Протези на присосках

Рано чи пізно більшість людей стикається з проблемою втрати зубів через травми, хвороби або в силу віку. Для відновлення жувальної функції і естетики усмішки застосовується протезування, зокрема, встановлюються зубні протези на присосках, які ефективно заповнюють втрату одного або декількох зубів

Записатися на консультацію

Зубные протезы на присосках

Що це таке

Протез на присосках – це тип знімного термопластичного зубного протеза, який призначається пацієнтові, у якого є хоча б один власний зуб. Такий протез затребуваний завдяки своїй гнучкості, надійності і гарної адгезії, що забезпечує хорошу фіксацію і комфорт носіння конструкції.

Варто відзначити те, що назва «частковий зубний протез на присосках» не зовсім точно описує пристрій і принцип кріплення цієї конструкції. Насправді, на протезі немає ніяких присосок, а він сам є присоскою і прикріплюється до неба за рахунок створення вакууму і анатомічної ретенції. Завдяки високій точності виготовлення методом литтєвого пресування, протез точно повторює контури слизової оболонки пацієнта і надійно фіксується в роті, не доставляючи дискомфорту при розмові або вживанні їжі.

Показання до використання

Показанням до установки повних або часткових зубних протезів на присосках може бути відсутність одного зуба, але частіше за все вони призначаються, якщо у пацієнта відсутні два або більше зубів. Як правило, такий тип протеза встановлюється в якості тимчасової ортопедичної конструкції, але може служити і досить довгий час при правильному догляді і регулярних візитах до стоматолога. Він також нерідко вибирається з фінансових міркувань: зубний протез на присосках за ціною часто вигідніше інших видів ортопедичних конструкцій, більш естетично привабливий і зручний.

Плюси і мінуси

Протез на присосках часто використовується в якості негайного, тобто тимчасового зубного протеза, що призначається відразу після видалення зуба, наприклад, в очікуванні імплантації зуба або установки незнімної конструкції. Але він може використовуватися протягом тривалого часу, в залежності від умов застосування і призначень стоматолога.

Плюси знімного зубного протеза на присосках:
 • невелика вага;
 • естетичність і ідентичність природним зубам і яснам;
 • гіпоалергенність матеріалів;
 • висока стійкість до жувальних навантажень;
 • стійкість до пошкоджень завдяки гнучкості матеріалу;
 • короткий термін звикання.

Пацієнту простіше звикнути до протезу на присосках, ніж до конструкції, яка кріпиться до здорових зубів за допомогою кламерів.

На жаль, протези на присосках також мають недоліки. Наприклад, вироби з нейлону хоч і більш безпечні та зручні, але вимагають ретельного догляду через те, що частково поглинають воду і вбирають забруднення. Інший недолік – відносно короткий термін служби. Протези на присосках рекомендується міняти через два роки через знебарвлення і появи неприємного запаху.

Протези на присосках: які бувають

Протези на присосках бувають декількох видів, відрізняючись один від одного матеріалом виготовлення. Існують такі види протезів:

 1. Акрилові. Такі конструкції відносяться до найбільш поширених і недорогих. Між яснами вони мають силіконову вставку, яка істотно зменшує тиск на слизову, рівномірно розподіляє жувальне навантаження на всі зуби і забезпечує додатковий присмоктуючий ефект.
 2. Нейлонові. Вважаються найкращим варіантом: гіпоалергенні, практично ідентичні натуральним зубам, не травмують слизову і невибагливі в догляді.
 3. Поліуретанові. Протези з поліуретану незначно перевершують нейлонові, а за ціною можуть бути навіть більш вигідними. Але їх установка не завжди можлива, тому рішення про їх використання приймається стоматологом на підставі результатів діагностики.
 4. Поліпропіленові. Конструкції з пропілену більш міцні, ніж вироби з інших матеріалів, щільно прилягають до неба, але можуть надавати незначний тиск на природні зуби через відносну жорсткість матеріалу.

Вибір зубного протеза без неба або повного на присосках здійснюється пацієнтом спільно зі стоматологом в залежності від виявлених показань.

Процедура установки протеза на присосках: крок за кроком

Щоб встановити гнучкий протез, потрібно звернутися до стоматолога-протезиста, який оцінить стан порожнини рота і підготує її до протезування. Перед установкою протеза всі зуби повинні бути вилікувані від карієсу і очищені від зубного каменю.

Установку протеза можна розділити на наступні етапи:

 • I етап – стоматолог оглядає ротову порожнину пацієнта і знімає відбитки з верхньої та нижньої щелепи;
 • II етап – лікар використовує додаткові засоби моделювання майбутнього протеза, щоб точно відтворити рух щелеп і м’яких тканин;
 • III етап – ортопед визначає висоту майбутніх зубних протезів, використовуючи воскові шаблони;
 • IV етап – пацієнт приміряє пробний восковий протез, на якому можуть бути зроблені останні виправлення перед виготовленням підсумкового варіанта;
 • V етап – стоматолог встановлює протез на присосках, проводить оцінку оклюзії і дає рекомендації по догляду за зубами.

На весь період носіння протеза пацієнтові необхідно регулярно відвідувати стоматолога згідно з узгодженим графіком.

Гігієна протеза на присосках

Незважаючи на те, що гнучкий протез не надто вимогливий у догляді, його слід чистити щодня (бажано два рази в день – вранці і ввечері) спеціальною пастою з низьким вмістом окислювачів. Звичайна зубна паста може подряпати поверхню протеза, а стандартні рідини для полоскання рота знебарвити її. Протез можна носити цілодобово, але якщо він витягується на ніч, то повинен зберігатися в спеціальному контейнері, очищений і висушений.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології в Києві займаються установкою зубних протезів на присосках, застосовуючи багаторічний практичний досвід, найсучасніше обладнання та інноваційні методики протезування.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки