Художня реставрація зубів

Сучасна стоматологія покликана не тільки повертати здоров’я зубам, але і дарувати їм красу.

Записатися на консультацію

Художественная реставрация

Художня реставрація зубів на Лівому березі

Однією з популярних естетичних процедур в стоматології залишається художня реставрація: вона повертає гармонію форми, пропорцій, контурів і кольору зубів.

Що таке реставрація?

Художня реставрація – відновлення цілісності, естетики і функціональності зубів, пошкоджених в результаті карієсу або зовнішньої травми, неправильно зростаючих або деформованих. Головна мета процедури на відміну від інших видів стоматологічних процедур – досягнення високої естетики зубів.

Показанням до нарощування і реставрації зубів може бути:
 • діастема (щілини між зубами);
 • скол зуба;
 • неправильна форма зуба;
 • тріщина в емалі;
 • пошкодження в результаті карієсу або механічного впливу.

Художня реставрація може відрізнятися за ціною, в залежності від обсягу відновлення і виду процедури.

Види реставрації зубів

Відновлення здорового або вилікуваного зуба вимагає його попередньої підготовки для розміщення реставраційного матеріалу. Процес підготовки зазвичай включає в себе препарування зуба за допомогою бормашини або стоматологічного лазера, щоб видалити будь-які залишки карієсу або частини зуба, які є структурно хворими.

Композитна реставрація зубів може бути прямою або непрямою, в залежності від технології відновлення.

Пряма реставрація

Прямий метод відновлення передбачає формування та закладку м’якого пластичного композиту в підготовлений зуб і його нарощування прямо в ротовій порожнині пацієнта. Для цього використовуються світлотвердіючі композити або склоіномірні цементи, які дозволяють виправити дефекти, повернути колір і прозорість зубів.

У Центрі Ізраїльської Стоматології для прямих реставрацій використовується нано-керамічний матеріал Ceram.X SphereTEC one і композит Asteria Estelite для відновлення передніх і бічних зубів.

Перевага прямої реставрацій – можливість нарощування зуба за один візит до стоматолога.

Непряма реставрація

Цей метод передбачає відновлення зуба через виготовлення протезних конструкцій – непрямих реставрацій: вкладки, коронки і вініри. Непряма реставрація зазвичай виготовляється в зуботехнічній лабораторії по цифровому зліпку зуба пацієнта і встановлюється на зуби за допомогою стоматологічного клею або цементу.

Для створення коронок і вкладок в клініці ЦІС використовується CEREC – комплекс технологій для створення знімних реставрацій із застосуванням системи CAD/CAM (автоматизоване проектування і автоматизоване виробництво). Цифровий знімок підготовленого зуба стоматолог отримує за допомогою внутрішньоротового сканера. Потім спеціальне програмне забезпечення обробляє цифрове зображення і перетворює його у віртуальну тривимірну модель на екрані комп’ютера.

Реставрація виготовляється з керамічного блоку шляхом фрезерування з ЧПУ або 3D-друку, а програмне забезпечення саме вибирає послідовність і умови обробки, оптимізовані для конкретного типу матеріалу і виду протезної конструкції.

Етапи реставрації зубів

Перший етап будь стоматологічної процедури – огляд лікарем і проведення діагностики для виявлення показань і протипоказань, вибору типу реставраційної конструкції і підготовки плану лікування, якщо він необхідний. Після лікування зубів процедуру реставрації можна розділити на етапи:

 • підготовка – стоматолог проводить гігієнічну чистку за допомогою безконтактної технології Airflow, видаляючи зубний камінь і наліт;
 • вибір реставрації – лікар підбирає колір майбутньої реставрації під відтінок власних зубів пацієнта;
 • протравлення емалі та дентину – тканини зуба обробляються спеціальним хімічним складом для підвищення адгезії поверхні, після чого наноситься склад, що клеїть;
 • нарощування зуба – стоматолог пошарово наносить фотополімерний матеріал в підготовлену область та просвічує кожен шар полімеризаційною лампою для затвердіння;
 • шліфування та полірування – затверділа реставрація коригується по формі за допомогою борів і лазера, після чого полірується до природної гладкості зубної емалі полірувальною головкою.

Які бувають варіанти реставрації?

Існує два варіанти реставрації: композитна (фотополімерна) і керамічна, які відрізняються способом виготовлення і установки.

Композитна реставрація

Відновлення композитними матеріалами проводиться за один сеанс, а вартість такої реставрації зубів нижче, ніж установка протезних конструкцій. Стоматологічні композити – це синтетичні смоли, які використовуються в стоматології в якості реставраційних матеріалів або адгезивів. Вони мають мікромеханічні властивості утримання, що робить їх ефективними для заповнення невеликих порожнин, де установка коронок або вінірів недоцільна. Залежно від професіоналізму стоматолога, складності відновлення, а також типу і місця пошкодження, композитні реставрації зубів можуть мати термін служби, аналогічний амальгамним реставраціям.

Керамічна реставрація

Керамічна реставрація довговічніша, красивіша і точніша. Повністю керамічні матеріали включають стоматологічний фарфор – кераміку з високою температурою випалу, інші реставрації цього типу виготовляються з додаванням наповнювачів, наприклад, скла (склокераміка). Керамічні реставрації відрізняються високою естетичністю, тому що їх колір і прозорість повністю імітують натуральну зубну емаль. З металокераміки виготовляються коронки і мости. Такі реставрації дуже міцні, довговічні і стійкі до зносу.

Реставрація молочних зубів

Реставрація молочних зубів у дітей передбачає відновлення форми коронкової частини зуба для відновлення, в першу чергу, його функціональності. Чому це важливо? Ось кілька причин:

 • правильна форма молочних зубів надалі формує у дитини правильний прикус;
 • пошкодження зубів карієсом молочних зубів може мати негативні наслідки для нормального росту корінних зубів і всього організму;
 • правильний прикус у дитячому віці виробляє хорошу дикцію.

У Центрі Ізраїльської Стоматології ми реставруємо молочні зуби дітям так само акуратно і красиво, як дорослим, використовуючи сучасні і безпечні композитні матеріали. Результат нашої роботи – ваша ідеальна усмішка!

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Естетична реставрація високоестетична реставрація різців та іклів за допомогою композитних матеріалів високої якості, які використовуються тільки для фронтального ділянки зубів
  от 2500 ₴
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Естетична реставрація високоестетична реставрація різців та іклів за допомогою композитних матеріалів високої якості, які використовуються тільки для фронтального ділянки зубів
  от 3000 ₴

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935