Двоетапна імплантація зубів з відстроченим навантаженням

Двоетапна імплантація – ефективний спосіб відновлення зубів, що забезпечує довготривалий результат з мінімумом ускладнень. У клініці ЦІС на Лівому березі в Дарницькому районі недалеко від м. Осокорки ми виконуємо імплантацію в два етапи з додатковими послугами, використовуючи ізраїльські методики.

Записатися на консультацію

Мостовидный протез

Що таке двоетапна імплантація зуба?

Двоетапна імплантація зубів – технологія відновлення цілісності зубного ряду в два етапи і кілька візитів до стоматолога.

На першому етапі в кістку щелепи імплантується імплантат для остеоінтеграції протягом 2-3 місяців. При цьому до зубного імплантату не навантажуються ніякі сили тиску, укусу або навантаження, щоб мінімізувати ризик зсуву штифта, пошкодження м’яких або твердих тканин. Після того, як імплантат інтегрується в кістку, починається другий етап, який передбачає приєднання абатмента до штифта і установку коронки.

Показання та протипоказання

Показання до проведення двоетапної зубної імплантації:

 • повна адентія;
 • відсутність одного або декількох зубів;
 • неможливість використання протезних конструкцій.

Показань до операції значно більше, але всі вони мають індивідуальний характер і залежать від того, наскільки швидко пацієнт хоче отримати нові зуби і які має протипоказання до процедури.

Протипоказання:

 • пародонтит на пізніх стадіях;
 • скреготіння зубами, бруксизм;
 • погана гігієна порожнини рота;
 • тяжкі форми діабету, що погано піддається контролю;
 • злоякісні новоутворення;
 • нещодавно виконана хіміотерапія, краніофаціальна променева терапія;
 • будь-які порушення кровообігу, що перешкоджають загоєнню ран.

Всі протипоказання до проведення класичної двоетапної імплантації може виявити лікар в стоматологічному центрі після проведення огляду, вивчення історії хвороби пацієнта і комплексної діагностики.

Особливості процедури

Головна особливість процедури – повна остеоінтеграція імплантату, яка відбувається в проміжок часу між імплантацією штифта і установкою коронки. Це дозволяє:

 • мінімізувати ризик відторгнення імплантату;
 • запобігти атрофії альвеолярного відростка;
 • забезпечити повноцінне зрощення тканин ясен.

Недолік двоетапної імплантації зубів – задовго до установки коронки і необхідність регулярного спостереження у стоматолога.

Імплантація зубів: поетапно

Операція з імплантації зубів зазвичай проводиться за кілька відвідувань стоматолога протягом 1-2 місяців. Хоча це може здатися тривалою процедурою, переважна більшість пацієнтів вважає, що вона варта витраченого часу, тому що зубні імплантати дуже схожі на природні зуби: функціонально і естетично.

Процедуру імплантації можна розділити на п’ять етапів:

 1. Діагностика та лікування. Лікар проводить комплексну діагностику з використанням комп’ютерної томографії та рентгена для аналізу кісткової структури щелеп пацієнта, призначає низку аналізів для розуміння загального стану здоров’я і виявлення протипоказань до операції.
 2. Встановлення зубного імплантату. Хірургічна операція з установки титанового штифта включає розсічення ясна і введення імплантату в кістку. Розріз зашивається, а через 7-10 днів шви знімають. Протягом наступних 3-6 місяців відбувається процес остеоінтеграції – зрощення імплантованого штифта з кісткою. Протягом усього цього періоду пацієнт знаходиться під постійним наглядом стоматолога.
 3. Установка абатмента. Стадія загоєння після імплантації штифта триває 3-6 місяців, після чого починається підготовка до установки протезної коронки. Для цього вставляється загоюючий гвинт, який угвинчується в імплантат. Установка гвинта полегшує загоєння слизової оболонки в області імплантату і формує обсяг ясна для протезної реконструкції. Надалі загоюючий гвинт буде замінений постійним абатментом.
 4. Підготовка протезної конструкції. Для виготовлення коронки стоматолог спочатку знімається зліпок з використанням полімерного матеріалу, який потім відправляється в зуботехнічну лабораторію, де і виготовляється протез з обраного матеріалу.
 5. Установка коронки. Спочатку з імплантату виймається загоюючий гвинт, який замінюється абатментом, після чого до нього прикріплюється коронка з металокераміки, кераміки або фосфору.

Після завершення операції стоматолог видає пацієнтові графік відвідувань задля нагляду за імплантатом і дає рекомендації по догляду за ротовою порожниною.

Порядок дій пацієнта після імплантації

Перші два тижні після операції, протягом яких відбувається загоєння тканин, мають ключове значення для успіху лікування в цілому. У цей час дуже важливо дотримуватися усіх рекомендацій лікаря:

 • протягом 7-10 днів область установки імплантату необхідно промивати фізіологічним розчином після кожного прийому їжі для підтримки належної чистоти;
 • вживати тільки рідку і напіврідку їжу, уникаючи надмірного жувального навантаження на імплантат;
 • приймати призначені препарати для прискорення загоєння м’яких тканин, усунення набряку і кровоточивості (якщо вони були призначені).

Синці та гематоми після операції не є приводом для занепокоєння – це звичайне явище, яке не потребує додаткового лікування. При установці імплантату на нижній щелепі остеоінтеграція займає близько 2-3 місяців, а на верхній щелепі – близько 3-4 місяців.

Остеоінтеграція: що потрібно знати?

Одне з найсерйозніших ускладнень двоетапної імплантації зубів з відстроченим навантаженням – відсутність остеоінтеграції імплантату. Відсутність остеоінтеграції може виникнути при розростанні м’яких тканин ясен між імплантатом і кісткою. У такій ситуації повторюється процедура імплантації, яка найчастіше без проблем з’єднує штучний корінь з кісткою.

Наш багаторічний досвід у імплантації зубів показує, що час загоєння має велике значення для остеоінтеграції. Протягом цього часу рекомендується не перевантажувати імплантат протезною реконструкцією. Негайне навантаження виконується тільки при відповідному стані кісткової тканини і відсутності медичних протипоказань до реконструкції відразу після процедури. Це стосується протоколів All-on-4 і All-on-6.

Якість і швидкість процесу остеоінтеграції залежить від багатьох факторів:

 • кількість і якість кістки в місці імплантації;
 • якість первинної стабілізації імплантату, в тому числі в залежності від техніки і правильності установки імплантату;
 • тип матеріалу, з якого виготовлений імплантат, включаючи правильність його параметрів;
 • правильність навантаженості імплантату протезною коронкою.

Успіх імплантації багато в чому залежить від взаємодії пацієнта з імплантологом, суворого дотримання пацієнтом післяопераційних рекомендацій і графіка наступних відвідувань.

Переваги та недоліки

Як і будь-яке рішення, у двоетапної імплантації є свої переваги і недоліки.

Переваги:

 • Можливість установки через певний час після видалення зуба. У разі атрофії альвеолярного відростка для формування ложа під імплантат проводиться кісткова пластика.
 • Відсутність необхідності шліфування сусідніх зубів. Імплантат являє собою штучний корінь зуба, який не вимагає фіксації за рахунок прилеглих здорових зубів.
 • Немає ризику випадання або розхитування. Імплантат імплантується в глибокі кісткові структури щелепи і після остеоінтеграції не змінює свого положення навіть при сильному жувальному навантаженні або механічних впливах.
 • Естетика посмішки. Коронка на імплантаті ідентично до природніх зубів пацієнта завдяки 3D-моделюванню та точному підбору тону до емалі.

Недоліки:

 • Висока вартість. Імплантація як і раніше є дорогою процедурою, але в кінцевому підсумку вкладення окупаються.
 • Тривалий термін реабілітації. З моменту операції до зрощування імплантату з кісткою проходить кілька місяців.
 • Ризик відторгнення імплантату. Незважаючи на те, що для установки використовуються імплантати з біосумісних матеріалів, завжди є ризик того, що штучний корінь не приживеться.

Двоетапна імплантація зубів забезпечує надійну фіксацію штифта і термін служби протеза до кінця життя при належному догляді.

Різниця одноетапної і двоетапної імплантації 

Тип імплантації

 Установка коронки

Кількість візитів до стоматолога

Проведення кісткової пластики

Одноетапна

Відразу після імплантації штифта

1-2

Немає

Двоетапна

Після остеоінтеграції імплантату

3-4 і більше

За необхідності

Альтернативне лікування

Існує кілька альтернативних варіантів імплантації за адекватною ціною за більш короткий час, ніж при двоетапній процедурі.

Імплантація за 1 день

Процедура передбачає установку штучного кореня зуба з негайним навантаженням. Це означає, що установка імплантату, абатмента і коронки відбувається за одне відвідування, а вся процедура займає близько години. При цьому встановити постійну коронку (незалежно від того, металеву або керамічну) відразу після імплантації неможливо. Спеціально для цього використовуються тимчасові коронки за нижчими розцінками, які виготовлені з особливого гіпоалергенного пластика, естетичного, як кераміка, що ідеально імітує зуби пацієнта завдяки можливості підбору кольору. Говорячи про довговічність, звичайно, пластик менш міцний, ніж природні зуби або постійні реставрації, але він досить міцний, щоб прослужити протягом 3-6 місяців. Цей тип імплантації знижує травматичність процедури та час перебування в кріслі в кабінеті

Одноетапна імплантація зуба

За умов одноетапної імплантації відбувається пряме навантаження імплантату тимчасовою коронкою. Це важливо з естетичних міркувань, оскільки мета лікаря – заподіяти пацієнтові мінімальний психологічний дискомфорт в період остеоінтеграції, який може тривати до шести місяців.

Експрес-імплантація зубів

Одним з найпопулярніших і сучасних методів дентальної імплантації є установка імплантатів без розтину ясен – експрес-імплантація. У разі такої імплантації замість розрізання найчастіше використовують прокол. Це означає, що для того, щоб дістатися до альвеолярної кістки, лікар використовує тонкий інструмент, не ріже м’які тканини ясен і не відшаровує клапоть. Установка одного імплантату займає в середньому 10-15 хвилин, при цьому ризик відторгнення значно знижується, оскільки запалення навколишніх м’яких тканин зводиться до нуля через відсутність швів.

У Центрі Ізраїльської Стоматології в Дніпровському районі Києва неподалік від станції м. Лівобережна ми практикуємо ізраїльські методики двоетапної імплантації зубів за оптимальною ціною, використовуючи найсучасніше обладнання і власний багаторічний професійний досвід. 

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Установка 1-го імплантату фірми NeoDent Helix GM у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
  11000 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми AB у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
  7500 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми Alpha Bio SPI
  14500 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми Alpha Bio Neo установка найбільш інноваційного і надійного імплантату від ізраїльської компанії AlphaBio
  18500 ₴
 • Комп'ютерна томографія 3D MORITA 80 * 80 рентгенографія в області двох щелеп
  1200 ₴
 • Абатмент стандарт установка титанового абатмента на імплантат (супраструктури)
  2400 ₴
 • Індивідуальний цирконієвий абатмент установка абатмента для естетично важливої зони у фронтальній ділянці, проводиться в лабораторії шляхом фрезерування (цифровий протокол)
  от 5500 ₴
 • Індивідуальний фрезерований металевий абатмент установка титанового індивідуального абатмента в області жувальних зубів для максимальної жорсткості конструкції, виготовлення в лабораторії методом фрезерування титану (цифровий протокол)
  от 5200 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми NeoDent Helix GM у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
  11000 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми AB у вартість входить імплантат і всі етапи хірургічного втручання
  7500 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми Alpha Bio SPI
  14500 ₴
 • Установка 1-го імплантату фірми Alpha Bio Neo установка найбільш інноваційного і надійного імплантату від ізраїльської компанії AlphaBio
  18500 ₴
 • Комп'ютерна томографія 3D MORITA 80 * 80 рентгенографія в області двох щелеп
  1200 ₴
 • Абатмент стандарт установка титанового абатмента на імплантат (супраструктури)
  2400 ₴
 • Індивідуальний цирконієвий абатмент установка абатмента для естетично важливої зони у фронтальній ділянці, проводиться в лабораторії шляхом фрезерування (цифровий протокол)
  9000 ₴
 • Індивідуальний фрезерований металевий абатмент установка титанового індивідуального абатмента в області жувальних зубів для максимальної жорсткості конструкції, виготовлення в лабораторії методом фрезерування титану (цифровий протокол)
  7500 ₴

 

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935