Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Гінгівіт у дітей

Гінгівіт у дітей
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 23.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування гінгівіту у дітей в Центрі Ізраїльської Стоматології

Хворобливість і кровоточивість ясен – перші симптоми гінгівіту у дитини. Захворювання виникає при недостатній гігієні порожнини рота, коли на зубах скупчується величезна кількість бактерій, а також з причини неправильного харчування, наприклад, надмірного споживання солодкого, або як наслідок системних захворювань. Визначити причину гінгівіту і призначити правильне лікування може тільки стоматолог, після огляду і діагностики зубів дитини.

Що це?

Гінгівіт – це запальне захворювання ясен, яке супроводжується болем і набряком. При відсутності своєчасного адекватного лікування гінгівіт може переходити в деструктивну форму і стати причиною пародонтиту з подальшим руйнуванням зуба і запаленням прилеглих тканин. Гінгівіт зустрічається у дітей будь-якого віку: від немовлят до підлітків.

Причини: чому виникає гінгівіт

Є кілька причин виникнення гінгівіту у дітей. Головною причиною вважається недостатня або відсутня гігієна порожнини рота. На зубах з’являється бактеріальний наліт, який поступово твердне, викликаючи розширення зубоясенних кишень. У цих кишенях починають накопичуватися бактерії, які і викликають запалення ясен.

Іншими причинами виникнення гінгівіту у дітей можуть бути:

 • неправильний прикус і скупченість зубів, яка ускладнює видалення нальоту;
 • механічні, термічні або хімічні травми ясен;
 • неправильне або неякісне пломбування зубів;
 • неправильний ріст постійних зубів, що прорізуються.

Причини гінгівіту у дітей підліткового віку часто пов’язані з гормональними збоями і зниженим імунітетом на тлі вірусних захворювань. Гінгівіт також може бути викликаний прийомом деяких видів ліків, в першу чергу, препарати для лікування хвороб нирок викликають сухість слизової оболонки порожнини рота, що, на жаль, призводить до більш частих пошкоджень ясен. У деяких випадках гінгівіт може виникнути при занадто інтенсивному чищенні зубів, що супроводжується кровотечею ясен.

Гінгівіт у дітей: симптоми

Симптоми гінгівіту у дітей:

 • неприємний запах з рота;
 • почервоніння і набряклість краю ясен;
 • кровоточивість ясен;
 • чутливість ясен до дотиків, температури;
 • поява виразок на яснах;
 • оголення шийки зуба.

У немовлят гінгівіт нерідко супроводжується підвищеною температурою і запаленням нижньощелепних лімфовузлів.

Гінгівіт у дітей: етапи лікування

Вибір методу лікування гінгівіту у дітей зазвичай залежить від ступеня розвитку захворювання і типу пошкодження ясен. Однак, незалежно від стадії захворювання, першим етапом лікування завжди є ретельне видалення відкладень і бактеріального нальоту. Якщо захворювання знаходиться на початковій стадії, то після професійного чищення зубів лікування може бути припинено. Але в такому випадку важливо, щоб дитина підтримувала бездоганну чистоту порожнини рота і обмежила споживання солодкої вуглеводної їжі.

Для лікування гінгівіту у важкій формі стоматолог застосовує інші методи. Спочатку проводиться діагностика порожнини рота, яка часто включає загальний аналіз крові, щоб перевірити, чи не є причиною захворювання, наприклад, діабет або нестача вітамінів і мінералів. Якщо ці підозри не підтвердяться, стоматолог перевіряє в запаленій області ясен наявність травматичних вузлів, які виникають в місцях, де зуби занадто сильно тиснуть один на одного. У цій ситуації часткове шліфування виступаючих зубів може вирішити проблему рецидивуючого гінгівіту.

При запущеному запаленні ясен проводиться професійна чистка зубів від нальоту і лікування карієсу, а також призначається протизапальна терапія, яка включає антибіотики та препарати, що підвищують імунітет організму дитини. Стоматолог також призначає полоскання рота бактерицидними засобами і може порекомендувати використання спеціального лікувального гелю, який потрібно наносити на уражені ділянки. Важливо акуратно втирати гель в ясна зубів дитини, щоб лікарська речовина потрапляло в зубодесневиє кишені. Якщо запалення викликало гіперплазію ясен, може знадобитися хірургічна корекція ясен. Процедура проводиться під наркозом, тому абсолютно безболісна для дитини.

Якщо причиною гінгівіту є неправильний прикус, то після видалення бактеріального нальоту і лікування карієсу, потрібна установка брекет-системи або інший ортодонтической конструкції для вирівнювання зубів.

Класифікація гінгівіту у дітей

Гінгівіт має кілька форм перебігу, які відрізняються ступенем негативного впливу на тканини ясен і симптомами.

Катаральний гінгівіт

Гострий гінгівіт – найпоширеніша форма захворювання у дітей. Він проявляється при прорізуванні зубів або розвитку інфекційних захворювань порожнини рота і супроводжується запаленням ясен, їх хворобливістю і кровотечею.

Виразковий гінгівіт

Розвивається при відсутності лікування катаральної форми захворювання і проявляється сильним свербінням, печінням і сильною кровотечею ясен, на яких з’являються маленькі виразки.

Гіпертрофічний гінгівіт

Ця форма захворювання розвивається на тлі хронічного запалення і характеризується поділом клітин тканин ясен, які поступово перекривають частину зубів.

Атрофічний гінгівіт

Захворювання зазвичай розвивається на тлі неправильного ортодонтичного лікування і характеризується оголенням коренів зубів, їх підвищеною чутливістю і кровоточивістю ясен.

Профілактика гінгівіту

Основною умовою збереження здорових ясен є ретельна чистка зубів з використанням спеціальної дитячої зубної пасти та щітки зі щетинками середньої жорсткості. Рекомендується після кожного прийому їжі використовувати ополіскувач для рота, який знизить кількість бактерій у важкодоступних для щітки місцях і забезпечить загальну гігієну порожнини рота. Обов’язкові регулярні візити до стоматолога – мінімум двічі на рік, починаючи з 3-6 місячного віку дитини.

У Центрі Ізраїльської Стоматології лікуванням гінгівіту у дітей займаються досвідчені фахівці, які проведуть комплексну діагностику для встановлення причини захворювання, складуть індивідуальний план лікування і виконають всі необхідні процедури для збереження здоров’я молочних або постійних зубів дитини.

 • Консультація

  огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

  500 грн
 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Професійне чищення

  чистка всіх зубів дитячими пастами в змінному прикусі

  500 грн
 • Професійне чищення

  чистка всіх зубів ультразвуком, пастами та (Air Flow) в змінному прикусі

  1 200 грн
Сертифікати
Лікар
Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

img

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 3
 • Нейтральные 0
 • Положительные 3
 • Александр Бойко 06.03.2019

  Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

  • 0
  • 0
 • Валентина Николаевна 17.11.2019

  Доброго времени суток всем. Никогда не пишу отзывы, а тут захотелось поделиться приятным моментом. Очень боюсь стоматологов, но неприятный момент привел меня в Центр Израильской Стоматологии. От страху дрожало все, но тут такой автомат для бахил стоит, что в космос запускают. Круто круто. За считанные минуты заполнили мед. документацию и я в чудесном салатовом кресле. Пока меня заговаривали, хоп и анестезия сделана. Как фокусник Олег Викторович начал делать каналы НИЧЕГО не почувствовала. А когда появился над моими глазами микроскоп, я уже поняла, что здесь моя клиника. Рентген и зуб исправлен. И я на отпуске смогу кушать все. Приятно, что везде чисто. Спасибо всему коллективу.

  • 0
  • 0
 • Андрей 27.11.2018

  Очень понравилось отношение персонала. Доктор после осмотра доступно провел консультацию, посоветовал, как лучше решить мою проблему (а мне нужно было проводить имплантацию разрушенного зуба) и показал на примерах как, в последствии, это будет выглядеть. В конечном результате я получил восстановленный с помощью импланта зуб и могу без переживаний употреблять любую пищу. Визуально зуб ничем не отличается от родных.

  • 1
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки