Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 17
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Кісткова пластика при імплантації зубів у Києві

Поширеною проблемою при імплантації є відсутність достатнього обсягу кісткової тканини для вживлення імплантату. Стоматологи не дарма рекомендують ставити імпланти якнайшвидше після видалення зуба. Чим довше відтягувати цей момент, тим більшою буде кісткова атрофія щелепи.

У таких випадках пацієнтам попередньо нарощують кісткову тканину. Це необхідно для надійної фіксації імпланту. У клініці ЦІС цю процедуру проводять досвідчені лікарі, використовуючи сучасні синтетичні препарати з гідроксіапатитом та колагенові бар’єрні мембрани.

Кісткова пластика
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 24.07.2022
  • Дата останнього редагування: 11.02.2023
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке кісткова пластика

Після видалення зуба запускається процес атрофії (стоншення) кісткової тканини. Це відбувається тому, що щелепа більше не отримує необхідного навантаження при жуванні. За статистикою, цей процес зачіпає більше 95% людей, які втратили зуби. З цієї причини стоматологи рекомендують замінити недостатній зубний елемент протягом перших 6 місяців після видалення. Встановлено, що за 1 рік кістка атрофується на 25%1.

Кісткова пластика (або аугментація кісткової тканини) — це можливість повернути щелепі колишній об’єм та щільність. Така процедура потрібна для надійного закріплення імпланту в щелепі, щоб у майбутньому пацієнт не мав проблем із штучним зубом.

Завдяки сучасним методикам нарощування кісткових тканин у лікарів з’явилася можливість ставити імпланти у найважчих випадках. Навіть якщо ви давно втратили зуби, у клініці ЦІС вам поставлять імпланти з довічною гарантією.

Кісткова регенерація
Кісткова регенерація

Чому виникає атрофія?

Виділяють три основні причини атрофії щелепи:

  • відсутність зубів, через що на кістку не створюється колишнє навантаження;
  • запальні захворювання;

  • травми щелепи.

У всіх випадках відзначається зменшення кісткової маси. При цьому атрофія може досягти такого ступеня, коли установка штучного кореня (імпланту) буде неможливою, що потребує кісткової пластики.

Види кісткової пластики

Для відновлення втраченого обсягу кісткової тканини на місці імплантації застосовуються кілька технологій аугментації. Розглянемо їх докладніше.

Сінус-ліфтінг

Операція з підняття синусового дна найчастіше стосується бічних відділів щелепи, тому що в основному в цих місцях синус опускається найнижче. Процедура полягає в піднятті дна гайморової пазухи та розміщення матеріалу між дном синуса та межею альвеолярного відростка кістки.

Синус-ліфтинг проводять при:

  • інфекційних захворюваннях ротової порожнини, на фоні яких деформується кістка;

  • вікових змінах у зубному ряду;

  • анатомічних аномаліях вродженого чи набутого характеру

Сінус-ліфтінг

Спрямована кісткова регенерація

Мета операції – заповнити дефект кістки у зоні імплантації та запобігти там зростанню сполучної тканини. Хірург розрізає ясна під місцевою анестезією і поміщає туди спеціальний кісткоутворюючий матеріал, після чого область операції накривається двошаровою колагеновою мембраною. Мембрана відіграє захисну роль і спрямовує кісткову регенерацію. Період загоєння після процедури становить щонайменше 3 місяці.

Спрямована кісткова регенерація

Розщеплення альвеолярного відростка

Ця процедура використовується у бічних відділах нижньої щелепи. Альвеолярний відросток в області імплантації розщеплюється вздовж гребеня стоматологічною фрезою.

Після розщеплення і розширення отвору, що утворився, хірург встановлює коренеподібні імплантати, а простір, що залишився, заміщається остеопластичним матеріалом і закривається мембраною. За сприятливих умов можлива одночасна імплантація. Вся процедура завершується закриттям рани та накладенням швів.

Розщеплення альвеолярного відростка

Пересадка кісткового блоку

Процедура передбачає нарощування власної кісткової тканини пацієнта з допомогою пересадки аутогенного (власного) матеріалу. Аутогенні трансплантати, як правило, вилучаються з кута нижньої щелепи пацієнта. Хірург робить мікроскопічні отвори в зоні імплантації та фіксує кістковий блок спеціальними гвинтами, після чого заповнює порожнечі остеопластичним замінником або аутогенним кістковим матеріалом. Потім лікар зашиває рану.

Пересадка кісткового блоку

Показання до нарощування кістки для імплантів

Кісткова пластика показана при:

  • травматичній втраті альвеолярного відростка;

  • видаленні зубів зі значним пошкодженням та подальшою втратою кісткової тканини;

  • атрофії альвеолярного відростка, спричиненої старінням, остеопорозом чи генетичними дефектами.

Незалежно від причин атрофії альвеолярного відростка, використовувані методи нарощування кісткової тканини в стоматології насамперед спрямовані на відновлення жувальної функції.

Протипоказання до кісткової пластики ясна

Аугментація має свої протипоказання. До них відносяться:

  • остеопороз та прийом бісфосфонатів;
  • вагітність та період лактації;

  • імунодефіцитний стан;

  • захворювання крові.

Інші протипоказання можуть бути виявлені на попередньому обстеженні у лікаря-імплантолога.

Матеріали для нарощування

Для кісткової пластики використовують кілька видів імплантаційних матеріалів:

  • Аутотрансплантат. Це власна кісткова тканина пацієнта. Кістковий блок вилучається з внутрішньої поверхні нижньої щелепи і переноситься в місце, де є дефіцит кісткової тканини. Аутотрансплантат вважається ідеальним матеріалом для нарощування кісткової тканини з мінімальним ризиком відторгнення та високою швидкістю відновлення.

  • Синтетичний трансплантат. Являє собою штучну речовину із вмістом фосфору та кальцію, яка використовується для аугментації. Згодом синтетичний матеріал може бути повністю або частково заміщений власною кістковою тканиною пацієнта.

У Центрі Ізраїльської Стоматології остеопластика здійснюється з використанням кращих остеозаміщувальних та допоміжних препаратів. Зокрема, це матеріали Hypro-Oss та OSSIX Plus.

Hypro-Oss

Препарат виготовляється шляхом сублімації, що дозволяє зберегти природну кристалічну структуру кісткового гідроксіапатиту та ателоколагенових компонентів кістки.

Переваги:

  • кожна гранула штучної кістки являє собою композит з 30% колагену та 70% гідроксіапатиту;

  • не містить антигенних речовин (які можуть спричинити надмірну реакцію імунної системи);

  • висока якість формування кісткового матеріалу;

  • немає фізичних чи хімічних змін нативного кісткового матеріалу.

Препарат застосовується при проведенні синус-ліфтингу та аугментації, для усунення внутрішньокісткових дефектів та ушкоджень пародонту.

OSSIX Plus

OSSIX Plus – колагенова бар’єрна мембрана, заснована на технології Glymatrix для спрямованої регенерації кістки та тканин.

Переваги:

  • підтримує функціональність бар’єру протягом 4-6 місяців;

  • стійка до деградації при активному впливі протягом 3-5 тижнів;

  • біосумісна та абсолютно безпечна.

Бар’єрна мембрана OSSIX Plus застосовується для збільшення гребеня альвеолярного відростка навколо імплантатів при синус-ліфтингу, а також для усунення внутрішньокісткових дефектів та різних дефектів багатокореневих зубів. Для відокремлення ясен від інших тканин використовується титанова мембрана NeoBiotech CTi-mem

Оцінка придатності кістки для імплантації дається імплантологом на основі обстеження та сучасних методів візуалізації, таких як ортопантомографія та комп’ютерна томографія.

Переваги нарощування

Кісткова пластика в стоматології, як медична процедура має ряд переваг. Зокрема, це:

  • Можливість проведення імплантації навіть за вираженої атрофії кістки. Це означає, що встановити імплант можна навіть після тривалої відсутності зуба. Тим самим кісткова пластика значно звужує коло пацієнтів, яким імплантація протипоказана.
  • Захист нижньощелепного нерва. При імплантації є ризик ушкодження нижньощелепного нерва. Це призводить до втрати чутливості язика, проблем із мовленням та іншим складнощам. Нарощування кістки – це додатковий захист нерва, що суттєво мінімізує ймовірність його пошкодження чи подразнення.

  • Імплантація на верхню щелепу. Процедура синус-ліфтінга дозволяє ставити імпланти на верхню щелепу з відновленням естетики та функцій.

Недоліки операції

Відновлення кісткової тканини щелепи — це звичайна операція для досвідченого стоматолога-хірурга. З точки зору лікаря така процедура недоліків практично не має. 

Але для пацієнта кісткова пластика не позбавлена недоліків, серед яких можна відзначити:

  • Ризики під час оперативного втручання. Операція з нарощування кісткової тканини — це хірургічне втручання, що спричиняє як фізичний, так і психологічний дискомфорт для пацієнта.

  • Особливості реабілітації. Пацієнту слід дотримуватись досить суворих правил реабілітації. Недотримання лікарських рекомендацій загрожує серйозними наслідками, через які подальша імплантація стає неможливою.

  • Тривале відновлення. Для повної реабілітації кісткових тканин потрібно почекати щонайменше 2 місяці.

Етапи проведення кісткової пластики

Для встановлення імплантату мінімальний розмір альвеолярного відростка повинен становити: у вертикальному розмірі понад 10 мм, поперечному розмірі більше 6 мм. Кісткова пластика верхньої або нижньої щелепи може також знадобитися, коли висота протезної конструкції перевищує висоту вертикальної фіксації імплантату в кістці, а також коли очікуються значні навантаження. Наприклад, відновлення зубної дуги за допомогою мостоподібного протезу на 12 зубів передбачає встановлення на 4-6 імплантатів.

Кісткова пластика за тривалістю становить від 1,5 до 3 годин. Процедура складається з наступних етапів:

Анестезія

1. Анестезія

Кісткова пластика щелепи проводиться в медикаментозному сні або під місцевою анестезією. Тип знеболювання підбирається у кожному випадку індивідуально. Все залежить від обсягу робіт, що виконуються, а також порогу больової чутливості. Деяким пацієнтам набагато комфортніше переносити операцію під седацією.

Встановлення кісткового матеріалу

2. Встановлення кісткового матеріалу

Хірург встановлює в ділянку імплантації кістковий аутотрансплантат. Це невеликий фрагмент кістки, взятий у пацієнта. Також можливе проведення операції із використанням синтетичного кісткового матеріалу.

Накладання мембрани

3. Накладання мембрани

Наступний крок – покриття трансплантату спеціальною бар’єрною мембраною. Це важливий елемент, який захищає трансплантат від вростання в нього м’яких тканин.м

Накладення швів

4. Накладення швів

На фінальній стадії лікар зашиває рану та накладає шви. Після закінчення операції лікар дає пацієнтові рекомендації щодо відновлювального періоду.

При аутотрансплантації в донорській зоні після вилучення матеріалу утворюється згусток, після чого починає формуватися нова кісткова тканина. До 70% обсягу кістки відновлюється. Якщо було взято великий фрагмент, новоутворений дефект заповнюється остеозаміщуючим матеріалом, щоб відновити якомога більший обсяг втраченої тканини. Повний процес регенерації та остеоінтеграції нового кісткового матеріалу займає 7-9 місяців.

Підготовка до операції

Нарощування кісткової тканини перед імплантацією потребує певної підготовки. Насамперед це діагностика. Якщо в ході обстеження з’ясується, що у пацієнта є захворювання ротової порожнини, то спочатку потрібне відповідне лікування і тільки після цього — збільшення обсягу кісткової тканини.

Для грамотного планування операції проводиться комп’ютерна томографія. Дослідження покаже, який метод нарощування буде кращим для пацієнта.

Підготовка до операції

Переваги проведення кісткової пластики в клініці ЦІС в Україні

Для нашого стоматологічного центру імплантація — це один із провідних напрямків. Ми надаємо весь комплекс послуг, який необхідний для надійного встановлення імплантів та протезів. Не є винятком і процедура кісткової пластики при імплантації зубів. У своїй практиці ми використовуємо сучасні матеріали для нарощування кістки, а сама процедура відбувається у комфортних для пацієнта умовах.

Обидві наші клініки розташовані на Лівому березі Києва. Одна знаходиться у Дарницькому районі, недалеко від м. Осокорки чи Позняки, а друга – біля м. Лівобережна. За отриманням послуг з імплантації, протезування, лікування та діагностики зубів ви можете звернутися до будь-якої клініки.

Рекомендації після кісткової пластики

Кісткова пластика — процедура, після якої пацієнту потрібно дотримуватися деяких рекомендацій. Розбираємо, що можна, а що не можна робити.

Чого не можна робити після кісткової пластики:

  • приймати їжу протягом 2-х годин;

  • проводити теплові процедури протягом 3-5 днів;

  • надувати щоки або активно полоскати рот протягом 3-4 тижнів;

  • вживати алкогольні напої під час післяопераційної реабілітації;

  • курити протягом 5 днів (старайтеся хоча б мінімізувати кількість викурених сигарет).

Що потрібно робити:

  • прикладайте холодний компрес по 5 хвилин з 5-хвилинними перервами протягом 2-3 годин (робіть це через рушник, щоб унеможливити обмороження шкіри);

  • виключіть споживання грубої та/або гарячої їжі;

  • дотримуйтесь гігієни ротової порожнини (змініть зубну щітку);

  • не використовуйте іригатор в області оперативного втручання;

  • приймайти призначені лікарем ліки за заданою схемою.

Можливі ускладнення кісткової пластики

Ускладнення після кісткової пластики зубів можуть бути наслідком багатьох факторів, але найчастіше — недотриманням рекомендацій лікаря. Недостатня гігієна ротової порожнини, неправильне харчування та шкідливі звички можуть призвести до ускладнень після процедури. До таких належать:

  • оголення мембрани;

  • відторгнення трансплантата;

  • запальні захворювання ротової порожнини;

  • гнійний гайморит.

Інфекція хірургічної рани нерідко призводить до відторгнення трансплантату та запалення щелепної кістки, тому дотримання правил гігієни ротової порожнини після операції – пріоритет №1 для пацієнта.

Висновок

Підведемо підсумки:

  • Кісткова пластика (або аугментація) — спосіб збільшення обсягу щелепи перед запланованою імплантацією. Нарощування кісткової тканини необхідне для того, щоб імплант надійно зафіксувався в щелепі та прослужив десятки років.

  • Залежно від поставленої мети застосовують різні види нарощування кістки — синус-ліфтинг, розщеплення альвеолярного відростка, пересадку кісткового блоку або спрямовану кісткову регенерацію.

  • Для процедури нарощування кістки використовують як аутотрансплантат (фрагмент кісткової тканини, взятої у пацієнта), або синтетичні кісткові матеріали.

  • Кісткова пластика не проводиться при вагітності, годуванні груддю, остеопорозі або захворюваннях крові. Перед процедурою лікар обов’язково проведе діагностику щодо наявності/відсутності протипоказань у пацієнта.

  • Забір і пересадка аутогенного кісткового матеріалу

    4 300 грн
  • Операція кісткова пластика або аугментація кістковим замінником

    вартість залежить тільки від кількості кісткового замінника

    0 грн
  • L-PRF мембрана

    збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта

    1 500 грн
  • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр.

    в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію

    4 700 грн
  • Біоматеріал мембрана

    мембрана, яка використовується під час кісткових пластик

    5 850 грн

Поширені запитання

  • Скільки коштує кісткова пластика?

    Ціна у кожному окремому випадку визначається індивідуально. Вартість розраховується залежно від обсягів роботи. Ознайомитись з розцінками можна у прайсі на нашому сайті. Загалом це порівняно недорога процедура.

  • Навіщо проводиться нарощування кістки щелепи?

    Основна мета нарощування кістки – підготувати щелепу до імплантування. У майбутньому це дозволяє уникнути багатьох проблем. При достатньому обсязі кістки імплантат буде надійно закріплений у щелепі, що дозволить повною мірою впоратися із функціями штучного зуба.

  • Чи можна поставити імплант без нарощування кісткової тканини?

    Та це можливо. Для цього є відповідні протоколи імплантації, наприклад All-on-4 і All-on-6. Така імплантація застосовується при повній відсутності зубів. Суть операції полягає в тому, що на щелепу кріплять 4 або 6 імплантів, а потім на них ставлять протезні мости. Такі типи імплантації є одноетапними — імпланти відразу навантажуються протезом (без очікування періоду кілька місяців).

  • Скільки часу наростає кісткова тканина?

    Процес реабілітації кісткової тканини триває щонайменше 2 місяці. Однак на це може піти і більше часу. Це один із недоліків процедури. Пацієнту важливо набратися терпіння.

  • Як довго гояться ясна і скільки тримається набряк після кісткової пластики?

    Набряклість може триматися до 3-х днів. Якщо симптом триває довше, зверніться до лікаря. Приблизно до третього дня перестає турбувати і рана. При цьому слід зазначити, що шви знімають на 10-14-й день після оперативного втручання.

  • Як зрозуміти, що кісткова тканина не прижилася?

    Це визначає лікар. Прижилася чи ні кісткова тканина, стає зрозуміло вже через 2-3 дні після операції.

  • Чи небезпечне нарощування кісткової тканини?

    Це безпечна процедура, проте вона має низку протипоказань, про які йшлося вище. Підсадка кісткової тканини при видаленні зуба спочатку вимагає грамотної діагностики. Якщо є місце протипоказанню, операцію відкладають або пропонують альтернативу, наприклад, протоколи імплантації без нарощування або звичайне протезування.

Джерела

  1. Lars Schropp, A. Wenzel, L. Kostopoulos, et al. Bone Healing and Soft Tissue Contour Changes Складаючи один-одна Extraction: A Clinical and Radiographic 12-Month Prospective Study.
Сертифікати
Лікар
Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

img Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 13
  • Нейтральные 0
  • Положительные 13
  • Владислав 18.10.2021

    Очень крутой врач. Настоящий профессионал, рекомендую!!!

    • 1
    • 0
  • Юлия Дмитренко 05.03.2020

    Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)

    • 2
    • 0
  • Ирина 24.10.2019

    Світлана Михайлівна професіонал найвищого рівня! Процедура встановлення імплантів пройшла для мене без особливого дискомфорту (рік назад). Залишки моїх зубів (така генетика) видалили дуже обережно, встановили 2 імпланти, під час роботи лікаря ніякого дискомфорту не відчувала (звичайно зробили наркоз) і після теж особливих нарікань (однієї пігулки знеболювального було достатньо). Так, процедура тривала довго, але все зроблено на найвищому рівні. Імпланти прижилися. Лікарський супровід Світлани Михалівни дуже уважний. Однозначно рекомендую!

    • 1
    • 1
  • Лилия Пузырёва 16.01.2020

    Лечили с сыном зубы. Остались очень довольны. Всё сделали на высшем уровне и в кротчайшие сроки. Огромная благодарность, Светлане Михайловне-специалист высочайшего класса. Восхищены теплотой и доброжелательностью всего коллектива. Атмосфера домашней обстановки, не ощущаешь, что находишься в стоматологии. Поздравляю весь коллектив с Наступающим Новым годом. Дарите людям красивые улыбки! 🎅

    • 0
    • 0
  • Катерина 06.08.2019

    Об центре услышала еще на курсах при роддоме, в течение трех месяцев ни педиатры, ни хирург, ни консультанты по ГВ не могли толком сказать есть ли у ребенка проблемы с уздечкой, но я чувствовала, что что-то не так, так как натирала грудь при кормлении, и исключив все другие причины, решила все-таки приехать в центр для консультации и действительно – уздечку подрезали аж на 7мм. Спасибо врачу, Кушнирук Светлане Михайловне, процедура прошла очень быстро и безболезненно, без дополнительных стрессов, так как в другой клинике нам предлагали еще предварительно сдавать бессмысленный анализ на свертываемость крови.

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки