Встановлення нейлонового зубного протезу в Центрі Ізраїльської Стоматології

Нейлонові протези – один із способів заміни втрачених зубів, який часто розглядається, як тимчасова необхідність до встановлення постійних протезних конструкцій. У деяких випадках він може використовуватися як постійний протез, але таке рішення має свої нюанси, про які варто знати перед записом до стоматолога.

Записатися на консультацію

Особливості матеріалу нейлонових зубних протезів

Нейлоновий (силіконовий) протез – це тип знімного термопластичного зубного протеза, який фіксується в ротовій порожнині пацієнта, у якого є хоча б один власний зуб. Цей тип протезування є популярним завдяки гнучкості, міцності і хорошої естетичності матеріалу, що обробляється в термопресі для нейлонових протезів.

Нейлоновий пластик – це матеріал з групи термопластів. Він виходить в результаті реакції поліконденсації адипінової кислоти і гексаметилендіаміну. Полімер має форму волокон, які діляться на аліфатичні і циклоаліфатичні. Розчинниками для поліамідів є концентрована сірчана, мурашина і трихлооцтова кислоти, а також фторовані спирти і феноли. Поліметилметакрилат не використовується для виробництва нейлону, тому не містить залишкового мономера і добре підходить для людей, які страждають на алергію та пацієнтів з підвищеною чутливістю до мономерів.

Як виготовляють нейлонові протези

Нейлон характеризується відсутністю полімеризаційної усадки і низькою адсорбцією рідини. Це пов’язано з відсутністю внутрішньої пористості матеріалу, його однорідною структурою та високою щільністю. Перевагою термопластичного матеріалу є проста й нескладна технологія виготовлення, заснована на інжекції термопласта з використанням спеціального обладнання для виготовлення нейлонових протезів. Після пластифікації матеріалу за високої температури, його пресують за правильно обраним параметром тиску у форму в спеціальному апараті для виготовлення нейлонових протезів. У цьому процесі використовується прес для нейлонових протезів і полівінілова смола (вініловий полімер), яка містить суміш сополімерів, вінілацетату і етилену, що були одержані шляхом полімеризації вінілових мономерів. Смола має властивість до дуже низького водопоглинання, стійкості до кислот, хороший стабільний колір та стійкість до дії мікроорганізмів.

Переваги та недоліки силіконових протезів на один і два зуба

Нейлонові протези на 2 зуба і більше використовуються в стоматології більше 50 років як тимчасові конструкції або постійні, якщо не можуть бути встановлені постійні реставрації.

Переваги м’яких нейлонових протезів:
 • Доступність. Гнучкі нейлонові зубні протези є більш доступними за ціною, ніж деякі їхні близькі аналоги. Наприклад вони дешевші, ніж бюгельний протез Квадротті. Це чудовий варіант для пацієнтів, які хочуть мати майже невидимі зубні протези без великих фінансових витрат. Важливо зазначити, що ціна нейлонових протезів залежить від кількості заміщених зубів.
 • Неінвазивність. Оскільки нейлонові протези верхньої щелепи або нижньої зазвичай ставляться вже на існуючі зуби, це неінвазивний варіант протезування, який не вимагає хірургічного втручання. Це робить його відмінним варіантом для пацієнтів, що турбуються про біль, який може бути викликаний інвазивними методами протезування.
 • Зручність. Одним з головних міркувань для пацієнтів, які вибирають нейлонові протези на 1 зуб або більше є зручність їх носіння. Хоча металеві зубні протези відомі своєю міцністю та довговічністю, вони часто можуть викликати дискомфорт через жорсткість матеріалу. Гнучкий та легкий термопластичний нейлоновий протез легко вставляти та видаляти з рота із мінімальним дискомфортом.
 • Естетичність. Нейлонові протези бувають різних натуральних тонів, які виглядають як справжні зуби і м’які тканини порожнини рота. Природні тони змішуються з кольорами тканини рота, що робить зубні протези майже невидимими.
 • Гіпоалергенність. М’які нейлонові зубні протези виготовляються з термопластичного нейлонового матеріалу, який не містить акрилового мономеру і барвників, тому є хорошим варіантом для людей, які страждають алергією на метал і акрил.
Недоліки нейлонових зубних протезів:
 • Тимчасовий характер. Оскільки зубні протези з термопластів є лише тимчасовим рішенням, вони не підійдуть пацієнтам, які бажають встановити постійні конструкції.
 • Неможливість відновлення. Нейлонові протези неможливо полагодити. Якщо матеріал отримує тріщину або ламається, необхідно змінити весь протез. Це накладає додаткові фінансові витрати на пацієнта.
 • Більш громіздкі, ніж їх металеві аналоги. У протезах використовується термопластичний нейлоновий матеріал, який при надто тонкому виготовленні може тріснути. Це означає, що готові вироби трохи крупніші, ніж їх металеві аналоги. Тому пацієнту буде потрібно трохи більше часу, щоб звикнути.
 • Атрофія альвеолярного відростка. Після видалення зуба відбувається фізіологічний процес атрофії альвеолярного відростка – це функціональний спад, що стосується як вертикальних, так і горизонтальних розмірів кістки. Фізіологічно найбільша атрофія знаходиться в стінці щоко-альвеолярного тяжа, що пов’язано з втратою його фізіологічної функції. Альвеолярні щічні пластинки мета яких закріпити зуб, під час його видалення більше не потрібні і згодом зникають. Атрофія може охоплювати до 25-30% висоти альвеоли ідо 50-60% ширини в перші три місяці після видалення зуба, а потім її частота знижується до 1% в рік.

Проблема атрофії альвеолярного відростка пов’язана з м’якою структурою базису нейлонового протеза, тоді як, при використанні бюгельного протеза навантаження на кістку розподіляється більш рівномірно за рахунок жорсткої основи.

Види зубних протезів в клініці ЦІС

Фахівці центру стоматології ЦІС на Лівому березі в Києві в Осокорках займаються протезуванням зубів з використанням протезів всіх видів, використовуючи найсучасніші матеріали та обладнання.

Знімні протези

Існує кілька видів знімних конструкцій, які найчастіше використовуються для заміщення одного або декількох втрачених зубів.

Бюгельний протез

Протез має штучні зуби на жорсткому литому каркасі з кобальтохромового сплаву або іншого металу в залежності від того, скільки коштує нейлоновий зубний протез. Завдяки використанню жорсткої конструкції, жувальне навантаження розподіляється рівномірно, не викликає подразнення слизової і не створює руйнівної дії на опорні зуби.

Пластинчасті протези

Такий знімний протез з акриловим або нейлоновим базисом вважається менш довговічним, ніж литий металевий частковий протез, але і більш доступний. Металеві кріплення нейлонового зубного протеза забезпечують їй надійну фіксацію на здорових зубах, але можуть бути помітні при розмові й викликати дискомфорт після встановлення протеза.

Незнімні протези

Постійні конструкції відрізняються більш складною процедурою установки, але і служать протягом багатьох років.

Мостоподібний протез

Міст є постійним протезом, що доповнює відсутність одного або декількох зубів. Більшість мостів виготовляються з порцеляни або металокераміки на металевій основі, яка має гарну зносостійкість з косметичним ефектом. Суцільнолитий мостоподібний протез з пластмасовим облицюванням повертає функціональність й форму втрачених зубів.

Коронки

Зубні коронки використовуються для відновлення окремих зубів, які були пошкоджені карієсом, після лікування кореневих каналів або в процесі відновлення прикусу. Зубні коронки також можуть бути прикріплені до імплантатів (штучним корінням зубів) в ситуаціях, коли потрібно відновлення не одного, а декількох зубів. Вони покращують форму, положення і колір зубів, коли менш інвазивні методи неефективні.

Етапи виготовлення нейлонових протезів

Процес виготовлення і адаптації м’якого нейлонового протеза до конкретного пацієнта займає від 7 до 14 днів і 3-4 візити до стоматолога:

 • під час першого візиту стоматолог оцінює стан зубів, ясен й піднебіння пацієнта. Якщо власні зуби пацієнта вилікувані, лікар робить зліпки верхньої й нижньої щелеп за допомогою пластичного матеріалу;
 • на другому відвідувані стоматолог повторює процес виготовлення зліпків, але цього разу на спеціальних формах, які були створені на основі попередніх зліпків;
 • на третьому відвідувані лікар приміряє в роті пацієнта воскову модель майбутнього протеза, оцінює окклюзію й правильність прикусу;
 • четвертий візит полягає в установці готового нейлонового протезу під час якого стоматолог перевіряє щільність прилягання, рівномірність прикусу і за потреби проводить корекцію змикання.

Термопластичний протез виготовляється в зуботехнічній лабораторії методом компресійного лиття за формою, підготовленої стоматологом.

Догляд за пластмасовими конструкціями

Правильна гігієна зубних протезів забезпечує їм більш тривалий термін служби, а також впливає на зручність носіння, зменшує запалення слизової й дає змогу швидше адаптуватися до них. Догляд за нейлоновим протезом вимагає дотримання декількох простих рекомендацій:

 1. Регулярна гігієна ротової порожнини. Протез потрібно ополіскувати кожен день, бажано після кожного приймання їжі, тому що, як і на справжніх зубах, на ньому накопичуються шкідливі бактерії. Якщо з будь-якої причини немає можливості очистити протез відразу після приймання їжі, його варто хоча б промити теплою проточною водою. Однак вода не повинна бути занадто гарячою, оскільки це може привести до деформації штучних зубів.
 2. Вибір правильної зубної щітки. Основним інструментом для догляду за зубним протезом є спеціальна щітка. Вона оснащена двома головками (для очищення внутрішньої й зовнішньої частини зубного протеза), щоб допомогти дістати до різних куточків і ніжних щетинок, які не дряпають поверхню матеріалу. Використання електричних щіток і ручних щіток не рекомендується. Вони мають дуже жорсткі щетинки, які можуть пошкодити поверхню штучних зубів.
 3. Використання спеціальних засобів для чищення. Для чищення слід використовувати спеціальні препарати, призначені для догляду за зубними протезами. Деякі пацієнти використовують мило або звичайну зубну пасту, але це помилка. Мило містить хімічні речовини, які можуть подразнювати слизову оболонку порожнини рота, а звичайна зубна паста не здатна нормально очистити нейлоновий зубний протез.

Препарати і пасти для чищення штучних зубів можна придбати в аптеці. Вони мають антибактеріальні та антисептичні властивості, але водночас не дряпають поверхню зубних протезів й не мають негативного впливу на їх естетичні властивості.

Альтернатива знімному протезуванню

Альтернативою нейлонових знімних протезів може бути пластинчастий протез з жорстким базисом, який здатний рівномірно розподіляти жувальне навантаження, не надаючи негативного впливу на опорні зуби.

Інший варіант – біофункціонального протезна система (BPS) виготовлення зубних протезів для людей з повною адентією. У порівнянні з традиційним способом виготовлення акрилових зубних протезів перевага BPS полягає в компенсації усадки акрилової полімеризації. Завдяки цьому протези BPS надзвичайно точні і ідеально персоналізуються для конкретного пацієнта.

Ще одна альтернатива знімним конструкціямпротезування на імплантатах. Після видалення зуба в роті відбуваються незворотні зміни, які в майбутньому можуть мати серйозні наслідки для пацієнта. Збереження альвеолярного відростка має фундаментальне значення в контексті заповнення відсутніх зубів і єдиний спосіб зробити це –використовувати замість нього імплантат, тобто штучний корінь зуба.

Центр Ізраїльської Стоматології – перша в Україні клініка, яка практикує негайну імплантацію зубів в Дарницькому районі на Позняках і невідкладне протезування на імплантатах за ізраїльською методикою. Ми також займаємося заміщенням втрачених зубів усіма видами протезів, пропонуючи адекватні розцінки на послуги, використовуючи високоякісні матеріали і найсучасніше обладнання.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки