Установка вінірів в Києві
Одна з проблем, яка довго не вирішувалася у стоматології – це непривабливий вигляд здорових зубів. І видаляти шкода і залишати не хочеться. Якісно змінити ситуацію дозволили вініри – тонкі накладки на зуби, за допомогою яких можна усунути косметичні дефекти. Встановлення вінірів у ЦІС це майже ювелірна робота, результат якої – блискуча посмішка наших пацієнтів.

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.
- Дата публікації: 22.07.2022
- Дата останнього редагування: 14.10.2022
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Що таке вініри
Вініри — це спеціальні накладки, які ставляться на зуби для покращення їхнього зовнішнього вигляду. У більшості випадків їх використовують з естетичних міркувань, тому ставлять головним чином на передні зуби, які видно при усмішці.
З історії вінірів
Батьківщина вінірів — США, що не дивно, адже попит на голівудську усмішку змусив тамтешніх фахівців серйозно замислитись над проблемою естетики зубів. За часів, коли не було комп’ютерної графіки, дефекти зовнішності акторів доводилося усувати більш «приземленими» способами. В 1928 стоматолог Чарльз Пінкус запропонував одній з кінокомпаній скористатися керамічними накладками1.
У 50-х з’явилися технології виготовлення та фіксації керамічних накладок. А в 80-х проводилися дослідження щодо використання композитних матеріалів для цих цілей2. І сьогодні сучасна стоматологія використовує керамічні та композитні накладки. У кожного з цих виробів є свої переваги та недоліки. Наприклад, керамічні вважаються більш довговічними та стійкими до фарбування харчовими пігментами3.
Товщина сучасних вінірів — 0,3-0,5 мм. Вони прикріплюються до переднього боку зубів спеціальним цементом. Такі накладки дозволяють змінити колір, форму, довжину зуба або відновити відсутній фрагмент, наприклад, зламаний різцевий край.
Навіщо встановлюються вініри?
Встановлення вінірів переслідує виправлення косметичних дефектів. Це можуть бути різного роду естетичні порушення – кривизна, жовтизна зубів, наявність великих міжзубних щілин та інші недоліки. Встановлюються вініри за бажанням пацієнта, який хоче покращити зовнішній вигляд зубів.
Показання до встановлення вінірів
А тепер розглянемо найпоширеніші випадки, коли пацієнту допоможе встановлення вінірів.
Основні показання для вінірів:
- Зміна кольору коронки зуба. Найчастіша причина – бажання отримати білі зуби. Зазначимо, що жовтуватим може бути природний колір зубів. Але найчастіше зміна кольору відбувається внаслідок некрозу кісткових тканин, флюорозу чи вад розвитку емалі, а також куріння. Курці – часті пацієнти стоматологічних клінік.
-
Корекція форми зуба. Можливість подовжувати, вкорочувати, розширювати або звужувати коронкову частину зуба. Їх ставлять і на криві зуби для корекції неестетичної кривизни.
-
Перелом різцевого краю переднього зуба. Вініринг у цій ситуації працює краще і є естетичнішим, ніж звичайні композитні пломби, у яких існує ризик їх втрати через високі сили, що діють у цьому місці. Тому за такої «поломки» фронтального зуба на верхній чи нижній щелепі перевагу віддають вінірам.
-
Закриття проміжків між зубами (діастема). Завдяки вінірам можна зменшити або повністю закрити проміжки між зубами, які часто є причиною дискомфорту, у тому числі психологічного.
-
Підвищена стираність зубів. Це один із прикладів того, коли установка вінірів відіграє не тільки (і не стільки) косметичну, а й функціональну роль. З одного боку — це усунення зовнішнього естетичного дефекту (який спостерігається при стираності зубів), а з іншого — захист зуба від подальшого руйнування.
Боксерам (і не тільки) на замітку
Перш ніж поставити накладки, лікар, зокрема, поцікавиться родом діяльності людини, її звичками. Наприклад, якщо діяльність пацієнта пов’язана з високим ризиком травмування щелеп і зубів, то встановлення вінірів — це не варіант. Професійні спортсмени, зокрема люди, які займаються єдиноборствами, ризикують пошкодити вініри на зубах при черговій травмі.

Протипоказання для вінірів
Як і будь-який стоматологічний протез, вінір має свої протипоказання до встановлення. Розглянемо їх докладніше.
Основні протипоказання для вінірів:
- Оклюзійні порушення. Патології жувальної функції провокують надмірне навантаження, яке накладки можуть не витримати. Це може призвести до поломки вінірів.
-
Бруксизм (патологічний скрегіт зубами). Це гіпертонус жувальних м’язів до постійного та міцного стискання зубів навіть у стані спокою. Ситуація аналогічна попередній — надмірне навантаження на накладки, що може спричинити їх поломку.
-
Відсутність бічних ділянок зубного ряду. Відсутність бічних зубів призводить до навантаження переднього сегмента і, отже, руйнування вінірів.
У разі відсутності бічних зубів встановлення вінірів можливе лише після протезування – відновлення зубного ряду з використанням імплантатів, мостів або знімних зубних протезів.
Переваги вінірів
Вініри, як і інші стоматологічні конструкції, мають свої плюси та мінуси. Перед їх встановленням і лікар, і пацієнт зважують усі переваги та недоліки вінірів.
Переваги:
- Довговічність. За дотримання лікарських рекомендацій керамічні вироби прослужать до 20 років.
-
Низька ймовірність алергії. Використовуються гіпоалергенні матеріали.
-
Естетика. Ніхто не здогадається, що на зубах накладки.
-
Захист від нальоту. Матеріал вінірів стійкий до утворення нальоту, а також пігментації харчовими барвниками.
Недоліки
Вироби не позбавлені недоліків, про які обов’язково потрібно знати.
Мінуси вінірів:
- Необхідність у легкій обточці зубів. При цьому існують спеціальні вініри без обточування (люмініри), про які ми поговоримо нижче. Однак вони набагато дорожчі і менш естетичні.
-
Висока ціна вінірів. Порівняно з іншими способами естетичної реставрації вініринг обходиться дорожче.
Види вінірів
Розрізняють прямі та непрямі види вінірів, різниця між якими полягає в оперативності встановлення накладок на зуби.
Прямі вініри
Виготовляються протягом одного прийому з композитного матеріалу, найчастіше склокераміки. Стоматолог наносить матеріал на зуби і одразу формує пластину, після чого за допомогою лампи дає їй затвердіти та наполіровує до натурального блиску.
-
Плюси – швидке встановлення, мінімальна обробка емалі зуба, висока естетичність;
-
Мінуси — установка тільки на фронтальні зуби, невеликий термін експлуатації, складний догляд.
Непрямі вініри
Встановлюються за кілька візитів до стоматолога. При першому відвідуванні лікар робить знімок зубного ряду та у вигляді цифрового 3D-протоколу передає його в зуботехнічну лабораторію для виготовлення вінірів.
Матеріали для виготовлення вінірів
За матеріалом виготовлення вініри бувають:
-
Керамічними – на керамічний каркас нашаровуються додаткові шари пресованої кераміки. Це найбільш довговічні та міцні вироби.
-
Композитними – виготовлені з пломбувального композитного матеріалу. Це більш дешевий та менш довговічний матеріал.
-
Цирконієвими — виготовляються з діоксиду цирконію. Вони мають хороші фізичні та естетичні характеристики, але при цьому вони занадто дорогі.

Підготовка зубів до вінірів
Це обов’язковий етап при вінірингу. Він включає огляд ротової порожнини пацієнта, професійну чистку зубів і лікування виявлених захворювань.
У Центрі Ізраїльської Стоматології в рамках підготовчого етапу до встановлення вінірів використовується фотодіагностика, внутрішньоротові сканери та цифровий 3D-прогноз майбутньої усмішки.
Вініри: процес встановлення
Після підготовки установка вінірів включає наступні кроки:
Встановлення вінірів у клініці ЦІС
У Центрі Ізраїльської Стоматології встановлення вінірів під ключ відбувається з використанням сучасних матеріалів та передових технологій. Обидві наші клініки на Лівому березі Києва (Дарницький район, біля м. Осокорки та Позняки, а також клініка біля м. Лівобережна) мають у своєму розпорядженні все необхідне для цієї процедури.
Стоматолог-ортопед робить відбитки із зубів або моделює майбутній вид накладок за допомогою внутрішньоротового сканера в цифровому протоколі та передає його до зуботехнічної лабораторії.
Завдяки використанню найсучасніших технологій час виготовлення накладок складає 4-7 днів, а застосування передових методик установки гарантує безпеку та тривалий термін служби вінірів.
Догляд за вінірами
Після встановлення вінірів пацієнту потрібно виконувати звичайні процедури догляду за порожниною рота. Рекомендовано дотримуватися простих порад:
-
регулярно чистити зуби, використовувати якісну зубну щітку та міняти її кожні 12-16 тижнів;
-
використовувати зубний спрей або рідину для повсякденного полоскання рота;
-
регулярно відвідувати стоматолога для чищення зубів та видалення зубного каменю.
Термін служби вінірів значною мірою залежить від того, наскільки добре пацієнт доглядає їх і свої зуби.

Наслідки встановлення вінірів
Негативний наслідок, пов’язаний із встановленням вінірів, полягає в необхідності обточування зуба. Якщо цю роботу проводив некваліфікований лікар, то згодом у пацієнта може розвинутись підвищена чутливість зубів або пошкодження ясен.
Друга проблема пов’язана із композитними вінірами. Такий матеріал може потемніти під дією харчових пігментів, що негативно позначиться на естетиці.
Альтернатива вінірам
Якщо з якоїсь причини встановлення вінірів неможливе, то для виправлення дефектів лікарі можуть запропонувати альтернативу:
-
встановлення брекетів;
-
встановлення коронок;
-
люмініри (ультратонкі накладки);
-
інші варіанти.
Відмінності вінірів та люмінірів
Як альтернатива вінірам окремо варто поговорити про люмініри. По суті це ультратонкі накладки. Все ті ж накладки на зуби, але значно тонші за вініри.
Навіть незначна обробка зуба для встановлення вінірів все ж таки насторожує деяких пацієнтів. З цієї причини у США почали працювати над зменшенням товщини вініру. Так з’явилися люмініри, при використанні яких можна обійтися без препарування зуба.
Основні переваги люмінірів:
-
можна обійтися без обточування зубів;
-
хороші естетичні показники;
-
їх можна зняти, не пошкоджуючи тверді тканини зуба.
При цьому люмініри мають свої недоліки. Так, вони придатні на вирішення незначних косметичних дефектів. Найчастіше їх використовують для надання блиску зубам. А ось з такою проблемою, як жовтизна, вони не впораються. Що краще підійде пацієнту — вініри чи люмініри, вирішує лікар. Бувають випадки, коли обидва варіанти прийнятні, а остаточне рішення залишається за пацієнтом. У таблиці 1 ми зібрали основні характеристики цих виробів.
Таблиця 1. Порівняння вінірів та люмінірів
Вініри |
Люмініри |
|
Товщина |
0,6 мм. |
0,2 мм. |
Як виглядають |
Нагадують напівкоронки, що покривають як зовнішні, так і жувальні частини зубів. |
Нагадують накладки для нігтів, покривають лише зовнішній бік зуба. |
Матеріал виготовлення |
Керамічні (стоматологічна порцеляна), композитні або цирконієві. |
Переважно – високоміцна стоматологічна порцеляна. |
Відтінки |
Підбирають в індивідуальному порядку під потрібний колір зубів. |
Вироби з різним ступенем прозорості. |
Строк служби |
Від 5 до 20 років (залежно від матеріалу виготовлення та дотримання рекомендацій) |
Від 15 до 20 років (залежно від дотримання рекомендацій). |
Обточування зуба |
Потрібна |
Не потрібна |
Знеболення |
Оскільки попередньо проводиться шліфування емалі, то потрібна місцева анестезія. |
Анестезія не потрібна. |
Ефект |
Усунення дефектів та гарна усмішка |
Усунення дефектів та гарна усмішка |
Враховуючи вищевикладені характеристики, і лікар, і пацієнт приймають рішення. При цьому варто відзначити дві істотні недоліки люмінірів — вони в кілька разів дорожчі за вініри, а ще їх доведеться довго чекати. Пов’язано це з тим, що виробляються люмініри в США (місце виробництва захищене патентами).
Висновок
Підведемо підсумки:
-
Вініри – тонкі накладки на зуби, призначені для усунення ряду косметичних дефектів.
-
Для встановлення вінірів зуб попередньо трохи сточують на товщину самого вініра.
-
У стоматологічній практиці найчастіше використовуються керамічні та композитні накладки. Перші відрізняються високою міцністю та довговічністю.
-
Середній термін служби вінірів – 10-20 років. Композитні вироби прослужать менше.
-
В Україні у клініці ЦІС вініринг виконують з використанням сучасних матеріалів. Вироби виготовляються у суворій відповідності до потреб пацієнта, що дозволяє досягти прекрасних естетичних результатів.
-
Консультація
огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування
500 грн -
Зняття силіконового відбитка
огляд, підбір ложки і отримання відбитка
550 грн
Поширені запитання
-
Скільки коштує поставити вініри?
Встановити вінір – послуга не з дешевих. При цьому ціни варіюються в залежності від типу виробу. Наприклад, вартість вінірів з пломбувального матеріалу нижча за кераміку (це порівняно недорогий матеріал).
Ціна за виніринг, звичайно, залежить і від кількості зубів, що реставруються. У прайсах на нашому сайті ви знайдете вартість вінірів на один зуб. При вінірингу кількох зубів передбачені знижки.
-
Який термін служби вінірів?
Термін служби вінірів залежить від низки факторів, а саме:
-
різновид матеріалу, з якого виготовлений вінір;
-
особливості догляду за вінірами та ротовою порожниною;
-
кваліфікації спеціаліста, який встановлював конструкції;
-
дотримання всіх рекомендацій лікаря щодо догляду та способу життя.
Якщо йдеться про керамічні вініри, то це найбільш довговічні вироби. Вони прослужать вам до 20 років. Така «живучість» керамічних вінірів обумовлена особливостями високоміцної стоматологічної порцеляни, з якої вони виготовлені.
Щодо прямих вінірів, то в середньому вони прослужать 6-8 років. І, нарешті, найменше прослужать накладки з композитного пломбувального матеріалу – до 3-5 років.
-
-
Вініри псують зуби?
Обробка зубів під вініри передбачає шліфування емалі. Важливо звільнити трохи місця для встановлення вініра. У такому разі виникає закономірне питання — а чи не зіпсуються зуби?
Завдання вінірів полягає в тому, щоб відновити цілісність зубів, приховати дефекти емалі та зробити усмішку привабливішою. Зіпсувати зуби може недостатня гігієна ротової порожнини після встановлення протезів, яка здатна призвести до появи карієсу та інших захворювань. Тому тут багато залежить від того, як пацієнт доглядає зуби.
-
Наскільки боляче встановлювати вініри?
Це безболісна процедура. Установка вінірів виконується з використанням місцевої анестезії, а підготовка зубів пацієнта (обточування) здійснюється з високою точністю та акуратністю, завдяки чому нерви не ушкоджуються та не вимагають видалення.
-
Наскільки сточуються зуби під час встановлення вінірів?
Зуби сточуються приблизно на 0,3 мм, але багато залежить від їхнього стану. Якщо є карієс, старі пломби та реставрації, то вони вимагатимуть попереднього видалення, тільки після чого можливе препарування зубів під вініри. Сточування зубів проводиться під місцевою анестезією, тому зовсім безболісне.
-
Як швидко встановлюються?
Встановлення вінірів вимагає 3 відвідувань стоматолога та приблизно 14 днів. За цей час пацієнт проходить обстеження на виявлення показань та протипоказань до встановлення вінірів, стоматолог сточує зуби та виконує моделювання майбутніх протезів, після чого відбитки відправляються до зуботехнічної лабораторії. Відразу після препарування зубів, пацієнтові надягають тимчасові накладки, тому він не відчуває дискомфорту, чекаючи, поки будуть готові постійні конструкції.
-
У чому різниця між вінірами та коронками?
Коронка — це зубний протез у вигляді ковпачка, що охоплює зуб з усіх боків. Вінір накриває лише фронтальну частину зуба.
Ці вироби також відрізняються за ціною. Керамічна коронка коштує дорожче, але тут треба враховувати одну обставину. Як правило, вінір на один зуб не ставлять. Зазвичай пацієнту потрібно виправити косметичний дефект усієї фронтальної зони, а це 6-8 зубів. У цьому сенсі вініринг обійдеться вам дешевше в тому випадку, коли реставрації потребують більше 5 зубів.
-
Чи можна ставити вініри, якщо у зубі немає нерва?
Раніше це було абсолютним протипоказанням для вінірингу. Однак сьогодні встановлення вінірів на депульпований зуб можливе, але не завжди. Лікар ухвалює рішення в індивідуальному порядку. Якщо стан зуба задовільний, то вінір поставлять. Якщо зуб частково зруйнований, є запалення чи інші види пошкоджень, то пацієнту пропонуються альтернативні варіанти, наприклад, художня реставрація, композитна реставрація, установка коронки та інші.
-
Чи можна зняти вініри після встановлення?
Ні, оскільки це не знімні зубні протези. Зняти їх може лише лікар, але після цього відразу ж накладаються нові вініри на всі зуби, з яких було вилучено старі накладки. При цьому слід зазначити, що після видалення вінірів лікар обов’язково перевірить стан зубів та порожнину рота. Якщо є ознаки карієсу чи інших захворювань, перед постановкою нових вінірів проводиться лікування.
-
Чи можна ставити вініри на криві зуби?
Вирівнювання зубів вінірами можливе, але у разі незначної кривизни. Якщо кривизна зубів занадто велика (визначає лікар), то для вирішення цієї проблеми можуть знадобитися брекети, елайнери або інші ортопедичні конструкції. У деяких випадках проблема кривих зубів вирішується шляхом встановлення коронок на сточений зуб.
Джерела
- Pincus CL. “Building mouth personality”. Paper presentd at: California State Dental Association; 1937: San Jose, California.
- Calamia John R. “Etched Porcelain Facial Veneers: A New Treatment Modality Based on Scientific and Clinical Evidence”, New York Journal of Dentistry, Vol. 53, #6, Sept./Oct. 1983, pp.255-259.
- Calamia John R., Calamia Christine S. Porcelain Laminate Veneers: Відповіді на 25 років, Лікарські естетичні та косметичні центри для сучасної денталічної практики, дентичних клініків з Північної Америки. April 2007 Vol 51 No. 2 Calamia, Wolff, Simonsen Saunders/Elsevier, Inc., Veneers by Calamia, Enamelique.com
Ортопед, фахівець з протезування на імплантах
Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

- Все комментарии 11
- Нейтральные 0
- Положительные 11
-
Установка метало-керамической коронки.
08.02.2022
- Відгук про лікаря: Максименко Максим Петрович
М.П. Максименко отличный специалист.
- 1
- 0
-
GTI GTI
14.02.2020
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)
- 0
- 0
5 / 5