Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Видалення кісти зуба у гайморовій пазусі

Кіста верхньощелепної пазухи – це доброякісне новоутворення, яке при відсутності своєчасного адекватного лікування несе ризик виникнення ускладнень. Складність патології у часто бессимптомному розвитку і можливості її виявлення тільки при рентгенологічному дослідженні, що ускладнює лікування на початкових стадіях і вимагає високого професіоналізму стоматолога-хірурга при видаленні кісти в гайморовій пазусі.

Видалення кісти зуба у гайморовій пазусі
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 16.08.2022
  • Дата останнього редагування: 11.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Причини виникнення кісти гайморової пазухи

Доброякісна пухлина у верхньощелепній пазусі розвивається в результаті таких факторів:

  • особливості будова порожнини носа;
  • закупорка вивідної протоки залоз;
  • запальні зубні захворювання;
  • формування кореневої кісти з проростанням в гайморову пазуху.

Кіста проявляє себе в період загострень, викликаних ГРВІ, застудою, переохолодженням і зниженим імунітетом.

Кіста верхньощелепної пазухи: симптоми

Кіста пазухи найчастіше виникає в результаті хронічного застою вивідних проток і ускладненого відтоку рідини в порожнину носа. Цей стан зазвичай виникає в результаті тривалого хронічного синуситу, який призводить до надлишку слизу і постійного набряку слизової оболонки. Отже, схильність до утворення кісти сприяє синуситу, а також частих хронічних інфекцій, алергії, викривлення носової перегородки і гіпертрофії мигдалин.

При наявності дрібних синусових кіст часто відсутні симптоми захворювання. Однак в результаті їх збільшення виникають відчуття, що нагадують синусит:

  • біль в області верхньощелепних пазух і її посилення при нахилі голови вниз, постукуванні або натисканні на пазухи;
  • густі слизові виділення з носа;
  • закладеність носа;
  • нюхова дисфункція;
  • хропіння.

Загальні симптоми: сонливість, слабкість, відчуття хронічної втоми. Крім того, симптоми, викликані наявністю кіст в пазухах, можуть точно вказувати їх місце розташування. При великих розмірах кісти можуть виникати набряки і сльозотеча.

Беручи до уваги, що кіста верхньощелепної пазухи, як правило, викликана патологіями в розвитку зубів або ушкодженнями альвеолярного відростка і через часто одонтогенне походження уражень, які викликають її, для встановлення точної причини утворення патологічної порожнини необхідний огляд у стоматолога та щелепно-лицьового хірурга з використанням сучасного діагностичного обладнання. Діагностика кіст в альвеолярній бухті встановлюється на підставі історії хвороби пацієнта, ЛОР-огляду та візуальних тестів. Найбільш важливим діагностичним інструментом є комп’ютерна томографія, а точніше КТ черепа, оскільки вона дозволяє точно визначити анатомічні зв’язку між кістковими і тканинними структурами. МРТ та синусовий рентген мають тільки допоміжне значення.

Консервативне лікування: коли можливо

Консервативне лікування можливе тільки для дрібних кореневих кіст. У цей час проводиться лікування каналів зуба, на коренях якого утворилася кіста. Лікування складається з ретельного очищення і пломбування зубних каналів і проводиться під мікроскопом, який забезпечує точність всіх маніпуляцій і дозволяє знайти всі канали в зубі і заповнити їх. Найчастіше після ендодонтичного лікування кіста зникає, що фіксується на рентгенограмі, яка призначається через кілька тижнів після операції.

Хірургічне видалення кісти в гайморових пазухах

Інші типи кіст і великі кореневі кісти, які не підходять для консервативного лікування, видаляються під час хірургічної операції. Перед процедурою проводиться комп’ютерна томографія, яка дозволяє точно визначити місце розташування ураження і спланувати процедуру так, щоб вона проходила найменш інвазивним способом.

Також пацієнтові призначаються аналізи крові: морфологія з тромбоцитами, аналіз згортання крові, група крові і інші додаткові тести за призначенням лікаря. Якщо пацієнт страждає від хронічних захворювань, проводяться консультації з відповідними фахівцями (кардіолог, ендокринолог, невролог). Перед операцією проводиться анестезіологічна консультація для визначення дозування і виду загальної анестезії.

Операція з видалення кісти в гайморовій пазусі виконується ендоскопічними або класичними методами: багато в чому це залежить від розташування і розміру кісти. Через невеликі післяопераційні рани, малу інвазивность процедури і короткий період відновлення, частіше застосовується ендоскопічне втручання. У разі супутньої інфекції секрету, що заповнює кісту, показана також антибіотикотерапія.

Опис процедури

При видаленні кісти правої або лівої гайморової пазухи завдання хірурга в тому, щоб видалити уражену слизову оболонку пазухи і інші патології в її просвіті і створити новий отвір, що з’єднує пазуху з порожниною носа. Для видалення кісти застосовується кілька видів оперативного втручання:

  • цистектомія – висічення і вишкрібання всієї порожнини кісти з наступним накладенням швів;
  • цистотомія – висічення передньої стінки новоутворення і з’єднання задньої стінки з порожниною рота.

Процедура проводиться під загальним наркозом і тільки у виняткових випадках можливе застосування місцевої анестезії.

Тканина і рідина порожнини кісти, зібрана під час операції, відправляється в лабораторію для гістопатологічного дослідження, яке дозволяє визначити тип доброякісного утворення і виключити наявність злоякісних пухлин.

Після операції

Після процедури пацієнту призначаються анальгетики та антигеморагічні препарати, які слід приймати протягом декількох днів. Також пацієнтові рекомендується обмежити фізичну активність на тиждень. Протягом першого місяця після операції рекомендується:

  • не вживати в їжу тверді продукти;
  • уникати активних мімічних рухів;
  • не занурювати обличчя у воду;
  • не відвідувати сауну, лазню і басейн;
  • спати на високій подушці.

Пацієнту необхідно відвідувати стоматолога 2-3 рази на рік після проведення операції, щоб фахівець міг контролювати хід відновлення і своєчасно виявляти ускладнення.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології практикують сучасні методики лікування верхньощелепних кіст будь-яких розмірів, а особливий акцент робиться на безболісність і безпеку оперативного втручання.

Наші ціни:

  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Видалення однокореневого зуба

    650 грн
  • Видалення багатокорневого зуба

    850 грн
  • Видалення зуба складне

    видалення зуба з гранульомою, кюретаж лунки від інфекції, обробка лунки п’єзотомом для установки імплантату

    1 500 грн
  • Кюретаж лунки зуба

    550 грн

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки