Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування пародонтиту в Центрі Ізраїльської Стоматології

Захворювання ясен є однією з найбільш частих причин проблем з зубами. Недостатня гігієна ротової порожнини призводить до скупчення мікробів на емалі зубів, утворення нальоту і зубного каменю. Це провокує розвиток гінгівіту – запалення ясен, яке при відсутності своєчасного та професійного лікування переростає в пародонтит і може привести до втрати зуба.

Що таке пародонтит?

Зуби оточені пародонтом, що складається з ясен, альвеолярної слизової оболонки, кореневого цементу і альвеолярного відростка. Пародонт включає зв’язки, кровоносні і лімфатичні судини, нерви і сполучну тканину. Він відповідає за підтримання зубів, амортизацію механічних сил, що виникають під час жування, опосередковує відчуття дотику, тиску і болю, а також відповідає за загоєння і резорбцію альвеолярного відростка, кореневого цементу і періодонтальних волокон. Саме тому захворювання пародонту дуже небезпечне для здоров’я зубів.

Пародонтит ділиться на дві основні групи:

 1. Захворювання, пов’язані із зубним нальотом, а також хвороби, модифіковані системними факторами, такими як захворювання крові і гормональні зміни, порушення, пов’язані з розладами харчової поведінки.
 2. Захворювання, пов’язані з оральною інфекцією, генетичними або травматичними змінами і різними системними захворюваннями, такими як червоний вовчак, лишай або пухирчатка.

Виділяють хронічний пародонтит, який можна розділити в залежності від ступеня захворювання на локалізований і генералізований, а в залежності від ступеня тяжкості – на легкий, середній і важкий. Існують також гострі стани пародонту, тобто некротичний виразковий гінгівіт і некротичний виразковий періодонтит, і періодонтити, що виникають в ході загальних захворювань і набуті в результаті травм.

Причини хвороби

У роті людини живуть мільйони бактерій, які осідають на язиці, щоках, яснах і зубах. При достатній гігієні порожнини рота, правильному харчуванні і стійкості імунної системи вони не проявляють себе, але якщо відбувається збій в організмі або догляд за зубами знижується, бактерії починають чинити деструктивний вплив на зуби. Ситуація нерідко посилюється прийомом ліків, курінням, а також наявністю факторів, що перешкоджають чищенню зубів, наприклад, наявністю постійних протезів.

Загальні захворювання, такі як діабет, лейкемія і ВІЛ-інфекція послаблюють імунітет організму і тим самим посилюють захворювання і його симптоми. Іншим фактором, який може викликати гінгівіт і подальший пародонтит, є гормональні зміни під час місячного циклу, вагітності або в період статевого дозрівання.

Симптоми

Основні симптоми пародонтиту:

 • почервоніння, набряк і кровоточивість ясен;
 • неприємний запах з рота;
 • підвищена чутливість ясен;
 • поява зубоясенних кишень;
 • збільшення зубного каменю;
 • рухливість зубів.

Встановити точний діагноз може тільки кваліфікований стоматолог під час особистого огляду пацієнта і після проведення діагностики.

Стадії пародонтиту

Розрізняють декілька стадій пародонтиту, що відрізняються перебігом і ступенем впливу на тканини пародонту.

Легка стадія

Альвеолярна кістка убуває до третини висоти зубного кореня. З’являються пародонтальні кишені глибиною до 3,5 мм, але рухливості зубів ще немає.

Стадія середня або середньої тяжкості

Пародонтальні кишені поглиблюються до 5 мм, а альвеолярна кістка убуває до половини висоти кореня зуба. Рухливість зубів підвищується.

Стадія важка

Пародонтальні кишені стають глибшими до 5 мм, а альвеолярна кістка убуває більш ніж на половину висоти кореня зуба. Спостерігається висока рухливість зубів з їх можливим випаданням.

Як проходить загальне лікування пародонтиту

Лікування завжди починається з огляду, обстеження та діагностики ротової порожнини. Стоматолог оцінює зовнішній вигляд ясен, їх форму, твердість, наявність ексудату в щілині ясен, кровотечу і біль при дотику до нього спеціальним інструментом. Перевіряє глибину щілин в яснах і рівень кістки. У запущених випадках зміни, викликані захворюванням пародонту, видно при проведенні оглядової рентгенографії порожнини рота.

Після діагностики проводиться професійне видалення зубних відкладень і пародонтальна чистка зубів. Є кілька варіантів процедури. Якщо це надясеневі відкладення, їх можна видалити за допомогою кюретки (тобто ручного інструменту) і скалера (ультразвукового інструменту), який руйнує мінеральні відкладення і в той же час, зменшує кількість мікроорганізмів, які можуть викликати запалення. Перевага використання ультразвукового інструменту – скорочення часу проведення процедури, зниження ризику пошкодження кореня зуба і його детоксикація через кавітацію.

У разі великих субгінгівальних відкладень існує необхідність в пародонтальній хірургії, яка передбачає відшарування слизової оболонки від окістя підлеглої кістки. Це забезпечує повну видимість і точне видалення всього зубного каменю. Однак така процедура можлива тільки після досягнення оптимального рівня гігієни порожнини рота. Після завершення гігієнізації стоматолог полірує поверхню зубів і захищає їх препаратом фтору.

Прогноз одужання залежить від стадії захворювання. У разі легкої форми пародонтиту загоєння може бути досягнуто через кілька тижнів терапії і правильної гігієни порожнини рота. При прогресуючому захворюванні пародонту прогноз може бути не таким сприятливим і вимагати додаткового медикаментозного лікування. Пацієнту призначається набір пероральних антибіотиків, наприклад, метронідазол і амоксицилін.

Що робити, щоб пародонтиту не було?

Гігієна, гігієна і ще раз гігієна. Тільки підтримка достатньої гігієни порожнини рота і загального здоров’я організму є єдиним і фундаментальним способом захисту від пародонтиту та інших захворювань зубів і ясен.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології в Києві займаються комплексним лікуванням пародонтиту з використанням найсучаснішого діагностичного та терапевтичного обладнання.

Наші ціни:

 • Консультація

  огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

  500 грн
 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

  290 грн
 • Професійна лікувальна чистка двох щелеп

  AirFlow, ультразвукова чистка та полірування зубів спеціальною пастою

  1 900 грн
 • Чистка ” Perio ”

  глибока чистка підясневих кишень при масивних твердих зубних відкладеннях

  1 400 грн
 • «Vector» терапія на обидві щелепи

  1-е відвідування, проводиться завжди після професійного чищення зубів при парадонтиті або інших захворюваннях ясен

  4 600 грн
 • «Vector» терапія на обидві щелепи

  2-е відвідування, проводиться завжди після професійного чищення зубів при парадонтиті або інших захворюваннях ясен

  3 600 грн
 • Закритий кюретаж 1-ої пародонтальної кишені

  анестезія, кюретаж, медикаментозна обробка парадонтальних кишень препаратами: Alveogel Septodont, Alvogyl

  750 грн
 • Відкритий кюретаж 1-ої пародонтальної кишені

  анестезія, кюретаж, медикаментозна обробка парадонтальних кишень препаратами: Alveogel Septodont, Alvogyl

  950 грн
 • Забір і пересадка аутогенного матеріалу “слизова”

  2 500 грн
 • L-PRF мембрана

  збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта

  1 500 грн
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

img Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Базік Олена Вікторівна

Лікар стоматолог терапевт, фахівець з естетичної реставрації

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 6
 • Нейтральные 0
 • Положительные 6
 • Мирослава 22.11.2021

  Елена Викторовна просто великолепный доктор, внимательный к пациенту. Мастер своего дела! Доктор, которая выберет лучший вариант для пациента соответствующий его пожеланиям и возможностям. Очень рекомендую!

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки