостоподібного зубного протеза з опорою на імплантати щорічно зростає, тому що цей тип протезування не вимагає обточування опорних зубів і передбачає максимальний термін служби. Протез на імплантатах може заповнити до чотирьох відсутніх зубів підряд.

З’єднання занадто великої кількості імплантатів для створення опори моста може привести до серйозних ускладнень, включаючи відторгнення імплантатів. Зубний наліт, який прилипає до поверхні зубного імплантату, потім тунелює під яснами, руйнуючи раніше здорову кістку. Тому вкрай важливо, щоб міст з опорою на три і більше імплантатів був правильно спроектований.

Типи мостоподібних протезів за виготовленням

Зубні мости розрізняються за технологією виготовлення:

 • суцільнолиті – виготовляються в зуботехнічній лабораторії методом лиття при високій температурі і мають найбільшу міцність;
 • адгезивні – адгезивний мостоподібний протез виготовляється з полімерного матеріалу з додаванням скловолоконної нитки для додання міцності і моделюється безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта;
 • штамповані – виготовляються з металу методом штампування, але не використовуються в сучасній практиці через високу вагу і травматизм опорних зубів.

Перед вибором певної конструкції мостоподібного протеза проводиться діагностика і клінічна оцінка придатності щелепи для такого способу протезування. Стоматолог оцінює оклюзію, ризик захворювань пародонту, проводить рентгенографічне дослідження і тестування чутливості зубів пацієнта, після чого вибирається тип мостоподібного протеза.

Як доглядати за мостоподібними протезами

Важливо зберегти зуби здоровими і міцними, оскільки довговічність мостоподібного протеза залежить від міцності опорних зубів. Пацієнту рекомендується:

 • чистка зубів два рази в день;
 • використання зубної нитки;
 • щоденне використання антисептичного засобу для полоскання рота;
 • відвідування стоматолога двічі на рік

Вибір збалансованої дієти для правильного харчування також важливий для продовження терміну служби протеза.

Мостоподібний протез або імплантат?

Зубний міст і імплантат – це два варіанти заміни відсутнього зуба або зубів, і у кожного з них є свої переваги. Обидві конструкції будуються по-різному. Міст складається з вставного зуба, підвішеного між двома або більше коронками, які стоматолог фіксує на підготовлені природні зуби з обох сторін. Імплантат – вставний зуб, який прикріплюється до титанового штифту, вживленого в кістку щелепи.

Місцезнаходження відсутнього зуба важливо враховувати при виборі між мостом або імплантатом. Якщо вибирати міст для заміни моляра, його не буде видно при усмішці, але якщо потрібно заповнити відсутній зуб в передній частині, вид мостоподібного протеза може бути не дуже естетичним. В такому випадку ідеальним рішенням стане імплантат. Крім природного заміщення відсутнього зуба імплантати також допомагають запобігти руйнуванню щелепної кістки. Незважаючи на те, що вживлення імплантата і установка коронки проходить 3-6 місяців (протягом яких пацієнт ходить з тимчасовою коронкою), поки кістка щелепи наросла навколо титанового штифта, результат імплантації довічний, на відміну від моста, який потрібно замінити через 10-15 років.

Центр Ізраїльської Стоматології спеціалізується на імплантації зубів, практикучи передові методики і використовує системи імплантатів провідних ізраїльських фірм: Alpha Bio Tec., Noris і AB Dental Devices. Імплантація проводиться з використанням найсучаснішого обладнання, а керує нею стоматолог-імплантолог міжнародного рівня – професор Фелікс Авербух.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Металокерамічна коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  6900 ₴
 • Безметалева E-Max коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Безметалева коронка на основі циркон огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Металокерамічна коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  6900 ₴
 • Безметалева E-Max коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Безметалева коронка на основі циркон огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки