Нарощування кісткової тканини при імплантації в Києві

Поширеною проблемою при імплантації є відсутність достатнього обсягу кісткової тканини для вживлення імплантату. Від достатності ширини і висоти кістки в місці імплантації залежить міцність, функціональність і довговічність зубного імплантату.

Записатися на консультацію

Костная пластика

Що таке кісткова пластика

Необхідність в процедурі виникає через атрофію кісткової тканини в місці видалення зуба, якщо він не був протягом 3-6 місяців заміщений імплантатом. Через рік після видалення зуба атрофія досягає свого піку і в такому випадку пацієнту може знадобитися не тільки імплантація штучного зуба, але і кісткова пластика для нарощування альвеолярного відростка, здатного утримати цей зуб.

Види кісткової пластики

Для відновлення втраченого об’єму кісткової тканини в місці імплантації застосовуються кілька технологій аугментації.

Спрямована кісткова регенерація

Мета операції – заповнити дефект кістки в зоні імплантації та запобігти там зростанню сполучної тканини. Хірург розрізає ясна під місцевою анестезією і поміщає туди спеціальний кістковоутворюючий матеріал, після чого область операції накривається двошаровою колагеновою мембраною. Мембрана грає захисну роль і направляє кісткову регенерацію. Період загоєння після процедури становить мінімум 3 місяці.

Синус-ліфтинг

Операція з підняття синусового дна найчастіше стосується бічних відділів щелепи, тому що в основному в цих місцях синус опускається нижче за все. Процедура полягає в піднятті дна гайморової пазухи і розміщення кістковоутворюючого матеріалу між дном синуса і краємц альвеолярного відростка кістки.

Розщеплення альвеолярного відростка

Ця процедура використовується в бічних відділах нижньої щелепи. Альвеолярний відросток в області імплантації розщеплюється вздовж гребеня стоматологічною фрезою. Після розщеплення і розширення отвору, хірург встановлює коренеподібні імплантати, а простір, що залишився заміщається остеопластичним матеріалом і закривається мембраною. При сприятливих умовах можлива одночасна імплантація. Вся процедура завершується закриттям рани і накладенням швів.

Пересадка кісткового блоку

Процедура передбачає нарощування власної кісткової тканини пацієнта за рахунок пересадки аутогенного матеріалу. Аутогенні трансплантати, як правило, вилучаються з кута нижньої щелепи пацієнта. Хірург робить мікроскопічні отвори в зоні імплантації і фіксує кістковий блок спеціальними гвинтами, після чого заповнює порожнечі остеопластичним замінником або аутогенним кістковим матеріалом, після чого зашиває рану і накладає шви.

Види імплантатів, що застосовуються

Для аугментації кістки використовується кілька видів імплантаційних матеріалів:

 1. Аутотрансплантат. Кістковий блок вилучається з внутрішньої поверхні нижньої щелепи пацієнта і переноситься в місце, де є дефіцит кісткової тканини. Аутотрансплантат вважається ідеальним матеріалом для нарощування кісткової тканини з мінімальним ризиком відторгнення і високою швидкістю відновлення, як в донорській, так і в реципієнтній зоні.
 2. Синтетичний трансплантат. Являє собою штучну речовину з вмістом фосфору і кальцію, яка використовується для аугментації і згодом може бути повністю або частково замінена власною кістковою тканиною пацієнта.

У Центрі Ізраїльської Стоматології Аугментація кістки здійснюється з використанням кращих остеозаміщуючих і допоміжних препаратів.

Hypro-Oss

Препарат виготовляється шляхом сублімації, що дозволяє зберегти природну кристалічну структуру кісткового гідроксилапатиту та ателоколагенових компонентів кістки.

Переваги:
 • кожна гранула являє собою композит з 30% атело-колагену типу I і 70% гідроксиапатиту;
 • не містить антигенних телопептидів;
 • висока якість формування кісткового матеріалу;
 • немає фізичних або хімічних змін нативного кісткового матеріалу.

Препарат застосовується при проведенні синус-ліфінга і аугментації, для усунення внутрішньокісткових дефектів і пошкоджень пародонта.

OSSIX Plus

OSSIX Plus – колагенова бар’єрна мембрана на осифікуючій основі, заснована на технології Glymatrix для направленої регенерації кістки і тканин, подібна до природнього процесу глікування в організмі людини.

Переваги:
 • підтримує функціональність бар’єру протягом 4-6 місяців;
 • стійка до деградації при активному впливі протягом 3-5 тижнів;
 • біосумісна і абсолютно безпечна.

Бар’єрна мембрана OSSIX Plus застосовується для збільшення гребеня альвеолярного відростка навколо імплантатів при синус-ліфтингу, а також для усунення внутрішньокісткових дефектів і фуркаційних дефектів багатокореневих зубів. Для відділення ясна від інших тканин використовується титанова мембрана NeoBiotech CTi-mem

Оцінка придатності кістки для імплантації дається імплантологом на основі обстеження та сучасних методів візуалізації, таких як ортопантомографія і комп’ютерна томографія.

Показання

Показаннями для кісткової пластики є:
 • травматична втрата альвеолярного відростка;
 • видалення зубів із значним ушкодженням і подальшою втратою кісткової тканини;
 • атрофія альвеолярного відростка, викликана старінням, остеопорозом або генетичними дефектами.

Незалежно від причин атрофії альвеолярного відростка, що використовуються методи нарощування кісткової тканини в стоматології в першу чергу спрямовані на відновлення жувальної функції.

Протипоказання до кісткової пластики

Протипоказаннями до аугментації кістки є:
 • остеопороз і прийом біфосфонатів;
 • вагітність і період лактації;
 • імунодефіцитний стан;
 • захворювання крові.

Інші протипоказання можуть бути виявлені на попередньому обстеженні у лікаря-хірурга-імплантолога.

Як проходить операція?

Для установки імплантату мінімальний розмір альвеолярного відростка має становити: у вертикальному розмірі понад 10 мм, в поперечному розмірі понад 6 мм. Кісткова пластика верхньої або нижньої щелепи може також знадобитися, коли висота протезної конструкції перевищує висоту вертикальної фіксації імплантату в кістці, а також коли очікуються значні навантаження. Наприклад, відновлення зубної дуги за допомогою мостоподібного протеза на 12 зубів передбачає установку на 4-6 імплантатів.

Процедура кісткової пластики за тривалістю становить від 1,5 до 3 годин і проводиться в медикаментозному сні або під місцевою анестезією. Хірург бере кістковий матеріал з підборіддя або області щелепи позаду молярів пацієнта і виконує аутотрансплантацію або використовує синтетичні остеозаміщуючі матеріали. Після накладання кісткового матеріалу в область імплантації, він покривається спеціальною бар’єрною мембраною для захисту від вростання м’яких тканин. Рана зашивається, накладаються шви.

При аутотрансплантації в донорській зоні після вилучення матеріалу утворюється згусток, після чого починає формуватися нова кісткова тканина. До 70% обсягу кістки відновлюється. Якщо був взяти великий фрагмент, новостворений дефект заповнюється остеозамещуючим матеріалом, щоб відновити якомога більший обсяг втраченої тканини. Повний процес регенерації і остеоінтеграції нового кісткового матеріалу займає 7-9 місяців.

Ускладнення кісткової пластики

Ускладнення після кісткової пластики зубів можуть бути наслідком багатьох факторів, але найчастіше – недотриманням рекомендацій лікаря. Недостатня гігієна порожнини рота, неправильне харчування і шкідливі звички можуть привести до ускладнень після процедури:

 • оголення мембрани;
 • відторгнення трансплантата;
 • запальні захворювання ротової порожнини;
 • гнійний гайморит.

Інфекція хірургічної рани є частою причиною відторгнення трансплантата і запалення щелепної кістки, тому дотримання правил гігієни ротової порожнини після операції – пріоритет №1.

Запишіться на прийом до фахівців стоматології ЦІС, щоб пройти обстеження на найсучаснішому діагностичному обладнанні, уточнити показання для проведення кісткової пластики і подальшої імплантації з використання остеозаміщуючих матеріалів європейських виробників за найкращою ціною.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Операція кісткова пластика або аугментація кістковим замінником вартість залежить тільки від кількості кісткового замінника
  безкоштовно ₴
 • Забір та пересадка кісткового блоку забір та пересадка кісткового блоку з донорської області п'єзотомом Acteon
  7500 ₴
 • Забір і пересадка аутогенного кісткового матеріалу
  4300 ₴
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр. в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію
  4700 ₴
 • L-PRF мембрана збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта
  1500 ₴
 • Біоматеріал мембрана мембрана, яка використовується під час кісткових пластик
  5850 ₴
 • Операція кісткова пластика або аугментація кістковим замінником вартість залежить тільки від кількості кісткового замінника
  безкоштовно ₴
 • Забір та пересадка кісткового блоку забір та пересадка кісткового блоку з донорської області п'єзотомом Acteon
  7500 ₴
 • Забір і пересадка аутогенного кісткового матеріалу
  4300 ₴
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр. в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію
  4700 ₴
 • L-PRF мембрана збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта
  1500 ₴
 • Біоматеріал мембрана мембрана, яка використовується під час кісткових пластик
  5850 ₴

Наші лікарі:

 

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки