Установка бюгельного протеза

Втрата одного зуба вже доставляє дискомфорт: фізичний і психологічний, але втрата відразу декількох зубів – більш серйозна ситуація, яка може стати причиною порушення жувальної функції, скошування здорових зубів і інших неприємних наслідків. Рішенням проблеми стане знімне протезування, а вірніше – установка бюгельного протеза, який повертає пацієнтові можливість нормально жувати, говорити, а виглядає він ідентично природним зубам.

Записатися на консультацію

Бюгельные протезы

Що таке бюгельний протез?

Бюгельний протез – це знімний протез, який являє собою металевий дугоподібний каркас (бюгель) з пластмасовою основою і закріпленими на ній штучними зубами. Він кріпиться до здорових зубів у роті за допомогою затискачів, кламерів, атачментів і телескопічних фіксаторів. За рахунок цього протез не осідає, а передача жувальних сил аналогічна фізіологічній.

Переваги

Бюгельний протез на верхню або нижню щелепу використовується при частковій втраті зубів, коли немає можливості або доцільності використовувати незнімне протезування.

Переваги бюгеля:
 • естетичність;
 • довговічність;
 • міцність;
 • зручність.

Протез відрізняється легкістю і надійністю фіксації, що рівномірно розподіляє навантаження на ясна і здорові опорні зуби, дозволяючи носити його набагато довше до заміни.

Недоліки бюгельного протезування

Незважаючи на очевидні переваги бюгельного зубного протеза, він також має недоліки.

Мінуси бюгельного протеза:
 • низька естетичність при кламмерному кріпленні;
 • неможливість установки при повній адентії (опорних зубів повинно бути мінімум 4 в ряду);
 • висока ціна.

Вартість бюгельного протеза дещо вища, ніж аналогічних нейлонових знімних конструкцій, але і за якістю, зручністю і довговічністю показники першого значно вище.

Показання до установки

Основні показання до установки бюгельного зубного протеза:
 • відсутність одного або декількох зубів;
 • рухливість зубів при пародонтозі;
 • одностороння адентія;
 • неправильний прикус;
 • дефекти зубного ряду.

Інші показання до установки протезної конструкції може визначити стоматолог під час діагностики.

Протипоказання

Головним протипоказанням до установки бюгельного протеза на одну сторону або обидві сторони зубного ряду є незадовільний стан опорних зубів і ясен внаслідок хвороб або травм. Це не дозволяє забезпечити надійну фіксацію конструкції і гарантувати її довговічність.

Інші протипоказання:
 • низькі опорні зуби;
 • атрофія тканин щелепи;
 • глибокий прикус;
 • висока чутливість ясен.

Бюгельний протез встановлюється на 5-8 років, тому стан опорних зубів відіграє ключове значення в його ефективності та надійності.

Види бюгельних конструкцій

Виділяють кілька типів бюгельних протезів в залежності від виду кріплення.

Бюгельний протез на кламерній фіксації

Кламер – металева дуга, яка щільно охоплює зуби, виконує фіксуючу і опорну функції, рівномірно розподіляє жувальне навантаження між опорними зубами і яснами. Недолік такого виду кріплення – низька естетичність через те, що край кламмера виглядає при розмові або широкій усмішці. Пацієнтам з пародонтозом встановлюється бюгельний протез з кламером шинуючої конструкції, який має додаткову дугу на внутрішній стороні протеза: вона підсилює фіксацію і зменшує рухливість зубів.

Бюгельний протез на атачменах

Замковий фіксатор, або атачмен – конструкція з двох частин, одна з яких закріплюється на протезі, а друга кріпиться до коронки опорного зуба. При надяганні протеза обидві частини конструкції поєднуються. Недолік кріплення бюгельного протеза на замках – висока ціна.

Телескопічне кріплення

Протез фіксується за рахунок телескопічних коронок опорних зубів, що стоять поруч, які попередньо обточуються і поліруються. Це створює дві частини конструкції: знімну і незнімну, що пред’являє високі вимоги до точності виготовлення протеза для його надійної фіксації.

Етапи протезування

Установка бюгельного протеза проводиться в кілька етапів за 3-4 відвідування стоматологічного кабінету. Етапи протезування:

 1. Огляд і діагностика ротової порожнині пацієнта, розробка плану лікування. У Центрі Ізраїльської Стоматології діагностика проводиться з використанням внутрішньоротового сканера, фотодіагностики і цифрового 3D-прогнозу.
 2. Визначення типу протезування, підготовка опорних зубів, зняття відбитка.
 3. Виготовлення в зуботехнічній лабораторії протеза за цифровою 3D-моделлю.
 4. Пробна примірка, коригування протеза.
 5. Підсумкова примірка і установка нового протеза.

Виготовлення бюгельного протеза з кламерною фіксацією займає приблизно тиждень, а весь процес протезування, починаючи з огляду у стоматолога, займає 7-20 днів.

Як доглядати за бюгельним протезом

Після установки протеза мета гігієнічних процедур – запобігти запалення і розвиток інфекцій. Для цього пацієнтові необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Після кожного прийому їжі ретельно чистити протез за допомогою двосторонньої зубної щітки, яка досягає навіть важкодоступних місць.
 2. Використовувати спеціальну антибактеріальну зубну пасту для чищення поверхонь протеза, особливо тих, які контактують зі слизовою оболонкою. Використовувати звичайну зубну пасту не рекомендується, тому що вона містить абразивні речовини, які можуть подряпати поверхню протеза, в результаті чого може з’явитися осад, наприклад, від кави або чаю.
 3. Зберігати очищений і ретельно висушений протез в герметичній, сухій коробці.
 4. Дезінфікувати протез в бактерицидному і антисептичному розчині, наприклад, з використанням активних миючих таблеток.
 5. Дбати про гігієну порожнини рота. Двічі на день чистити зуби і один раз очищати язик спеціальною щіткою, використовувати ополіскувач, який має антисептичну і заспокійливу дію.

Після установки бюгельного протеза стоматолог клініки ЦІС дасть докладні рекомендації про те, як доглядати за ним і ротовою порожниною в післяопераційний період, розповість про рекомендовану дієту і призначить дату наступного візиту.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  450 ₴
 • Бюгельнийзнімний протез із замком Robolok в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14800 ₴
 • Бюгельний знімний протез на опорно-утримуючих кламерах в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12800 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  450 ₴
 • Бюгельнийзнімний протез із замком Robolok в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14800 ₴
 • Бюгельний знімний протез на опорно-утримуючих кламерах в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12800 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935