Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Встановлення нейлонового зубного протезу в Центрі Ізраїльської Стоматології

Все частіше нейлоновий протез розглядається як тимчасова конструкція, до встановлення постійного протеза. У нейлона є свої переваги, порівняно із звичайною пластмасою (з акрилу). Примітно, що вироби з нейлону також можуть бути використані як постійні протези, однак у такого рішення є і свої недоліки.

Нейлоновий зубний протез
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 16.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке нейлоновий протез?

Нейлоновий протез — це конструкція, виготовлена ​​з гнучкого матеріалу (нейлону). Такі вироби використовуються як для тимчасового, так і для постійного заміщення втрачених зубів.

Останнім часом нейлонове протезування зубів стали проводити частіше. Пов’язано це з тим, що нейлон має кращі характеристики, в порівнянні з пластмасовими протезами з акрилу. Це більш м’які та гнучкі конструкції, що відрізняються порівняно високою стійкістю до несприятливих зовнішніх факторів.

Нейлоновий протез
Нейлоновий протез

Особливості нейлонового протезування

Нейлоновий знімний протез фіксується в порожнині рота пацієнта, у якого є хоча б один власний зуб. Цей тип протезування користується популярністю завдяки гнучкості, міцності та гарній естетичності матеріалу, що обробляється в термопресі для нейлонових протезів.

Нейлоновий пластик – термопластичний матеріал. Його одержують із сполук, які добре переносяться організмом. Він підходить для алергіків та пацієнтів з підвищеною чутливістю до полімерів1.

Особливості виготовлення нейлонових протезів

Нейлон характеризується низьким рівнем поглинання вологи. Це пов’язано з відсутністю внутрішньої пористості матеріалу, його однорідною структурою та високою щільністю.

Перевагою термопластичного матеріалу є проста та нескладна технологія виготовлення. Після додавання речовин, які роблять матеріал еластичним (пластифікаторів) пластичну масу пресують при правильно обраному тиску в спеціальному апараті для виготовлення нейлонових протезів. У цьому процесі використовується спеціальний прес та полівінілова смола (вініловий полімер). Вона має дуже низьке водопоглинання, стійкість до кислот, хорошу стабільність кольору і стійкість до впливу мікроорганізмів.

Показання до встановлення

Зубні протези з нейлону показані при низці випадків — як при частковій, так і при повній відсутності зубів. Докладніше перелік показань для таких виробів розглянемо нижче.

Показання для встановлення нейлонового протезу:

 • Відсутність одного, кількох чи всіх зубів.

 • Наявність протипоказань до імплантації. В даному випадку знімний протез з нейлону розглядається як альтернативне рішення для відновлення зубів.

 • Альтернативний варіант за наявності у пацієнта алергії на протези з інших матеріалів (наприклад, акрилові).

 • Альтернативний варіант у разі небажання встановлювати мостоподібні протези. Зазначимо, що для встановлення моста потрібно обточувати та депульпувати здорові опорні зуби. Якщо вони здорові, це істотний недолік. Тому у таких випадках розглядаються інші можливі варіанти.

 • Нейлонові протези — вибір для людей, діяльність яких пов’язана з підвищеним ризиком травматизму. Нейлон – гнучкий пластичний матеріал, який не ламається. Тому його можна використовувати, не побоюючись, що конструкція трісне чи зламається.

Протипоказання

Поряд із показаннями такі вироби мають і протипоказання. При цьому слід зазначити, що таких протипоказань для нейлонових виробів небагато.

Протипоказання до встановлення протезів із нейлону:

 • Тяжкі стадії пародонтозу, за якого значних змін зазнали навколозубні тканини.

 • Випадки, за яких неможлива надійна фіксація нейлонового протеза. Наприклад, це ситуації, коли опорні зуби мають недостатню висоту коронкової частини. У таких випадках пацієнту пропонують альтернативні варіанти протезування.

 • При тяжких запальних захворюваннях ясен. Зокрема, це випадки, за яких зменшуються ясенові краї через атрофічні процеси. За таких обставин установка протеза вкрай складна.

 • Надмірна рухливість здорових зубів. Це ускладнює нормальну фіксацію конструкції.

 • Тяжка атрофія кісткової тканини в щелепі. У такому разі пацієнту можуть призначити кісткову пластику, після чого можна буде ставити протез.

Нейлоновий протез
Нейлоновий протез
Нейлонове протезування верхньої та нижньої щелепи

Переваги зубних нейлонових протезів

Нейлонові зубні протези використовуються в стоматології більше 50 років як тимчасові конструкції або на постійній основі у разі, якщо не можуть бути встановлені постійні вироби. У таких протезів є свої переваги та недоліки.

Пацієнту важливо знати як про плюси, так і мінуси нейлонових конструкцій. Такі знання не тільки допомагають зробити правильний вибір, але також спонукають пацієнта правильно доглядати за протезом.

Переваги м’яких нейлонових протезів:

 • Доступність. Такі вироби доступніші за ціною, ніж деякі їхні близькі аналоги. Наприклад, вони дешевші, ніж бюгельний протез Квадротті. Це робить їх чудовим варіантом для пацієнтів, які бажають мати майже невидимі зубні протези без великих фінансових витрат. При цьому недорогими їх назвати також не можна, оскільки вони дорожчі, ніж вироби з акрилу. Важливо відзначити, що ціна нейлонових протезів залежить від кількості зубів, що заміщуються.

 • Неінвазивність. Оскільки нейлоновий протез на верхню чи нижню щелепу зазвичай ставлять на вже існуючі зуби, такий спосіб відновлення зубів не вимагає хірургічного втручання. Це робить його відмінним варіантом для пацієнтів, які можуть непокоїтися через біль, спричинений інвазивними методами протезування.

 • Комфорт. Одним із головних аргументів для пацієнтів, які вибирають протези з нейлону на один зуб або більше, є зручність їх носіння. Хоча металеві зубні протези відомі своєю міцністю та довговічністю, вони часто можуть викликати дискомфорт через жорсткість матеріалу. М’який нейлоновий протез легко вставляти та знімати з мінімальним дискомфортом.

 • Естетичність. Нейлонові конструкції бувають різних натуральних тонів, які виглядають як справжні зуби та м’які тканини ротової порожнини2. Природні тони поєднуються з кольорами тканин в роті, що робить зубні протези майже невидимими.

 • Догляд. За такими протезними конструкціями досить легко доглядати. Якщо дотримуватися елементарних правил щодо догляду за нейлоновими протезами (про що ми поговоримо нижче), то в них ніколи не заведуться бактерії.

 • Гіпоалергенність. М’які зубні протези виготовляються з термопластичного нейлонового матеріалу, який не містить акрилового мономеру і барвників, тому є хорошим варіантом для людей, які страждають на алергічні реакції на метал і акрил.

Недоліки

Мінуси виробів із нейлону:

 • Тимчасовий характер. Оскільки зубні протези з термопластів є лише тимчасовим рішенням, вони не підійдуть пацієнтам, котрі хочуть встановити постійні конструкції.
 • Неможливість відновлення. Такі протези не підлягають ремонту. Якщо матеріал отримає тріщину або зламається, необхідно змінювати весь протез, що означає додаткові фінансові витрати для пацієнта.

 • Більш громіздкі, ніж їхні металеві аналоги. У протезах використовується термопластичний нейлоновий матеріал, який за дуже тонкого виготовлення може тріснути. Це означає, що готові вироби трохи більші, ніж їхні металеві аналоги. Тому пацієнту може знадобитись трохи більше часу, щоб звикнути.

 • Атрофія альвеолярного відростка. Після видалення зуба відбувається фізіологічний процес атрофії альвеолярного відростка – це називається функціональний спад. Це стосується як вертикальних, так і горизонтальних розмірів кістки. Фізіологічно найбільша атрофія знаходиться у стінці щічно-альвеолярного тяжа, що пов’язано із втратою його фізіологічної функції. Альвеолярні щічні пластинки, завданням яких є закріплення зуба, під час його видалення не потрібні і з часом зникають. Атрофія може охоплювати до 25-30% висоти альвеоли і до 50-60% її ширини у перші три місяці після видалення зуба, а потім її частота зниження становить до 1% на рік.

Проблема атрофії альвеолярного відростка пов’язана з м’якою структурою базису нейлонового протеза, тоді як, наприклад, при використанні бюгельного протеза навантаження на кістку розподіляється рівномірніше за рахунок жорсткої основи.

Види нейлонових протезів

Існує кілька різновидів нейлонових протезів, залежно від кількості зубів, які підлягають відновленню.

Повний нейлоновий протез

Такі конструкції встановлюються за повної адентії (втрати зубів). Протез фіксується за допомогою природного присмоктування. Повні протези можна використовувати як на верхній, нижній, так і на обох щелепах.

Повний нейлоновий протез

Частковий нейлоновий протез

Часткові протези застосовуються при втраті кількох зубів. Фіксація таких виробів здійснюється за допомогою кламерів, які також виготовлені з нейлону. Одним із прикладів такої конструкції є нейлоновий бюгельний протез.

Частковий нейлоновий протез

Нейлоновий протез «метелик»

Протез «метелик» — використовується для заміщення одного, рідше – 2-3 зубів. Штучні зубні елементи розміщуються на базисі з нейлону. Кріпиться конструкція до опорних зубів по обидва боки від дефекту за допомогою великих скоб, завдяки чому протез отримав таку назву.

Нейлоновий протез «метелик»

Етапи встановлення

Процес виготовлення (а також адаптації) м’якого нейлонового протезу для конкретного пацієнта займає від 7 до 14 днів та 3-4 візити до стоматолога:

Огляд стоматолога

1. Перший візит

Під час першого візиту стоматолог оцінює стан зубів, ясен та піднебіння пацієнта. Якщо власні зуби пацієнта виліковані, лікар робить зліпки верхньої та нижньої щелеп за допомогою пластичного матеріалу.

Зліпок зубів

2. Другий візит

При другому відвідуванні стоматолог повторює процес виготовлення зліпків, але цього разу на спеціальних формах, створених з урахуванням попередніх зліпків.

Зубне протезування

3. Третій візит

На третьому відвідуванні лікар приміряє у роті пацієнтові воскову модель майбутнього протезу, оцінює оклюзію та правильність прикусу.

Примірка протезу

4. Четвертий візит

Полягає у встановленні готового нейлонового протезу, під час якого стоматолог перевіряє щільність прилягання, рівномірність прикусу та за необхідності проводить корекцію змикання.

Термопластичний протез виготовляється у зуботехнічній лабораторії методом компресійного лиття за формою, підготовленою стоматологом.

Встановлення нейлонового протезу в клініці ЦІС

Центр Ізраїльської Стоматології на Лівому березі Києва – один із лідерів України у галузі протезування та імплантології. Обидві клініки, у Дарницькому районі, на Позняках (Осокорках) та біля м. Лівобережна практикують усі види протезування, у тому числі й встановлення нейлонових виробів на нижню та верхню щелепу.

Ми займаємося заміщенням втрачених зубів усіма видами протезів, пропонуючи адекватні розцінки на послуги, використовуючи високоякісні матеріали та найсучасніше обладнання.

Правила догляду за нейлоновим протезом

Правильна гігієна зубних протезів забезпечує їм більш тривалий термін служби, а також впливає на зручність носіння, зменшує запалення слизової оболонки і дозволяє швидше адаптуватися до них. 

Догляд за нейлоновим протезом

Догляд за нейлоновим протезом вимагає дотримання кількох простих рекомендацій:

 • Регулярна гігієна ротової порожнини. Протез потрібно обполіскувати щодня, бажано після кожного їди, тому що, як і на справжніх зубах, на ньому накопичуються шкідливі бактерії. Якщо з будь-якої причини немає можливості очистити протез відразу після їди, його варто хоча б промити теплою проточною водою. Однак вода не повинна бути надто гарячою, оскільки це може призвести до деформації штучних зубів.

 • Вибір правильної зубної щітки. Основним інструментом догляду за зубним протезом є спеціальна щітка. Вона оснащена двома головками (для очищення внутрішньої та зовнішньої частин зубного протеза), щоб допомогти дістати до різних куточків протеза. На такій щітці ніжні щетинки (щітки класу Soft або Ultra Soft), які не дряпають поверхню матеріалу. Використання електричних щіток та ручних щіток не рекомендується. Вони мають дуже жорсткі щетинки, які можуть пошкодити поверхню штучних зубів.

 • Використання спеціальних засобів для чищення. Для чищення слід використовувати спеціальні препарати, призначені для догляду за зубними протезами. Деякі пацієнти використовують мило чи звичайну зубну пасту, але це помилка. Мило містить хімічні речовини, які можуть дратувати слизову оболонку ротової порожнини, а звичайна зубна паста не здатна належним чином очистити нейлоновий зубний протез.

Препарати та пасти для чищення штучних зубів можна придбати в аптеці. Вони мають бактерицидні та антисептичні властивості, але в той же час не дряпають поверхню зубних протезів і не надають негативного впливу на їх естетичні властивості. Зберігати протез потрібно у сухому вигляді, у спеціальному футлярі.

Як прискорити звикання до протезу

Спочатку звикнути до зубного протезу, що знімається, нелегко. Пацієнта турбуватиме почуття дискомфорту, проблеми з мовленням та жуванням.

Труднощі з мовленням можна швидше подолати за допомогою простих вправ — повільної та чіткої вимови слів під час розмови чи читання вголос. Для звикання до їжі з протезом, їжу потрібно ділити на невеликі порції і ретельно розжувати з обох сторін щелепи. Навантаження лише на один бік призведе до зміщення зубного протеза.

Висновок

Підведемо підсумки:

 • Нейлоновий (силіконовий) протез – тип знімного зубного протеза, який використовується для часткового або повного відновлення зубного ряду. Цей тип протезування користується популярністю завдяки гнучкості, міцності та гарній естетичності матеріалу, що обробляється у спеціальному термопресі. Встановлювати їх можна як на задні, бічні, так і передні зуби.

 • На відміну від звичайних пластмасових (акрилових) протезів, нейлонові набагато рідше тріскаються і ламаються (через гнучкість та еластичність матеріалу виготовлення)3.

 • При цьому одним із недоліків нейлонових виробів є той факт, що вони не підлягають ремонту у разі їхньої поломки. У такому разі потрібно ставити новий протез, що є витратним.

 • За ціною нейлонові конструкції доступніші багатьох інших видів протезування, але при цьому помітно дорожче акрилових протезів.

 • Термін служби протезу з нейлону становить щонайменше 5 років за умови належного догляду за виробом.

 • Бюгельнийзнімний протез із замком Robolok

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  14 800 грн
 • Бюгельний знімний протез на опорно-утримуючих кламерах

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  12 800 грн
 • Повний знімний протез на одну щелепу

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  9 800 грн
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  17 500 грн
 • Нейлоновий протез

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  12 600 грн
 • Частковий знімний протез

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  4 800 грн

Поширені запитання

 • Скільки коштує нейлоновий зубний протез?

  Точної відповіді на це питання немає, оскільки все залежить від конструкції та складності робіт. Наприклад, нейлоновий протез на верхню щелепу має піднебінне перекриття, чого немає у протезів на нижню щелепу. Також за вартістю відрізняються повні та часткові вироби. Орієнтовні ціни на нейлоновий протез вказані в наших прайсах.

 • Який термін служби нейлонового протезу?

  Якщо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, то нейлоновий протез прослужить щонайменше 5 років.

 • Як правильно знімати протез?

  Це можна робити без допомоги фахівця. Зняття та встановлення нейлонових протезів не викликає труднощів для пацієнта. Якщо йдеться про часткові протези з допоміжними елементами кріплення, то спочатку лікар покаже, як правильно знімати і надягати протез.

 • Чи підлягають такі протези ремонту?

  Ні, вироби з нейлону не можна ремонтувати. Якщо на них з’явилася тріщина або поломка, доведеться ставити новий протез. Це істотний недолік таких конструкцій, що спричиняє додаткові витрати.

 • Який протез кращий: бюгельний чи нейлоновий?

  Однозначної відповіді немає. Це вирішує лікар після огляду ротової порожнини, на підставі чого пропонує пацієнту різні варіанти протезування та імплантації.

  І бюгельні, і нейлонові протези мають свої переваги і недоліки. Тому в кожній ситуації потрібнен індивідуальний підхід. Так, бюгельна конструкція вважається надійнішою. В її основі є металева дуга. Істотним мінусом бюгельних виробів є металеві кріплення, які можуть бути помітні оточуючим.

  Що стосується нейлонового протезу, то він гнучкий, м’який і не помітний оточуючим під час розмови. Однак одним із мінусів нейлонових виробів є їх порівняно невеликий термін експлуатації.

 • Який протез кращий: нейлоновий чи акриловий?

  Тут також все індивідуально — у тих та інших протезів є свої плюси та мінуси. Так, вироби з нейлону краще прилягають до ясна, але раніше ніж акрилові втрачають свою форму. А ось з погляду гігієни, то нейлонові однозначно краще — вони не вбирають запахи дрібні частки, а також не токсичні. Також майте на увазі, що нейлонові вироби дорожчі за акрилові.

 • Які протези кращі: нейлонові чи пластмасові?

  Під пластмасовими протезами розуміють акрилові, тому в цьому випадку порівняння таке саме, як і в попередньому питанні.

Джерела

 1. Hargreaves AS. Nylon як denture-base матеріалу. Dent Pract Dent Rec. 1971 Dec;22(4):122-8. PMID: 5291412.
 2. Ito M, Wee AG, Miyamoto T, Kawai Y. Комбінація з нілону і традиційної партійної ремісничої dental prosthesis для improved esthetics: a clinic report. J Prosthet Dent. 2013 Jan;109(1):5-8. doi: 10.1016/S0022-3913(13)60002-5. PMID: 23328191.
 3. Nakano LJ, Lopes GR, Firmino AS, de Matos JD, Tango RN, Paes-Junior TA. Analysis of bond strength between a nylon reinforcement structure and dental resins. J Clin Exp. 2021 May 1;13(5):e505-e510. doi: 10.4317/jced.57654. PMID: 33981399; PMCID: PMC8106934.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

img Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 11
 • Нейтральные 0
 • Положительные 11
 • Екатерина Самойловна 06.04.2020

  Открыла для себя Центр Израильской Стоматологии. 11 лет мучалась с мостами. Вроде к серьёзным стоматологам обращалась: каждые 2-3 года появляется чёрная полосочка между мостом и десной! Передние зубы!!! Прошла протезирование в ЦИС. Видела, что на новых коронках сделан ступенька-уступчик, зубки плотно прилегают к десне. Цвет моих зубов, как в молодости! Спасибо, доктор Максименко, я Ваша поклонница!

  • 2
  • 0
 • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

  М.П. Максименко отличный специалист.

  • 0
  • 0
 • Богдан 07.10.2021

  Доброго дня. Дуже подобається якість обслуговування.Хотів би обсудити з вами одне питання. Найшов на сайті https://save24.me/ статтю про лікування зубів. Говорилося що біль в зубах можна лікувати нурофеном (обезболююче). Хотів би почути вашу думку)

  • 0
  • 2
 • GTI GTI 14.02.2020

  Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

  • 0
  • 0
 • Валентина 23.09.2019

  Здравствуйте! Я длительное время мучала себя мыслью о том, как мне заменить мои передние зубы и не прятать улыбку на фотографиях. Перечитала очень много информации по винирам и поставила себе цель собирать деньги на это удовольствие. Как только я насобирала необходимую сумму, тут же побежала в ЦИС за консультацией. Сама процедура установки, конечно, включала несколько этапов и не самых приятных, но я настолько этого хотела, что была готова терпеть любые процедуры. Изначально мне была установлена временная конструкция, чтобы скрыть мои «красивые» зубы после процедуры подготовки. Но через несколько дней я получила долгожданную новую улыбку. Теперь учусь улыбаться на фото и выговаривать некоторые буквы заново)

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки