Медичний центр є безпечним для прийому пацієнтів. Весь персонал вакциновано.
 • 16
 • Нам
 • Років
Пн - Пт  з 9.00 – до 21.00 Працюємо без вихідних
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Видалення ретинованого зуба мудрості

Ретинований зуб тільки в рідкісних випадках не супроводжується болем і не доставляє проблем. Найчастіше зуби, що не прорізалися, приносять сильний дискомфорт та є причиною запалень і негативно впливають на всю зубощелепну систему. Саме тому важливо своєчасне видалення ретинованого зуба.

Видалення ретинованого зуба мудрості
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 17.08.2022
 • Дата останнього редагування: 11.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке ретенція

Ретенція – це затримка нормального росту зубів, як правило, вісімок, що не прорізаються через ясна і залишаються в м’яких тканинах. Зуби мудрості, або треті моляри, є останніми зубами, що розвиваються в зубощелепній системі. Тільки в 25% випадків вони ростуть нормально, тоді як в інших випадках вони прорізуються в повному обсязі або залишаються ретинованими між щелепної кісткою і тканиною ясен. Ретиновані зуби мудрості можуть викликати набряк, біль і спровокувати інфекцію тканин ясен, що оточують їх. Крім того, уражені зуби мудрості можуть завдати непоправної шкоди сусіднім зубам, яснам і кістці, а в деяких випадках навіть призвести до утворення кіст або пухлин, які можуть зруйнувати ділянки щелепи.

Які проблеми можуть доставити ретеновані зуби мудрості

Неправильний ріст вісімок всередині м’яких тканин дуже рідко не проявляється негативною симптоматикою. Типові проблеми ретинованих зубів:

 1. Запалення і інфекція. У яснах, що оточують ретеновані зуби мудрості часто виникають значні набряки, з’являється біль і інфекція. Крім цього, неправильно ростуть зуби, що можуть пошкодити прилеглі м’які тканини, зуби і кістки щелепи.
 2. Біль в зубах мудрості. Біль з’являється, коли вісімки починають тиснути на сусідні зуби або щелепні кістки. Інші симптоми – припухлість ясен навколо зуба, неприємний запах з рота або неприємний присмак при вживанні їжі.
 3. Кісти і пухлини. Ретиновані треті моляри також несуть ризик виникнення кіст, які представляють собою скупчення рідини навколо зуба, що не прорізався. Кісти і пухлини можуть привести до незворотного пошкодження кісток щелепи, а також інших зубів.

У разі появи больових відчуттів на місці зростання вісімок потрібно негайно звернутися до стоматолога. Тільки лікар може дати точну відповідь, чи пов’язана біль з ретинованими зубами мудрості або ж біль має іншу етіологію.

Видалення ретинованого зуба: як відбувається

Необхідність видалення ретинованого зуба мудрості і вартість процедури визначається індивідуально, в залежності від стану пацієнта і результатів діагностики. У рідкісних випадках, коли вісімки не доставляють дискомфорту і ростуть рівно, екстракція не проводиться. Іноді може знадобитися тільки надріз на яснах, щоб моляр міг прорізатися крізь м’які тканини і не викликав перикороніт.

Складне видалення ретинованого зуба обов’язкове, якщо:

 • пацієнт відчуває сильний біль;
 • в м’яких тканинах спостерігаються запальні процеси;
 • зростає фолікулярна кіста на ретинованому молярі;
 • вісімка зростає неправильно і тисне на сусідні зуби;
 • лікування ортодонтичними методами неможливо.

Хірургічне складне видалення ретинованого дистопірованого зуба проводиться під місцевою анестезією (рідше загальною). Стоматолог робить надріз слизової оболонки ясен на висоті видаленого зуба, після чого слизова і окістя відокремлюються від кістки. Таким чином, лікар потрапляє в кістку. За допомогою спеціальних інструментів видаляється шар кістки, що оточує зуб, завдяки чому останній легко витягається елеватором. Після видалення зуба на рану накладаються шви, і проводиться її антисептична обробка. Пацієнту призначаються протизапальні і знеболюючі засоби.

Дуже важливо дотримуватись рекомендацій стоматолога в післяопераційний період, щоб уникнути виникнення ускладнень.

Ускладнення після видалення зуба

Як і при будь-якій іншій процедурі, у разі видалення зуба можуть виникнути ускладнення. Тут можна виділити місцеві ускладнення, що виникають під час процедури. Вони включають:

 • пошкодження сусідніх судин або нервів;
 • перелом суміжного зуба;
 • розтин пазухи.

На додаток до місцевих ускладнень під час процедури можуть виникати загальні ускладнення, які найчастіше виникають у результаті супутніх захворювань пацієнта (наприклад, проблеми з серцем, астма, діабет або епілепсія). Тому дуже важливо інформувати лікаря про всі наявні захворювання до операції.

Видалення зуба: післяопераційні рекомендації

Після видалення зуба пацієнт повинен слідувати інструкціям лікаря, щоб уникнути ускладнень після видалення зуба:

 • не виймати тампон протягом 2 хвилин після операції;
 • в перший день накладати холодний компрес;
 • утримуватися від їжі і пиття протягом 2 годин;
 • утримуватися від куріння і вживання алкоголю протягом як мінімум 24 годин (бажано кілька днів);
 • уникати гарячих або гострих страв та напоїв;
 • не полоскати рот протягом 24 годин;
 • не торкатися до рани язиком або будь-якими предметами;
 • приймати ліки, призначені лікарем.

Слід пам’ятати, що будь-який відсутній зуб (крім вісімки) повинен бути замінений постійними зубними протезами, наприклад, коронками на імплантатах або знімними зубними протезами, щоб відновити повноцінність жувальної функції і уникнути подальших проблем, пов’язаних з підвищеним навантаженням на зуби, що залишилися.

У Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві ми використовуємо новітнє обладнання і практикуємо передові технології видалення ретинованих зубів за найкращою ціною з можливістю їх подальшого протезування на імплантатах за ізраїльською методикою.

Наші ціни:

 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Видалення зуба “мудрості” верхній

  одна анестезія, розсічення слизової, видалення зуба, зашивання рани

  2 000 грн
 • Видалення зуба “мудрості” нижній

  одна анестезія, розсічення слизової, видалення зуба, зашивання рани

  3 000 грн

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки