Лікування періодонтиту

Підвищена чутливість зубів, біль при надкусуванніі і неприємний запах з рота – це одні із симптомів періодонтиту, який за відсутності лікування призводить до запалення ясен і кореневої оболонки зубів. При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до стоматолога для комплексного лікування періодонтиту.

Записатися на консультацію

Лечение периодонтита

Що таке періодонтит?

Періодонтит – запалення кореня зуба та прилеглих до нього тканин. Захворювання включає в себе патології не тільки пародонту, такі як карієс, але і ясен, викликані не тільки проблемами в ротовій порожнині, а й системними факторами, такими як захворювання крові і гормональні зміни, інфекції, генетичними або травматичними змінами.

Які симптоми?

Початковий період часто залишається непоміченим людиною: він характеризується відсутністю болю або її низькою інтенсивністю і злегка підвищеною чутливістю зубів. Виражені симптоми періодонтиту:

 • гострий зубний біль;
 • зміна форми і кольору ясен;
 • знебарвлення зубної емалі;
 • рухливість зуба і болючість при натисканні;
 • гнійні виділення з ясен;
 • неприємний, гнильний запах з рота.

Найчастіше симптоми проявляються комплексно і посилюються в міру розвитку захворювання.

Причини виникнення періодонтиту

У роті людини живуть мільйони бактерій, які осідають на зубах і яснах. При правильній гігієні порожнини рота, правильному харчуванні і нормальному імунітеті їх вплив незначний. Ситуація радикально змінюється, коли один з вищенаведених факторів, а іноді і всі, виходять з ладу. Основні причини періодонтиту:

Ситуація ускладнюється прийомом медикаментів, курінням, а також наявністю факторів, що перешкоджають чищенню зубів, таких як постійні протези (наприклад, мости) і скупченість зубів. Всі ці фактори можуть збільшити кількість бактерій в роті.

Форми періодонтиту зубів

Розрізняють дві форми періодонтиту:

Форма

Гострий

Хронічний

Причини появи

Інфекція в пульпі зуба або кореневих каналах, яка призвела до запалення.

Відсутність лікування гострої форми періодонтиту.

Симптоми

Ниючий біль в зубі; болючість при натисканні; підвищення температури тіла; запалення навколо ясен.

Кровоточивість ясен; рухливість зубів; поява гнійних виділень з ясен; припухлість і почервоніння ясен.

Відсутність адекватного своєчасного лікування гострого періодонтиту призводить до розвитку хронічної форми захворювання, а також такого ускладнення, як некротичний виразковий гінгівіт і гнійний періодонтит.

Гнійний періодонтит

Хронічна форма періодонтиту характеризується скупченням гнійного ексудату в апікальній частині кореня зуба. Найчастіше цей процес розвивається на тлі запущеної стадії карієсу, пульпіту або гінгівіту і під впливом першопричини їх появи – стрептококових і стафілококових бактерій.

Результатом гнійного періодонтиту стають гострі бактеріальні захворювання – синусит, отит і остеомієліт.

Лікування періодонтиту в Центрі Ізраїльської Стоматології

Основне завдання лікування каналів періодонтиту – видалення інфекцій з кореневих каналів методом дезінфекції стерилізації всіх каналів іригатором. Для встановлення визначення обсягу ураження, встановлення кількості каналів, їх довжини і товщини в клініці ЦІС проводиться комплексна діагностика з використанням рентген-апарату, комп’ютерного томографа, апекслокатора, ендомотра та іншого обладнання.

Лікування періодонтиту зуба включає наступні етапи:

 1. Підготовка. Стоматолог видаляє пульпу зуба і чистить кореневі канали, видаляє пошкоджений шар дентину.
 2. Дезінфекція. В очищені канали вводиться очищуючий лікарський препарат, після чого проводиться їх ультразвукова терапія. Додатково можливе лікування періодонтиту лазером – очищення каналів і видалення ураженого дентину.
 3. Пломбування. Лікар ставить тимчасову пломбу після дезінфекції каналів. У клініці ЦІС тимчасове пломбування виконується матеріалами Metapasta, Metapex, Ah-temp. Після видалення тимчасової пломби, пломбуються кореневі канали і формується коронкова частина зуба, яка була видалена при підготовці до лікування.
 4. Профілактика. Стоматолог призначає полоскання ротової порожнини лікарськими настоями, прийом антибіотиків і дає рекомендації по догляду за зубами.

Видалення ураженого періодонтитом зуба проводиться тільки в разі сильної занедбаності хвороби, коли лікування не допомагає.

У 90% випадків комплексне лікування дозволяє зберегти зуб, обмежившись мінімальними реставраціями.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Лікування 1-го каналу протокол «Періодонтит» інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу
  от 2500 ₴
 • Проміжне лікування пульпіту/періодонтиту медикаментозна обробка і тимчасове пломбування кореневих каналів лікувальними пастами
  900 ₴
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Лікування 1-го каналу протокол «Періодонтит» інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу
  от 3200 ₴
 • Проміжне лікування пульпіту/періодонтиту медикаментозна обробка і тимчасове пломбування кореневих каналів лікувальними пастами
  1200 ₴

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935