Трейнери для зубів

Записатися на консультацію

Трейнеры для зубов

Вирівнювання зубів трейнерами в Центрі Ізраїльської Стоматології

Виправити неправильний прикус не пізно в будь-якому віці, але найкраще це робити в дитинстві, коли організм ще росте і скорегувати ріст зубів можна найпростішими засобами, такими як трейнери.

Що таке ортодонтичний трейнер?

Ортодонтичний трейнер – це силіконова або поліуретанова каппа, виготовлена за формою щелепи пацієнта і призначена для корекції неправильного прикусу або положення окремих зубів, а також для тренування м’язів рота і усунення дефектів мовлення. На відміну від постійних ортодонтичних конструкцій, таких як брекети, трейнер носиться невеликий проміжок часу протягом дня – 1-5 годин, а також вставляється на ніч. Термін носіння трейнера визначає лікуючий ортодонт.

Переваги зубних трейнерів

Ортодонтичні знімні апарати часто використовуються для корекції незначних дефектів прикусу у дітей і дорослих, і мають кілька значущих переваг.

Переваги:
 • Психологічний комфорт. Носити трейнери потрібно всього кілька годин на день, які можна провести вдома або за рутинною роботою за комп’ютером, не відчуваючи дискомфорту при спілкуванні.
 • Фізичний комфорт. Трейнери для зубів не дратують слизову ясен, язика, щік і м’яко чинять тиск на зуби, що не викликає неприємних відчуттів.
 • Невисока вартість. Ціна трейнерів для зубів в Києві значно нижче, наприклад, ніж установка брекет-системи.

Трейнери вважаються одним з найбільш доступних інструментів ортодонтичного лікування, але вони не завжди можуть бути застосовні для вирівнювання зубів.

Показання: в яких випадках призначають ортодонтичний і преортодонтичний трейнер?

Трейнери призначаються тільки за рекомендацією ортодонта після огляду ротовій порожнини пацієнта і діагностики зубів.

Показання:
 • глибокий прикус;
 • скупченість зубів;
 • дефекти мови;
 • утруднене носове дихання;
 • порушення ковтальної функції;
 • шкідливі звички, наприклад, куріння або смоктання пальця у дітей.

Трейнери для зубів також призначаються як ретенційний апарат для закріплення результатів ортодонтичного лікування після зняття брекет-системи.

Протипоказання використання трейнерів:
 • виражений бічний прикус;
 • складні патології прикусу;
 • дефекти носової перегородки, що не дозволяють дихати носом.

Інші протипоказання до використання трейнерів може виявити стоматолог після проведення рентгенографії або КТ.

Види і призначення трейнер-апаратів

Існує кілька видів трейнерів, які використовуються на різних етапах вирівнювання зубів у дітей і дорослих.

Дитячі трейнери для зубів

Трейнери діляться на кілька видів, які використовуються для вирівнювання зубів у дітей різного віку.

T4I (від 2 до 5 років)

Трейнер T4I використовується для корекції молочного прикусу, тренування жувальних м’язів, а також для розвитку нормального ковтання і дихання у дітей молодшого віку. Він виготовлений з гіпоалергенного еластичного матеріалу, який абсолютно безпечний для дитини. Для дітей з бруксизмом і підвищеною рухливістю є спеціальна модель з підвищеною жорсткістю.

T4K (від 5-6 років)

Преортодонтичний трейнер T4K застосовується для корекції зубів, що змінюються у дітей. Лікування проводиться в два етапи. На першому етапі дитина носить блакитну капу з м’якого еластичного матеріалу (6-8 місяців), а на другому – червоний трейнер з більш жорсткого матеріалу (6-12 місяців), який необхідний, щоб посилити тиск на зуби. Трейнери T4K використовуються не тільки для виправлення неправильного прикусу, а й для зміцнення щелепних м’язів, поліпшення артикуляції, позбавлення дитини звички смоктати палець або сторонні предмети.

T4В

Трейнер використовується одночасно з брекет-системою і надівається на кілька годин вдень або на всю ніч прямо на брекети. Це необхідно, щоб зміцнити щелепні м’язи, усунути бруксизм і прискорити ортодонтичне лікування. Термін лікування – від 6 до 12 місяців.

Трейнери для дорослих

Трейнери пацієнтів старшого віку діляться на кілька видів залежно від віку пацієнта і стадії лікування.

Трейнер T4A

Призначаються пацієнтам, у яких вже відбулася зміна зубів для виправлення дефектів прикусу і виправлення положення окремих зубів, а також для позбавлення звички дихати ротом і неправильного дихання. Переважно використовуються для корекції передніх зубів і використовуються для закріплення результатів ортодонтичного лікування.

Трейнер T4B

Застосовуються, як правило, паралельно з брекетами для корекції зубного ряду у підлітків і пацієнтів старшого віку. Особливо ефективні у виправленні відкритого прикусу і добре закріплюють результат лікування брекет-системою.

Трейнер Т4F

Використовуються на завершальному етапі ортодонтичного лікування для закріплення результатів проведеної корекції.

Особливості догляду за трейнерами

Трейнери – це знімні ортодонтичні апарати, які не вимагають спеціального догляду. Незважаючи на це при їх носінні потрібно дотримуватися деяких правил:

 • зберігати трейнер в спеціальному контейнері;
 • після вилучення з рота промивати капу проточною водою;
 • регулярно мити з милом контейнер для зберігання трейнера.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології в Києві допоможуть підібрати трейнери за найкращою ціною для дітей і дорослих і проведуть попереднє лікування зубів для досягнення ідеального результату ортодонтичного лікування.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки