Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Оперативна установка мініпротезу «Метелик»

Серед широкого спектру можливостей для відновлення жувальної функції і естетики усмішки популярністю користується зубний протез на силіконі «Метелик», який використовується для заміщення одного або декількох втрачених зубів.

Зубний протез Метелик
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 11.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке зубний іммедіат-протез «Метелик»

Зубний протез метелик – знімна конструкція, яка використовується для заміщення одного або кількох (до 3) зубів поспіль. Закріплюється виріб за сусідні здорові зуби за допомогою кламерів. Зовні такий протез нагадує метелика.

Знімний протез метелик вважається тимчасовим протезом. Нерідко його використовують у період приживлення імпланта, що триває кілька місяців. У випадках, коли окрім «метелика» пацієнтові не можна нічого запропонувати, протез носять довше.

Тимчасова конструкція дає змогу вирішити відразу кілька проблем для пацієнта:

 • відновити жувальну функцію;

 • захистити слизову оболонку від травмування;

 • попередити порушення прикусу та усунення зубів;

 • зберегти естетику усмішки.

Використання кламерів для фіксації конструкції допомагає також не допустити розхитування сусідніх зубів через підвищене жувальне навантаження або зміщення у бік відсутньої одиниці.

Установка знімного протеза метелик
Установка знімного протеза метелик

Особливості протеза метелик

Цей протез має свої конструктивні особливості. Насамперед пов’язані вони з формою кріплень — кламерами. Вони порівняно великих розмірів і розташовуються по обидва боки конструкції. Така форма нагадує метелика, через що протез і отримав таку назву. За допомогою цих пристосувань протез фіксується за сусідніми зубами (по обидва боки від відсутніх зубів).

Мікропротез-метелик, крім кламмерів, також має базу – основу, що нагадує м’яку тканину ясен. І, звичайно ж, одна або кілька коронок, які замінюють відсутні зуби.

Ще одна особливість «метелика» полягає в тому, що він не має металевих елементів. Всі деталі протеза виготовляються з акрилу або нейлону (залежно від типу виробу). При цьому «метелики» з металевими застібками все ж існують, але їх рідко використовують з естетичних міркувань (металеві дуги помітні під час розмови або їжі).

«Метелик» відносят до імедіат-протезів. Це тимчасові конструкції, які використовуються на підготовчому етапі перед встановленням постійного протеза.

Зубні протези-метелики не можна використовувати при повній беззубості (втраті зубів). Так як для встановлення цієї конструкції необхідна наявність двох опорних (здорових) зубів по краях дефекту, її не можна розміщувати для заміни крайніх зубів в ряді.

Показання до встановлення метелика на зуби

Протез Butterfly найчастіше рекомендують як метод негайного протезування, коли важливо швидко замінити втрачений зуб, щоб усунути проблеми, пов’язані з ним. Іноді така конструкція використовується для відновлення одного або декількох зубів через погіршення дикції.

Основні показання до встановлення «метелика»:

 • Втрата одного або кількох зубів. Зокрема, протезування на передній зуб дає змогу швидко вирішити естетичну проблему.

 • Наявність проблем зі зміною зубів у підлітків і молодих людей. У цьому віці встановлення імпланта недоцільна. Одним із рішень може стати тимчасовий зуб-метелик.

 • Неможливість встановлення постійних конструкцій. У цьому разі «метелик» розглядається як протез на більш тривалий термін (до кількох років).

Протипоказання

У деяких випадках метелик замість зуба протипоказаний. У більшості випадків такі протипоказання є тимчасовими, і після їх усунення можна поставити протез.

Основні протипоказання до встановлення «метелика»:

 • поганий стан опорних зубів;

 • захворювання пародонта;

 • рухливість опорних зубів;

 • запальні захворювання;

 • деформація щелепної дуги.

Переваги зубних протезів метелик

Основні переваги «метелика»:

 • низька вартість;
 • простота у догляді;

 • можливість тривалої експлуатації (за потреби);

 • хороші естетичні показники;

 • гіпоалергенні матеріали.

Недоліки

У схожих виробів є свої недоліки. Іноді це унеможливлює встановлення такого протеза.

Мінуси протезів метелик:

 • ступінь фіксації акриловими або нейлоновими кламерами не такий надійний, як металевими (у разі останніх погіршується естетика);

 • малі розміри опорних зубів, а також порушення прикусу часто не дають змоги встановити протез;

 • нерівномірний розподіл навантаження при жуванні, що сприяє розвитку атрофії кістки1.

 • при носінні нейлонових виробів є обмеження у вживанні твердої їжі (яка може пошкодити виріб).

Види протезів

Іммедіат-протез для зубів «Метелик» виготовляється з легких пластичних матеріалів, які не чинять значного тиску на опорні зуби, але досить міцні, щоб прийняти жувальне навантаження. Протез «Метелик» на один зуб і виготовляється з таких матеріалів:

Кожен із цих матеріалів має свої особливості, які впливають на комфорт носіння протеза, його зовнішній вигляд та технологію виготовлення.

Нейлоновий протез «Метелик»

Умовою для встановлення нейлонового іммедіат-протеза є відсутність одного або кількох зубів, сильне руйнування коронки. Він також використовується як негайний протез, що призначається відразу після видалення зуба, наприклад, в очікуванні встановлення зубного імплантату. 

Знімний протез метелик

Нейлоновий метелик має багато переваг:

 • вироби дуже легкі та м’які;

 • не викликають алергічних реакцій;

 • мають високу стійкість до жувального навантаження;

 • стійкі до пошкоджень та переломів;

 • легко звикнути до них.

На жаль, такий термопластичний протез також має недоліки.

Мінуси:

 • Нейлон поглинає воду та забруднення набагато більше, ніж акрил, тому протезу необхідна належна гігієна ротової порожнини.
 • Такі протези слід замінювати кожні два роки через знебарвлення та неприємний запах2. Але зазвичай так довго їх не носять.

Акриловий протез Метелик

Зазвичай, акрилового «метелика» на один зуб ставлять тимчасово – до встановлення постійних протезів. Наприклад, таку тактику застосовують за двоетапної імплантації, коли перші 3-6 місяців пацієнт носить тимчасову коронку. Однак «метелик» на 3-5 зубів може бути встановлений на тривалий термін. Зазначимо, що акриловий протез рекомендується до встановлення, коли у пацієнта немає більше одного зуба.

Протез метелик

Плюси:

 • Акрилові протези – найдешевші.
 • Акрил естетичний та функціональний, а також простий у догляді.

У акрилового протезу є й низка недоліків, про які обов’язково треба сказати.

Мінуси акрилового «метелика»:

 • Тривалий час адаптації пацієнта до конструкції.
 • Матеріал відрізняється жорсткістю, що може спричинити подразнення слизової оболонки та чинити небажаний тиск на ясна.

Деякі пацієнти вибирають гібридний протез «Метелик». Це рішення, що є комбінацією жорсткого акрилового протеза з м’яким термопластичним матеріалом, підвищує комфорт під час носіння.

Етапи: як роблять тимчасові зубні протези Метелик

Встановлення іммедіат-протеза проводиться за кілька візитів до стоматолога, а виготовлення конструкції триває близько двох тижнів. Етапи виготовлення зубного протеза:

Створення зліпка

1. Створення зліпка

Стоматолог знімає відбиток із застосуванням зліпочної маси, після чого підбирає колір протеза під тон природних зубів пацієнта.

Виготовлення протеза у зуботехнічній лабораторії

2. Виготовлення протеза у зуботехнічній лабораторії

Для виготовлення використовується вибраний матеріал: нейлон або акрил, а також анатомічні відбитки зубів пацієнта, що гарантує ідеальну посадку протеза.

Встановлення протеза

3. Встановлення протеза

Стоматолог приміряє, оцінює естетичний ефект, перевіряє адгезію та дає пацієнтові вказівки щодо догляду за знімною конструкцією.

Встановлення мініпротеза «Метелик» у клініці ЦІС

У Центрі Ізраїльської Стоматології на Лівому березі столиці України для виготовлення «метелика» використовуються сучасні технології та безпечні високоякісні матеріали, що не викликають подразнення та алергії.

Фахівці ЦІС мають великий досвід у протезуванні (у тому числі й встановлення іммедіат-протезів). Ми використовуємо лише сучасні технології та матеріали високої якості, що гарантує ідеальний результат протезування за розумною ціною.

Догляд за іммедіат-протезом «Метелик»

Під доглядом будь-яких протезних конструкцій маються на увазі специфічні правила зберігання, чищення протеза, а також профілактичні огляди у лікаря. Розглянемо ці аспекти для «метелика».

Як зберігати зубний протез метелик?

При визначенні способу зберігання протеза, що знімається, слід враховувати матеріал, з якого він виготовлений. Якщо як матеріал виступає нейлон або акрил, то виріб не потрібно поміщати в рідину щоночі, це можна робити раз на тиждень. Під час зберігання протеза також слід пам’ятати, що краще уникати контакту з хімічними розчинами, лампами ближнього світла (наприклад, нічниками), киплячою водою та прямим сонячним промінням.

Найкраще місце для зберігання «Метелики» – спеціальний контейнер, який можна купити в аптеці або спеціалізованому магазині медтехніки.

Як правильно чистити протез?

Для догляду за протезом рекомендується використовувати спеціальні неабразивні засоби для чищення. Протез метелик чистити потрібно щодня (вранці та ввечері) щіткою. Крім того, не рідше одного разу на тиждень він повинен піддаватися антисептичній обробці, яка здійснюється шляхом занурення виробу у спеціальний розчин.

Чищення слід проводити після кожного прийому їжі, використовуючи ополіскувач або просто полоскаючи рот теплою водою.

Як часто проходити огляд у стоматолога?

Догляд також включає регулярні огляди стоматологом – не рідше ніж один раз на шість місяців. Це нескладні вимоги догляду за конструкцією. Дотримуючись їх, протез прослужить довго і не завдасть вам проблем.

Як прискорити звикання до протезу

Спочатку, звісно, ​​доведеться зіткнутися з дискомфортом у роті. Основне правило для того, щоб звикнути до знімних протезів – не знімати їх перші кілька тижнів навіть уночі. При цьому не забуваємо регулярно чистити конструкцію, у тому числі перед сном.

Намагайтеся більше розмовляти вголос і не нервуйте з приводу незручностей, пов’язаних із виробом. Чим дисциплінованіше ви виконуватимете рекомендації лікаря, тим швидше звикнете до протеза.

Висновок

Підведемо підсумки:

 • Зубний протез метелик – тимчасова знімна конструкція, яку використовують для заміщення 1-3 зубів.

 • Свою назву протез отримав завдяки кламерам по обидва боки виробу. З допомогою «метелика» фіксують на опорні зуби по обидва боки від дефекту.

 • Зубний протез метелик буває акриловим та нейлоновим. Останній — більш комфортний і майже ніколи не ламається (через високий рівень гнучкості нейлону). Переваги акрилового протеза в його дешевизні та міцності, що не потребує обмежень у вживанні твердої їжі.

 • Зазвичай, «метелика» ставлять на кілька тижнів/місяць, до встановлення постійного протеза. Однак його також можна поставити на тривалий термін до 3-4 років.

Наші ціни:

 • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar “метелик”

  в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

  2 900 грн

Поширені запитання

 • Скільки коштує метелик на зуб?

  Вартість тимчасової протезної конструкції розраховується залежно від матеріалу та кількості зубів, які підлягають відновленню за допомогою протезування та наявності додаткових послуг. У середньому ціна на зубний протез метелик залишається одним із найдемократичніших серед інших видів протезів. Дізнатися точну вартість встановлення конструкції можна лише зв’язавшись із фахівцями клініки ЦІС у Дарницькому районі Києва на Позняках (або у клініці на Лівобережній). Зразкові розцінки на наші послуги ви можете побачити в прайсах на сайті.

 • Який термін служби протеза? Чи можна поставити його надовго?

  Оскільки його використовують як тимчасовий захід, то найчастіше протез носять лише кілька місяців. Однак за потреби конструкція може прослужити до 3-4 років.

 • Чи буде видно, що у мене стоїть зубний протез?

  Нейлонові та акрилові «метелики» майже непомітні. Якщо протез тримається на металевих кламерах, то тоді його буде видно.

 • Яку їжу можна їсти мікропротезом метелик?

  Якщо це акриловий протез, обмежень майже ніяких. При носінні нейлонових виробів слід утриматися від вживання твердої їжі – сухарів, горіхів, твердих фруктів і овочів.

Джерела

 1. Brodeur C, Prévost AP, Boudrias P, Hélie P, deGrandmont P, Allaire J. Le pont papillon: causes de descellement, 18 ans d’observations cliniques [The butterfly bridge: causes of debonding, 18 years clinical observation]. J Dent Que. 1990 May;27:217-24. French. PMID: 2203836.
 2. Hargreaves AS. Nylon as a denture-base material. Dent Pract Dent Rec. 1971 Dec;22(4):122-8. PMID: 5291412.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

img Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 11
 • Нейтральные 0
 • Положительные 11
 • Екатерина Самойловна 06.04.2020

  Открыла для себя Центр Израильской Стоматологии. 11 лет мучалась с мостами. Вроде к серьёзным стоматологам обращалась: каждые 2-3 года появляется чёрная полосочка между мостом и десной! Передние зубы!!! Прошла протезирование в ЦИС. Видела, что на новых коронках сделан ступенька-уступчик, зубки плотно прилегают к десне. Цвет моих зубов, как в молодости! Спасибо, доктор Максименко, я Ваша поклонница!

  • 2
  • 0
 • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

  М.П. Максименко отличный специалист.

  • 0
  • 0
 • Богдан 07.10.2021

  Доброго дня. Дуже подобається якість обслуговування.Хотів би обсудити з вами одне питання. Найшов на сайті https://save24.me/ статтю про лікування зубів. Говорилося що біль в зубах можна лікувати нурофеном (обезболююче). Хотів би почути вашу думку)

  • 0
  • 2
 • GTI GTI 14.02.2020

  Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

  • 0
  • 0
 • Валентина 23.09.2019

  Здравствуйте! Я длительное время мучала себя мыслью о том, как мне заменить мои передние зубы и не прятать улыбку на фотографиях. Перечитала очень много информации по винирам и поставила себе цель собирать деньги на это удовольствие. Как только я насобирала необходимую сумму, тут же побежала в ЦИС за консультацией. Сама процедура установки, конечно, включала несколько этапов и не самых приятных, но я настолько этого хотела, что была готова терпеть любые процедуры. Изначально мне была установлена временная конструкция, чтобы скрыть мои «красивые» зубы после процедуры подготовки. Но через несколько дней я получила долгожданную новую улыбку. Теперь учусь улыбаться на фото и выговаривать некоторые буквы заново)

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки