Що це?
Альвеоліт – це запалення лунки після видалення зуба. При видаленні зуба (або його залишків) слизова оболонка руйнується і утворюється кривава рана. На її місці утворюється кров’яний згусток – природний бар’єр, що захищає від потрапляння бактерій в рану. Відбувається процес загоєння, під час якого слизова оболонка відновлюється. Альвеоліт є порушенням цього процесу і супроводжується локальним запаленням. Найчастіше він спостерігається після видалення нижніх молярів, але можливий і після видалення зубів верхньої щелепи.
Альвеоліт виникає приблизно у 3-5% пацієнтів, які перенесли видалення зубів. Захворювання частіше зустрічається у жінок, а збільшення ризику його виникнення збільшується для пацієнтів старше 40 років.
Причини виникнення
Етіологія альвеоліту повністю не пояснена. Це не типове інфекційне захворювання, пов’язане з розвитком мікроорганізмів, які руйнують природний бар’єр – кров’яний згусток після екстракції зуба. Це також може бути викликано зовнішнім впливом на тромб, наприклад, раннім посиленим полосканням рота після видалення зуба.
Факторами для розвитку альвеоліту є:
- куріння;
- травматична процедура видалення зуба;
- оральні інфекції;
- гормональні порушення;
- імунні розлади;
- порушення згортання крові;
- дефіцит поживних речовин і вітамінів;
- неправильна гігієна порожнини рота.
Кожен з цих факторів може бути причиною запального процесу в лунці видаленого зуба, але частіше за все вони діють комплексно.
Симптоми альвеоліту
Через 2-4 дні після видалення в місці зуба посилюється біль і з’являється припухлість. Це часто супроводжується порушенням смаку і неприємним запахом в роті, а також збільшенням лімфатичних вузлів під нижньою щелепою. Запалення носить інфекційний характер, тому швидко розвивається, викликаючи підвищення температури тіла і погіршення загального стану хворого.
Лікування альвеоліту
Якщо після видалення зуба спостерігаються будь-які тривожні симптоми, необхідно негайно звернутися до стоматолога. Після огляду і діагностики лікар складе план і почне лікування.
Лікування починається з того, що стоматолог оглядає рану, видаляє всі забруднення і залишки зуба з лунки. Потім він ополіскує альвеоли сольовим розчином або розчином карбонату натрію, видаляє рідину після процедури. В очищену альвеолу вноситься препарат з знеболюючими і протизапальними властивостями, після чого накладається пов’язка, яка необхідна для захисту рани від потрапляння залишків їжі, слини і різних мікроорганізмів. Якщо є бактеріальна альвеолярна інфекція, застосовуються антибіотики. Лікування зазвичай займає 7-10 днів.
Профілактика альвеоліту
Щоб звести до мінімуму ризик розвитку альвеоліту, потрібно суворо дотримуватися рекомендацій стоматолога після видалення зуба, серед яких:
- не пити і не їсти не менше двох годин після екстракції зуба;
- уникати гарячих напоїв і страв, які можуть розчинити кров’яний згусток;
- приймати їжу в рідкому або м’якому вигляді протягом декількох днів;
- не курити і не пити алкоголь протягом декількох днів;
- акуратно чистити зуби протягом декількох днів після процедури;
- не полоскати рот протягом перших кількох днів після процедури.
Перше полоскання можна проводити тільки на третій день після видалення зуба. Важливо пам’ятати про регулярну гігієну порожнини рота і необхідності відвідувати стоматолога мінімум двічі на рік.
Чому варто лікувати у нас
- оперативність процедури;
- безпека і безболісність лікування;
- більш швидке загоєння післяопераційної рани;
- використання сучасного діагностичного та терапевтичного обладнання;
- фахівці Центру Ізраїльської Стоматології практикують передові методики лікування альвеоліту, перевірені на особистому досвіді в кращих стоматологічних клініках Ізраїлю.
Поширені запитання
Зуб видалили тиждень тому, але лунка досі болить. Що робити?
Тривала біль лунки видаленого зуба – ймовірна ознака альвеоліту. Необхідно негайно звернутися до стоматолога для встановлення точної причини і проведення лікування.
Кров’яний згусток змило полосканням, але болю і запалення немає. Чи маю я поспішати до стоматолога?
Симптоми альвеоліту можуть проявлятися по-різному і мати різну вираженість. Відсутність згустку на місці видаленого зуба сильно збільшує ризик інфекції, тому відвідування стоматолога обов’язково.
Лікування альвеоліту – це боляче?
Ні. Кюретаж лунки видаленого зуба проводиться під анестезією, тому процедура абсолютно безболісна.
Є сильний біль після видалення зуба. Це може бути симптомом альвеоліту?
Якщо хворобливі відчуття зберігаються протягом декількох днів після екстракції і не слабшають, то це може бути симптомом альвеоліту. Біль протягом 12-24 годин після видалення зуба – це нормально.
Чим краще полоскати рот після лікування альвеоліту?
Для полоскання краще використовувати спеціальні антисептичні розчини, наприклад, хлоргексидин або карбонат натрію. Полоскання відваром ромашки може бути небезпечним через наявність твердих частинок в рідині – паличок, листя, шматочків землі.
Наші ціни:
- Лівобережна
- Осокорки
-
Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів150 ₴
-
Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків190 ₴
-
Лікування альвеоліту з кюретажем лунки550 ₴
-
Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів150 ₴
-
Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків190 ₴
-
Лікування альвеоліту з кюретажем лунки550 ₴
Наші лікарі:
Відгуки про послугу