Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30, (097) 927 55 52
 • 16
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Синус-ліфтинг – нарощування кісткової тканини на щелепу

Імплантологічне лікування – кращий спосіб відновити відсутні зуби і повернути красу усмішки. Але для установки імплантату необхідна достатня ширина і висота альвеолярного відростка. Атрофія альвеолярного відростка після видалення зуба – перешкода на шляху до встановлення імплантату, усунути яку можна за допомогою синус-ліфтингу. Суть процедури полягає в нарощуванні обсягу кісткової тканини для міцної фіксації імплантату і установки коронки в подальшому.

Синус-ліфтинг
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке синус-ліфтинг?

Синус-ліфтинг – це підняття дна верхньощелепної пазухи, або синуса для подальшого імплантологічного лікування. Процедура дозволяє виключити ситуацію, при якій гвинти імплантату можуть досягти синуса або, в гіршому випадку, проколоти його. В результаті імплантат отримує надійну основу для установки.

Показання

Необхідність процедури пов’язана з неминучою атрофією альвеолярного відростка після видалення зуба, якщо останній протягом 3-6 місяців не був замінений на імплантат. Процес атрофії дуже повільний, але безперервний. Коли товщина кісток у вертикальному вимірі зменшується на 8-10 мм, протезування вже неможливо без синус-ліфтингу.

Інші показання до процедури:

 • інфекційні захворювання порожнини рота, що викликають деформацію кістки щелепи;
 • вікові зміни в зубному ряду;
 • анатомічні аномалії щелепи пацієнта: вроджені чи набуті.

Для встановлення необхідності проведення синус-ліфтингу, лікар-стоматолог робить комп’ютерну томографію, на якій видно всі індивідуальні особливості будови щелепи. Якщо товщина кістки в місці імплантації більше 10 мм – підняття дна синуса не потрібно.

Протипоказаннями до проведення синус-ліфтингу:

 • гострий гайморит;
 • запальні або пухлинні процеси в прилеглих м’яких і кісткових тканинах;
 • аутоімунні хвороби;
 • проходження променевої терапії.

До протипоказань стоматологи також відносять шкідливі звички, такі як куріння, які послаблюють імунну систему організму і негативно впливають на регенеративні процеси, важливі для приживлення імплантату і нової кісткової тканини.

Синус-ліфтинг в Центрі Ізраїльської Стоматології

Підняття дна синуса можливо двома способами: відкритим і закритим. Синус-ліфтинг кожним із способів відрізняється за ціною, тривалістю, інвазивністю і ймовірностю ризику ускладнень. В обох варіантах матеріал, який замінює кістка, розташовується між нижньою стінкою верхньощелепної пазухи і слизовою оболонкою, що вистилає її. Операція піднімає дно пазухи і одночасно потовщує кістку щелепи. В результаті виходить підкладка, що дозволяє встановити імплантат.

Відкритий спосіб

Використання відкритого способу остеопластики можливо, коли товщина кістки становить менше 4-6 мм. Щоб відкрити верхньощелепну пазуху, хірург використовує п’єзоелектричний ніж, що забезпечує високу точність процедури, а також її атравматичний перебіг. Це надзвичайно важливо при розрізанні кістки і підготовки мембрани Шнайдера (тонка слизова оболонка, що вистилає пазуху). Матеріал-замінник кісткової тканини Hypro-Oss або аутогенні кісткові блоки поміщаються в результуючий простір на дні пазухи між зміщеною мембраною Шнайдера і краєм кістки. Вікно кістки закривається бар’єрною мембраною OSSIX Plus і яснами, які щільно зашиваються.

В обмежених клінічних випадках, коли товщина кісткової пластинки альвеолярного відростка по вертикалі становить 4 мм і більше, установка імплантату проводиться одночасно з синус-ліфтингом. Імплантат частково закріплюється в стабільній кістковій пластинці, а частково – в кістковій стружці трансплантата, що забезпечує його достатню стабільність для правильного загоєння. Процедура підняття дна синуса відкритим способом дозволяє реконструювати вертикальну атрофію альвеолярного відростка на 5-9 мм.

Через приблизно шість місяців імплантат і біоматеріал разом утворюють стійку основу для нового зуба.

Основне можливе ускладнення процедури – зміщення матеріалу трансплантата в просвіт пазухи, що призводить до втрати обсягу і, отже, недостатньої реконструкції кісткової тканини перед запланованою установкою дентальних імплантатів.

Закритий спосіб

Підняття дна синуса закритим способом використовується у випадках, що вимагають збільшення висоти альвеолярного відростка на 2-3 мм для розміщення імплантату. Цей метод не потребує додаткового бічного доступу до верхньощелепної пазухи. Процедура виконується через порожнину для імплантату, що відповідає природній альвеолі. Попереднє сверління отвору під довжину імплантату не потрібно. Відсутню відстань хірург отримує за допомогою бормашини Verash і остеотомів – хірургічних інструментів з тупими піками, які механічно вдавлюються в ямку імплантату, викликаючи підйом кісткової тканини, що утворює дно верхньощелепної пазухи.

Недолік цього способу синус-ліфтингу – обмежена область реконструкції кістки.

Матеріали для нарощування ясен

Для підняття дна верхньощелепної пазухи використовується кілька видів матеріалів:

 • аутотрансплантат – кістковий матеріал вилучається з внутрішньої поверхні нижньої щелепи пацієнта;
 • синтетичний трансплантат Hypro-Oss – композит з 30% атело-колагену типу I і 70% гідроксиапатиту з вмістом фосфору і кальцію;
 • алотрансплантат – кістковий матеріал людини-донора;
 • ксенотрансплантат – кістковий матеріал тваринного походження.

Вид трансплантата визначає лікар на підставі результатів діагностики, здатності кісткових тканин пацієнта до регенерації та інших параметрів.

Догляд після операції

Після операції лікар клініки ЦІС розповідає пацієнту, як правильно доглядати за ротовою порожниною, щоб прискорити процес загоєння і уникнути ускладнень. Ось кілька простих рекомендацій:

 • не їсти протягом двох годин після операції;
 • відмовитися від відвідування спорт-залу, лазні і сауни – на 3 тижні, від авіаперельотів – на 2 місяці після синус-ліфтингу;
 • харчуватися м’якою їжею, відмовитися від куріння, не вживати газовані напої і алкоголь;
 • відвідувати стоматолога для обстеження.

Центр Ізраїльської Стоматології в Києві спеціалізується на імплантації за ізраїльською методикою і проводить синус-ліфтинг закритого і відкритого типу за найкращою ціною з використанням найсучаснішого обладнання, що гарантує якість операції і полегшує реабілітаційний період.

Наші ціни:

 • Консультація

  огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

  500 грн
 • Операція закритий синус-ліфтинг

  без урахування кісткового замінника

  9 800 грн
 • Операція відкритий синус-ліфтинг

  без урахування кісткового замінника

  16 200 грн
 • Біоматеріал кісткова тканина 0,5 гр.

  в середньому використовується 0,5-1 грам кістки за операцію

  4 700 грн
Сертифікати
Лікар
Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

img Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге

Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 13
 • Нейтральные 0
 • Положительные 13
 • Владислав

  18.10.2021

  Очень крутой врач. Настоящий профессионал, рекомендую!!!

  • 0
  • 0
 • Юлия Дмитренко

  05.03.2020

  Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)

  • 2
  • 0
 • Ирина

  24.10.2019

  Світлана Михайлівна професіонал найвищого рівня! Процедура встановлення імплантів пройшла для мене без особливого дискомфорту (рік назад). Залишки моїх зубів (така генетика) видалили дуже обережно, встановили 2 імпланти, під час роботи лікаря ніякого дискомфорту не відчувала (звичайно зробили наркоз) і після теж особливих нарікань (однієї пігулки знеболювального було достатньо). Так, процедура тривала довго, але все зроблено на найвищому рівні. Імпланти прижилися. Лікарський супровід Світлани Михалівни дуже уважний. Однозначно рекомендую!

  • 0
  • 0
 • Лилия Пузырёва

  16.01.2020

  Лечили с сыном зубы. Остались очень довольны. Всё сделали на высшем уровне и в кротчайшие сроки. Огромная благодарность, Светлане Михайловне-специалист высочайшего класса. Восхищены теплотой и доброжелательностью всего коллектива. Атмосфера домашней обстановки, не ощущаешь, что находишься в стоматологии. Поздравляю весь коллектив с Наступающим Новым годом. Дарите людям красивые улыбки! 🎅

  • 0
  • 0
 • Катерина

  06.08.2019

  Об центре услышала еще на курсах при роддоме, в течение трех месяцев ни педиатры, ни хирург, ни консультанты по ГВ не могли толком сказать есть ли у ребенка проблемы с уздечкой, но я чувствовала, что что-то не так, так как натирала грудь при кормлении, и исключив все другие причины, решила все-таки приехать в центр для консультации и действительно – уздечку подрезали аж на 7мм. Спасибо врачу, Кушнирук Светлане Михайловне, процедура прошла очень быстро и безболезненно, без дополнительных стрессов, так как в другой клинике нам предлагали еще предварительно сдавать бессмысленный анализ на свертываемость крови.

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Оставьте комментарий
Ваша оценка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки

  Екстренні номери