Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Керамічні вініри — робимо усмішку ще красивішою

Один із найшвидших і довговічних способів покращити естетику усмішки – встановлення вінірів. Вони легко виправлять невелику кривизну зубів, нерівності та інші дефекти без болю та дискомфорту, а керамічні вініри – це можливість знайти справжню голлівудську усмішку. Розповідаємо, як ставлять вініри у ЦІС, на Лівому березі Києва.

Керамічні вініри
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 22.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.03.2023
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке керамічні вініри?

Керамічні вініри – тонкі накладки на зовнішню поверхню зуба, які є штучним замінником емалі. Вони щільно склеюються з поверхнею зуба і мають оптичні, механічні та фізичні властивості близькі до властивостей природної зубної емалі1.

Вініри зазвичай ставлять на передні зуби на верхню чи нижню щелепу, оскільки саме вони помітні при усмішці. Теоретично їх можна поставити і на жувальні зуби, але в цьому немає потреби.

Показання до встановлення керамічних вінірів

Ключові завдання, які вирішує встановлення вінірів:

 • покращення форми зубів;
 • подовження надто коротких зубів;

 • корекція тріщин та сколів;

 • відбілювання зубів,

 • усунення діастеми;

 • покриття великих пломб.

Композитні та керамічні вініри встановлюються лише на здорові зуби, виліковані від карієсу, пародонтозу та інших захворювань. Їхня установка не рекомендується людям з порушенням прикусу, нав’язливим скреготом зубів, а також не проводиться на зубах з численними пломбами.

Довговічність вінірів з безметалової кераміки залежить від рівня гігієни ротової порожнини пацієнта і регулярних відвідувань стоматолога. При дотриманні всіх рекомендацій щодо догляду термін служби керамічних виробів складає до 20 років.

Протипоказання

Вініринг має і протипоказання. Ставити тонкі та ультратонкі накладки на зуби можна не завжди. 

Ось деякі захворювання та стани, за яких дана процедура протипоказана:

 • Бруксизм. Це мимовільне стискання і скрегіт зубами під час сну. Ця проблема призводить до прискореного стирання зубів. Попри досить міцний склад керамічного вініру, але навіть і в цьому випадку є небезпека його пошкодження, особливо коли йдеться про постійне стискання зубів. Бруксизм є тимчасовим протипоказанням для вінірів. Після його лікування можна займатися відновленням зубів, у тому числі і ставити вініри.
 • Ортодонтичні порушення. Пам’ятайте, що вініри доречні за незначних дефектів зубів. Якщо це серйозне викривлення та проблеми з прикусом, то спочатку проводиться ортодонтичне лікування. Тільки потім можна повертатися до питання про постановку вінірів для покращення естетики.
 • Лікування каналів передніх зубів. У такому разі зуби стають ослабленими. Для їхнього зміцнення стоматологи рекомендують ставити коронку, а не вініри.
 • Сильне руйнування зуба. У такому разі вініри будуть неефективними. Вони або не впораються з поставленими завданнями, або їхній ефект триватиме недовго (оскільки зуб руйнуватиметься і далі). Тому за таких обставин лікарі рекомендують ставити коронки.

Методи виготовлення керамічних вінірів

Вініри з кераміки виготовляються в зуботехнічній лабораторії декількома способами2:

 1. Пошарове нанесення. Гіпсова модель обжимається найтоншою фольгою, на яку пошарово наноситься керамічна маса, після чого її випалюють.

 2. Литєве пресування. Вініри моделюються із воску, після чого з керамічного блоку формується каркас протеза.

 3. Фрезерування. У виготовленні накладок використовується фрезерування з ЧПУ за технологією CAD/CAM з використанням цифрової 3D-моделі зубів пацієнта.

Керамічні вініри
Лікарі
Технологія
Керамічні вініри
Проблема

Неестетичний вигляд старих компонірів

Рішення

Установка керамічних коронок кольору Bleach3

Термін лікування

1 місяць

Вартість Загальна вартість 140 000 грн

Етапи установки: як ставлять керамічні вініри

Встановлення вінірів займає 4-6 тижнів залежно від стану зубів пацієнта, відсутності або пошкодження зубів.

1. Консультація та діагностика

Консультація є відправною точкою лікування та протезування зубів. Діагностика зубів включає перевірку ротової порожнини внутрішньоротовим сканером для оцінки стану зубів і ясен, перевірки правильності прикусу. На цьому етапі часто проводиться відбілювання, щоб видалити наліт та бактерії, а також вирівняти тон природних зубів, щоб було простіше підібрати керамічні вініри.

2. Зняття зліпка із зубів

На цьому етапі стоматолог робить цифрові рентгенівські знімки для створення тривимірної моделі майбутнього протезу. Це перший пробний варіант, в якому можна побачити очікуваний результат, перш ніж розпочати виготовлення вінірів. Для зняття зліпка використовують еластомірні матеріали: вінілполісілоксан, поліефір, або гідроколоїд. У деяких ситуаціях використовується прикусна вилка – апарат, який фіксує положення зубів, а також положення верхньої щелепи щодо щелепного суглоба. Це дозволяє копіювати рухи щелепи, щоб при розробці вінірів враховувати динаміку прикусу.

3. Підготовка до протезування

Стоматолог обточує зуби пацієнта на товщину керамічних накладок, протравлює зубну емаль та дентин для покращення адгезії. Після цього встановлюються тимчасові вініри із пластмаси. Вони дають можливість пацієнту оцінити форму, колір та загальну естетику майбутнього протезу протягом двотижневого періоду.

4. Встановлення вінірів

Після двотижневого періоду носіння тимчасової конструкції пацієнту встановлюються постійні вініри в точній відповідності з вибраним кольором і відтінком. Після цього накладки шліфуються та перевіряються на відповідність до положення прикусу.

Переваги

Вініри з кераміки мають цілу низку переваг:

 1. Мінімальна травматичність. Так, якщо для установки коронок потрібно сточувати (а значить псувати) зуби, то у випадку з вінірами достатньо лише зняття невеликого шару емалі, менше 1 мм.
 2. Постійність. Це явна перевага, порівняно, наприклад, із знімними протезами. Накладені на зуби вініри закріплюють на постійній основі.

 3. Тривалий термін служби. Зубні керамічні вініри служать до 10-15 років.

 4. Хороші естетичні показники. Керамічні вініри майже не відрізняються від зубної емалі.

 5. Відсутність шкоди. Матеріал, з якого виготовляються такі вініри, відрізняється хорошою біосумісністю та гіпоалергенністю.

 6. Комфорт. Вініри практично не вимагають до них звикання. Ви не відчуватимете жодних проблем, пережовуючи їжу. Також вініри не порушують дикцію.

Недоліки вінірів із кераміки

Недоліки керамічних накладок:

 • невелика маскуюча здатність при вираженому дисколориті;
 • низька механічна міцність.

Ще одним недоліком можна вважати невеликий дискомфорт після встановлення керамічних вінірів, але це стосується будь-яких протезних конструкцій3. Упродовж 2-3 днів дискомфорт зникає.

Чому варто встановити керамічні вініри у стоматологічному центрі ЦІС

Якщо ви незадоволені зовнішнім виглядом своїх зубів, знайте, що для фахівців Центру Ізраїльської Стоматології в Україні немає завдань, яких не можна було б розв’язати. Ми проводимо детальну діагностику, після чого підбираємо оптимальні варіанти рішення, протезування або вініринг зубів.

Встановленням вінірів у ЦІС займаються кваліфіковані лікарі з великим досвідом роботи. У своїй практиці ми використовуємо сучасні технології, які переймаємо на тренінгах та стажуваннях у найкращих стоматологічних клініках Ізраїлю, США та Європи.

У Центрі Ізраїльської Стоматології ставлять зубні керамічні вініри з IPS E-Max Press – найкращої кераміки на ринку за оптимальною ціною, використовуючи найсучасніше обладнання та власний багаторічний практичний досвід.

Наші клініки розташовані в Дарницькому районі (метро Осокорки, Позняки) та біля метро Лівобережна.

Керамічні вініри
Лікарі
Технологія
Керамічні вініри
Проблема

Пацієнта не влаштовував колір та форма зубів

Рішення

Тотальне протезування за допомогою вінірів

Термін лікування

1 місяць

Вартість Загальна вартість 392 000 грн
Керамічні вініри
Лікарі
Технологія
Керамічні вініри
Проблема

Неестетичний вигляд старих компонірів

Рішення

Установка керамічних коронок кольору Bleach3

Термін лікування

1 місяць

Вартість Загальна вартість 140 000 грн

Альтернатива керамічним вінірам

Альтернативою вінірам з кераміки може бути художня реставрація з композитної смоли, яка є клейкою полімерною масою. Вона наноситься безпосередньо на зуб і одразу моделюється за формою, на відміну від керамічних виробів, які виготовляються на замовлення вручну у зуботехнічній лабораторії.

Така пряма реставрація має перевагу у необхідності дуже невеликої зміни форми природних зубів пацієнта та більшої економічності за ціною. Недоліки – менша міцність та естетичність, порівняно з керамічними вінірами, а також менший термін служби – 5-7 років при ретельному догляді.

Догляд за керамічними вінірами

Після встановлення вінірів з кераміки пацієнту необхідно суворо дотримуватись правил гігієни ротової порожнини:

 • використовувати м’яку зубну щітку і спеціальну чистячу пасту;

 • полоскати рот після кожного прийому їжі не лише водою, а й спеціальним ополіскувачем;

 • відвідувати стоматолога у призначений час для огляду.

Термін служби керамічних накладок значною мірою залежить від ретельності догляду за ними.

Висновок

Підведемо підсумки:

 • Керамічні вініри – це тонкі накладки на зуби, що покращують естетику усмішки. Крім того, вініри захищають зуб від зовнішніх негативних факторів, тому їхня функція не зводиться лише до естетичної сторони.

 • Вініри встановлюють лише на здорові зуби. Це основна умова для вінірування. Якщо стан зубів незадовільний, то у такому випадку спочатку проводиться лікування. Наприклад, при сильній кривизні перед процедурою призначають ортодонтичне лікування.

 • Установка керамічних накладок – це процес у кілька етапів. На це йде від 4 до 6 тижнів. Тому заради отримання гарної усмішки пацієнту доведеться запастись терпінням.

 • Порівняно з іншими видами вінірів, керамічні мають свої переваги. Насамперед, це довговічність. Такі вироби прослужать до 20 років, за умови належного догляду за зубами. Крім того, керамічні вініри гіпоалергенні і добре поєднуються з тканинами.

 • Якщо немає можливості поставити вініри (з медичних чи інших міркувань), лікарі можуть запропонувати пацієнтові альтернативу. Зокрема, художня реставрація зубів чи встановлення коронки.

 • Після встановлення вінірів регулярні візити до стоматолога на профілактичні огляди є обов’язковими.

 • Консультація

  огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

  500 грн

Поширені запитання

 • Скільки коштують керамічні вініри під ключ?

  Відразу обмовимося, що винування – послуга не з дешевих. Вказати точну суму під ключ складно, оскільки на керамічні вініри ціна залежить від кількості зубів, які потребують реставрації, а також від попередньої роботи, яку потрібно зробити перед вініруванням. Наприклад, це може бути гігієнічне очищення, а може й ортодонтичне лікування з виправлення прикусу.

  З цінами на наші послуги ви можете ознайомитись у прайсах, представлених на сайті клініки. Крім того, ви завжди можете уточнити вартість керамічного вініру у наших адміністраторів. Для цього достатньо зателефонувати або зв’язатися через форму зворотного зв’язку на сайті.

 • Які вініри краще – керамічні чи композитні?

  Основна перевага композитних вінірів — це можливість моментальної їх установки. Для встановлення керамічних виробів потрібен певний час. Однак композитні вироби менш якісні. Вони не такі міцні, як керамічні, а термін їхньої служби становить не більше 3-5 років. При цьому композитні вініри дешевші за керамічні. Лікар обов’язково розповість про всі переваги та недоліки композитних та керамічних накладок, даючи можливість пацієнту зробити вибір.

 • Яку кількість зубів потрібно вінірувати?

  Загалом обмежень на кількість зубів, на які можна ставити вініри, немає. Тут все залежить від розміру усмішки. Найчастіше це 6-8 зубів, які відкриваються при усмішці, але деяким пацієнтам ставлять до 10-12 вінірів.

 • Скільки служать керамічні вініри?

  Якщо дотримуватись рекомендацій лікаря щодо догляду за реставрованими зубами, то керамічні вініри служать до 15-20 років.

 • Чи можна ставити вініри на нерівні зуби?

  Все залежить від рівня кривизни зубів. За допомогою вінірів можна вирівняти зуби за незначної кривизни. Якщо нерівність значна, то спочатку проводиться ортодонтичне лікування. Наприклад, пацієнту можуть призначити носіння брекетів чи елайнерів. Після вирівнювання зубів можна приступати до вінірингу.

 • Чи темніють керамічні вініри з часом?

  Тут все залежить від того, наскільки пацієнт слідує рекомендаціям лікаря щодо догляду за зубами. Якщо всі правила дотримуються, то вініри не темніють.

 • Чи можуть зіпсуватися зуби під вінірами?

  Вініри захищають зуби від зовнішніх факторів, які можуть зашкодити емаль. Це кислоти, бактерії, механічні чинники (наприклад, тверда їжа) та інші. Тому зуб під вініром буде захищений, чого не скажеш про ті частини зуба, які не захищені накладками. Як правило, вони псуються швидше, особливо якщо ви не приділяєте достатньо уваги гігієні.

 • Чи можна поставити керамічні вініри на депульповані зуби?

  Раніше це справді було неможливим. Однак сьогодні вініри ставлять і на депульповані зуби, але не завжди. У цій ситуації все вирішує лікар після оцінки стану зуба. Якщо стан задовільний, то у такому разі вініри ставити можна. Якщо зуб зруйнований або ослаблений (що і буває після видалення пульпи), пацієнту можуть запропонувати альтернативні варіанти, наприклад, художню реставраціюкомпозитну реставрацію або встановлення коронок.

Джерела

 1. Edelhoff D, Prandtner O, Saeidi Pour R, Liebermann A, Stimmelmayr M, Güth JF. Anterior restorations: The performance of ceramic veneers. Quintessence Int. 2018; 49 (2): 89-101. doi: 10.3290/j.qi.a39509. PMID: 29292405.
 2. Chai SY, Bennani V, Aarts JM, Lyons K. Досвідчений підготовка дизайну для ceramic veneers: Critical review. J Am Dent Assoc. 2018 Jan;149(1):25-37. doi: 10.1016/j.adaj.2017.08.031. Erratum у: J Am Dent Assoc. 2018 Mar;149(3):173. PMID: 29304908.
 3. Haak R, Siegner J, Ziebolz D, Blunck U, Fischer S, Hajtó J, Frankenberger R, Krause F, Schneider H. Окт-виявлення інтернаціональної адаптації ceramic veneers depending on preparation design and ceramic thickness. Dent Mater. 2021 Mar;37(3):423-431. doi: 10.1016/j.dental.2020.11.021. Epub 2020 Dec 4. PMID: 33288325.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

img Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 11
 • Нейтральные 0
 • Положительные 11
 • Екатерина Самойловна 06.04.2020

  Открыла для себя Центр Израильской Стоматологии. 11 лет мучалась с мостами. Вроде к серьёзным стоматологам обращалась: каждые 2-3 года появляется чёрная полосочка между мостом и десной! Передние зубы!!! Прошла протезирование в ЦИС. Видела, что на новых коронках сделан ступенька-уступчик, зубки плотно прилегают к десне. Цвет моих зубов, как в молодости! Спасибо, доктор Максименко, я Ваша поклонница!

  • 2
  • 0
 • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

  М.П. Максименко отличный специалист.

  • 0
  • 0
 • Богдан 07.10.2021

  Доброго дня. Дуже подобається якість обслуговування.Хотів би обсудити з вами одне питання. Найшов на сайті https://save24.me/ статтю про лікування зубів. Говорилося що біль в зубах можна лікувати нурофеном (обезболююче). Хотів би почути вашу думку)

  • 0
  • 2
 • GTI GTI 14.02.2020

  Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

  • 0
  • 0
 • Валентина 23.09.2019

  Здравствуйте! Я длительное время мучала себя мыслью о том, как мне заменить мои передние зубы и не прятать улыбку на фотографиях. Перечитала очень много информации по винирам и поставила себе цель собирать деньги на это удовольствие. Как только я насобирала необходимую сумму, тут же побежала в ЦИС за консультацией. Сама процедура установки, конечно, включала несколько этапов и не самых приятных, но я настолько этого хотела, что была готова терпеть любые процедуры. Изначально мне была установлена временная конструкция, чтобы скрыть мои «красивые» зубы после процедуры подготовки. Но через несколько дней я получила долгожданную новую улыбку. Теперь учусь улыбаться на фото и выговаривать некоторые буквы заново)

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки