Оперативна установка мініпротезу «Метелик»

Серед широкого спектру можливостей для відновлення жувальної функції і естетики усмішки популярністю користується зубний протез на силіконі «Метелик», який використовується для заміщення одного або декількох втрачених зубів.

Записатися на консультацію

Керамические коронки e-max

Що таке зубний іммедіат-протез «Метелик»

«Метелик» – це тимчасовий знімний зубний протез з акрилу або нейлону, який використовується для заміщення одного або декількох зубів і закріплюється на здорових опорних зубах за допомогою кламерів. У деяких випадках протез може використовуватися для тимчасового заміщення 3-5 зубів, але рішення про використання такої протезної конструкції приймається в залежності від показань.

Установка тимчасового мікропротезу «Метелик» на один зуб і більше має кілька цілей:

 • відновити жувальну функцію;
 • захистити слизову від травмування;
 • попередити порушення прикусу і зміщення зубів;
 • зберегти естетику усмішки.

Використання кламерів для фіксації конструкції допомагає також не допустити розхитування сусідніх зубів через підвищене жувальне навантаження або зміщення в бік відсутньої одиниці.

Види протезів

Іммедіат-протез для зубів «Метелик» виготовляється з легких пластичних матеріалів, які не роблять значного тиску на опорні зуби, але досить міцні, щоб прийняти жувальне навантаження. Протез «Метелик» на один зуб і більше виготовляється з таких матеріалів:

 • нейлон;
 • акрил.

Кожен з цих матеріалів має свої особливості, які впливають на комфорт носіння протезу, його зовнішній вигляд і технологію виготовлення.

Нейлоновий мікропротез «Метелик»

Умовою для установки нейлонового іммедіат-протезу є відсутність одного або декількох зубів та сильне руйнування коронки. Він також використовується в якості негайного, тобто раннього протезу, що призначається відразу після видалення зуба, наприклад, в очікуванні установки зубного імплантату.

Нейлонові протези «Метелик» мають багато переваг:
 • дуже легкі і м’які;
 • не викликають алергічних реакцій;
 • мають високу стійкість до жувального навантаження;
 • стійкі до пошкоджень і переломів;
 • до них легко звикнути.
На жаль, такий термопластичний протез також має недоліки.
 • Нейлон поглинає воду і забруднення набагато більше, ніж акрил, тому протезу необхідна належна гігієна порожнини рота.
 • Такі протези слід замінювати кожні два роки через знебарвлення і появу неприємного запаху. Але, як правило, так довго їх не носять, замінюючи протягом півроку.

Акриловий мікропротез «Метелик»

Знімна конструкція з акрилу на один зуб носить тимчасовий характер, але «Метелик» на 3-5 зубів може бути встановлений на тривалий термін. Це може бути пов’язано зі складністю протезування, наприклад, при використанні імплантатів з попереднім синус-ліфтингом. Акриловий протез рекомендується, коли у пацієнта відсутньо більше одного зуба чи є безліч значних порожнин.

Недоліком протезу є, перш за все, тривалий час адаптації пацієнта до конструкції. Крім цього сам матеріал відрізняється жорсткістю, що може викликати подразнення слизової і надавати небажаний тиск на ясна. Перевагою, безумовно, є невисока ціна протеза «Метелик» – акриловий варіант залишається найдешевшим способом тимчасового протезування. Але попри це, він естетичний і функціональний, а також простий у догляді.

Деякі пацієнти вибирають гібридний протез «Метелик». Це рішення, що є комбінацією жорсткого акрилового протеза з м’яким термопластичним матеріалом, що підвищує комфорт при носінні.

Показання та протипоказання

Частковий знімний зубний протез можна поставити:
 • при втраті одного або декількох зубів;
 • в разі проблем зі зміною зубів у підлітків;
 • при неможливості установки постійних протезних конструкцій.

Протез «Метелик» найчастіше рекомендується до використання в якості методу негайного протезування, коли важливо оперативно замістити втрачений зуб, щоб виключити пов’язані з ним проблеми. Іноді така конструкція використовується для відновлення одного або декількох зубів через погіршення дикції.

Протипоказаннями до використання знімного іммедіат-протезу:
 • поганий стан опорних зубів;
 • захворювання пародонту;
 • рухливість опорних зубів;
 • запальні захворювання;
 • деформація щелепної дуги.

Деякі з цих протипоказань можуть бути усунені, що дозволяє вставити тимчасову конструкцію.

Етапи: як роблять тимчасовий зубний протез «Метелик»

Установка іммедіат-протезу проводиться за кілька візитів до стоматолога, а виготовлення конструкції займає близько двох тижнів.

Етапи виготовлення зубного протеза:

 1. Створення зліпка. Стоматолог знімає відбиток з використанням зліпної маси, після чого підбирає колір протезу під тон природних зубів пацієнта.
 2. Виготовлення протезу в зуботехнічній лабораторії. Для виготовлення використовується обраний матеріал: нейлон або акрил, а також анатомічні відбитки зубів пацієнта, що гарантує ідеальну посадку протезу.
 3. Установка протезу. Стоматолог приміряє, оцінює естетичний ефект, перевіряє адгезію і дає пацієнтові вказівки щодо догляду за знімною конструкцією.

У стоматологічному центрі ЦІС в Києві на Лівому березі, на Осокорках для виготовлення протезу «Метелик» ми використовуємо сучасні технології і безпечні високоякісні матеріали, що не викликають роздратування і алергії.

Ціна протезу за один зуб

Вартість тимчасової протезної конструкції розраховується залежно від матеріалу і кількості зубів, які підлягають відновленню шляхом протезування і наявності додаткових послуг. В середньому ціна на зубний протез «Метелик» залишається однією з найдемократичніших серед інших видів протезів. Дізнатися точну вартість установки конструкції можна тільки зв’язавшись з фахівцями клініки ЦІС в Дарницькому районі Києва на Позняках.

Догляд за мініпротезом «Метелик»

При визначенні способу зберігання знімного протезу слід враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Якщо в якості матеріалу виступає нейлон або акрил, то виріб не потрібно поміщати в рідину щоночі, це можна робити раз на тиждень. Під час зберігання протезу також слід пам’ятати, що краще уникати контакту з сильними хімічними розчинами, лампами ближнього світла (наприклад, нічниками), киплячою водою і прямими сонячними променями.

Найкраще місце для зберігання «Метелика» – спеціальний контейнер, який можна купити в аптеці або в спеціалізованому магазині медтехніки.

Для догляду за протезом рекомендується використовувати спеціальні неабразивні чистячі засоби, кожен день (вранці і ввечері) чистити його щіткою. Крім того, не рідше одного разу на тиждень він повинен піддаватися антисептичній обробці, яка здійснюється шляхом занурення виробу в спеціальний розчин. Чистку слід проводити після кожного прийому їжі, використовуючи ополіскувач або просто ополіскуючи рот теплою водою. Догляд також включає регулярні огляди стоматологом – не рідше, ніж один раз в шість місяців.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології в Києві знають все про іммедіат-протези, про те, як їх виготовляти і встановлювати пацієнтам з частковою адентією. Ми використовуємо тільки сучасні технології і матеріали високої якості, що гарантує ідеальний результат протезування за розумною ціною. 

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  2900 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar "метелик" в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  2900 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки