Знімні конструкції

Записатися на консультацію

Съёмные конструкции

Вирівнювання зубів знімними конструкціями в Центрі Ізраїльської Стоматології

Що старшою стає людина, то складніше, довше і дорожче виправити прикус. Знімні апарати – це конструкції, які дозволяють виправити прикус у дитячому віці, не вдаючись до брекетів, а також допомагають закріпити результат ортодонтичного лікування у дорослих.

Причини формування неправильного прикусу

Порушення прикусу – це аномалія будови щелепи, яка може викликати спотворення мови, утруднення дихання або труднощі в прийомі їжі. Дефекти прикусу діагностуються більше ніж у половини дітей у віці від 7 до 15 років. Вони можуть виникати в результаті порушення структури і розташування кісток щелепи відносно один одного або через порушення розташування зубних дуг. Часто неправильний прикус – це вроджена аномалія, яка виникає в результаті спадкових факторів або зовнішнього середовища, що впливає на плід через організм матері.

Часті причини формування неправильного прикусу у дітей:

 • патологічні порушення в будові і роботі органів дихання;
 • порушення розміщення язика;
 • постійне смоктання пальця або пустушки;
 • родова травма щелепи;
 • дефіцит корисних речовин у матері в період вагітності;
 • раннє або пізнє випадання молочних зубів.

Причини неправильного прикусу у дорослих:

 • травми зубів і кісток щелепи;
 • атрофія альвеолярного відростка;
 • ріст зубів мудрості в умовах браку простору;
 • неправильна установка зубного протеза.

У деяких випадках виправлення неправильного прикусу можливо тільки брекетами, але якщо проблема виявлена в ранньому віці або деформація незначна, то корекція положення зубів можлива іншими ортодонтичними апаратами.

Види апаратів для виправлення прикусу

Існує кілька типів ортодонтичних апаратів для корекції прикусу, що використовуються для дітей, і для дорослих.

Трейнери

Трейнер – це силіконова каппа, яка використовується для вирівнювання зубів у дітей і в якості ретенційного апарату після ортодонтичного лікування у дорослих. Носіння трейнера сприяє усуненню надлишкового тиску щелепних м’язів, яке часто є причиною формування неправильного прикусу, а також позбавляє дитину від звички смоктати палець і розміщує язик в правильне положення.

Вестибулярні (лінгвальні) пластини

Лінгвальна пластина використовує природну силу щелепних м’язів для поліпшення прикусу. Вона фіксується на внутрішній стороні зубів для створення пасивного тиску на небо, язик і нижню щелепу, що сприяє вирівнюванню зубів. Для дітей вестибулярні пластини мають і інші плюси:

 • надають терапевтичну дію при лікуванні дітей з порушеннями мови;
 • забезпечують умови для формування правильного прикусу;
 • відучують від звички смоктати пустушку, палець або язик.

Лінгвальна пластина використовується переважно для дітей молодшого віку, у яких вже є молочні зуби (близько 2-7 років).

Ортодонтичні капи (елайнери)

Елайнер – це знімна каппа з полікарбонату, яка використовується для корекції незначних деформацій зубів і для закріплення результатів ортодонтичного лікування, наприклад, після зняття брекетів. Елайнер передбачає слабкий постійний тиск на зуби, що приводить їх поступово в потрібне положення.

Установка знімних апаратів для виправлення прикусу

Апарати для вирівнювання зубів знімного типу не вимагають спеціальної установки в кабінеті стоматолога і вставляються/виймаються пацієнтом самостійно. Незважаючи на це самій установці знімних ортодонтичних конструкцій передують кілька етапів:

 1. Діагностика. Ортодонт проводить огляд ротової порожнини пацієнта і діагностику зубів, використовуючи комп’ютерну томографію, рентгенографію і інші методи дослідження.
 2. Лікування. Перед носінням навіть знімних ортодонтичних апаратів здоров’я зубів має першорядне значення. Тому стоматолог проводить комплексне лікування карієсу, пародонтиту, пародонтозу, гінгівіту та інших зубних захворювань, якщо вони є. Після лікування виконується професійна чистка зубів і санація ротової порожнини.
 3. Вставка знімного апарату. Ортодонт перевіряє правильність фіксації апарату на зубах, уточнює, чи комфортно себе почуває пацієнт і проводить деякі маніпуляції для перевірки правильності мови, ковтання і жування.

Час щоденного носіння певного виду знімного ортодонтичного апарату визначається індивідуально за показаннями пацієнта, як і загальний термін лікування.

Переваги установки знімних апаратів:
 • проста установка;
 • зручне носіння;
 • відсутність дискомфорту при жуванні і мовленні;
 • проста чистка і легкий догляд;
 • ефективність у виправленні неправильного прикусу у дітей, корекції і ретенції лікування дефектів зубів у дорослих.

У Центрі Ізраїльської Стоматології використовується найсучасніше обладнання для лікування зубів, а виготовлення знімних ортодонтичних апаратів здійснюється на основі високоточного відбитку в кращій зуботехнічнійлабораторії.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки