Резекція верхівки кореня зуба

Записатися на консультацію

Резекция верхушек корня зуба

Резекція зуба в Центрі Ізраїльської Стоматології

Головне завдання будь-якого стоматологічного лікування – врятувати зуб чи хоча б здорову його частину навіть в разі наявності таких проблем, як кіста, гранульома або періодонтит. Саме тому все частіше замість банального видалення ураженої кістою зуба проводиться резекція верхівки його кореня, що дозволяє видалити новоутворення і зберегти цілісність зуба.

Що таке резекція?

Резекція верхівки кореня – це хірургічне видалення інфікованої частини кореня від здорової тканини зуба з доступом через кісткову тканину щелепи. Процедура проводиться для лікування зубів з великим запаленням навколо верхівки кореня, при якому ендодонтичне лікування не принесло очікуваного ефекту у вигляді усунення вогнища запалення. Резекція також проводиться у випадках аномальної структури зуба, яка перешкоджає ефективному лікуванню кореневих каналів.

Хірургічна резекція верхівки кореня часто дає змогу зберегти зуб, який міг би бути вилучений через запалення.

Коли видаляти 

Резекція проводиться для видалення інфекції у верхівці кореня зуба через неякісне лікування кореневих каналів або загострення хронічних застудних захворювань, яке призводить до розвитку запального процесу.

Пародонтит

Запалення навколозубних тканин призводить до руйнування щелепної кістки та альвеолярного відростка, тому вимагає проведення резекції верхівки кореня зуба. Пародонтит супроводжується такими симптомами:

 • ниючий зубний біль;
 • набряклість ясен;
 • кровоточивість;
 • рухливість зубів;
 • виділення гною.

Гранульома на зубі

Наріст з інфікованих тканин, або гранульома, схожа на кісту, але має трохи менший розмір – до 5 мм. На початковому етапі вона ніяк себе не проявляє, але при наявності нагноєння може супроводжуватися гнійними виділеннями, гострим болем і набряком ясен.

Кіста

Патологічна порожнина на корені зуба виникає з різних причин і несе загрозу не тільки зубу, але і щелепній кістці. Капсула з тканинної оболонки містить гній, який при збільшенні розмірів кісти може потрапити в прилеглі здорові тканини і викликати їх інфікування. Розвиток кісти протікає в більшості випадків безсимптомно, але при збільшенні розміру капсули можлива поява таких симптомів, як біль при жуванні, набряклість, підвищення температури тіла.

Резекція проводиться тільки на однокореневих зубах. Якщо кіста утворилася на багатокореневому зубі, то разом з кістою видаляється і корінь. Така процедура називається гемісекцією.

Гемісекція

Гемісекція – це відділення і видалення частини коронки і кореня зуба, всередині яких є запалення із незворотними патологічними змінами. Процедура дозволяє зберегти здорову частину зуба, яка потім піддасться протезування. Гемісекція проводиться, коли консервативне лікування вже неможливо.

Показаннями до операції є:
 • периапікальні зміни у коренів;
 • дефекти кістки щелепи;
 • вертикальний перелом зуба і/або кореня,
 • інший патологічний процес у корені зуба.
Протипоказання до гемісекції:
 • неправильно виконане ендодонтичне лікування обох коренів;
 • захворювання пародонту (наприклад, періодонтит) приводить до значного розхитування зуба.

Перед тим як робити гемісекцію, хірург пломбує канали здорових коренів без кісти, після чого проводиться ампутація кореня і частини коронки, а лунка на місці новоутворення заповнюється спеціальним кістковим матеріалом і зашивається. Надалі на зуб ставиться протез: коронка, куксова вкладка або міст для відновлення його функціональності та естетичності.

Коли гемісекція не допоможе?

Гемісекція не застосовується в разі:

 • аномалії кісткової тканини;
 • зрощених коренів в молярі;
 • непрохідності каналів здорових коренів;
 • стоншених ясен;
 • наявності хронічних захворювань.

У всіх вищенаведених випадках інфікований зуб підлягає видаленню.

Етапи лікування: Як проходить резекція в клініці

Процедура проводиться під місцевою анестезією (комп’ютерної анестезією), а пацієнтам з високою чутливістю може бути використана загальна анестезія. Планування резекції здійснюється на основі тривимірної комп’ютерної томографії. Завдяки їй лікар отримує точні відомості про те, як розташований корінь і наскільки широко запальне ураження. Таким чином, хірург може зробити найменший можливий розріз ясен для отримання доступу до верхівки кореня зуба. Використання операційного мікроскопа дає змогу виконати операцію з максимальною точністю відповідно до плану операції, складеному на основі томографії.

Під час процедури запальне ураження очищається і кінцевий фрагмент кореня відсікається. Для запобігання повторного росту бактерій в цій області використовується обробка озоном з сильними дезінфікуючими властивостями. Після цього корінь заповнюється спеціальним матеріалом, що запобігає потраплянню бактерій в зубний канал, а на рану від резекції накладаються шви.

Що робити після операції

Після хірургічної процедури пацієнт отримує набір рекомендацій з гігієни ротової порожнини в післяопераційний період. Протягом 1-2 днів після операції можлива лазеротерапія та магнітотерапія, які позитивно впливають на процес загоєння, мінімізують біль і можливий набряк. Через 10 днів після операції знімаються шви, ще через шість тижнів після процедури проводиться огляд, під час якого лікар оцінює процес загоєння на підставі внутрішньоротової рентгенографії. Через 2-3 місяці оцінюється ступінь відновлення кістки.

Для резекції верхівки кореня зуба в Центрі Ізраїльської Стоматології використовуються інноваційні технології та якісні матеріали, а процедура проводиться досвідченими хірургами, які успішно практикують у кращих клініках Ізраїлю.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Кістектомія з резекцією верхівки кореня в області одного фронтального зуба весь протокол втручання в області одного зуба
  2500 ₴
 • Кістектомія з резекцією верхівки кореня в області премолярів весь протокол втручання в області одного зуба
  2900 ₴
 • Видалення зуба складне видалення зуба з гранульомою, кюретаж лунки від інфекції, обробка лунки п'єзотомом для установки імплантату
  1500 ₴
 • Використання системи «АНТИ-СНІД» це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов'язкова програма для всіх пацієнтів
  150 ₴
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків
  190 ₴
 • Кістектомія з резекцією верхівки кореня в області одного фронтального зуба весь протокол втручання в області одного зуба
  2500 ₴
 • Кістектомія з резекцією верхівки кореня в області премолярів весь протокол втручання в області одного зуба
  2900 ₴
 • Видалення зуба складне видалення зуба з гранульомою, кюретаж лунки від інфекції, обробка лунки п'єзотомом для установки імплантату
  1500 ₴

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935