Установка акрилового протезу в Центрі Ізраїльської Стоматології

Акрилові зубні протези популярні завдяки своїй невисокій вартості, естетичності і ефективності при необхідності термінового протезування або як тимчасової конструкції після видалення зубів. У них є як переваги, так і недоліки, про які варто знати перед візитом до стоматологічного центру.

Записатися на консультацію

Що таке акриловий зубний протез

Акриловий протез – знімна ортопедична конструкція з гнучкого полімерного матеріалу. Протез складається з базису – пластини, що імітує ясна і слизову, а також штучних зубів, підібраних за тоном до природних зубів пацієнта. Кріпиться конструкція кламерами до опорних зубів або за допомогою ефекту присмоктування в залежності від того, має вона частковий або повний характер.

Показання

Зубний протез з акрилової пластмаси – це знімна стоматологічна конструкція, завданням якої є заповнення відсутніх зубів пацієнта. Такий протез може замінити як один зуб, так і весь зубний ряд. Найчастіше він рекомендується з естетичних міркувань, а також з функціональних причин, оскільки у пацієнта можуть бути проблеми з прикусом.

Основні показання до використання акрилового протеза:
 • часткова або повна адентія;
 • неможливість незнімного протезування;
 • протипоказання до імплантації;
 • алергія на матеріали, що використовуються в незнімних протезах.

Вибір використання знімної конструкції залежить від показань конкретного пацієнта. Може підбиратися й інші варіанти протезування в якості альтернативи.

Плюси і мінуси акрилових зубних протезів

Акриловий протез – найпопулярніший вид тимчасового знімного протезування. Конструкція проста у виготовленні, оскільки створені повністю з одного матеріалу штучні зуби схожі на натуральні, а зубна пластинка має колір, що імітує ясна і слизову оболонку рота.

Протези виготовляються з акрилової пластмаси, яка може бути рожевою або безбарвною і мати різні розцінки. Крім того, в частковому варіанті, коли у пацієнта все ще є власні зуби, до протезу додаються телескопічні коронки, або кламери для фіксації конструкції в роті.

Переваги:
 • невисока ціна акрилового протеза в Україні;
 • заміщення одного, декількох або всіх відсутніх зубів у верхній і нижній щелепі;
 • простота догляду і комфорт носіння;
 • можливість ремонту в разі тріщин або інших пошкоджень.

Більшість пацієнтів вважають низьку вартість акрилового зубного протеза його головною перевагою, відзначаючи при цьому, що він відносно естетичний і функціональний, а також простий у догляді.

На жаль, у акрилових зубних протезів є і недоліки, які в разі інших зубних протезів, наприклад, бюгельних, не зустрічаються чи трапляються в меншій мірі. Дуже часто при використанні зубних протезів пацієнти протягом деякого часу відчувають значний дискомфорт, який через деякий час мінімізується або зникає зовсім.

Інші недоліки акрилових конструкцій на зуби:
 • при жуванні сили діють на ясна не завжди природно, посилюючи тиск і прискорюючи атрофію альвеолярного відростка;
 • в разі часткових зубних протезів опорні зуби пацієнта більш схильні до ослаблення і розхитування;
 • жорсткість протеза може призвести до виникнення невеликих ран і інших ушкоджень слизової оболонки;
 • порушення смакових відчуттів, характерне для акрилових протезів на верхню щелепу, коли акрилова пластина повністю покриває небо, де частково розташовані смакові рецептори.
 • іноді деякі інгредієнти акрилового зубного протеза здатні викликати алергію.

Істотним недоліком акрилового протеза вважається тривалий час адаптації пацієнта до нього. Крім того, з часом він піддається знебарвленню. Під мікроскопом акрилова фарба виглядає як губка, вбирає як барвники, так і мікроорганізми, що при низькій гігієні ротової порожнини може викликати, наприклад, мікози.

Види акрилових зубних протезів

Існує кілька видів акрилових протезів за способом кріплення в ротовій порожнині і кількості зубів, що підлягають заміщенню.

Повний протез

Така конструкція призначена для заміщення всіх відсутніх зубів на одній або обох щелепах і використовується як альтернатива в разі, якщо у пацієнта є протипоказання до імплантації або в якості тимчасового рішення відразу після видалення зубів.

Лікар за погодженням з пацієнтом визначає розмір, форму і колір штучних зубів. Знімне протезування при повній адентії – складне завдання, з яким стикається стоматолог в повсякденній практиці. Її рішення вимагає великого практичного досвіду і глибоких професійних знань від лікаря. Проте, пацієнт повинен знати, що повні знімні зубні протези поводять себе інакше в роті, ніж навіть часткові конструкції на 3-5 зубів.

Повний протез на верхню щелепу має велику площу контакту завдяки ширині неба, простіше фіксується і доставляє менше дискомфорту, ніж нижній. Акриловий протез на нижню щелепу має анатомічну форму і фіксується завдяки адгезії і роботі оточуючих її м’яких тканин щік, губ і язика.

Частковий протез

Такий протез використовується для відновлення частково відсутніх зубів. Це означає, що теоретично його можна використовувати при відсутності одного, двох або трьох зубів. Якщо потрібно заміщення 1-2 зубів, рекомендується мікропротезування. У ситуації, коли в зубній дузі залишається, щонайменше один власний зуб, такий протез все одно буде називатися частковим.

Часткові акрилові зубні протези можуть бути виконані таким чином, щоб вони спиралися на слизову оболонку тих ділянок порожнини рота, з яких були видалені зуби, і, можливо, на небо. Їх утримання в роті забезпечується кламерами з нержавіючої сталі, які фіксуються на опорних зубах пацієнта.

Протез «Метелик»

Зубний іммедіат-протез «Метелик» використовується для заміщення 1-3 зубів і кріпиться до зубів за допомогою м’яких кламерів. Конструкція за формою схожа на метелик, звідки і отримала свою назву. Конструкція носить тимчасовий характер і вставляється відразу після видалення зуба, щоб відновити жувальну функцію і естетику посмішки. Згодом протез «Метелик» замінюється імплантатом з коронкою або іншою постійної конструкцією.

Процедура виготовлення

Виготовлення та встановлення термоакрилового протезу виконується за кілька візитів до стоматолога. Під час першого відвідування лікар оглядає зуби пацієнта, робить рентген і проводить інші необхідні дослідження для виявлення захворювань ротової порожнини або патологій, які потребують лікування перед тим як поставити протезну конструкцію. Під час другого відвідування визначається окклюзійна висота, стоматолог робить зліпок верхньої або нижньої щелепи і разом з пацієнтом підбирає колір протезу.

При виготовленні знімного акрилового протезу в Центрі Ізраїльської Стоматології на Лівому березі Києва, на Осокорках використовується сучасна діагностика, яка дозволяє отримати зліпок майбутнього протезу високої точності і забезпечити ідеальне прилягання конструкції до тканин порожнини рота пацієнта. Сам протез виготовляється за концепцією BPS (біофункціональна протезна система) від Ivoclar – це комплекс технологій і матеріалів, які дозволяють отримати протез, що ідеально відповідає анатомічним особливостям щелепної системи пацієнта. Фінальний етап – установка конструкції в кабінеті стоматолога. Після процедури лікар дає рекомендації по догляду за протезом і призначає дату наступного візиту.

Які протези краще: нейлонові або акрилові?

Параметр

Акриловий протез

Нейлоновий протез

Прилягання до ясен

Неповне через жорсткість матеріалу

Повне завдяки пластичності нейлону

Деформованість в процесі експлуатації

Відсутня

Можлива

Токсичність

Містить компоненти, які в процесі експлуатації можуть стати токсичними

Відсутня

Поглинання запахів і мікрочастинок

Вбирає через пористу структуру

Не вбирає

Можливість використання клею для фіксації

Можна використовувати

Не можна використовувати

Атрофія альвеолярного відростка

Помірна

Сильна

Ціна

Середня

Висока

 
Догляд за акриловими протезами

Носіння протезу вимагає підтримки гігієни порожнини рота, щоб уникнути розвитку хвороб ясен і слизової, а також продовжити термін служби зубної конструкції. Якщо протез частковий, то в цьому випадку слід дбати не тільки про нього, а й про решту зубів. Ось деякі поради по догляду за акриловим протезом:

 1. Уникати занадто твердої їжі. Слід пам’ятати, що штучні зуби м’якше емалі натуральних зубів, тому їх дуже легко подряпати. Подряпини на поверхні зубних протезів можуть стати місцем розмноження бактерій і грибків в роті, чим погіршується загальний стан ротової порожнини пацієнта. Результатом цього може стати запалення слизової оболонки, більш швидкий знос зубного протеза і його знебарвлення.
 2. Виймати протез на ніч. Акрил – досить жорсткий матеріал, і постійне носіння протеза може привести до подразнення або запалення слизової. Рекомендується виймати протез на ніч, залишаючи його в спеціальному контейнері.
 3. Ретельно доглядати за зубами. Чистити зуби потрібно мінімум два рази на день, незалежно від їх стану або стану протезу. Також рекомендується після їжі використовувати спеціальні рідини для полоскання рота, які надають антисептичну і заспокійливу дію. У зв’язку з тим, що зубний протез набагато м’якше, ніж емаль зубів, слід вибирати пасти з низькою абразивністю.
 4. Регулярно відвідувати стоматолога. Планові огляди в кабінеті стоматолога надзвичайно важливі для людей, які носять знімний протез. Стоматолог перевірить стан опорних зубів, а також наявність незначних пошкоджень на зубний протез для їх негайного усунення.
У клініці ЦІС, в Дарницькому районі Києва на Позняках ми надаємо професійні стоматологічні послуги і займаємося установкою акрилових зубних протезів за найкращою ціною, використовуючи матеріали від відомих виробників і найсучасніше обладнання.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴
 • Зняття альгінатного відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  350 ₴
 • Зняття силіконового відбитка огляд, підбір ложки і отримання відбитка
  550 ₴
 • Повний знімний протез на одну щелепу в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  9800 ₴
 • Повний знімний протез Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  14500 ₴
 • Повний знімний протез з індивідуальною постановкою зубів Ivoclar в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  17500 ₴
 • Нейлоновий протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  12600 ₴
 • Частковий знімний протез в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення
  4800 ₴

Лікарі які виконують дану послугу:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки