Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Синус-ліфтинг – нарощування кісткової тканини перед імплантацією

Імплантація – найефективніший спосіб відновлення втрачених зубів. Однак для встановлення імплантів потрібно кілька умов. Одна з них — достатня ширина і висота альвеолярного відростка — ділянки кістки, на який кріпиться зуб. Часто кісткової тканини не вистачає, оскільки згодом після втрати зуба вона атрофується. У таких ситуаціях проводять синус-ліфтінг кістки. Розповідаємо, як відбувається процедура в клініці ЦІС.

Синус-ліфтинг
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.12.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке синус-ліфтинг?

Синус-ліфтинг — це операція з нарощування кісткових тканин в області гайморових пазух (синусів) верхньої щелепи. Це порівняно нова методика в імплантологічній практиці, але вже встигла добре зарекомендувати себе.

Синус-ліфтинг дає змогу убезпечити кістки гайморової пазухи від можливого травмування імплантом. Завдяки нарощуванню кісткової маси штучний корінь надійно закріплюється в товщі щелепи, не завдаючи при цьому жодних пошкоджень.

Показання до процедури

Необхідність процедури пов’язана з неминучою атрофією альвеолярного відростка після видалення зуба, якщо останній протягом 3-6 місяців не замінили імплантатом. Процес атрофії дуже повільний, але безперервний. Коли товщина кісток у вертикальному вимірі зменшується на 8-10 мм, протезування вже неможливе без синус-ліфтингу. 

Інші показання до процедури:

 • інфекційні захворювання ротової порожнини, що викликають деформацію кістки щелепи;

 • вікові зміни у зубному ряду;

 • анатомічні аномалії щелепи пацієнта (вроджені чи набуті).

Для визначення необхідності проведення синус-ліфтингу лікар-стоматолог робить комп’ютерну томографію, на якій видно всі індивідуальні особливості будови щелепи. Якщо товщина кістки у місці імплантації більше 10 мм – підняття дна синуса не потрібне.

Протипоказання до синус-ліфтінгу

Протипоказаннями до проведення синус-ліфтінга є:

 • гострий гайморит;
 • запальні або пухлинні процеси в прилеглих м’яких та кісткових тканинах;

 • аутоімунні хвороби;

 • проходження променевої терапії.

До протипоказань стоматологи також відносять шкідливі звички, такі як куріння, що послаблюють імунну систему організму та негативно впливають на регенеративні процеси, важливі для приживлення імплантату та нової кісткової тканини.

Переваги та недоліки синус-ліфтінга

Синус-ліфтинг у стоматології має низку переваг, серед яких:

 • збільшення обсягу кістки навіть за значного дефіциту тканини;
 • корекція дефектів зубного ряду;

 • можливість використовувати імпланти будь-яких видів.

При цьому процедура має й недоліки:

 • ризик розвитку післяопераційних ускладнень;

 • порівняно тривалий період реабілітації;

 • ризик ураження гайморової пазухи.

Види синус-ліфтінга

Підняття дна синуса можливе двома способами: відкритим та закритим. Той чи інший різновид синус-ліфтинга відрізняється за ціною, тривалістю, інвазивністю та ймовірністю ризику ускладнень.

В обох варіантах матеріал, що заміщає кістку, розташовується між нижньою стінкою верхньощелепної пазухи і слизовою оболонкою, що її вистилає. При виконанні операції піднімають дно пазухи та одночасно потовщують кістку щелепи. В результаті виходить підкладка, яка дозволяє встановити імплантат.

Закритий синус-ліфтінг

Це синус-ліфтинг із одномоментною імплантацією. У такому разі підняття дна синуса закритим способом застосовується у випадках, що вимагають збільшення висоти альвеолярного відростка на 2-3 мм для розміщення імплантату. Цей метод не вимагає додаткового бічного доступу до верхньощелепної пазухи.

Процедура виконується через порожнину для імплантату, що відповідає природній альвеолі. Попереднє просвердлювання отвору під довжину імплантату не потрібне. Відстань хірург отримує за допомогою бормашини і остеотомів — хірургічних інструментів з тупими піками, які механічно вдавлюються в ямку імплантату, викликаючи підйом кісткової тканини, що утворює дно верхньощелепної пазухи.

Недолік цього способу синус-ліфтінга — обмежена сфера реконструкції кістки.

Закритий синус-ліфтінг

Відкритий синус-ліфтінг

Використання відкритого способу остеопластики можливе, коли товщина кістки не перевищує 4-6 мм. Щоб відкрити верхньощелепну пазуху, хірург використовує п’єзоелектричний ніж, що забезпечує високу точність процедури, а також її атравматичність. Це надзвичайно важливо при розрізанні кістки та підготовки мембрани Шнайдера (тонка слизова оболонка, що вистилає пазуху).

Матеріал-замінник кісткової тканини Hypro-Oss або аутогенні кісткові блоки поміщаються в результуючий простір на дні верхньощелепної пазухи між зміщеною мембраною Шнайдера та межею кістки. Вікно кістки закривається бар’єрною мембраною OSSIX Plus і ясна, яка щільно ушивається.

В обмежених клінічних випадках, коли товщина кісткової пластинки альвеолярного відростка по вертикалі становить 4 мм і більше, встановлення імплантату проводиться одночасно із синус-ліфтингом. Імплантат частково закріплюється в стабільній кістковій пластинці, а частково – в кістковій стружці трансплантата, що забезпечує його достатню стабільність для правильного загоєння. Процедура підняття дна синуса відкритим способом дозволяє реконструювати вертикальну атрофію альвеолярного відростка на 5-9 мм.

Приблизно через шість місяців імплантат і біоматеріал разом утворюють стійку основу для нового зуба.

Основне можливе ускладнення процедури – зміщення матеріалу трансплантата у просвіт верхньощелепної пазухи, що призводить до втрати об’єму і, отже, недостатньої реконструкції кісткової тканини перед запланованим встановленням дентальних імплантатів.

Відкритий синус-ліфтінг

Етапи синус-ліфтінга

Умовно синус-ліфтинг можна поділити на три основні етапи:

Огляд ротової порожнини

1. Підготовка

Найважливіший етап, на якому проходить діагностика. Лікар уважно оглядає ротову порожнину, оцінює стан альвеолярних відростків. Пацієнту проводять рентгенографію та комп’ютерну томографію. Крім того, на етапі підготовки також проводиться лікування існуючих захворювань. Наприклад, це карієсстоматитгінгівіт та інші. Вкрай важливо, щоб імплантація проводилася в умовах здорової ротової порожнини.

Анестезія

2. Анестезія

Оперативний етап синус-ліфтінга починається зі знеболювання. Для цього достатньо місцевого наркозу, що є безперечною перевагою. Також можливе проведення седації, коли пацієнта занурюють у медикаментозний сон.

Відкритий синус-ліфтінг

3. Хірургічний етап

Сама суть операції зводиться до відшаровування слизової оболонки у потрібній ділянці. Потім лікар піднімає дно гайморової пазухи та вводить туди остеопластичний матеріал. Після цього лікар зашиває операційну рану та у призначені терміни знімає шви.

Перші дні після операції пацієнта можуть турбувати «класичні» післяопераційні ускладнення, такі як біль, набряклість, невелика кровотеча та інші. Всі ці явища швидко проходять, а біль усувається знеболюючими препаратами, яких призначить вам лікар.

Матеріали для нарощування кістки

Для підняття дна верхньощелепної пазухи використовується кілька видів матеріалів:

 • аутотрансплантат – кістковий матеріал, що вилучається із внутрішньої поверхні нижньої щелепи пацієнта;

 • синтетичний трансплантат Hypro-Oss – композит із 30% колагену типу I та 70% гідроксиапатиту з вмістом фосфору та кальцію;

 • алотрансплантат – кістковий матеріал людини-донора;

 • ксенотрансплантат – кістковий матеріал тваринного походження.

Вид трансплантату визначає лікар на підставі результатів діагностики, здатності кісткових тканин пацієнта до регенерації та інших показань.

Сінус-ліфтинг у клініці ЦІС

Центр Ізраїльської Стоматології у Києві спеціалізується на імплантації за ізраїльською методикою. За потреби нашим пацієнтам ми проводимо і синус-ліфтинг як відкритим, так і закритим способом. У своїй практиці ми використовуємо сучасну техніку нарощування з мінімальними ризиками ускладнень.

Наш стоматологічний центр знаходиться на Лівому березі. Це Дарницький район (метро Осокорки, Позняки) та метро Лівобережна. Записатися на прийом ви завжди можете по телефону або через форму зворотного зв’язку. Розцінки на наші послуги представлені у прайсах на сайті (зокрема ціна за односторонній відкритий та закритий синус-ліфтинг), проте вартість тієї чи іншої процедури ви завжди можете уточнити у нашого адміністратора.

Догляд після операції

Після операції лікар клініки ЦІС розповідає пацієнтові, як правильно доглядати ротову порожнину, щоб прискорити процес загоєння та уникнути ускладнень. 

Ось кілька простих рекомендацій:

 • не вживати їжі протягом двох годин після операції;

 • відмовитися від відвідування спортзалу, лазні та сауни – на 3 тижні, від авіаперельотів – на 2 місяці після синус-ліфтингу;

 • харчуватися м’якою їжею, відмовитися від куріння, не вживати газованих напоїв та алкоголю;

 • відвідувати стоматолога для обстеження.

Важливо!

Період відновлення триває приблизно 7-12 днів.

Можливі ускладнення синус-ліфтінгу

Крім стандартних післяопераційних ускладнень, що усуваються швидко, синус-ліфтинг може призвести до серйозніших небажаних наслідків, серед яких:

 • Перфорація слизової оболонки синусу верхньої щелепи. Справа в тому, що слизова оболонка гайморової пазухи дуже тонка, її легко можна пошкодити. Однак частіше таке трапляється при низькій кваліфікації лікаря та використанні інструментів поганої якості. При цьому слід зазначити, що навіть якщо це сталося, то перфорація (наскрізне ушкодження) швидко усувається. На неї накладають шов. А якщо це невелике пошкодження, то достатньо буде накласти бар’єрну мембрану для загоєння. У разі перфорації пацієнт після операції кілька днів не можна сморкатися та промивати носову порожнину. Крім того, лікар призначає судинозвужувальні краплі для носа, щоб уникнути закладеності.

 • Погана ефективність операції. У поодиноких випадках синус-ліфтинг виявляється неефективним. Кісткова тканина не регенерує, а внесений матеріал просто розсипається. У таких випадках практикують повторний синус-ліфтинг із використанням інших пластичних матеріалів.

 • Загострення гаймориту. Ще одна неприємність, яка може виникнути після операції — гайморит, що загострився. У такому разі призначається відповідне лікування.

Висновок

Підведемо підсумки:

 • Синус-ліфтинг після видалення зуба — процедура нарощування кісткової маси в альвеолярних відростках верхньої щелепи. При цьому кісткову пластику проводять і на нижній щелепі, яка також атрофується без жувального навантаження.

 • Процедуру проводять перед імплантацією. Завдяки нарощуванню кістки імплант надійно закріплюється у щелепі. Крім того, знижується ризик травм гайморової пазухи.

 • Синус-ліфтнг проводиться відкритим та закритим способами. В останньому випадку процедура виконується одночасно з імплантацією. При відкритому способі імплантацію проводять лише через 4-9 місяців.

 • Операція закритий синус-ліфтинг

  без урахування кісткового замінника

  9 800 грн
 • Операція відкритий синус-ліфтинг

  без урахування кісткового замінника

  16 200 грн
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр.

  в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію

  4 700 грн

Поширені запитання

 • Скільки гоїться рана після синус ліфтінга?

  Тут все залежить від індивідуальних особливостей організму. Якщо говорити про післяопераційні рани, то період загоєння становить 7-12 днів. Що стосується повної реабілітації щодо відновлення кісткової маси альвеолярного відростка, то при відкритому синус-ліфтінгу це займає від 4-х до 9-ти місяців. Такий тривалий період реабілітації — один із недоліків процедури.

 • Чи можна зупинити процес атрофії кісткової тканини?

  Атрофія тканин виникає через відсутність навантаження на щелепу. Зупинити патологічний процес можна єдиним способом — імплантацією. З цієї причини лікарі рекомендують відновлювати втрачений зуб якнайшвидше, оскільки вже через кілька місяців починаються атрофічні зміни. Звичайні протези — знімні або мостоподібні атрофії не зупиняють.

 • Що краще вибрати — відкритий та закритий синус-ліфтінг?

  Тут усе залежить від конкретної ситуації. Закритий спосіб практикують у випадках, коли потрібно збільшити до 3-4 мм кісткової тканини. Як правило, такий метод застосовується для встановлення 1-2 імплантів.

  Відкритий метод застосовують для нарощування до 8 мм кістки. Його можна використовувати і при тяжких атрофічних дефектах.

 • Що буде, якщо не робити синус ліфтинг?

  Встановлення імплантів без попереднього нарощування кістки можливе, але в дуже рідкісних випадках. У більшості пацієнтів спостерігається кісткова атрофія. Якщо синус-ліфтинг не робити, то встановлені імпланти слабо триматимуться. Крім того, є ризик ушкодження гайморової пазухи.

 • Через скільки після операції можна знімати шви?

  Після синус-ліфтингу ясна гояться протягом 7-12 днів. У цей проміжок часу і знімають шви.

 • Як довго болять ясна?

  У більшості випадків больові відчуття зникають протягом перших 3-5 днів, проте можуть зберігатися до 12-14 діб. Якщо біль турбує і далі (або збільшується його інтенсивність після операції), зверніться до лікаря.

 • Скільки часу триває операція?

  Все залежить від індивідуальних особливостей пацієнта та способу операції. Як правило, це 30-60 хвилин.

 • Через скільки часу після синус-ліфтінга можна ставити імплант?

  При відкритому синус-ліфтінгу імпланти можна встановлювати через 4-9 місяців.

Джерела

 1.  
Сертифікати
Лікар
Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

img Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 13
 • Нейтральные 0
 • Положительные 13
 • Владислав 18.10.2021

  Очень крутой врач. Настоящий профессионал, рекомендую!!!

  • 1
  • 0
 • Юлия Дмитренко 05.03.2020

  Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)

  • 2
  • 0
 • Ирина 24.10.2019

  Світлана Михайлівна професіонал найвищого рівня! Процедура встановлення імплантів пройшла для мене без особливого дискомфорту (рік назад). Залишки моїх зубів (така генетика) видалили дуже обережно, встановили 2 імпланти, під час роботи лікаря ніякого дискомфорту не відчувала (звичайно зробили наркоз) і після теж особливих нарікань (однієї пігулки знеболювального було достатньо). Так, процедура тривала довго, але все зроблено на найвищому рівні. Імпланти прижилися. Лікарський супровід Світлани Михалівни дуже уважний. Однозначно рекомендую!

  • 1
  • 1
 • Лилия Пузырёва 16.01.2020

  Лечили с сыном зубы. Остались очень довольны. Всё сделали на высшем уровне и в кротчайшие сроки. Огромная благодарность, Светлане Михайловне-специалист высочайшего класса. Восхищены теплотой и доброжелательностью всего коллектива. Атмосфера домашней обстановки, не ощущаешь, что находишься в стоматологии. Поздравляю весь коллектив с Наступающим Новым годом. Дарите людям красивые улыбки! 🎅

  • 0
  • 0
 • Катерина 06.08.2019

  Об центре услышала еще на курсах при роддоме, в течение трех месяцев ни педиатры, ни хирург, ни консультанты по ГВ не могли толком сказать есть ли у ребенка проблемы с уздечкой, но я чувствовала, что что-то не так, так как натирала грудь при кормлении, и исключив все другие причины, решила все-таки приехать в центр для консультации и действительно – уздечку подрезали аж на 7мм. Спасибо врачу, Кушнирук Светлане Михайловне, процедура прошла очень быстро и безболезненно, без дополнительных стрессов, так как в другой клинике нам предлагали еще предварительно сдавать бессмысленный анализ на свертываемость крови.

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки