Що це таке
Іммедіат-протез – знімна конструкція, яка використовується для заміщення одного і більше втрачених зубів. Застосовується найчастіше в якості тимчасового протеза до моменту установки постійної ортопедичної конструкції і використовується для негайного протезування відразу після видалення зуба.
Фіксація протеза в ротовій порожнині здійснюється за допомогою м’яких кламерів, які не роблять надмірного тиску на опорні зуби і практично непомітні оточуючим. Основа виробу виготовляється з відносно м’якого матеріалу: нейлону або акрилу, на який кріпляться штучні зуби. Можливість вибору практично будь-якого тону штучних зубів і ясен робить протез практично невидимим в роті, позбавляючи пацієнта морального дискомфорту.
Види протезів
Іммедіат-протези популярні завдяки своїй невисокій вартості і ефективності в короткочасному протезуванні. Існує три варіанти конструкції знімного протезу:
- Частковий іммедіат-протез. Конструкція ставиться при відсутності 3-4 зубів і являє собою м’яку основу з металевими або пластмасовими кламерами, що фіксують протез на опорних зубах.
- Повний іммедіат-протез. Використовується для протезування пацієнтів з повною адентією з кріпленням на імплантатах або за допомогою присмоктування.
- Іммедіат-протез «Метелик». Конструкція застосовується для заміщення 1-2 зубів і складається з основи зі штучними коронками і м’яких кламерів, що за формою нагадує метелика. Активно використовується в негайному протезуванні відразу після видалення зуба.
Конкретний вид ортопедичної конструкції підбирається в залежності від показань до протезування конкретного пацієнта і після проведеної стоматологом діагностики в нашому стоматологічному центрі в Дарницькому районі на Осокорках.
Матеріали
Для виготовлення іммедіат-протезу використовуються м’які полімерні матеріали, наприклад, акрил, який легко формується і обробляється. Це спрощує підгонку протеза під анатомічні особливості щелеп окремого пацієнта та економить час протезування від моменту першого звернення до стоматолога до вставки готової конструкції.
Інший популярний матеріал для іммедіат-протезу – нейлон. Він відрізняється гнучкістю і міцністю на розрив, а також стійкістю до термічного і хімічного впливу. Але через високу гнучкість нейлон не використовується у виготовленні протезів для заміщення великої кількості зубів, оскільки є ризик деформації і просідання конструкції з негативним впливом на опорні зуби і слизову. Занадто м’який протез може стати причиною прискореної атрофії альвеолярного відростка, тому при виборі матеріалу виготовлення ортопедичної конструкції стоматолог прагне максимально зберегти кісткові тканини для проведення подальшої імплантації.
Показання
Іммедіат-протез для дітей і дорослих використовується в більшості випадків як проміжний варіант між видаленням зубів і установкою постійної конструкції.
- відновлення жувальної функції;
- відновлення естетики зубного ряду;
- захист слизової від травмування твердою їжею і кислотами;
- недопущення зміщення здорових зубів в сторону прогалин;
- необхідність протезування при неможливості використання інших способів заміщення втрачених зубів.
Необхідність використання іммедіат-протезу визначає стоматолог після огляду пацієнта і проведення ретельної діагностики його ротової порожнини.
Переваги та недоліки іммедіат-протеза
Тимчасові ортопедичні іммедіат-протези з гнучких матеріалів мають як переваги, так і недоліки, про які варто знати перед візитом до стоматолога.
- комфортність – завдяки використанню відносно м’яких і гнучких матеріалів час адаптації пацієнта до протезу значно скорочується, а сама конструкція в роті не викликає подразнення слизової і не тисне на опорні зуби;
- ідеальна фіксація – іммедіат-протези кріпляться за допомогою кламерів у разі, якщо використовуються для заміщення одного або декількох зубів, або за допомогою присмоктування при повній адентії;
- естетичність – основа повністю повторює природну слизову оболонку і зуби пацієнта, а кламери залишаються невидимими для сторонніх;
- низька ціна – іммедіат-протези набагато дешевше постійних конструкцій, які також використовуються в протезуванні.
Попри велику кількість переваг таких зубних іммедіат-протезів, вони також мають недоліки.
Етапи виготовлення іммедіат-протеза
Установка іммедіат-протеза виконується в кілька етапів:
- Огляд ротової порожнини пацієнта.
- Створення відбитка верхньої і нижньої щелепи за допомогою зліпної маси.
- Виготовлення протезу в зуботехнічній лабораторії.
- Установка і коригування протезу під анатомічні особливості щелепної системи пацієнта.
Наші ціни:
- Лівобережна
- Осокорки
-
Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення2900 ₴
-
Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення2900 ₴
Відгуки про послугу