Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30, (097) 927 55 52
 • 16
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Нарощування кісткової тканини при імплантації в Києві

Поширеною проблемою при імплантації є відсутність достатнього обсягу кісткової тканини для вживлення імплантату. Від достатності ширини і висоти кістки в місці імплантації залежить міцність, функціональність і довговічність зубного імплантату.

Кісткова пластика
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 24.07.2022
 • Дата останнього редагування: 11.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке кісткова пластика

Необхідність в процедурі виникає через атрофію кісткової тканини в місці видалення зуба, якщо він не був протягом 3-6 місяців заміщений імплантатом. Через рік після видалення зуба атрофія досягає свого піку і в такому випадку пацієнту може знадобитися не тільки імплантація штучного зуба, але і кісткова пластика для нарощування альвеолярного відростка, здатного утримати цей зуб.

Види кісткової пластики

Для відновлення втраченого об’єму кісткової тканини в місці імплантації застосовуються кілька технологій аугментації.

Спрямована кісткова регенерація

Мета операції – заповнити дефект кістки в зоні імплантації та запобігти там зростанню сполучної тканини. Хірург розрізає ясна під місцевою анестезією і поміщає туди спеціальний кістковоутворюючий матеріал, після чого область операції накривається двошаровою колагеновою мембраною. Мембрана грає захисну роль і направляє кісткову регенерацію. Період загоєння після процедури становить мінімум 3 місяці.

Синус-ліфтинг

Операція з підняття синусового дна найчастіше стосується бічних відділів щелепи, тому що в основному в цих місцях синус опускається нижче за все. Процедура полягає в піднятті дна гайморової пазухи і розміщення кістковоутворюючого матеріалу між дном синуса і краємц альвеолярного відростка кістки.

Розщеплення альвеолярного відростка

Ця процедура використовується в бічних відділах нижньої щелепи. Альвеолярний відросток в області імплантації розщеплюється вздовж гребеня стоматологічною фрезою. Після розщеплення і розширення отвору, хірург встановлює коренеподібні імплантати, а простір, що залишився заміщається остеопластичним матеріалом і закривається мембраною. При сприятливих умовах можлива одночасна імплантація. Вся процедура завершується закриттям рани і накладенням швів.

Пересадка кісткового блоку

Процедура передбачає нарощування власної кісткової тканини пацієнта за рахунок пересадки аутогенного матеріалу. Аутогенні трансплантати, як правило, вилучаються з кута нижньої щелепи пацієнта. Хірург робить мікроскопічні отвори в зоні імплантації і фіксує кістковий блок спеціальними гвинтами, після чого заповнює порожнечі остеопластичним замінником або аутогенним кістковим матеріалом, після чого зашиває рану і накладає шви.

Види імплантатів, що застосовуються

Для аугментації кістки використовується кілька видів імплантаційних матеріалів:

 1. Аутотрансплантат. Кістковий блок вилучається з внутрішньої поверхні нижньої щелепи пацієнта і переноситься в місце, де є дефіцит кісткової тканини. Аутотрансплантат вважається ідеальним матеріалом для нарощування кісткової тканини з мінімальним ризиком відторгнення і високою швидкістю відновлення, як в донорській, так і в реципієнтній зоні.
 2. Синтетичний трансплантат. Являє собою штучну речовину з вмістом фосфору і кальцію, яка використовується для аугментації і згодом може бути повністю або частково замінена власною кістковою тканиною пацієнта.

У Центрі Ізраїльської Стоматології Аугментація кістки здійснюється з використанням кращих остеозаміщуючих і допоміжних препаратів.

Hypro-Oss

Препарат виготовляється шляхом сублімації, що дозволяє зберегти природну кристалічну структуру кісткового гідроксилапатиту та ателоколагенових компонентів кістки.

Переваги:

 • кожна гранула являє собою композит з 30% атело-колагену типу I і 70% гідроксиапатиту;
 • не містить антигенних телопептидів;
 • висока якість формування кісткового матеріалу;
 • немає фізичних або хімічних змін нативного кісткового матеріалу.

Препарат застосовується при проведенні синус-ліфінга і аугментації, для усунення внутрішньокісткових дефектів і пошкоджень пародонта.

OSSIX Plus

OSSIX Plus – колагенова бар’єрна мембрана на осифікуючій основі, заснована на технології Glymatrix для направленої регенерації кістки і тканин, подібна до природнього процесу глікування в організмі людини.

Переваги:

 • підтримує функціональність бар’єру протягом 4-6 місяців;
 • стійка до деградації при активному впливі протягом 3-5 тижнів;
 • біосумісна і абсолютно безпечна.

Бар’єрна мембрана OSSIX Plus застосовується для збільшення гребеня альвеолярного відростка навколо імплантатів при синус-ліфтингу, а також для усунення внутрішньокісткових дефектів і фуркаційних дефектів багатокореневих зубів. Для відділення ясна від інших тканин використовується титанова мембрана NeoBiotech CTi-mem

Оцінка придатності кістки для імплантації дається імплантологом на основі обстеження та сучасних методів візуалізації, таких як ортопантомографія і комп’ютерна томографія.

Показання

Показаннями для кісткової пластики є:

 • травматична втрата альвеолярного відростка;
 • видалення зубів із значним ушкодженням і подальшою втратою кісткової тканини;
 • атрофія альвеолярного відростка, викликана старінням, остеопорозом або генетичними дефектами.

Незалежно від причин атрофії альвеолярного відростка, що використовуються методи нарощування кісткової тканини в стоматології в першу чергу спрямовані на відновлення жувальної функції.

Протипоказання до кісткової пластики

Протипоказаннями до аугментації кістки є:

 • остеопороз і прийом біфосфонатів;
 • вагітність і період лактації;
 • імунодефіцитний стан;
 • захворювання крові.

Інші протипоказання можуть бути виявлені на попередньому обстеженні у лікаря-хірурга-імплантолога.

Як проходить операція?

Для установки імплантату мінімальний розмір альвеолярного відростка має становити: у вертикальному розмірі понад 10 мм, в поперечному розмірі понад 6 мм. Кісткова пластика верхньої або нижньої щелепи може також знадобитися, коли висота протезної конструкції перевищує висоту вертикальної фіксації імплантату в кістці, а також коли очікуються значні навантаження. Наприклад, відновлення зубної дуги за допомогою мостоподібного протеза на 12 зубів передбачає установку на 4-6 імплантатів.

Процедура кісткової пластики за тривалістю становить від 1,5 до 3 годин і проводиться в медикаментозному сні або під місцевою анестезією. Хірург бере кістковий матеріал з підборіддя або області щелепи позаду молярів пацієнта і виконує аутотрансплантацію або використовує синтетичні остеозаміщуючі матеріали. Після накладання кісткового матеріалу в область імплантації, він покривається спеціальною бар’єрною мембраною для захисту від вростання м’яких тканин. Рана зашивається, накладаються шви.

При аутотрансплантації в донорській зоні після вилучення матеріалу утворюється згусток, після чого починає формуватися нова кісткова тканина. До 70% обсягу кістки відновлюється. Якщо був взяти великий фрагмент, новостворений дефект заповнюється остеозамещуючим матеріалом, щоб відновити якомога більший обсяг втраченої тканини. Повний процес регенерації і остеоінтеграції нового кісткового матеріалу займає 7-9 місяців.

Ускладнення кісткової пластики

Ускладнення після кісткової пластики зубів можуть бути наслідком багатьох факторів, але найчастіше – недотриманням рекомендацій лікаря. Недостатня гігієна порожнини рота, неправильне харчування і шкідливі звички можуть привести до ускладнень після процедури:

 • оголення мембрани;
 • відторгнення трансплантата;
 • запальні захворювання ротової порожнини;
 • гнійний гайморит.

Інфекція хірургічної рани є частою причиною відторгнення трансплантата і запалення щелепної кістки, тому дотримання правил гігієни ротової порожнини після операції – пріоритет №1.

Запишіться на прийом до фахівців стоматології ЦІС, щоб пройти обстеження на найсучаснішому діагностичному обладнанні, уточнити показання для проведення кісткової пластики і подальшої імплантації з використання остеозаміщуючих матеріалів європейських виробників за найкращою ціною.

Наші ціни:

 • Забір і пересадка аутогенного кісткового матеріалу

  4 300 грн
 • Операція кісткова пластика або аугментація кістковим замінником

  вартість залежить тільки від кількості кісткового замінника

  0 грн
 • L-PRF мембрана

  збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта

  1 500 грн
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр.

  в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію

  4 700 грн
 • Біоматеріал мембрана

  мембрана, яка використовується під час кісткових пластик

  5 850 грн
Сертифікати
Лікар
Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

img Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге

Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 13
 • Нейтральные 0
 • Положительные 13
 • Владислав

  18.10.2021

  Очень крутой врач. Настоящий профессионал, рекомендую!!!

  • 0
  • 0
 • Юлия Дмитренко

  05.03.2020

  Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)

  • 2
  • 0
 • Ирина

  24.10.2019

  Світлана Михайлівна професіонал найвищого рівня! Процедура встановлення імплантів пройшла для мене без особливого дискомфорту (рік назад). Залишки моїх зубів (така генетика) видалили дуже обережно, встановили 2 імпланти, під час роботи лікаря ніякого дискомфорту не відчувала (звичайно зробили наркоз) і після теж особливих нарікань (однієї пігулки знеболювального було достатньо). Так, процедура тривала довго, але все зроблено на найвищому рівні. Імпланти прижилися. Лікарський супровід Світлани Михалівни дуже уважний. Однозначно рекомендую!

  • 0
  • 0
 • Лилия Пузырёва

  16.01.2020

  Лечили с сыном зубы. Остались очень довольны. Всё сделали на высшем уровне и в кротчайшие сроки. Огромная благодарность, Светлане Михайловне-специалист высочайшего класса. Восхищены теплотой и доброжелательностью всего коллектива. Атмосфера домашней обстановки, не ощущаешь, что находишься в стоматологии. Поздравляю весь коллектив с Наступающим Новым годом. Дарите людям красивые улыбки! 🎅

  • 0
  • 0
 • Катерина

  06.08.2019

  Об центре услышала еще на курсах при роддоме, в течение трех месяцев ни педиатры, ни хирург, ни консультанты по ГВ не могли толком сказать есть ли у ребенка проблемы с уздечкой, но я чувствовала, что что-то не так, так как натирала грудь при кормлении, и исключив все другие причины, решила все-таки приехать в центр для консультации и действительно – уздечку подрезали аж на 7мм. Спасибо врачу, Кушнирук Светлане Михайловне, процедура прошла очень быстро и безболезненно, без дополнительных стрессов, так как в другой клинике нам предлагали еще предварительно сдавать бессмысленный анализ на свертываемость крови.

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Оставьте комментарий
Ваша оценка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки

  Екстренні номери