Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Коронки з металокераміки

Коронки з металокераміки
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 15.08.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Установка металокерамічних коронок в Центрі Ізраїльської Стоматології

Для відновлення пошкоджених зубів часто використовуються зубні коронки: вони зручні, довговічні і практично не відрізняються від природних зубів. Найбільш естетичні – цільнокерамічні коронки, а найміцніші та довговічні – металеві. Довговічний і бюджетний варіант – коронки з металокераміки: вони поєднують в собі естетичність, міцність і довговічність.

Що це таке?

Коронка – це незнімний протез, який встановлюється на зруйновану частину зуба, відновлюючи його форму і функціональність. Металокераміка – це конструкційний матеріал, що складається з керамічної твердої фази, поєднаної з металом або сплавом. Металокераміка має високу міцність, твердість, зносостійкість, стійкість до окислення, а також має гарну пластичність, що дозволяє створювати стоматологічні протези з високою точністю.

Як роблять і з чого

Металокераміка широко використовується в сучасній стоматології для виготовлення протезних конструкцій. Широке використання цього матеріалу почалося з 1956 року, коли був відкритий метод випалу кераміки з металом, що дозволило розширити використання кераміки в постійних протезних реставраціях. Такі реставрації характеризуються гарною механічною міцністю, що обумовлює можливість їх використання на всіх ділянках зубного ряду, як у вигляді одиночних коронок, так і протезних мостів.

З’єднання металу і кераміки при виготовленні коронки відбувається за допомогою хімічного процесу через шар оксидів, що утворюється в процесі випалу на металевих поверхнях. Металева основа коронки виготовляється за зліпком зуба пацієнта і в точності повторює його форму, а керамічна частина – імітує форму коронкової частини зуба пацієнта і її колір.

Переваги:

 • висока міцність і зносостійкість;
 • довговічність – термін служби 10-15 років;
 • стійкість до кислот і карієсу;
 • естетичність і природність;
 • зручність.

Коронки на зуби з металокераміки встановлюються за ціною, нижче, ніж цільнокерамічні протези, що також можна вважати їх перевагою.

Недоліки

 • Відомо, що металокерамічні коронки створюють інші умови заломлення, поглинання і відбиття світла, ніж природні зуби. Світлонепроникний металевий шар в каркасі коронки надає яснам темнішого відтінку. З цієї причини вважається, що реставрації на металевій основі мають низьку естетичність. Для виготовлення металокерамічної коронки використовуються благородні і неблагородні метали і сплави, що створює певну небезпеку для пацієнта: ризик виникнення гальванічної реакції або алергії.

Показання до застосування:

 • значне руйнування коронкової частини зуба;
 • глибокий карієс з ураженням кореня зуба;
 • руйнування зуба в результаті травми;
 • дисколорит зубної емалі;
 • тріщина і скол зуба.

Визначити точні показання до установки металокерамічної коронки може тільки лікар-стоматолог після проведення огляду і діагностики.

Протипоказання:

 • важкий пародонтоз або пародонтит, що вимагає попереднього лікування;
 • індивідуальна непереносимість металу коронки;
 • недостатня висота зубної одиниці

Етапи установки

Протезування коронками з металокераміки проводиться в кілька етапів за 2-3 відвідування стоматолога.

 1. Діагностика. При першому візиті стоматолог проводить огляд і діагностику ротової порожнини пацієнта. Для цього він використовує цифровий рентген-апарат, внутрішньоротовий сканер, фотодіагностіку і 3D-прогноз.
 2. Лікування зуба. В обов’язковому порядку проводиться професійна чистка зубів, видалення плям і нальоту з зубної емалі, а також лікування карієсу та інших захворювань зубів, якщо вони є. При необхідності також може знадобитися видалення нерва зуба з подальшим пломбуванням каналів.
 3. Підготовка зуба. Для установки коронки зуб сточується на 1,5-2 мм – під товщину коронки.
 4. Зняття відбитка. Стоматолог знімає відбиток зубів, підбирає колір протеза під тон природних зубів пацієнта, після чого відправляє відбиток до зуботехнічної лабораторії для виготовлення протеза. На час виготовлення коронки пацієнтові встановлюється тимчасовий протез.
 5. Установка коронки. Стоматолог приміряє готову коронку, і якщо все в порядку фіксує її за допомогою стоматологічного цементу.

Термін служби

Термін служби коронок з металокераміки в середньому становить 10-15 років за умови правильного догляду і дотримання гігієни ротової порожнини. Необхідність в заміні коронки виникає через руйнування сполучного цементу під дією бактерій і кислот.

Що краще: металокераміка або цирконій?

Металокерамічні коронки недорогі, але цирконієві протези більш естетичні, а через відсутність металевої основи не створюють чорної облямівки уздовж ясенного краю. Однозначної відповіді на питання про те, що краще: металокераміка або цирконій немає. Часто використовують комбіновані коронкові протезування, особливо при необхідності відновлення декількох зубів на різних ділянках зубного ряду. В такому випадку на жувальні зуби встановлюються коронки з металокераміки, а не передні – цирконієві коронки.

Догляд за коронками

Після установки металокерамічних коронок пацієнту необхідно приділяти особливу увагу гігієні ротової порожнини, а також дотримуватись рекомендацій лікаря:

 • обмежити жувальне навантаження на коронки;
 • не вживати занадто гарячих або холодних страв і напоїв;
 • чистити зуби двічі на день м’якою щіткою з використанням спеціальної очисної пасти.

Обов’язково відвідування стоматолога мінімум раз на півроку для огляду і профілактики зубних захворювань.

Поширені запитання

 • Чи підходить металокераміка для установки на передні зуби?

  Так, підходить. Але для виготовлення каркаса протезної конструкції бажано використовувати кольорові або благородні метали – титан, паладій, золото чи платину, а ще краще – встановити керамічні коронки.

 • Чи можна робити МРТ при наявності металокерамічної коронки?

  Так можна. Метали, які використовують для каркаса коронки, слабо піддаються впливу магнітного поля.

 • Чи не може металева основа коронки з часом заіржавіти?

  Ні не може. Сплав, який використовується в основі протезної конструкції – антикорозійний і хімічно інертний, тому не може вступати в реакції окислення.

 • Чи не розхитається з часом зуб під коронкою?

  Ні, не розхитається. Вага коронки практично не чинить жодного тиску на опорні зуб, особливо в порівнянні зі звичайним жувальним навантаженням, яке становить в середньому 15 кг.

 • Яка ціна коронки з металокераміки?

  Вартість коронки визначається індивідуально, після обстеження у стоматолога і зняття зліпків. Але варто зазначити, що ціна металокерамічних коронок трохи нижче, ніж суцільнокерамічних виробів при незначній різниці в естетичності.

Наші ціни:

 • Зняття силіконового відбитка

  огляд, підбір ложки і отримання відбитка

  550 грн
 • Металокерамічна коронка

  огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби

  6 900 грн

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки

  Екстренні номери