Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Пластинкові протези зубів

У будь-якого виробу є свої переваги та недоліки, і пластинковий протез не є винятком. Розуміння особливостей тих чи інших протезів дають змогу пацієнтові зробити правильний вибір. У статті розповідаємо, кому і коли підійде пластинковий зубний протез.

Пластинкові протези зубів
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 17.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке пластинковий протез?

Пластинковий протез — це знімна конструкція із пластику, яка використовується як при повній, так і при частковій відсутності зубів. В останньому випадку протез називають частковим. Якщо необхідно відновити весь зубний ряд, то говорять про повні протези.

Пластинковий зубний протез
Пластинковий зубний протез

Особливості пластинкових зубних протезів

Тверді пластинкові зубні протези виготовлені з акрилу. Тому їх також називають акриловими чи пластмасовими (пластиковими).

Пластинкові протези зубів також можуть бути виготовлені з нейлону. Це так звана м’яка пластмаса, що відрізняється своєю гнучкістю та більш комфортним носінням1.

У повних протезів немає жодних кріплень. Фіксація здійснюється шляхом щільного прилягання до ясен. При цьому слід зазначити, що пластинковий протез на верхню щелепу також спирається на небо (фіксація досягається шляхом щільного присмоктування, без додаткових елементів).

Що ж до часткових протезів, то у них передбачені системи кріплень. Це кламери, атачмени або безметалові кріплення.

Показання до встановлення

Втрата одного або кількох зубів пов’язана з необхідністю їх поповнення не лише з естетичних міркувань, а й через несприятливі зміни в скелетно-м’язовій системі щелепи. Дефекти зубів можуть викликати не тільки порушення прикусу та зміщення зубів, але також біль у щелепі та скроневих суглобах. Зубне протезування надає багато можливостей для відновлення втрачених зубів.

Показання до встановлення пластинкового протезу:

  • часткова або повна адентія (втрата зубів);
  • неможливість незнімного протезування;

  • протипоказання до імплантації;

  • алергія на матеріали, що використовуються у незнімних протезах.

Пластинкові протези також рекомендуються до встановлення, якщо пацієнт має протипоказання до встановлення бюгельних протезів або мостоподібних конструкцій.

Протипоказання

Як таких протипоказань до носіння пластинкових протезів немає.

Тимчасові протипоказання:

  • Запальні захворювання ротової порожнини. Перед встановленням протезу пацієнт проходить курс лікування.
  • Алергія на матеріал виготовлення. Але це буває вкрай рідко, оскільки сучасні протези є гіпоалергенними. Але навіть за наявності алергії пацієнту підберуть виріб, до якого не буде підвищеної чутливості.

Переваги пластинкових протезів

Пластинковий протез не втратив своєї актуальності, оскільки має низку переваг, в порівнянні з іншими видами протезування.

Плюси пластинкових виробів:

  • Доступна ціна. Пластинковий знімний протез може собі дозволити кожен.
  • Простота виготовлення. Це одні із найпростіших у виготовленні виробів.

  • Відновлення зубного ряду. Навіть за повної відсутності зубів з допомогою такого протеза можна відразу відновити весь зубний ряд.

  • Непогані естетичні показники. Сучасні пластинкові протези непогано виглядають і практично не відрізняються від зубів.

  • Простота догляду. Такі конструкції не вимагають особливих заходів для догляду.

Недоліки

Такі вироби мають низку істотних недоліків, про які обов’язково розповість вам лікар. Враховуючи переваги та недоліки пластинкових протезів, лікарем та пацієнтом приймається виважене рішення щодо доцільності встановлення конструкції.

Мінуси пластинкових протезів:

  • Навантаження на слизову. На відміну від імплантів чи бюгельних протезів, у цьому разі жувальне навантаження розподіляється лише на слизову, а не на щелепу. Зрештою це призводить до зменшення (атрофії) кісткової тканини. З цієї причини базис протезної конструкції перестає відповідати рельєфу слизової оболонки, що вимагає проведення корекційних робіт або виготовлення нового протезу.
  • Недостатня фіксація. Особливо це стосується нижньої щелепи.

  • Тривалий період звикання до виробу. До таких протезів пацієнти довго звикають до одного місяця. У цей період відзначаються неприємні відчуття у роті, порушення дикції та інші зміни.

  • Невеликий термін експлуатації. Найчастіше це 2-3 роки (зрідка до 5 років).

Види пластинкових протезів

Деякі пацієнти часто асоціюють пластинкові протези для зубів із вставною щелепою, яку носять зазвичай люди похилого віку. У Центрі Ізраїльської Стоматології ми доводимо, що знімні зубні протези можуть бути не тільки корисними, але також зручними і цілком естетичними за повної або часткової відсутності зубів. Розглянемо два основні різновиди таких конструкцій.

Частковий знімний пластинковий протез

Часткові протези складаються з базису, штучних зубів та системи фіксації: металевих кламерів та аттачменів або безметалових кріплень. Залежно від кількості відсутніх зубів та їх розташування у зубному ряді конструкція частково знімного пластинкового протеза може змінюватися. Відмінності пов’язані, головним чином, з площею та формою базису, а також вибраним типом фіксації конструкції. Чим більше відсутніх зубів, тим ширшою має бути пластина, що прилягає до альвеолярних відростків і піднебіння.

Розрізняють часткові знімні протези на верхню та нижню щелепу, головною відмінністю яких є менший розмір пластини або її повна відсутність, а також наявність металевих фіксаторів. У протезі на нижню щелепу одна частина, що імітує зуби, виконана з пластичної маси, кераміки або металокераміки, а інша частина конструкції є системою металевих фіксаторів, за допомогою яких протез не тільки чіпляється за здорові сусідні зуби, але і переносить навантаження, що виникає при жуванні.

Частковий знімний пластинковий протез

Повні знімні пластинкові протези

Знімний пластинковий протез – це ортопедична конструкція, що складається із зубної протезної пластини та вбудованих у неї штучних зубів. Такі вироби характеризуються великим базисом, що охоплює майже все тверде піднебіння. Це пов’язано з розподілом жувальних сил, що передаються під час носіння протеза, по максимально широкій поверхні для запобігання подразненню слизової оболонки ротової порожнини.

Нейлоновий протез виготовляється з полімерного матеріалу без видимих ​​затискачів та відновлює всі відсутні або зношені зуби. Він фіксується за допомогою присосок, кламерів або накладається на клей, завдяки чому пацієнту зручно його знімати та вставляти самостійно.

Повні знімні пластинкові протези

Протезування на імплантатах

У разі повної адентії протез встановлюється на імплантати, що забезпечує його надійну фіксацію та допомагає прибрати жувальне навантаження з ясен та слизових порожнин рота. Тобто в даному випадку навантаження здійснюватиметься на щелепу, що дозволить уникнути атрофії кісткових тканин. Це основна перевага зубних імплантів, крім їх довговічності та гарних естетичних показників.

Протезування на імплантатах

Можливі наступні варіанти встановлення пластинчастого протезу на імплантати:

  • Протез фіксується лише на імплантатах. Пластинкову конструкцію встановлюють на два або більше імплантатів, використовуючи абатменти. Вони дозволяють пацієнту самостійно та безпечно знімати протез для щоденної гігієни або на ніч.
  • Протез тримається на імплантатах та балці. Пластинка фіксується за рахунок балочної конструкції на кількох імплантатах, а абатменти дозволяють пацієнту самостійно зняти протез для щоденних гігієнічних процедур.

  • Фіксований протез на імплантатах. Конструкція фіксується на імплантатах за допомогою спеціальних гвинтів і може бути видалена стоматологом, тому щоденні гігієнічні процедури проводяться як для звичайних зубів.

Установка протеза на імплантати забезпечує надійну фіксацію ортопедичної конструкції та зручність її носіння, а такий вид пластинкових протезів має позитивні відгуки пацієнтів.

Етапи встановлення пластинкового протезу

Виготовлення пластинкового протеза вважається простішим у порівнянні з іншими типами протезних конструкцій. Для встановлення протеза потрібно від 3 до 5 відвідувань, за які стоматолог встигає зробити зліпок та правильно підігнати протез під зуби пацієнта.

Огляд зубів

1. Етап 1: консультація

Перед протезуванням стоматолог проводить ретельне обстеження пацієнта з використанням сучасного рентгенографічного обладнання та інших способів, необхідних для виявлення протипоказань до матеріалів, препаратів чи видів маніпуляцій. За допомогою пантомограми (рентгенівське зображення зубного ряду) лікар визначає, чи є умови для встановлення пластини.

Зняття зліпків

2. Етап 2: зняття зліпків

Стоматолог знімає відбиток зубів із застосуванням зліпочної маси, підбирає колір протеза під тон природних зубів пацієнта. Після цього у зуботехнічній лабораторії з використанням цифрового протоколу моделюється форма майбутнього протезу.

Коригування протезу

3. Етап 3: коригування

Стоматолог приміряє на зубах пацієнта шаблон протеза з воску з прикусними валиками та вносить виправлення, встановлює відповідну висоту оклюзії, тобто перевіряє, як пацієнт кусає, і якою має бути точна висота штучних зубів.

Встановлення протеза

4. Етап 4: встановлення протеза

Після коригування воскового шаблону пацієнту встановлюється протез з обраного матеріалу і фіксується заздалегідь певним способів в залежності від типу конструкції. Далі стоматолог проводить чищення та шліфування штучних зубів.

Встановлення пластинкового протезу в клініці ЦІС

У клініці ЦІС на Лівому березі в Києві ми застосовуємо найсучасніші технології виготовлення знімних та частково-знімних міні-пластинкових протезів, використовуючи інноваційну систему IvoBase та технологію лиття під тиском з наступною полімеризацією протезної конструкції.

Ми спеціалізуємося на протезуванні та імплантації зубів, практикуючи передові методики виготовлення та встановлення пластинкових протезів за найкращими прайсами в Україні з використанням найсучаснішого обладнання, високоякісних матеріалів та багаторічного досвіду наших стоматологів-ортопедів та імплантологів.

Як прискорити звикання до протезу

Головне правило для прискорення адаптації — якомога довше носіть його спочатку. У перші 3-5 тижнів знімайте протез лише заради гігієнічних процедур. Безумовно, спочатку це доставлятиме вам дискомфорт. Однак чим довше ви носитимете протез після встановлення, тим швидше до нього звикнете.

Правила догляду за пластинковим протезом

Щоб протез прослужив максимально довго, його потрібно утримувати у максимальній чистоті.

Для цього дотримуйтесь простих правил догляду за протезом:

  • Регулярне чищення. Необхідно чистити зуби мінімум двічі на день і піклуватися про гігієну ротової порожнини. Після кожного прийому їжі протез має бути очищений від залишків їжі за допомогою зубної нитки та ополіскувача для рота. Те саме слід зробити перед сном. Для чищення зубних протезів рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості і спеціальну чистячу пасту для зубних протезів.

  • Правильне зберігання. Якщо пластинковий протез знімний, його потрібно знімати вночі і зберігати в закритій сухій коробці, а перед використанням ретельно промивати проточною водою.

  • Дезінфікування. Протез потрібно промивати із застосуванням спеціальних таблеток: вони видаляють відкладення, вбивають бактерії і усувають запах.

Правила догляду за пластинковим протезом

Дотримання простих правил гігієни гарантують тривалий термін служби пластинкового зубного протеза, безпеку його використання та здоров’я ротової порожнини.

Висновок

Підведемо підсумки:

  • Пластинковий протез — ортопедична конструкція, що складається з базису та штучних зубів.

  • Базис конструкції виготовлений із полімерних матеріалів — акрилу або нейлону. Штучні зуби можуть бути пластмасовими або керамічними, металокерамічними.

  • Пластинковий протез буває частковим (при частковій адентії) та повним (за повної відсутності зубів).

  • Основні переваги таких виробів — невисока вартість, хороші естетичні показники та простота догляду.

  • Серед недоліків пластинкових виробів можна відзначити їх недовговічність, відсутність фізіологічного навантаження на щелепу та погану фіксацію у ротовій порожнині.

Ціни

  • Консультація

    огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

    500 грн
  • Повний знімний протез на одну щелепу

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    14 800 грн
  • Повний знімний протез Ivoclar

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    19 500 грн

  • Які є альтернативи пластинковим протезам?

    Якщо в ротовій порожнині залишилися ще здорові зуби, то альтернативою можуть стати бюгельні протези.

  • Скільки коштує пластинковий зубний протез?

    Це недорогі конструкції, їх може дозволити собі кожен. При цьому ціни варіюють залежно від виду протезу та матеріалів. Наприклад, нейлонові протези коштують дорожче за акрилові.

  • Який термін служби таких протезів?

    Особливість таких протезів у тому, що вони недовговічні. У середньому це 2-3 роки. Деякі види протезів можуть служити до 5 років. При цьому все залежить від догляду за виробом. Якщо пацієнт дотримується всіх лікарських рекомендацій, виріб прослужить довше.

  • Чи підлягають такі протези ремонту?

    Так, протези можна відремонтувати, проте все залежить від характеру поломки. У низці випадків лікар порадить зробити новий протез.

Джерела

  1. Yunus N, Rashid AA, Azmi LL, Abu-Hassan MI. Деякі flexural properties of nylon denture base polymer. J Oral Rehabil. 2005 р. Jan;32(1):65-71. doi: 10.1111/j.1365-2842.2004.01370.x. PMID: 15634304.
  2. Wilson VJ. Acrylic partial dentures – interim або permanente protheses? SADJ. 2009 Nov;64(10):434, 436-8, 440. PMID: 20306859.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

star Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 10
  • Нейтральные 0
  • Положительные 10
  • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

    М.П. Максименко отличный специалист.

    • 1
    • 0
  • GTI GTI 14.02.2020

    Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки