Коронки з кераміки

Записатися на консультацію

Керамические коронки

Установка керамічних коронок в Центрі Ізраїльської Стоматології

Установка коронок – можливість відновити естетику і функціональність зубного ряду без складних протезних конструкцій. У сучасній стоматології використовується кілька матеріалів виготовлення зубних коронок, але особливою популярністю користується кераміка: вона надійна, зносостійка, а керамічний протез практично не відрізняється від природного зуба.

Що це таке?

Керамічна коронка на зуб – це незнімний протез, який заміщає зруйновану коронкову частину або встановлюється для корекції форми, довжини або кольору зуба. Відсутність металевої основи є однією з переваг безметалових коронок. Це виключає можливість виникнення алергічної реакції, а також означає, що з часом штучні зуби не змінять свій колір, а значить – їх естетика не порушується. Крім того, керамічні коронки дозволяють зубу зберігати свою природну здатність поглинати, пропускати і відображати світло, завдяки чому відновлені зуби нічим не відрізняються від природних зубів.

Як роблять керамічні коронки

CAD / CAM – це комп’ютерна система, яка використовується для проектування і виробництва різних об’єктів, зокрема стоматологічних протезів. Створення тривимірної моделі майбутньої коронки можливо в декількох варіантах:

 1. Стоматолог сканує внутрішньоротовим сканером зуби і ротову порожнину пацієнта, створюючи цифрову 3D-модель.
 2. Стоматолог робить зліпок за допомогою пластичного матеріалу, і сканує його, отримуючи зображення зубного ряду в тривимірному варіанті.

Незалежно від обраного методу зображення зубів створюються з високою точністю і передаються на екран комп’ютера, де проектується віртуальна модель щелепи. Стоматолог контролює процес проектування і розробки моделі для подальшого створення постійної реконструкції зуба. Положення і висота зуба, глибина борозни і точки контакту можуть бути визначені за допомогою комп’ютера. Коли процес формування коронки завершено, дані відправляються на пристрій (фрезерний верстат з ЧПУ), який з керамічного блоку створює готовий протез, використовуючи свердла різного діаметру або лазер.

Переваги системи CAD/CAM в стоматології

Використання CAD/CAM-технології в зубному протезуванні в першу чергу значно скорочує час лікування і, в порівнянні з традиційними методиками, значно підвищує точність підгонки протеза. Зубний технік, який виготовляє коронку, має можливість максимального збільшення зображення зуба, завдяки чому він здатний виконувати роботу з точністю, несумісної з роботою «на око». Протезні реставрації, створені за системою CAD/CAM, відрізняються надзвичайно високим естетичним рівнем.

Переваги

Керамічні коронки вибирають через естетичність, завдяки якій їх практично неможливо відрізнити від природних зубів. Але це не єдина їхня перевага.

Інші плюси керамічних коронок:
 • довговічність – при правильному догляді коронка може прослужити 20 років і більше;
 • безпека – безметалова кераміка не викликає алергії і потемніння ясен;
 • міцність – керамічна коронка стійка до стирання і тиску при жуванні навіть твердої їжі.

Установка безметалової кераміки – відмінний вибір для передніх зубів: вона не вимагає установки коронки під ясна, щоб приховати металеву основу, а значить не викликає запалення ясен або дискомфорту.

Показання до застосування:
 • повне або часткове руйнування зуба;
 • сколи, тріщини або порожнини в зубної емалі;
 • неправильний розмір, положення або форма зуба;
 • алергія на протезні конструкції з металевою основою.

При повному руйнуванні зуба для створення опори під установку коронки проводиться імплантація – установка титанового штифта, що заміняє корінь зуба, на який згодом і буде кріпитися вся протезна надбудова.

[Portfolio id = “871” title = “Керамічні коронки”]

Протипоказання до протезування
 • глибокий карієс, який зачіпає корінь зуба;
 • неправильний прикус;
 • запалення ясен.

Можливі й інші протипоказання до протезування, встановити які може тільки стоматолог під час огляду і після проведення діагностики зубів.

Етапи установки

Установка безметалової коронки на передній або жувальний зуб проводиться за 2-3 візити до стоматолога і займає приблизно 1-2 тижні, які необхідні для виготовлення коронки.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04

Консультація та діагностика

Консультація є відправною точкою протезування зубів. При огляді ротової порожнини пацієнта стоматолог проводить діагностику з використанням внутрішньоротового сканера. Якщо зуб сильно пошкоджений карієсом, що дібрався кореня, то проводиться видалення пульпи, після чого лікар робить рентген, щоб оцінити правильність заповнення кореневого каналу. Якщо зуб живий, то в переважній більшості випадків лікування кореневих каналів не потрібно. Виняток становлять дуже нахилені зуби, шліфування яких може привести до оголення пульпи. На цьому етапі зуби чистяться і овідбілюються для видалення нальоту і зубного каменю, а також для вирівнювання тону, щоб було простіше підібрати колір керамічної коронки, після чого пацієнтові встановлюється куксова вкладка.

Підготовка опорного зуба

Після лікування зубів стоматолог обточує опорний зуб для установки протезної коронки. Процедура передбачає зменшення зуба у всіх трьох вимірах на 1-2 мм, щоб звільнити місце для коронки. Це необхідно, щоб коронка щільно зафіксувалася, мала правильні розміри, ідеально відповідні сусіднім і протилежним зубах.

Обточування опорного зуба відбувається під місцевою анестезією і абсолютно безболісно. Після обточування і шліфування стоматолог сканує ротову порожнину внутрішньоротовим сканером і робить зліпок не тільки опорного зуба, але і всіх сусідніх і протилежних зубів з еластомерного матеріалу: вінілполісілоксану або поліефіру. Далі робиться цифровий рентгенівський знімок відбитку для створення тривимірної моделі майбутнього протеза. На завершення стоматолог підбирає колір майбутньої керамічної коронки з урахуванням кольору природних зубів пацієнта. Лікар зберігає вибраний колір в цифровому протоколі, який буде переданий до зуботехнічної лабораторії.

При протезуванні зубів в Центрі Ізраїльської Стоматології коронки виготовляють з кращої кераміки на ринку – IPS E-Max Press в зуботехнічній лабораторії за цифровим протоколом.

Примірка коронки

Стоматолог приміряє тимчасову коронку на опорному зубі пацієнта, уточнює форму, висоту, колір і інші параметри, після чого відправляє інформацію до зуботехнічної лабораторії для виготовлення постійної коронки

Установка готової коронки

Спочатку стоматолог приміряє коронку і оцінює, чи правильно вона встановлена (перевіряє щільність прилягання коронки, точки контакту з сусідніми зубами і оклюзійні контакти з протилежними зубами). Пацієнт також оцінює свої враження з новою реставрацією в роті, перевіряючи, чи відчуває він себе комфортно з нею. Якщо все правильно, пацієнт оцінює колір і форму. Якщо все відповідно до очікувань пацієнта і лікаря, коронка цементується на опорному зубі, шліфується і полірується.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04

Догляд за коронками

Після протезування догляд за керамічною коронкою на жувальний або передній зуб зводиться до дотримання декількох простих правил:

 • чистити зуби мінімум два рази на день;
 • використовувати зубну щітку середньої жорсткості і спеціальну очищувальну пасту;
 • полоскати рот після кожного прийому їжі спеціальним ополіскувачем;
 • відвідувати стоматолога мінімум двічі на рік.

Керамічні коронки здатні прослужити десятки років при правильному догляді.

Чому варто вибрати нас?

Ось кілька причин, чому Центр Ізраїльської Стоматології – кращий вибір для установки керамічної коронки:

 • фахівці з багаторічним досвідом практики в клініках Ізраїлю, Німеччини, Росії, України;
 • найсучасніше стоматологічне обладнання та витратні матеріали від кращих виробників;
 • високоточна діагностика і комплексне лікування зубів;
 • протезування зубів з можливою імплантацією за ізраїльською методикою;
 • гарантія на безметалову протезну конструкцію.

Установка керамічної коронки в клініці ЦІС проходить швидко, точно і безболісно.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Безметалева E-Max коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Безметалева коронка на основі циркон огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Безметалева E-Max коронка огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴
 • Безметалева коронка на основі циркон огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби
  13000 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Поширені запитання

Скільки служать керамічні коронки?

Коронки з кераміки служать мінімум 10-15 років, а при правильному догляді – довічно.

На які зуби краще встановити керамічні коронки?

Безметалова кераміка підходить для протезування як жувальних, так і фронтальних зубів.

Чи може коронка потемніти згодом?

Ні. Керамічні коронки несприйнятливі до нальоту і хімічно інертні, завдяки чому не вступають в реакції окислення і не темніють.

Чи може кераміка викликати алергію?

Ні. Безметалова кераміка – гіпоалергенний матеріал.

Чому вартість керамічної коронки на зуб вища, ніж ціна металокерамічної?

Ціна безметалової кераміки вище за рахунок її фізичних і хімічних властивостей, які перевершують якості інших протезних матеріалів. Але кінцева ціна протезної конструкції розраховується індивідуально для кожного пацієнта.

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки