Композитні вініри: що це таке
Вініри – це накладки на зуби, які допомагають приховати їх нерівність, знебарвлені і інші дефекти. Композитні вініри виготовляються зі світлотверіючого матеріалу, ідентичного тому, який використовується для заповнення порожнин в зубах. Від інших доступних варіантів накладки з композиту відрізняються відносно низькою ціною і мінімальною інвазивністю процедури установки – потрібно лише легке шліфування верхнього шару емалі.
Винахід композиційних матеріалів стало проривом в стоматології. Вони були введені в стоматологічну практику в 1978 році, і з тих пір їх механічні та естетичні властивості постійно поліпшуються шляхом зміни складу. Поява нових способів фіксації, що з’єднують композит з поверхнею зуба за допомогою адгезії, а не механічного утримання, як було раніше, дозволило прикріпити накладку до зуба без ушкодження структури емалі. З’явилися нові технології установки прямих композитних вінірів, які дозволяють, наприклад, проводити реставрації на місці відколу або віддаленого фрагмента зуба.
Коли встановлюються композитні вініри
Ось кілька випадків, коли рекомендується використовувати композитні вініри:
- зміна кольору в області коронки зуба, що виникло в результаті некрозу, фармакотерапії або явних дефектів розвитку зубної емалі;
- естетична корекція зуба: подовження, укорочення, розширення або звуження коронки в залежності від потреб пацієнта;
- відновлення зламаного краю різця на передньому зубі – використання композитних вінірів в цьому випадку буде кращим рішенням, ніж постановка пломби через високе жувальне навантаження на різці;
- закриття діастеми – завдяки композитним вінірам можливо зменшити або повністю закрити проміжок між верхніми зубами.
У Центрі Ізраїльської Стоматології ми використовуємо композитні вініри за найкращою ціною, які ідеально підходять для невеликих естетичних дефектів або пошкоджень зубів.
Протипоказання до застосування
Використання компонірів неможливо в разі неправильного прикусу, бруксизму, поганої гігієни порожнини рота або при наявності великої кількості пломб.
- невилікуваний карієс,
- періодонтит;
- великі порожнини в зубах;
- занадто короткі зуби.
Всі показання та протипоказання, як правило, однакові для всіх типів вінірів, але композитні більш вимогливі до загального стану зубів. Якщо емаль темна і сильно пошкоджена, композитні вініри не вдасться досить надійно зафіксувати, і вони будуть візуально сильно відрізнятися від природних зубів.
Як встановлюються вініри з композиту
Перед установкою композитних вінірів стоматолог оглядає ротову порожнину пацієнта для оцінки стану ясен і зубів. Після цього проводять лікування виявлених захворювань, усувають дефекти зубів і виконується професійна чистка. Потім стоматолог визначає точну форму і колір зубів, щоб майбутні вініри ідеально підходили і не виглядали штучно.
Прямі вініри встановлюються за одне відвідування стоматологічного кабінету. Для початку лікар ізолює зуб, щоб у слини не було доступу до емалі, і висушує його повітрям. Після цього протравлює емаль спеціальною кислотою, після чого змиває її і накладає сполучний склад, на який шарами наносить композиційний матеріал. Накладений композит обробляється полімеризаційною лампою до повного затвердіння, після чого шліфується і полірується для досягнення ідеальної гладкості.
Правильно встановлені композитні вініри візуально практично нічим не відрізняються від натуральних зубів. При дотриманні всіх рекомендацій стоматолога термін служби таких накладок становить близько п’яти років.
Як доглядати за вінірами
Носіння композитних вінірів вимагає ретельної гігієни порожнини рота. Важливо чистити зуби мінімум два рази на день за допомогою спеціальної пасти і зубної нитки, а після кожного прийому їжі полоскати рот ополіскувачем. Рекомендується скоротити вживання фарбувальних напоїв, таких як чай, кава, газована вода, вино, відмовитися від куріння.
У клініці ЦІС в Києві ми виготовляємо і встановлюємо композитні вініри за сучасними технологіями з використанням безпечних матеріалів, що гарантує їх високу естетичність і тривалий термін служби.
Відгуки про послугу