Пластинкові протези зубів

Втрата кількох зубів або відсутність навіть одного зуба негативно позначається на жувальній функції і сильно псує естетику усмішки. У цьому випадку проблему можна вирішити завдяки пластинковим протезам.

Записатися на консультацію

Пластинчатые протезы

Що це таке

Пластинковий протез зубів – це ортопедична конструкція з основою з полімерного матеріалу: пластмаси, акрилу, нейлону і штучними зубами з пластичних мас, кераміки або металокераміки.

Види пластинкових протезів

Деякі пацієнти часто асоціюють пластинкові протези з вставною щелепою, яку носять зазвичай літні люди. У Центрі Ізраїльської Стоматології ми доводимо, що знімні зубні протези можуть бути не тільки корисними, але також зручними і цілком естетичними при повній або частковій відсутності зубів.

Частково-знімні пластинкові протези

Часткові протези складаються з базису, штучних зубів і системи фіксації: металевих кламерів і аттачменів або безметалових кріплень. Залежно від кількості відсутніх зубів і їх розташування в зубному ряду конструкція частково знімного пластинкового протеза може змінюватися. Відмінності пов’язані, головним чином, з площею і формою базису, а також обраним типом фіксації конструкції. Чим більше відсутніх зубів, тим ширшою має бути пластина, що прилягає до альвеолярних відростків і неба.

Розрізняють часткові знімні пластинкові протези на верхню і нижню щелепу, головною відмінністю яких є менший розмір пластини або її повна відсутність, а також наявність металевих фіксаторів. У протезі на нижню щелепу одна частина, що імітує зуби, виконана з пластичної маси, кераміки або металокераміки, а інша частина конструкції являє собою металеві фіксатори, за допомогою яких протез не тільки чіпляється за здорові сусідні зуби, але і переносить навантаження, що виникає при жуванні.

Повністю знімні протези

Знімні пластинчасті протези – це ортопедичні конструкції, що складаються з зубної протезної пластини і вбудованих в неї штучних зубів. Вони характеризуються великим базисом, що охоплює практично все тверде піднебіння. Це пов’язано з розподілом жувальних сил, переданих під час носіння протеза, по максимально широкій поверхні для запобігання подразнення слизової оболонки ротової порожнини. Нейлоновий протез виготовляється з полімерного матеріалу без видимих затискачів і відновлює всі відсутні або зношені зуби. Він фіксується за допомогою присосок, кламерів або накладається на клей, завдяки чому пацієнтові зручно його знімати і вставляти самостійно.

Протезування на імплантатах

У разі повної адентії пластинкова конструкція встановлюється на імплантати, що забезпечує її надійну фіксацію і допомагає прибрати жувальне навантаження з ясен і слизових порожнини рота. Можливі наступні варіанти установки пластинкового протеза на імплантати:

 1. Протез фіксується тільки на імплантатах. Конструкцію встановлюють на два або більше імплантатів, використовуючи абатменти. Вони дозволяють пацієнтові самостійно і безпечно знімати протез для щоденної гігієни або на ніч.
 2. Протез тримається на імплантатах і балці. Платівка фіксується за рахунок балкової конструкції на декількох імплантатах, а абатменти дають пацієнтові самостійно знімати протез для щоденних гігієнічних процедур.
 3. Фіксований протез на імплантатах. Конструкція фіксується на імплантатах за допомогою спеціальних гвинтів і може бути видалена лише стоматологом, тому щоденні гігієнічні процедури проводяться як для звичайних зубів.

Установка протеза на імплантати забезпечує надійну фіксацію ортопедичної конструкції і зручність її носіння, а такий вид пластінчатих протезів має найпозитивніші відгуки пацієнтів.

Пластинкові протези: показання до носіння

Втрата одного або декількох зубів пов’язана з необхідністю їх заповнення не тільки з естетичних міркувань, але і з-за несприятливих змін в скелетно-м’язовій системі щелепи. Дефекти зубів можуть викликати не тільки порушення прикусу і зміщення зубів, але також біль в щелепі і скроневих суглобах. Протезування зубів пропонує багато можливостей для відновлення втрачених зубів.

Показання до установки пластинкового протеза:
 • часткова або повна адентія;
 • неможливість незнімного протезування;
 • протипоказання до імплантації;
 • алергія на матеріали, що використовуються в незнімних протезах.

Пластинкові протези також рекомендують до установки, якщо у пацієнта є протипоказання до установки бюгельних протезів або мостоподібних конструкцій.

Переваги і недоліки

Переваги протезів:
 • невисока вартість;
 • простота виготовлення протезної конструкції;
 • відновлення цілісності зубного ряду;
 • розподіл жувального навантаження на щелепні кістки;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • простота догляду.
Недоліки протезів:
 • ймовірність подразнення слизової після установки;
 • дискомфорт при прийомі їжі;
 • можливе погіршення дикції;
 • зниження смакового сприйняття.

Варто відзначити, що більшість недоліків носять тимчасовий характер і відносяться до початкового періоду носіння пластинкового протеза.

Пластинкові протези: клініко-лабораторні етапи виготовлення і установки

Виготовлення пластинкового протеза вважається більш простим в порівнянні з іншими типами протезних конструкцій. Для установки протеза потрібно від 3 до 5 відвідувань, за які стоматолог встигає зробити зліпок і правильно підігнати протез під зуби пацієнта.

Етап 1: консультація

Перед протезуванням стоматолог проводить ретельне обстеження пацієнта з використанням сучасного рентгенографічного обладнання та інших засобів, необхідних для виявлення протипоказань до матеріалів, препаратів або видів маніпуляцій. Перед протезуванням стоматолог робить пантомограмму – рентгенівське зображення зубного ряду і на його основі визначає, чи є умови для установки пластини.

Етап 2: зняття зліпків

Стоматолог знімає відбиток зубів з використанням зліпкової маси, підбирає колір протеза під тон природних зубів пацієнта. Після цього в зуботехнічній лабораторії з використанням цифрового протоколу моделюється форма майбутнього протеза.

Етап 3: коригування

Стоматолог приміряє на зубах пацієнта шаблон протеза з воску з прикусними валиками і вносить виправлення, встановлює відповідну висоту оклюзії, тобто перевіряє, як пацієнт кусає, і якою має бути точна висота штучних зубів.

Етап 4: установка протеза

Після коригування воскового шаблону, пацієнту встановлюється пластинковий протез з обраного матеріалу і фіксується заздалегідь визначеним способом в залежності від типу конструкції. Далі стоматолог проводить чистку і шліфування штучних зубів.

У клініці ЦІС на Лівому березі в Києві ми застосовуємо найсучасніші технології виготовлення знімних і частково-знімних міні-пластинкових протезів, використовуючи інноваційну систему IvoBase і технологію лиття під тиском з подальшою полімеризацією протезної конструкції.

Правила гігієни при носінні протезів

Щоб пластинковий протез прослужив максимально довго, він має бути в максимальній чистоті. Для цього потрібно дотримуватися простих правил по догляду за протезом:

 1. Регулярне чищення. Необхідно чистити зуби мінімум двічі на день і дбати про гігієну порожнини рота. Після кожного прийому їжі протез повинен бути очищений від залишків їжі за допомогою зубної нитки та ополіскувача для рота. Те ж саме слід зробити перед сном. Для чищення зубних протезів рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості і спеціальну очищувальну пасту для зубних протезів.
 2. Правильне зберігання. Якщо пластинковий протез знімний, то його потрібно знімати вночі і зберігати в закритій сухій коробці, а перед використанням ретельно промивати проточною водою.
 3. Дезінфікування. Протез потрібно промивати із застосуванням спеціальних очищуючих таблеток: вони видаляють відкладення, вбивають бактерії і усувають запах.

Дотримання простих правил гігієни гарантують тривалий термін служби пластинкового зубного протеза, безпеку його використання і здоров’я ротової порожнини.

Ми спеціалізуємося на протезуванні та імплантації зубів, практикуючи передові методики виготовлення та встановлення протезів за найкращою ціною з використанням найсучаснішого обладнання, високоякісних матеріалів і багаторічного досвіду наших стоматологів-ортопедів та імплантологів.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки