Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30, (097) 927 55 52
 • 16
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лігатурні брекети

Лігатурні брекети
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 16.08.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Установка лігатурних брекетів в Центрі Ізраїльської Стоматології

Лігатурні брекети – класика ортодонтичного лікування. Вони використовуються для вирівнювання зубів дітям і дорослим, відрізняються високою ефективністю, надійністю і доступністю, але це не всі їхні переваги.

Що таке лігатурна брекет-система

Лігатурні брекети – це ортодонтична конструкція, в якій використовуються лігатури – металевий дріт або гумові кільця, призначені для фіксації дуги в замочках брекетів, запобігання її ковзання або зміщення під час носіння системи.

Еластичні лігатури являють собою кольорові або прозорі гумові кільця, які прикріплюються до замочків брекета. Вибір кольору гумових лігатур – це можливість зробити брекети яскравою прикрасою усмішки, що часто актуально для дітей. Металеві лігатури не розтягуються, як гумові кільця і не вимагають заміни, але більш помітні на зубах.

Плюси лігатурних брекетів

 • ефективність у виправленні дефектів зубів практично будь-якої складності;
 • можливість зміни кольору лігатур на вибір пацієнта;
 • цінова доступність.

Мінуси лігатурних брекет-систем

 • необхідність заміни еластичних або корекції металевих лігатур;
 • дискомфорт в перший час після установки конструкції;
 • вирівнювання зубів довше, ніж при використанні безлігатурних систем;
 • фарбування гумових лігатур при частому вживанні забарвленої їжі і напоїв.

Попри те, що сучасна стоматологія пропонує більш сучасні ортодонтичні конструкції, лігатурні брекети не втрачають актуальності і рекомендуються для виправлення сильних деформацій зубів.

Основні різновиди

Лігатурні брекети діляться на кілька видів залежно від матеріалу виготовлення, яким може бути метал, кераміка або сапфір.

Лігатурні брекети з металу

Металеві лігатурні брекет-системи – класичні ортодонтичні конструкції. Вони виготовляються зі сплавів медичної сталі з додаванням алюмінію, міді або нікелю. Вони найміцнші і найдешевші серед усіх існуючих типів брекет-систем. Є також титанові конструкції, в основі яких немає нікелю, що виключає можливість появи алергії у пацієнтів з підвищеною чутливістю до цього металу. Правильне амортизаційне навантаження на зуби забезпечується завдяки гнучкості металу.

Лігатурні брекети з кераміки

Керамічні конструкції надійні, міцні і гіпоалергенні, а на зубах вони менш помітні, ніж металеві брекети. З іншого боку, вони трохи дорожче систем з металу, а термін ортодонтичного лікування ними – довший.

Сапфірові лігатурні брекети

Сапфірові системи виготовляються з синтетичних сапфірових кристалів і за ступенем прозорості практично не відрізняються від природної зубної емалі. Вартість таких конструкцій вище, ніж ціна керамічних лігатурних брекетів, а міцність нижче в порівнянні з металевими конструкціями, тому вони не рекомендуються для установки дітям і підліткам.

Етапи установки

Установка лігатурних брекетів проводиться в кілька етапів:

1.

2.

Підготовка. У разі виявлення захворювання ясен і зубів, таких як карієс, пародонтит, пародонтоз, гінгівіт і інші проводиться їх комплексне лікування з подальшим професійним чищенням зубів і санацією ротової порожнини.

3.

План ортодонтичного лікування. Стоматолог складає план лікування, який включає приблизний графік подальших відвідувань, оцінку вартості та очікувану тривалість лікування. Ортодонт демонструє пацієнтові різні види ортодонтичних пристосувань, і рішення приймається в залежності від ступеня неправильного прикусу пацієнта, його переваг і медичних показань. Після цього стоматолог робить зліпок зубів за допомогою полімерної маси або цифровий знімок з використанням внутрішньоротового сканера.

4.

Установка брекетів. Одним з найбільш важливих моментів в ході ортодонтичного лікування є фіксація системи на зубах. Брекет-система встановлюється після ретельного очищення поверхні зубів з використанням спеціального клею і лампи полімеризації.

5.

Контрольні відвідування. Установка брекетів не означає закінчення лікування. Виправлення неправильного прикусу вимагає постійного спостереження у стоматолога, зазвичай кожні чотири, шість або вісім тижнів. Частота відвідувань залежить від стадії лікування. Під час відвідин ортодонт оцінює хід і результати лікування, порівнюючи їх з діагностичними та контрольними моделями. Під час візиту також перевіряється стан зубів і ясен, змінюються гумові лігатури.

6.

Зняття брекетів. Ортодонт починає процедуру видалення системи, знімаючи лігатури за допомогою спеціальних щипців, швидко і безболісно для пацієнта. При необхідності стоматолог може точково застосовувати бормашину, щоб видалити полімерну масу з зубної емалі, після чого зуби пацієнта ретельно очищуються і поліруються. Для цієї мети доктор використовує скейлер або апарат Air Flow. Завдяки цьому зубний камінь і відкладення також видаляються з поверхні зуба.

Тривалість лікування лігатурними брекетами залежить від віку пацієнта і ступеня деформації прикусу. У дорослих ортодонтичне лікування може зайняти трохи більше часу, ніж у дітей.

Що вибрати – лігатурні або безлігатурні брекети?

Самолігуючі брекет-системи – це більш сучасна ортодонтична конструкція, і не дивно, що при виборі лігатурних і безлігатурних брекетів багато хто воліє другі. Але вибір ортодонтичної системи визначає стоматолог-ортодонт на підставі огляду та діагностики зубів пацієнта, його побажань і індивідуальних особливостей.

Досвідчені ортодонти Центру Ізраїльської Стоматології допоможуть вам підібрати брекет-систему для виправлення неправильного прикусу, проведуть комплексну діагностику та лікування зубів для досягнення ідеальної усмішки після зняття брекетів.

Наші ціни:

 • Фіксація металевої брекет-системи

  у ціну входить фіксація брекет системи на одну щелепу

  11 500 грн
 • Фіксація самолігуючої металевої брекет-системи

  16 500 грн
 • Фіксація комбінованої брекет-системи

  естетична кераміка на фронтальних зубах і функціональний метал на жувальних зубах

  13 500 грн
 • Фіксація комбінованої самолігуючої брекет-системи

  16 500 грн
 • Фіксація самолігуючої керамічної брекет-системи

  21 000 грн
 • Фіксація сапфірової брекет-системи

  18 000 грн
 • Брекет система “DAMON”

  20 000 грн
 • Фіксація самолігуючої металевої брекет-системи In-Ovation R

  17 500 грн
 • Фіксація самолігуючої металевої брекет-системи In-Ovetion C/Experience Ceramic

  21 000 грн

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки

  Екстренні номери