Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Безболісне лікування карієсу

Зуб – це єдиний орган, який не відновлюється самостійно. Саме тому дуже важливо стежити за здоров’ям ротової порожнини та проводити лікування карієсу за перших ознак його формування. Каріозне ураження зубів – це найчастіша причина звернення до стоматолога. Дане захворювання може призвести до втрати зубів та розвитку серйозних ускладнень.

Чому з’являється карієс та які методики його лікування існують? Відповіді на ці запитання можна знайти далі.

Карієс
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 16.10.2023
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке карієс?

Карієс – це патологічне захворювання зубів, яке супроводжується повільним їх руйнуванням. Хвороботворні бактерії, які живуть у ротовій порожнині людини та несприятливі внутрішні та зовнішні є головною причиною ураження зубів.

Процес розвитку карієсу непомітний і на початковій стадії не турбує людину. Але ігнорування захворювання призведе до повного руйнування зуба, ураження пульпи та запалення ясен.

Все починається з демінералізації емалі (процес вимивання мінералів, що призводить до крихкості та пористості емалі). Внаслідок формується дірчастий наліт, на якому активно розмножуються бактерії. Після цього поступово розм’якшується внутрішній шар зубів (дентин) та утворюються каріозні порожнини.

У разі занедбаного карієсу часто врятувати власний зуб вже неможливо. Єдиним виходом для пацієнта є встановлення коронки чи імплантація зуба. Лікування карієсу на етапі формування це недорого в порівнянні з ціною відновлення втраченого зуба.

Карієс

Причини розвитку захворювання

Активне розмноження бактерій (кислотообразующих стрептококів) на зубній емалі та розвиток карієсу відбувається з ряду причин:

  • неправильна або недостатня гігієна ротової порожнини (залишки їжі у проміжках між зубами провокують скупчення нальоту та каменів);

  • проблеми зі шлунково-кишковим трактом;

  • у раціоні харчування переважають м’які продукти харчування та прості вуглеводи (борошні вироби, солодощі);

  • нестача прийомів твердої їжі (овочів, фруктів);

  • дефіцит вітамінів та мінералів, особливо фосфору, кальцію та фтору;

  • ослаблений імунітет та порушення обмінних процесів в організмі;

  • вживання великої кількості продуктів, які містять цукор;

  • генетична схильність.

Поява карієсу на передніх зубах також може бути пов’язана зі скупченістю зубних одиницьзбільшеними міжзубними проміжками, наявністю шкідливих звичок (куріння), гіпоплазією та флюорозом.

Симптоми карієсу

Пацієнт може самостійно розпізнати карієс за такими симптомами:

  • зміна структури та кольору емалі, потемніння та виникнення плям на поверхні зубів;
  • підвищена чутливість після вживання солодких, кислих, холодних та гарячих страв;

  • дискомфорт та болючі відчуття під час пережовування їжі;

  • формування порожнин (дірок) та шорстких ділянок на зубній емалі;

  • наявність неприємного запаху із ротової порожнини;

  • гострий зубний біль у разі глибокого карієсу.

Симптоми можуть проявлятися по-різному залежно від причини розвитку карієсу.

Види та стадії карієсу

Існують дві основні класифікації карієсу. Захворювання розрізняють залежно від місця формування (локалізації). Також виділяють 4 стадії його прогресування. Детальна характеристика кожного виду представлена нижче

Карієс за ступенем локалізації

1. Пришийковий

Патологія з’являється на шийці зуба біля ясен. Першим симптомом є виникнення білих пористих плям, які згодом набувають кольору харчових продуктів.

Пришийковий карієс

2. Фісурний

Найбільш поширений вид захворювання, що формується на поглибленнях (фісурах) жувальних зубів. Причина розвитку – залишки їжі, які є середовищем проживання бактерій.

Фісурний карієс

3. Міжзубний

Карієс розвивається у проміжках між зубами, де зубна щітка має поганий доступ. Профілактика міжзубного карієсу проводиться за допомогою професійного чищення зубів.

Міжзубний карієс

4. Карієс кореня зуба

Найбільш складний вид каріозного ураження, так як він розташовується під яснами зубів і його складно діагностувати візуально. Також виникають складнощі з лікуванням такого захворювання, оскільки існує великий ризик пошкодити ясна.

Карієс кореня зуба

До окремої категорії належить карієс молочних зубів у дітей.

Також, якщо карієс з’являється на здоровому зубі – його називають первинним, а якщо захворювання торкнулося раніше запломбованого зуба – вторинним.

Стадії карієсу

  1. Початковий карієс. Початкова стадія руйнування емалі, що характеризується появою темної плями або прозорої ділянки на поверхні зуба. Що свідчить про початок демінералізації емалі.

  2. Поверхневий карієс. На цій стадії структура зубної емалі стає шорсткою в області ураження та процес руйнування тканин вже необоротний. До симптомів також належить підвищення чутливості зубів.

  3. Середній карієс. Каріозне ураження проникає всередину зуба (у дентин). Формується порожнина (дірка), яка набуває коричневого або чорного кольору. Залишки їжі можуть викликати сильні болючі відчуття.

  4. Глибокий карієс. Інфекція поширилася в найглибший шар дентину і досягла пульпи (місця, де розташовані нерви та судини). Пацієнт відчуває гострий зубний біль. Відсутність лікування призведе до розвитку пульпіту.

Етапи лікування

Лікування карієсу в стоматології ЦІС проводиться у наступній послідовності:

Діагностика зубів

1. Діагностика

Для оцінки стану ротової порожнини та обсягів ураження зубів карієсом стоматолог проводить попередній огляд та призначає рентгенівський знімок або комп’ютерну томографію зубів. Це необхідно для точного визначення ступеня пошкодження зуба, перевірки цілісності пульпи та кореневих каналів. Знімок показує, чи не перейшла інфекція на здорові зубні одиниці. Перед лікуванням карієсу також важливо виявити чи немає у пацієнта протипоказань до процедури або алергії на анестетики. Після обстеження ротової порожнини лікар складає план лікування та консультує пацієнта щодо процедури.

Підготовка зубів

2. Підготовка

Перед видаленням уражених ділянок стоматологу необхідно підготувати ротову порожнину. Для видалення нальоту та твердих відкладень (каменів) проводиться гігієнічне чищення зубів за допомогою стоматологічної щітки AirFlow, абразивної пасти та ультразвукової насадки. У разі глибокого карієсу процедура відбувається під місцевою анестезією. Для цього стоматолог робить пацієнту знеболюючий укол в м’які тканини біля зуба. Також підбирається відтінок майбутньої пломби за шкалою Віта. За допомогою коффердама робоча зона ізолюється від попадання слини та обробляється спеціальним гелем з ортофосфорною кислотою.

Видалення каріозної порожнини

3. Видалення каріозної порожнини

Процедура починається з препарування (обточування) пошкодженої області зуба з використанням бормашини. Стоматолог ретельно видаляє всі уражені інфекцією ділянки для запобігання розвитку вторинного карієсу. Лікування поверхневого або середнього ураження проходить швидко та безболісно для пацієнта. Також немає потреби видаляти нерв. Але у разі глибокого проникнення інфекції та запалення нерва – лікар видаляє його, чистить та пломбує кореневі канали. Потім зубна одиниця очищається від залишків дентину, обробляється антисептичним розчином та висушується. Завершальним етапом є встановлення фотополімерної пломби, яка наноситься шарами на зуб і твердне під полімеризаційною лампою. Після чого стоматолог шліфує нерівності та полірує поверхню зуба.

Основні технології та методи лікування у клініці ЦІС

У Центрі Ізраїльської Стоматології застосовуються лише сучасні методи лікування карієсу:

  1. Інфільтрація ICON. Проводиться для усунення захворювання на початковій стадії, часто застосовується після зняття брекет-систем. Зубна поверхня обробляється спеціальним препаратом. Емаль просочується композитним матеріалом, який зупиняє руйнування зуба та підвищує його щільність. Вилікувати карієс за допомогою цієї процедури можна без болю для пацієнта.

  2. Озонотерапія. Вражена захворюванням область зуба проходить обробку озоном. Процедура забезпечує видалення хвороботворних бактерій. Також проводиться ремінералізація для відновлення структури зуба. Емаль покривається спеціальним складом для насичення її фтором та кальцієм. Таке лікування підходить для початкового карієсу та проводиться без пломбування.

  3. Лазерна терапія. Цей апарат замінює роботу бормашини. Видалення карієсу відбувається за допомогою лазерного променя. Лікування без свердління зубів є щадним та безболісним для пацієнта, тому що висока точність апарату дозволяє не пошкоджувати здорові тканини. Перевагою даної методики є додаткова антисептична обробка лазером.

  4. Повітряно-абразивний метод. Ця методика полягає в обробці каріозної області потоком повітря з домішками абразивів, які ніби вибивають карієс із поверхні зуба. Безконтактне лікування також проводиться без препарування та дозволяє максимально зберегти здорові ділянки зуба.

Метод лікування визначає стоматолог після попереднього обстеження стану зубів. Стоматологія ЦІС проводить повну діагностику та лікування карієсу у двох клініках на лівому березі Києва (метро Позняки, Осокорки та Лівобережна).

Лікування карієсу

Протипоказання до лікування карієсу

Лікування карієсу має декілька протипоказань, а саме:

  • вагітність (особливо 1 та 3 триместр);
  • гостра форма герпесу;

  • важкий стан пародонтозу;

  • респіраторні захворювання (ГРВІ).

Ускладнення карієсу

Якщо своєчасно не провести лікування карієсу, то захворювання може прогресувати і перейти до більш гострої форми, яка провокує розвиток наступних ускладнень:

  1. Пульпіт. Відбувається запалення нерва, що супроводжується гострим болем для пацієнта. Згодом виділяється гній і відбувається відмирання пульпи. Зуб перестає отримувати зсередини живильні речовини.

  2. Періодонтіт. Запальне захворювання тканин періодонту (сполучної тканини, в якій знаходяться судини та нервові закінчення). Інфекція поширюється на верхівки коренів зуба (кореневі канали). Як результат може діагностуватись періодонтальний абсцес (гнійні виділення в області зубного кореня).

  3. Кіста. Запущений карієс, який перейшов у періодонтит, призводить до руйнування кісткових тканин і розростання грануляцій. У порожнинах, що утворилися, формується кіста щелепи, яка знаходиться біля зубних каналів і заповнюється гноєм.

  4. Флюс. Захворювання супроводжується сильним набряком ясен та щоки. Це відбувається через запалення окістя, яке згодом відшаровується, а порожнина, що утворилася, наповнюється гнійним вмістом. Курс лікування включає видалення гною за допомогою надрізу ясен і прийому антибіотиків.

У гіршому випадку карієс може спричинити видалення зубної одиниці.

Профілактика карієсу

Для того щоб запобігти розвитку карієсу та можливих ускладнень після нього необхідно виконувати наступні рекомендації:

  • проводити якісну гігієну ротової порожнини (можна порадитися зі стоматологом щодо відповідних засобів гігієни);
  • ополіскувати ротову порожнину чистою водою або з використанням спеціального ополіскувача після кожного прийому їжі;

  • використовувати додаткові інструменти для очищення зубів та міжзубних проміжків (зубна нитка, іригатор);

  • регулярно проводити гігієнічне чищення зубів для видалення нальоту та каменів (не менше 2 разів на рік);

  • не допускати різких перепадів температури під час їжі;

  • відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів ротової порожнини;

  • додати до раціону харчування продукти з високим вмістом фтору та кальцію;

  • контролювати кількість вживання солодкого та газованих напоїв.

  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Лікування поверхневого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 300 грн
  • Лікування середнього карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 650 грн
  • Лікування глибокого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    2 300 грн
  • Естетична реставрація

    високоестетична реставрація різців та іклів за допомогою композитних матеріалів високої якості, які використовуються тільки для фронтального ділянки зубів

    4 500 грн

Висновок

Лікування карієсу у Києві можна провести у Центрі Ізраїльської Стоматології. Пацієнти, які вже скористалися послугами клініки ЦІС, виділяють наступні переваги:

  • проведення діагностики та лікування за допомогою сучасного обладнання;

  • застосування матеріалів із сертифікатами якості;

  • надання повного комплексу послуг (обстеження, чищення зубів, лікування захворювань зубів та ясен, пломбування, встановлення імплантатів та протезування);

  • досвід стоматологів дозволяє знаходити оптимальні рішення навіть для найскладніших випадків;

  • доступна вартість послуг, без прихованих переплат.

Вартість лікування карієсу в Україні залежить від обраного методу лікування та стадії розвитку захворювання. Розцінки на стоматологічні послуги ЦІС можна знайти на сайті клініки в прайсі або дізнатися на особистій консультації з лікарем.

Поширені запитання

  • Чим небезпечний карієс і що буде, якщо його не лікувати?

    Якщо ігнорувати лікування карієсу, то це може призвести до поширення захворювання до пульпи та кореня зуба, ураження сусідніх здорових зубів. Крім цього, глибокий карієс може перерости в пульпіт і періодонтит. З’являються ускладнення у вигляді кіст, свищів та флюсу. Зрештою пацієнт може втратити зубну одиницю.

  • Чи потрібно лікувати карієс молочних зубів?

    Лікування карієсу у дітей необхідно проводити обов’язково. Передчасне видалення зруйнованого зуба в майбутньому може призвести до зміщення ряду постійних зубів і зміни прикусу. Наявність інфекції в організмі дитини також може спровокувати розвиток інших проблем.

  • Як лікувати вторинний карієс?

    Карієс, який з’являється під старою пломбою, називають вторинним. Це трапляється досить часто через попадання під пломбу нальоту та хвороботворних бактерій. Для того, щоб захворювання не поширювалося на здорові ділянки зуба – його потрібно лікувати. Процедура подібна до лікування первинного карієсу (препарування бормашиною з повторним пломбуванням зубної одиниці).

  • Чи боляче лікувати карієс?

    Лікування карієсу є безболісною процедурою для пацієнта, оскільки часто проводиться під місцевою анестезією. Але у разі неглибокого карієсу застосування анестетиків не є обов’язковим, під час лікування людина не відчуває болю, лише невеликий дискомфорт.

  • Які симптоми у глибокого карієсу зубів?

    Остання стадія розвитку карієсу може характеризуватись наступними симптомами:

    • різкий і короткочасний біль під час їжі (в особливості гострих, кислих, солодких страв);

    • формування глибокої порожнини (дірки), що заповнена пом’якшеними тканинами;

    • потемніння емалі, формування на ній коричневих чи чорних плям;

    • застрявання залишків їжі в порожнині, що утворилася;

    • можлива кровоточивість ясен і ниючий біль у зубі;

    • наявність неприємного запаху із рота.

Джерела

  1. Карієс. Пульпіт. Періодонтит: навчальний посібник (ВНЗ ІІІ—ІV ур. а.) / О.В. Борисенко
    Berkowitz R.J. Cause, treatment and prevention of early childhood caries: microbioological perspective // J. Can. Dent. Assoc. – 2003. – Vol. 69. – P. 304 * 307.
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

star Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 4
  • Нейтральные 0
  • Положительные 4
  • Александр Бойко 06.03.2019

    Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

    • 1
    • 0
  • Руслана 03.11.2023

    Я дуже щаслива, що 10.03.2020 якраз за день оголошення ВООЗ Пандемії COVID-19, встигла на імплантацію до пана професора: в мене внаслідок неправильного ендодонтичне лікування верхнього четвертого зуба зламався його корінь, сформувалась величезна гранульома, яка підібралась впритул до сусіднього здорового зуба і зруйнувала частину передньої стінки верхньої щелепи. Шановний пан професор зробив свою роботу вископрофесійно і тепер я горя не маю з тією верхньою четвіркою: імплант прижився, сусідній зуб було врятовано, еститично все гарно. Величезна дяка.

    • 2
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки