Частковий знімний протез зубів

Відсутність декількох зубів – це не тільки психологічний дискомфорт при спілкуванні, але і ризик поступового зміщення здорових зубів і порушення симетрії обличчя. Серед широкого спектру можливостей для відновлення жувальної функції і естетики усмішки популярністю користуються частково-знімні протези. Ця рухлива протезна конструкція ідеально підходить для відновлення одного або декількох зубів.

Записатися на консультацію

Виниры на зубах

Що таке частковий знімний протез?

Частковий знімний протез – це ортопедична конструкція, яка використовується для заміщення одного або декількох відсутніх зубів в разі, коли постійний зубний протез (протезний міст або реконструкція на імплантат) протипоказаний або пацієнт не може собі цього дозволити. Також такий протез рекомендується до використання, якщо у пацієнта є складнощі з підтриманням гігієни порожнини рота або є захворювання, що вимагають особливо ретельної чистки зубів. В цьому випадку частковий протез призначається через можливість видалення його з рота для повної чистки і дезінфекції.

Мета часткового протезування – відновити жувальну функцію, поліпшити дикцію і естетику, а також відстрочити резорбцію кістки щелепи, що виникає при відсутності зубів. Цей тип протезу називається частковим знімним , тому що пацієнти можуть видалити і повторно встановити його за необхідності без професійної допомоги. І навпаки, фіксований протез може і повинен видаляти тільки стоматолог.

Особливості часткового протезу

Знімний частковий зубний протез складається з декількох елементів, які можуть змінюватися або приймати різну форму в залежності від конкретного виду конструкції. В основі протезу – базис з м’якого еластичного матеріалу, що зовні практично не відрізняється від натуральних м’яких тканин ротової порожнини. Штучні зуби виготовляються з пластичної маси, кераміки або металокераміки і прикріплені до базису. Частковий знімний протез на верхню або нижню щелепу також може мати металевий каркас і затискачі або інші фіксатори, такі як кламери або атачменти для прикріплення до опорних зубів.

Види часткових знімних протезів

Частковий знімний зубний протез призначений для заповнення порожнього простору відсутніх зубів, щоб пацієнт міг нормально їсти, говорити і посміхатися. Залежно від кількості відсутніх зубів і їх розташування, застосовуються різні види часткових протезів.

Розрізняють такі види часткових знімних протезів на нижню або верхню щелепу:

 1. «Метелик». Протез виготовляється з пластичної маси і використовується для заміни одного або двох поруч розташованих зубів. Швидко фіксується за рахунок м’яких кламерів, не викликає дискомфорту при використанні, але має невеликий термін служби.
 2. Бюгельний протез. Це найбільш поширений тип знімного часткового зубного протезу, який складається з високоякісних штучних зубів на жорсткій литій дузі, відлитими з кобальтохромового сплаву. Завдяки використанню жорсткої рами для фіксації протезу, жувальне навантаження розподіляється рівномірно і не викликає надмірного стирання окремих зубів або пошкодження м’яких тканин ясен. При належному догляді знімний бюгельний протез з каркасом з литого металу може прослужити багато років.
 3. Пластинчастий. Частковий знімний пластинчастий протез з акриловим або нейлоновим базисом вважається менш довговічним, ніж литий металевий частковий протез, але і більш доступним. Основна причина полягає в тому, що штучні зуби встановлені на полімерній відносно м’якій основі, яка повинна бути товстою і об’ємною, щоб мінімізувати ризик травмування або деформації. Металеві кріплення конструкції забезпечують її надійну фіксацію на здорових зубах, але можуть бути помітні при розмові і доставляти дискомфорт.
 4. Іммедіат-протез. Застосовується для негайного протезування і виготовляється з тонкого, чутливого до нагрівання типу пластику, а гнучкий елемент конструкції є одночасно зручним і дуже реалістичним за зовнішнім виглядом. Гнучкий базис кріпиться до здорових зубів пацієнта за допомогою металевих або м’яких кламерів, які добре вписуються в природній простір навколо зубів і практично не доставляють дискомфорту.

Якщо у пацієнта відсутній практично весь зубний ряд або є великі розриви між рештою зубів, то найкращим варіантом буде фіксована перемичка з опорою на імплантат. Зубні імплантати виготовлені з біосумісного титану та замінюють корені зубів. Замість природних зубів міст підтримується рядом імплантатів. Фактично, якщо встановлено достатню кількість імплантатів, цей тип моста може замінити повний зубний ряд.

У Центрі Ізраїльської Стоматології ми практикуємо передові ізраїльські методики протезування зубів і маємо в своєму розпорядженні найсучасніше обладнання і висококласних фахівців для проведення процедур будь-якої складності.

Виготовлення та встановлення часткового знімного протезу

Перед проектуванням часткових знімних протезів з кламерами проводиться повне обстеження для оцінки стану зубів, що залишилися у пацієнта. Діагностика включає рентгенографію, тестування чутливості зубів, перевірку оклюзії і інші дослідження. Також інформація про попередні зубні протези може бути дуже корисна при виготовленні і встановленні нового протезу.

Установка протезу проводиться в кілька етапів за 3-4 відвідування стоматологічного кабінету і включає такі етапи:

 • вибір виду протезу, підготовка опорних зубів, зняття відбитка;
 • виготовлення протезної конструкції в зуботехнічній лабораторії;
 • примірка, коригування протезу;
 • підсумкова примірка і установка протезу.

Виготовлення часткового знімного протезу в залежності від його виду займає 14-21 днів, а весь процес протезування: від першого візиту до установки протезу – близько місяця.

Частковий знімний протез: плюси і мінуси

Пацієнти, які починають реабілітацію жувальної системи з частковим знімним акриловим протезом, можуть адаптуватися до нього протягом тривалого часу. Спочатку у них навіть може виникати блювотний рефлекс. До недоліків також відноситься погана механічна міцність – знімні зубні протези можуть розтріскуватися і травмувати слизову оболонку порожнини рота.

Але у часткових знімних протезів є і багато переваг:
 • невисока ціна;
 • швидке виготовлення;
 • хороша естетичність;
 • простий догляд.

Однією з переваг часткових зубних протезів є те, що їх можна використовувати практично в будь-якій ситуації. На відміну від мостів або коронкових протезів, під знімні конструкції не потрібно шліфувати сусідні зуби, а завдяки легкості матеріалів вони практично не тиснуть на ясна і здорові зуби.

Догляд за частковим знімним зубним протезом

Важливо правильно доглядати за знімним протезом, щоб він залишався зручним у використанні і добре виглядав. Чистка зубного протезу за допомогою спеціальної щітки з м’якими волокнами дозволить ретельно очистити його і видалити залишки їжі. Щоб уникнути зміни кольору штучних зубів, протез потрібно дезінфікувати за допомогою спеціального розчину для чищення зубних протезів відповідно до інструкцій на упаковці.

Фахівці клініки ЦІС в Києві займаються протезуванням зубів з використання часткових знімних протезів всіх видів, використовуючи найсучасніші матеріали і обладнання, і дають детальні рекомендації по догляду за штучними зубами. 

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  2900 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  2900 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу 1

Загальна оцінка: 5.0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
 • Усі відгуки 1
 • Позитивні 1
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки