Синус-ліфтинг – нарощування кісткової тканини на щелепу

Імплантологічне лікування – кращий спосіб відновити відсутні зуби і повернути красу усмішки. Але для установки імплантату необхідна достатня ширина і висота альвеолярного відростка. Атрофія альвеолярного відростка після видалення зуба – перешкода на шляху до встановлення імплантату, усунути яку можна за допомогою синус-ліфтингу. Суть процедури полягає в нарощуванні обсягу кісткової тканини для міцної фіксації імплантату і установки коронки в подальшому.

Записатися на консультацію

Cинус лифтинг

Що таке синус-ліфтинг?

Синус-ліфтинг – це підняття дна верхньощелепної пазухи, або синуса для подальшого імплантологічного лікування. Процедура дозволяє виключити ситуацію, при якій гвинти імплантату можуть досягти синуса або, в гіршому випадку, проколоти його. В результаті імплантат отримує надійну основу для установки.

Показання

Необхідність процедури пов’язана з неминучою атрофією альвеолярного відростка після видалення зуба, якщо останній протягом 3-6 місяців не був замінений на імплантат. Процес атрофії дуже повільний, але безперервний. Коли товщина кісток у вертикальному вимірі зменшується на 8-10 мм, протезування вже неможливо без синус-ліфтингу.

Інші показання до процедури:
 • інфекційні захворювання порожнини рота, що викликають деформацію кістки щелепи;
 • вікові зміни в зубному ряду;
 • анатомічні аномалії щелепи пацієнта: вроджені чи набуті.

Для встановлення необхідності проведення синус-ліфтингу, лікар-стоматолог робить комп’ютерну томографію, на якій видно всі індивідуальні особливості будови щелепи. Якщо товщина кістки в місці імплантації більше 10 мм – підняття дна синуса не потрібно.

Протипоказаннями до проведення синус-ліфтингу:
 • гострий гайморит;
 • запальні або пухлинні процеси в прилеглих м’яких і кісткових тканинах;
 • аутоімунні хвороби;
 • проходження променевої терапії.

До протипоказань стоматологи також відносять шкідливі звички, такі як куріння, які послаблюють імунну систему організму і негативно впливають на регенеративні процеси, важливі для приживлення імплантату і нової кісткової тканини.

Синус-ліфтинг в Центрі Ізраїльської Стоматології

Підняття дна синуса можливо двома способами: відкритим і закритим. Синус-ліфтинг кожним із способів відрізняється за ціною, тривалістю, інвазивністю і ймовірностю ризику ускладнень. В обох варіантах матеріал, який замінює кістка, розташовується між нижньою стінкою верхньощелепної пазухи і слизовою оболонкою, що вистилає її. Операція піднімає дно пазухи і одночасно потовщує кістку щелепи. В результаті виходить підкладка, що дозволяє встановити імплантат.

Відкритий спосіб

Використання відкритого способу остеопластики можливо, коли товщина кістки становить менше 4-6 мм. Щоб відкрити верхньощелепну пазуху, хірург використовує п’єзоелектричний ніж, що забезпечує високу точність процедури, а також її атравматичний перебіг. Це надзвичайно важливо при розрізанні кістки і підготовки мембрани Шнайдера (тонка слизова оболонка, що вистилає пазуху). Матеріал-замінник кісткової тканини Hypro-Oss або аутогенні кісткові блоки поміщаються в результуючий простір на дні пазухи між зміщеною мембраною Шнайдера і краєм кістки. Вікно кістки закривається бар’єрною мембраною OSSIX Plus і яснами, які щільно зашиваються.

В обмежених клінічних випадках, коли товщина кісткової пластинки альвеолярного відростка по вертикалі становить 4 мм і більше, установка імплантату проводиться одночасно з синус-ліфтингом. Імплантат частково закріплюється в стабільній кістковій пластинці, а частково – в кістковій стружці трансплантата, що забезпечує його достатню стабільність для правильного загоєння. Процедура підняття дна синуса відкритим способом дозволяє реконструювати вертикальну атрофію альвеолярного відростка на 5-9 мм.

Через приблизно шість місяців імплантат і біоматеріал разом утворюють стійку основу для нового зуба.

Основне можливе ускладнення процедури – зміщення матеріалу трансплантата в просвіт пазухи, що призводить до втрати обсягу і, отже, недостатньої реконструкції кісткової тканини перед запланованою установкою дентальних імплантатів.

Закритий спосіб

Підняття дна синуса закритим способом використовується у випадках, що вимагають збільшення висоти альвеолярного відростка на 2-3 мм для розміщення імплантату. Цей метод не потребує додаткового бічного доступу до верхньощелепної пазухи. Процедура виконується через порожнину для імплантату, що відповідає природній альвеолі. Попереднє сверління отвору під довжину імплантату не потрібно. Відсутню відстань хірург отримує за допомогою бормашини Verash і остеотомів – хірургічних інструментів з тупими піками, які механічно вдавлюються в ямку імплантату, викликаючи підйом кісткової тканини, що утворює дно верхньощелепної пазухи.

Недолік цього способу синус-ліфтингу – обмежена область реконструкції кістки.

Матеріали для нарощування ясен

Для підняття дна верхньощелепної пазухи використовується кілька видів матеріалів:

 • аутотрансплантат – кістковий матеріал вилучається з внутрішньої поверхні нижньої щелепи пацієнта;
 • синтетичний трансплантат Hypro-Oss – композит з 30% атело-колагену типу I і 70% гідроксиапатиту з вмістом фосфору і кальцію;
 • алотрансплантат – кістковий матеріал людини-донора;
 • ксенотрансплантат – кістковий матеріал тваринного походження.

Вид трансплантата визначає лікар на підставі результатів діагностики, здатності кісткових тканин пацієнта до регенерації та інших параметрів.

Догляд після операції

Після операції лікар клініки ЦІС розповідає пацієнту, як правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб прискорити процес загоєння і уникнути ускладнень. Ось кілька простих рекомендацій:

 • не їсти протягом двох годин після операції;
 • відмовитися від відвідування спорт-залу, лазні і сауни – на 3 тижні, від авіаперельотів – на 2 місяці після синус-ліфтингу;
 • харчуватися м’якою їжею, відмовитися від куріння, не вживати газовані напої і алкоголь;
 • відвідувати стоматолога для обстеження.

Центр Ізраїльської Стоматології в Києві спеціалізується на імплантації за ізраїльською методикою і проводить синус-ліфтинг закритого і відкритого типу за найкращою ціною з використанням найсучаснішого обладнання, що гарантує якість операції і полегшує реабілітаційний період.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Консультація огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування
  500 ₴
 • Операція закритий синус-ліфтинг без урахування кісткового замінника
  9800 ₴
 • Операція відкритий синус-ліфтинг без урахування кісткового замінника
  16200 ₴
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр. в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію
  4700 ₴
 • Консультація огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування
  500 ₴
 • Операція закритий синус-ліфтинг без урахування кісткового замінника
  9800 ₴
 • Операція відкритий синус-ліфтинг без урахування кісткового замінника
  16200 ₴
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр. в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію
  4700 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки