Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лікування пульпіту на будь-якій стадії

Карієс, причина багатьох зубних захворювань, одне з яких – пульпіт. Запалення нервового закінчення зуба призводить до гострого болю, який стає все сильнішим в міру розвитку карієсу. Поява перших симптомів – показання до негайного відвідування стоматолога для лікування пульпіту.

Лікування пульпіту
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування пульпіту в Стоматології на Лівому березі

Лікарі Центру Ізраїльської Стоматології займаються лікуванням пульпіту за конкурентною ціною в Києві з використанням кращого світового обладнання та ізраїльських методик.

Що таке пульпіт?

Запалення пульпи зуба в переважній більшості випадків пов’язано з карієсом, який утворюється на зубній емалі в результаті недостатньої гігієни ротової порожнини або неправильного харчування. Каріозний наліт містить величезну кількість бактерій, зокрема мікроорганізми стрептококової і стафілококової групи, які в процесі життєдіяльності виділяють кислоту, розщеплюючи цукор, що надходить з їжею. Це демінералізує зубну емаль і призводить до її руйнування. Токсини бактерій, що викликають карієс, проникають в пульпу уздовж відкритих дентинних канальців і, як будь-яка сполучна тканина, пульпа реагує на це запаленням.

Як окремий випадок виділяють калькульозний пульпіт, що виникає без бактерій, внаслідок механічної травми, отриманої пульповим камінням (петрифікатами) і протікає асептично. Також можливий пульпіт внаслідок попадання інфекції через кореневий канал з кістки від сусіднього зуба, гайморової пазухи або в результаті сепсису

Розвиток пульпіту призводить до хронічного запалення періапікальних тканин зубів і змін альвеолярного відростка. Іноді хронічне периапікальне запалення протікає безсимптомно, а періапікальні ураження зубів виявляються тільки рентгенологічно. Деструктивний процес, що продовжує руйнувати перемичку між пульповою камерою і дном каріозної порожнини, створює умови для вільного сполучення між ними і тим самим для безперешкодного відтоку гною від пульпи в каріозну порожнину, а потім в порожнину рота.

Які симптоми?

Головний симптом пульпіту – гострий біль, який на початковій стадії захворювання може зберігатися до 30 хвилин після роздратування пульпи, а в хронічній стадії – тривати більше години. Інші симптоми пульпіту:

 • чутливість зубів до солодкого, холодного і гарячого;
 • хворобливість ясен уражених карієсом зубів;
 • підвищення температури тіла;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • неприємний запах з рота.

Симптоми гострої і хронічної стадії пульпіту можуть бути різними. Різниця між ними виражається наявністю гною в пульпарній камері зуба, а також в інтенсивності больових явищ.

Причини виникнення

У здоровому стані пульпа добре захищена від травм і бактерій в порожнині рота завдяки зовнішній оболонці твердих тканин зуба і непошкодженому пародонту. Коли цілісність цих бар’єрів порушується, мікроорганізми і токсини, які вони виробляють, досягають пульпи, подразнюючи її. Причини цього процесу:

 • запущений карієс;
 • рецидив карієсу через неправильне лікування зуба;
 • пошкодження зуба з руйнуванням пародонту.

Форми ураження зубного нерва

Розрізняють дві форми перебігу пульпіту:

 1. Гостра форма. Біль з’являється тільки при впливі на зуб холодної, гарячої їжі і напоїв, і носить короткочасний характер.
 2. Гнійна або хронічна форма. Різкий гострий біль виникає при найменшому подразненні пошкодженого зуба і не проходить протягом довгого часу, розповсюджуючись по всій щоці.

Лікування пульпіту без видалення нерва можливо в гострій формі захворювання, але при наявності гнійних виділень видалення запаленого судинно-нервового пучка зуба неминуче.

Лікування пульпіту в Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві

В основі лікування пульпіту – видалення нерва зуба, очищення, дезінфекція та пломбування каналів. Лікування пульпіту у дорослих і дітей складається з декількох етапів.

Етап перший: рентген зубів

Перед процедурою стоматолог направляє пацієнта на рентген, щоб точно визначити, наскільки поширене запалення, як виглядають уражені корені і скільки з них потрібно заповнити.

У Клініці ЦІС використовується найсучасніше діагностичне обладнання світових виробників: MORITA, Novapex, Sirona, яке гарантує швидкий і точний результат.

Етап другий: девіталізація пульпи зуба

Лікар відкриває зуб і поміщає в пульпову камеру спеціальний агент, який призводить до контрольованого некрозу пульпи. На період відмирання зубної тканини встановлюється тимчасова пломба. Іноді стоматолог не отруює пульпу, а усуває її. Це можливо завдяки правильно підібраній анестезії. Але якщо пацієнт відчуває сильний біль і є гостре запалення, девіталізація – обов’язкова умова.

Етап третій: розробка каналів

Це етап підготовки каналів до заповнення. Для цього стоматолог видаляє з них хвору пульпу. Наступні кроки: визначення довжини кожного каналу за допомогою ендодонтичної лінійки або ендодометра, розширення і їх формування. Підготовлені канали інтенсивно промиваються антисептиками для видалення бактерій і залишків інфікованої зубної тканини.

Етап четвертий: заповнення каналів

Після розробки каналів стоматолог приступає до їх заповнення, тобто замінює зубну тканину спеціальним матеріалом. Він робить це дуже обережно, щоб канал був щільно закритий і в нього не потрапили мікроби. Після процедури проводиться рентген, щоб переконатися, що в каналах не залишилося порожнин.

Етап п’ятий: реконструкція зубної коронки

Останній етап лікування пульпіту складається з закриття і відновлення коронки зуба, використовуючи правильно обрану реставрацію.

Профілактика

У профілактиці пульпіту найважливішим є гігієна порожнини рота. Також рекомендується уникати або скоротити вживання солодощів і цукру. Обов’язковим є відвідування стоматолога мінімум раз на півроку.

Наші ціни:

 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

  290 грн
 • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

  інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

  3 500 грн
 • Закриття перфорації кореня зуба

  технічно складна маніпуляція якщо є можливість врятувати зуб від видалення методом закриття перфорації кореня скловолоконним матеріалом

  1 300 грн
 • Закриття верхівки каналу матеріалом MTA

  за необхідністю

  1 600 грн
 • Стерилізація 1-го кореневого каналу лазером

  за необхідністю

  350 грн
 • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

  інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

  1 500 грн
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

img Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 3
 • Нейтральные 0
 • Положительные 3
 • Александр Бойко 06.03.2019

  Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки