Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 17
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Пломбування каналів зуба

Головне завдання для стоматолога і пацієнта – врятувати зуб. Рідний зуб краще імпланта або протеза, тому його збереження вважається першочерговою метою для лікаря. На жаль, карієс та інші стоматологічні патології не щадять зуби. Для захисту зубів від руйнівної дії інфекцій доводиться вдаватися до різних методиках. Однією з таких є пломбування кореневих каналів.

Пломбування каналів зуба
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 11.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Для чого проводять пломбування кореневих каналів

Карієс зубів – найпоширеніша стоматологічна патологія. Часто пацієнти відтягують візит до лікаря до моменту, поки не відчують біль. Такий симптом говорить про те, що бактерії, що викликають карієс, уже роз’їли зубну емаль і дісталися до пульпи.

Лікарі Центру Ізраїльської Стоматології в Києві рекомендують звертатися до стоматолога вже при перших темних плямах і чорних крапках на зубах. У таких випадках карієс вдається зупинити на початкових стадіях. Однак зуб рятують і в випадках, коли руйнівні процеси досягають пульпи. У таких ситуаціях виконують процедуру з видалення пульпи і пломбування каналів. Робиться це з метою герметизації кореневих каналів, щоб інфекція не просувалася далі.

Пломбування кореневого каналу: етапи

Перед тим, як проводити пломбування кореневих каналів, пацієнту проводять лікування основного захворювання – карієсу або пульпіту. Важливо, щоб порожнину кореневого каналу була чистою від мікробів. Тільки в такому випадку можливо пломбування без подальших неприємних наслідків. Розглянемо докладніше основні етапи пломбування кореневих каналів.

  • Лікувальні заходи. Першочергове завдання – лікування стоматологічного захворювання, наприклад, карієсу або пульпіту. Необхідно видалити джерело інфекції і привести зуби в порядок, щоб в майбутньому уникнути ускладнень.
  • Видалення уражених тканин зубів. Перед процедурою пломбування кореневих каналів лікар видаляє уражені тканини зуба. Проводиться депульпування зуба – видалення пульпи.
  • Підготовчі процедури для пломбування каналу зуба. Після видалення пульпи лікар вивчає анатомічні особливості кореневих каналів, адже у кожного пацієнта вони різні. Потім проводяться маніпуляції з розширення каналу. Така механічна обробка каналів необхідна для успішної герметизації і відсутності порожнеч після накладення герметика.
  • Стерилізація каналів. Перед процедурою пломбування кореневих каналів виконується їх стерилізація. Необхідно видалити патогенну і умовно-патогенну мікрофлору з каналів для запобігання реінфекції.
  • Введення силера. Основою для пломбування кореневих каналів служать гутаперчеві конічні штифти. Однак штифт не герметичні закриває канал, тому процедура проводиться в поєднанні з силером. Це спеціальна паста, яка заповнює просвіт мікроканальців і простір між гутаперчевим штифтом і стінками кореневих каналів.
  • Введення штифта. Після введення силера в канал вводиться і сам гутаперчевий штифт, попередньо також змащений силером. Відзначимо, що сьогодні пломбування кореневого каналу методом одного штифта проводиться рідко через високу ймовірність ускладнень. Про різні методики пломбування ми розповімо нижче.
Карієс та пульпіт

Методики герметизації кореневих каналів

У медичній літературі процес герметичного запечатування називається обтурацією. В даний час найпопулярнішим герметиком для обтурації кореневих каналів є гутаперча. Це еластичний вуглеводень, якого добувають з молочного соку гутаперчевих рослин. За властивостями гутаперча нагадує каучук.

Як уже згадувалося вище, для пломбування каналу зуба застосовуються конічні гутаперчеві штифти. Однак, крім гутаперчі, до складу таких штифтів входять і інші компоненти, зокрема, окис цинку, солі барію (для рентгеноконтрастності), а також воскові наповнювачі для досягнення потрібної консистенції.

Розглянемо основні методи пломбування кореневих каналів зуба:

  • Метод однієї пасти. В даному випадку для пломбування кореневого каналу зуба використовується пластичний матеріал, яким одноразово заповнюють порожнини каналів. Згодом матеріал твердне, забезпечуючи герметизацію. Сьогодні спосіб однієї пасти майже не застосовують через високі ризики розвитку ускладнень.
  • Метод одного штифта. Дана методика пломбування кореневого каналу така ж, як і в попередньому випадку. Єдина відмінність – крім пластичної пасти, в кореневий канал вводиться конічний гутаперчева штифт. І при даній методиці пломбування все ще висока ймовірність ускладнень, але вона нижче, ніж при методиці однієї пасти.
  • Методика бічної конденсації. При методиці латеральної (або бічної) конденсації застосовується кілька штифтів разом з пластичної твердіє пастою. Дана методика дозволяє досягти високої герметизації каналу
  • Система «Термофіл» для пломбування каналів. Дана методика пломбування каналів проводиться з використанням розігрітої гутаперчі. При цьому використовують пластикові обтуратори, на яких і нашаровуються розігріту гутаперчу. Обтуратор вводиться в порожнину каналу, де заповнює гуттаперчею в тому числі і невеликі канальці і відгалуження. Оскільки при термофільній методиці пломбування запечатується відразу вся коренева система, то друга назва такого способу – об’ємне пломбування.
  • Методика рідкої гутаперчі. На відміну від термофільного методу пломбування, в даному випадку не використовується пластиковий штифт. Це полегшує процедуру для лікаря, оскільки такі обтуратори міцно вкарбовуються в порожнину каналу, що створює деякі складності.

Методики пломбування кореневих каналів холодною, гарячою і розм’якшеної гуттаперчей мають свої особливості. Розглянемо їх докладніше.

Пломбування каналу холодної гутаперчею

Холодні гутаперчеві матеріали використовуються при методі одного штифта, а також при методиці латеральної конденсації. У клінічній практиці останній метод зарекомендував себе добре. Це найбільш поширений спосіб герметизації кореневих каналів зубів. При цьому на якість герметизації впливають деякі фактори. Зокрема, це форма підготовленого каналу. Магістральний канал перед запечатуванням повинен мати форму рівномірного конуса.

Пломбування каналів розм’якшеною (холодною) гутаперчею

Гутаперча розм’якшується за допомогою ряду хімічних речовин. При використанні розм’якшеної гутаперчі немає необхідності в силері. Однак сьогодні хімічно модифікована гутаперча вже не використовується в стоматологічній практиці. По-перше, пов’язано це з забороною використання деяких хімічних размягчителей, що надають токсичну дію на організм. Друга проблема, через яку не використовують размягченную гутаперчу – складність контролю усадки герметика. Лікарю важко проконтролювати деформацію гутаперчі під час установки в канал, через що знижується якість пломбування кореневого каналу.

Пломбування кореневого каналу гарячої гутаперчею

Пломбування розігрітій гутаперчею – ефективний спосіб герметизації, що має кілька варіацій. Серед гарячих методів пломбування сьогодні найчастіше застосовуються:

  • Вертикальна конденсація – введення гарячої гутаперчі в порожнину каналу. Перевага вертикальної конденсації в тривимірній герметизації кореневого каналу зубів. Однак у методики є і недоліки. Це, перш за все, складність процедури, яка складається з декількох етапів.
  • Метод безперервної хвилі – введення центрального і бічних штифтів за допомогою гарячого інструменту. На відміну від вертикальної конденсації техніка безперервної хвилі складається всього з двох етапів і не викликає у лікарів складнощів.
  • Система E & Q Plus. Дана методика передбачає застосування спеціального пістолета з розігрітим наконечником, через який в канал вводиться герметична паста. Це сучасний спосіб пломбування кореневих каналів зубів, що забезпечує надійну герметизацію. Недолік методики – дорожнеча.

У Центрі Ізраїльської Стоматології на Лівому березі Києва застосовують сучасні методики пломбування кореневих каналів. Наші фахівці підбирають оптимальні варіанти герметизації, що дозволяють позбутися від небезпеки реинфекции і подальшого руйнування зуба.

Гутаперчові штифти

Пломбування каналів молочних зубів

Багато батьків помилково вважають, що хвороби молочних зубів не такі небезпечні, адже вони все одно випадуть. Це велика помилка, яка може варто дитині втрати постійних зубів. Справа в тому, що при руйнуванні молочних зубів карієсомпульпітом або періодонтитом існує ризик адентії – втрати постійного зуба.

Щоб уникнути важких наслідків захворювань молочних зубів, при необхідності дитячі стоматологи виконують процедуру пломбування кореневих каналів молочних зубів у дітей.

Процедура герметизації каналу зуба у дітей мало чим відрізняється від такої у дорослих. Спочатку лікар також проводить лікування основного захворювання (карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших патологій). Потім канали обробляють, після чого – закладають пломбувальний матеріал.

Сучасні пломбувальні пасти, що застосовуються для герметизації кореневих каналів молочних зубів, розсмоктуються по мірі розсмоктування коренів тимчасових зубів у дітей. Таким чином, такі пасти не будуть перешкоджати прорізування постійних зубів.

Підготовка до пломбування каналу зуба

Багато що залежить від захворювання, з яким звернувся пацієнт до лікаря. Після лікування підготовчі процедури перед пломбуванням каналу зуба включають в себе наступні заходи:

  • Видалення уражених тканин.
  • Видалення пульпи.
  • Видалення деяких частин зуба (при необхідності).
  • Визначення довжини і форми каналів.
  • Обробка каналу зуба для якісної герметизації.
  • Стерилізація каналу щоб уникнути розвитку інфекційного процесу.

Фактори, що впливають на якість герметизації каналів

Від якості пломбування залежить подальша доля зуба. Якщо після герметизації в каналі залишилися порожнечі або патогени, то це може спричинити ускладнення, запальними процесами і больовими відчуттями. Серед ряду факторів, що впливають на якість герметизації стоматологи виділяють два основних – помилки при визначенні розміру і форми зубного каналу, а також неправильна механічна обробка кореневих каналів. Розглянемо наслідки, що виникають при кожній з цих помилок.

  • Неправильне визначення довжини каналів. Якщо лікар невірно оцінив розмір кореневого каналу, то можливі два варіанти – недостатнє пломбування або надмірне пломбування. У першому випадку канал не до кінця заповнюється герметиком. У ньому залишаються порожнечі, через що можливий розвиток періодонтиту або кісти зуба. Така обставина вимагає якомога швидшого лікування. Без своєчасних терапевтичних заходів пацієнт ризикує втратити зуб. При надмірному пломбуванні людини постійно турбують болі через що почався запального процесу.
  • Механічна обробка. Перед пломбуванням канал розширюють. Якщо проводити процедуру з вузьким каналом, то герметик не заповнить весь простір каналу. Лікарю важливо домогтися прийнятної ширини і правильної форми каналу. В іншому випадку пломбування буде неякісним, що загрожує інфекційно-запальними процесами.

Яким повинен бути пломбувальний матеріал

В даний час, крім гутаперчі, як пломбувального матеріалу також використовуються склади з бактерицидними речовинами і компонентами, що забезпечують щільне прилягання до стінок каналу. При цьому, якщо раніше для герметизації каналів використовувалися монопасти, то сьогодні це комбіновані склади, що дають кращий результат герметизації. Згадана вище комбінація гутаперчі і силера вважається однією з найкращих таких комбінацій для пломбування кореневих каналів.

Сьогодні застосовуються в стоматології композиції для пломбування кореневих каналів повинні мати наступні властивості:

  • пластичність;
  • герметичність;
  • гипоаллергенность;
  • безпеку для здоров’я.

Неякісне пломбування каналів: наслідки

Неякісна герметизація кореневих каналів чревата розвитком наступних наслідків:

  • інфекційно-запальні процеси;
  • поява свищів;
  • флюс;
  • пігментація зубної емалі;
  • алергічні реакції;
  • втрата пломби;
  • поява кісти;
  • освіту гранульоми;
  • інші ускладнення.

У Центрі Ізраїльської Стоматології пломбуванням кореневих каналів займаються фахівці з великим стажем роботи. У своїй практиці ми використовуємо сучасні матеріали і протоколи лікування, що мінімізує ймовірність ускладнень.

Поширені запитання

  • Чому дірка в зубі супроводжується дуже сильним болем?

    Це вказує на те, що карієс вже роз’їв верхні шари емалі і підбирається до зубного нерву. Сильний біль виникає при вживанні їжі (особливо гарячих, холодних або кислих страв), а також під час гігієнічних процедур. Пам’ятайте, що і на цьому етапі зуб все ще можна врятувати, і він прослужить вам довгі роки. Якомога швидше зверніться до стоматолога.

  • Наскільки болюча процедура по пломбування кореневих каналів?

    Дана процедура виконується під анестезією, тому пацієнти не відчувають ні болю, ні дискомфорту.

  • Скільки триває процедура?

    Час процедури залежить від ряду факторів: особливостей попереднього лікування, вибору методики герметизації та інших обставин.

  • Що робити, якщо після пломбування каналів болить зуб?

    Звертайтеся до лікаря, оскільки після цієї процедури зуб не повинен хворіти ні під час прийому їжі, ні в стані спокою.

Наші ціни:

  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Комп’ютерна томографія 3D MORITA ЕНДО

    рентгенографія при лікуванні кореневих каналів у високій якості (при необхідності)

    300 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    3 500 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Періодонтит»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    4 000 грн
  • Закриття верхівки каналу матеріалом MTA

    за необхідністю

    1 600 грн
  • Стерилізація 1-го кореневого каналу лазером

    за необхідністю

    350 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    1 500 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Періодонтит»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    1 600 грн
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

img Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 3
  • Нейтральные 0
  • Положительные 3
  • Андрей 27.11.2018

    Очень понравилось отношение персонала. Доктор после осмотра доступно провел консультацию, посоветовал, как лучше решить мою проблему (а мне нужно было проводить имплантацию разрушенного зуба) и показал на примерах как, в последствии, это будет выглядеть. В конечном результате я получил восстановленный с помощью импланта зуб и могу без переживаний употреблять любую пищу. Визуально зуб ничем не отличается от родных.

    • 1
    • 0
  • Александр Бойко 06.03.2019

    Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

    • 0
    • 0
  • Валентина Николаевна 17.11.2019

    Доброго времени суток всем. Никогда не пишу отзывы, а тут захотелось поделиться приятным моментом. Очень боюсь стоматологов, но неприятный момент привел меня в Центр Израильской Стоматологии. От страху дрожало все, но тут такой автомат для бахил стоит, что в космос запускают. Круто круто. За считанные минуты заполнили мед. документацию и я в чудесном салатовом кресле. Пока меня заговаривали, хоп и анестезия сделана. Как фокусник Олег Викторович начал делать каналы НИЧЕГО не почувствовала. А когда появился над моими глазами микроскоп, я уже поняла, что здесь моя клиника. Рентген и зуб исправлен. И я на отпуске смогу кушать все. Приятно, что везде чисто. Спасибо всему коллективу.

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки