Лікування альвеоліту

Видалення зуба часто сприймається як радикальне рішення всіх проблем – болі, дискомфорту, підвищеної чутливості. Здавалося б, зуба більше немає, але проблеми можуть нікуди не зникнути, а, навпаки, посилитися. Альвеоліт – найпоширеніше ускладнення після екстракції зуба, здатне доставити безліч неприємностей без своєчасного лікування.

Записатися на консультацію

Лечение альвеолита

Що це?

Альвеоліт – це запалення лунки після видалення зуба. При видаленні зуба (або його залишків) слизова оболонка руйнується і утворюється кривава рана. На її місці утворюється кров’яний згусток – природний бар’єр, що захищає від потрапляння бактерій в рану. Відбувається процес загоєння, під час якого слизова оболонка відновлюється. Альвеоліт є порушенням цього процесу і супроводжується локальним запаленням. Найчастіше він спостерігається після видалення нижніх молярів, але можливий і після видалення зубів верхньої щелепи.

Альвеоліт виникає приблизно у 3-5% пацієнтів, які перенесли видалення зубів. Захворювання частіше зустрічається у жінок, а збільшення ризику його виникнення збільшується для пацієнтів старше 40 років.

Причини виникнення

Етіологія альвеоліту повністю не пояснена. Це не типове інфекційне захворювання, пов’язане з розвитком мікроорганізмів, які руйнують природний бар’єр – кров’яний згусток після екстракції зуба. Це також може бути викликано зовнішнім впливом на тромб, наприклад, раннім посиленим полосканням рота після видалення зуба.

Факторами для розвитку альвеоліту є:

 • куріння;
 • травматична процедура видалення зуба;
 • оральні інфекції;
 • гормональні порушення;
 • імунні розлади;
 • порушення згортання крові;
 • дефіцит поживних речовин і вітамінів;
 • неправильна гігієна порожнини рота.

Кожен з цих факторів може бути причиною запального процесу в лунці видаленого зуба, але частіше за все вони діють комплексно.

Симптоми альвеоліту

Через 2-4 дні після видалення в місці зуба посилюється біль і з’являється припухлість. Це часто супроводжується порушенням смаку і неприємним запахом в роті, а також збільшенням лімфатичних вузлів під нижньою щелепою. Запалення носить інфекційний характер, тому швидко розвивається, викликаючи підвищення температури тіла і погіршення загального стану хворого.

Лікування альвеоліту

Якщо після видалення зуба спостерігаються будь-які тривожні симптоми, необхідно негайно звернутися до стоматолога. Після огляду і діагностики лікар складе план і почне лікування.

Лікування починається з того, що стоматолог оглядає рану, видаляє всі забруднення і залишки зуба з лунки. Потім він ополіскує альвеоли сольовим розчином або розчином карбонату натрію, видаляє рідину після процедури. В очищену альвеолу вноситься препарат з знеболюючими і протизапальними властивостями, після чого накладається пов’язка, яка необхідна для захисту рани від потрапляння залишків їжі, слини і різних мікроорганізмів. Якщо є бактеріальна альвеолярна інфекція, застосовуються антибіотики. Лікування зазвичай займає 7-10 днів.

Профілактика альвеоліту

Щоб звести до мінімуму ризик розвитку альвеоліту, потрібно суворо дотримуватися рекомендацій стоматолога після видалення зуба, серед яких:

 • не пити і не їсти не менше двох годин після екстракції зуба;
 • уникати гарячих напоїв і страв, які можуть розчинити кров’яний згусток;
 • приймати їжу в рідкому або м’якому вигляді протягом декількох днів;
 • не курити і не пити алкоголь протягом декількох днів;
 • акуратно чистити зуби протягом декількох днів після процедури;
 • не полоскати рот протягом перших кількох днів після процедури.

Перше полоскання можна проводити тільки на третій день після видалення зуба. Важливо пам’ятати про регулярну гігієну порожнини рота і необхідності відвідувати стоматолога мінімум двічі на рік.

Чому варто лікувати у нас

Переваги лікування альвеоліту в Центрі Ізраїльської Стоматології:
 • оперативність процедури;
 • безпека і безболісність лікування;
 • більш швидке загоєння післяопераційної рани;
 • використання сучасного діагностичного та терапевтичного обладнання;
 • фахівці Центру Ізраїльської Стоматології практикують передові методики лікування альвеоліту, перевірені на особистому досвіді в кращих стоматологічних клініках Ізраїлю.

Поширені запитання

Зуб видалили тиждень тому, але лунка досі болить. Що робити?

Тривала біль лунки видаленого зуба – ймовірна ознака альвеоліту. Необхідно негайно звернутися до стоматолога для встановлення точної причини і проведення лікування.

Кров’яний згусток змило полосканням, але болю і запалення немає. Чи маю я поспішати до стоматолога?

Симптоми альвеоліту можуть проявлятися по-різному і мати різну вираженість. Відсутність згустку на місці видаленого зуба сильно збільшує ризик інфекції, тому відвідування стоматолога обов’язково.

Лікування альвеоліту – це боляче?

Ні. Кюретаж лунки видаленого зуба проводиться під анестезією, тому процедура абсолютно безболісна.

Є сильний біль після видалення зуба. Це може бути симптомом альвеоліту?

Якщо хворобливі відчуття зберігаються протягом декількох днів після екстракції і не слабшають, то це може бути симптомом альвеоліту. Біль протягом 12-24 годин після видалення зуба – це нормально.

Чим краще полоскати рот після лікування альвеоліту?

Для полоскання краще використовувати спеціальні антисептичні розчини, наприклад, хлоргексидин або карбонат натрію. Полоскання відваром ромашки може бути небезпечним через наявність твердих частинок в рідині – паличок, листя, шматочків землі.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Лікування альвеоліту з кюретажем лунки
  550 ₴
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Лікування альвеоліту з кюретажем лунки
  550 ₴

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935