Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Протези на присосках

Зубне протезування – один із профільних напрямків Центру Ізраїльської Стоматології. Ми використовуємо усі сучасні види протезів, зокрема на присосках. Рано чи пізно людині доведеться зіткнутися із втратою зубів. Для відновлення функції жування та естетики використовуються протези. Це зокрема й зубні протези на присосках, які ефективно замінять один, кілька зубів чи весь зубний ряд.

Протези на присосках
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 14.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що це таке

Зубні протези на присосках – вироби, які фіксуються у ротовій порожнині без додаткових кріплень. Фіксація досягається завдяки ефекту вакууму між самим протезом та тканинами ясен1.

Нині такі конструкції дуже популярні. До них швидко звикаєш, і виглядають такі протези красиво. Їх майже не відрізнити від природніх зубів.

Вакуумні зубні протези можна поставити як на нижню, так і верхню щелепу. Однак майте на увазі, що фіксація верхньощелепного протеза сильніша, ніж нижньощелепного. Це пов’язано з додатковою площею для фіксації на піднебінні. Однак і зубні протези без піднебіння на присосках також тримаються краще, через те, що на відміну від нижньої щелепи, верхня щелепа нерухома.

Зубні протези на присосках
Зубні протези на присосках

Особливості протезування зубів на присосках

Як і безліч інших дентальних протезів, такі конструкції складаються з базису та штучних зубів. Базис – частина протеза що імітує слизову ясен.

При цьому важливо відзначити, що зуби на присосках можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Це акрил, нейлон, поліпропілен, поліуретан та інші (про що ми розповімо пізніше). Спільне між цими матеріалами те, що вони є еластичними (крім акрилу), що мінімізує можливість травм слизової оболонки під час носіння.

Показання для використання протезів на присосках

Повні або часткові зубні протези на присосках можуть бути встановлені як за відсутності одного, так і кількох зубів. Зазвичай, такий тип протеза встановлюється як тимчасова ортопедична конструкція, але може служити і досить довгий час при правильному догляді і регулярних візитах до стоматолога. Він також нерідко обирається з фінансових міркувань, оскільки за ціною часто вигідніше за інші види ортопедичних конструкцій, більш естетично привабливий і зручний.

Основні показання для встановлення протезів на присосках:

  • Повна або часткова адентія (відсутність зубів).
  • Наявність протипоказань до імплантації. Тоді як альтернатива можуть бути запропоновані протези.

  • Встановлення як тимчасова конструкція при протезуванні на імплантах (до встановлення постійних коронок).

Протипоказання до встановлення

Практично всі види протезів мають вкрай малий список протипоказань. Не є винятком і ортопедичні конструкції на присосках.

Основні протипоказання для установки протезів на присосках:

  • Алергія на матеріали (проте ця проблема вирішується підбором протеза з іншого матеріалу).
  • Важкі запальні захворювання ротової порожнини. Зокрема, це термінальні стадії пародонтиту та пародонтозу, а також гострі форми запалення.

  • Важкі психічні захворювання у пацієнта. У такій ситуації зубні протези можуть становити загрозу здоров’ю і навіть життю людини.

Зубні протези на присосках
Зубні протези на присосках

Переваги протезів, що присмоктуються

Подібні ортопедичні конструкції мають масу переваг, що робить їх затребуваними досі. Розглянемо їх докладніше.

Переваги протезів на присосках:

  • Можливість використання виробів як при частковій, так і при повній відсутності зубів.

  • Відносно невелика вага конструкцій за рахунок використання сучасних пластикових матеріалів.

  • Для таких протезів немає необхідності обточувати здорові опорні зуби.

  • Відносно короткі терміни виготовлення. Вони виготовляються всього за тиждень.

  • Доступна ціна – одна з найважливіших переваг таких протезів. Часто (при наявності декількох варіантів протезування та/або імплантації) саме вартість є визначальною для пацієнта.

  • Високі естетичні показники. Протез на присосках виготовляється індивідуально – під конкретного пацієнта. Також підбирається відповідний колір з рельєфом.

  • Стійкість до жувальних навантажень. Деякі матеріали (наприклад, акрил) здатні витримувати навантаження при вживанні твердої їжі. Єдиний недолік – ступінь фіксації, якого може не вистачити на їжу.

  • Порівняно короткий термін звикання. Такий ефект досягається через відсутність кламерів, які кріпляться на опорні зуби.

Недоліки методики

Поряд з перевагами, протези з присосками мають недоліки, про які повинен знати пацієнт.

Мінуси конструкцій на присосках:

  • Деякі матеріали (наприклад, нейлон) швидко вбирають вологу та запахи. Якщо структура виробу пориста, то в ньому також накопичуються і пігменти. Це потребує ретельного догляду за протезом. В іншому разі швидко втрачаються естетичні якості.

  • Є небезпека виникнення подразнень слизової оболонки, аж до розвитку стоматиту. Але це відбувається дуже рідко, і, як зазвичай, при неправильному «підганянні» протеза, який може натирати слизову. У будь-якому разі така проблема легко вирішується при зверненні до стоматолога.

  • Слабка фіксація. Такі протези можуть випадати під час розмови чи прийому їжі. Рухливі частини слизової оболонки сприяють ослабленню вакуумного ефекту, через що конструкція може «відклеїтися».

  • Якщо йдеться про повні протези, конструкція може бути досить масивною. Це додатковий дискомфорт, що потребує порівняно тривалого звикання.

  • Особливості догляду за такими протезами зобов’язують пацієнта часто знімати та чистити вироби.

  • Обмеження у їжі. Навіть якщо сам матеріал протеза міцний, пацієнтові все ж таки потрібно обмежувати себе в харчуванні. Слід відмовитися від вживання надто твердої та липкої їжі (сухарі, тверді овочі та фрукти, тягучі солодощі та ін.). В іншому разі порушується фіксація, через що протез може випасти.

  • Згодом такі протези можуть стати незручними. Пов’язано це із процесами атрофії. Справа в тому, що при носінні протезів на кісткову тканину (де було зубне коріння) виявляється недостатньо навантаження. Згодом це призводить до спадання (атрофії) тканини, через що змінюється і весь рельєф ясен. Таким чином, ефект виробів, що присмоктується, буде знижуватися, що негативно позначиться на фіксації. Тому пацієнтові доводиться проводити перебазування протезу або робити новий.

  • Порівняно невеликий термін експлуатації. Головним чином це пов’язано з вищевикладеною проблемою атрофії. Найчастіше зміну або перебазування конструкції потрібно проводити кожні 2-3 роки.

Протези на присосках: які бувають

Зубні протези на присосках класифікують за матеріалом виготовлення. Розглянемо найпопулярніші види таких конструкцій.

Акрилові

Акрилові конструкції відносяться до найбільш поширених та недорогих. Між яснами та протезом є силіконова вставка, яка суттєво зменшує тиск на слизову, рівномірно розподіляє жувальне навантаження на всі зуби та забезпечує додатковий присмоктувальний ефект.

Нейлонові

Нейлонові протези вважаються найкращим варіантом. Вони гіпоалергенні, практично ідентичні натуральним зубам, не травмують слизову.

Важливо!

Нейлонові вироби (а також протези з матеріалу Акрі-Фрі) іноді називають силіконовими через зовнішню схожість з матеріалом. Однак із хімічної точки зору це різні речовини. У деяких джерелах окремо згадуються і силіконові протези поряд з нейлоновими (ніби це два різні види виробів), що також є помилкою.

Поліуретанові

Протези з поліуретану трохи перевершують нейлонові, а за ціною можуть бути навіть вигіднішими. Але їх встановлення не завжди можливе, тому рішення про їх використання приймається стоматологом на підставі результатів діагностики.

Поліпропіленові

Конструкції з пропілену міцніші, ніж вироби з інших матеріалів, щільно прилягають до піднебіння, але можуть чинити незначний тиск на природні зуби через відносну жорсткість матеріалу.

Процедура встановлення протеза на присосках: покроково

Щоб встановити протез, потрібно звернутися до стоматолога-протезиста, який оцінить стан ротової порожнини і підготує її до протезування. Перед встановленням протеза всі зуби мають бути виліковані від карієсу та очищені від зубного каменю.

Встановлення можна розділити на такі етапи:

Зліпки зубів

1. I етап

Стоматолог оглядає ротову порожнину пацієнта та знімає відбитки з верхньої та нижньої щелепи;

Відбитки зубів

2. II етап

Лікар використовує додаткові засоби моделювання майбутнього протеза, щоб точно відтворити рух щелеп та м’яких тканин;

Відбитки зубів

3. ІІІ етап

Ортопед визначає висоту майбутніх зубних протезів, використовуючи воскові шаблони;

Пробний восковий протез

4. ІV етап

Пацієнт приміряє пробний восковий протез, на якому можуть бути зроблені останні виправлення перед виготовленням підсумкового варіанта;

Встановлення протезу на присосках

5. V етап

Стоматолог встановлює конструкцію на присосках, проводить оцінку оклюзії та дає рекомендації щодо догляду за зубами.

На весь період носіння протеза пацієнтові необхідно регулярно відвідувати стоматолога згідно з узгодженим графіком.

Встановлення повного зубного протеза на присосках у клініці ЦІС

ЦІС знаходиться на Лівому березі міста Києва. Послуги з протезування проводяться в обох клініках – у Дарницькому районі (біля метро Позняки, Осокорки) та в районі м. Лівобережна.

Лікарі ЦІС використовують у своїй практиці сучасні технології протезування – гіпоалергенні матеріали, точну діагностику та інноваційні методики індивідуалізованого підходу до кожного пацієнта.

Гігієна протеза на присосках

Незважаючи на те, що гнучкий протез не надто вимогливий у догляді, його слід чистити щодня (бажано двічі на день – вранці та ввечері) спеціальною пастою з низьким вмістом окислювачів. Звичайна зубна паста може подряпати поверхню протеза, а стандартні рідини для полоскання рота знебарвити її.

Протез можна носити цілодобово, але якщо він витягується на ніч, зберігати його потрібно в спеціальному контейнері. Попередньо протез має бути очищеним та просушеним.

Висновок

Підведемо підсумки:

  • Протези на присосках – часові конструкції для повного чи часткового заміщення зубів.

  • Фіксація таких протезів відбувається за рахунок ефекту вакууму – негативного тиску між слизовою і підпротезною частиною (чим і досягається ефект, що присмоктує). Додаткові фіксуючі елементи (наприклад, кламери) для кріплення протеза не використовуються.

  • Такі протези порівняно недорогі, і це їхня основна перевага. Серед інших переваг можна відзначити легкість конструкції, непогані естетичні показники, а також можливість заміщення всього зубного ряду.

  • Серед недоліків – недовгий термін служби, ненадійна фіксація та наявність обмежень у харчуванні.

  • В Україні, в клініці ЦІС лікарі мають у своєму розпорядженні широкий арсенал сучасних протезів, у тому числі і виробів з присосками. Для кожного пацієнта ми підбираємо найоптимальніший варіант заміни зубів.

Ціни

  • Консультація

    огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

    500 грн
  • Повний знімний протез на одну щелепу

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    14 800 грн
  • Повний знімний протез Ivoclar

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    19 500 грн
  • Частковий знімний протез

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    4 800 грн
  • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar “метелик”

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    5 500 грн

Поширені запитання

  • Скільки коштують зубні протези на присосках?

    Розцінки змінюються залежно від матеріалу, кількості замінних зубів (частковий або повний протез) та низки інших послуг, яких потребує пацієнт. З прайсом на різні типи протезних виробів ви можете ознайомитись на нашому сайті.

  • Який термін служби протезів на присосках?

    Знімний протез на присосках прослужить приблизно 2-3 роки. Це оптимальний термін комфортного носіння такого виробу. Після цього періоду пацієнт може відчути дискомфорт, пов’язаний з погіршенням фіксації. Відбувається це через атрофію кісткової тканини. При цьому змінюється рельєф слизової ясен, що призводить до погіршення ефекту присмоктування. Протез починає випадати. У такому разі пацієнт потребує перебазування конструкції або його повної заміни.

  • Що вибрати: протези на імплантатах або протези, що присмоктуються?

    Якщо немає протипоказань до імплантації, протези на імплантах — найкращий вибір. Імпланти – єдиний спосіб зберегти фізіологічне навантаження на щелепу та уникнути атрофії кістки. До того ж, протези на імплантах набагато довговічніші.

  • Які альтернативи?

    Якщо немає зубів, то найкращий вибір — це поставити імпланти, а на них — протези.

    Якщо ж у пацієнта ще залишилися здорові зуби, можна запропонувати більш надійні (порівняно з протезами на присосках) варіанти, наприклад, бюгельні протези.

Джерела

  1. Jermyn AC. Multiple suction cup dentures. J Prosthet Dent. 1967 Oct;18(4):316-25. doi: 10.1016/s0022-3913(67)80007-6. PMID: 4860359.
  2. Cayetano O, Boone ME. Suction cups on maxillary dentures: report of case. J Am Dent Assoc. 1987 Oct;115(4):577. doi: 10.1016/s0002-8177(87)54011-9. PMID: 3308999.
  3. Shuman IE. The suction cup denture. A century-old technology reborn. Dent Today. 2004 Jan;23(1):72-7. PMID: 14969001.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

star Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 10
  • Нейтральные 0
  • Положительные 10
  • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

    М.П. Максименко отличный специалист.

    • 1
    • 0
  • GTI GTI 14.02.2020

    Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки