Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Установка акрилового протезу в Центрі Ізраїльської Стоматології

Акрилові зубні протези – поширений спосіб заміни втрачених зубів. Насамперед вони популярні завдяки своїй дешевизні. Але це далеко не єдина їхня перевага. В акрилових протезах є і недоліки, про які теж потрібно знати.

Акрилові зубні протези
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 17.11.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке акриловий протез?

Акриловий протез – знімна ортопедична конструкція із гнучкого полімерного матеріалу. Протез складається з базису – пластини, що імітує ясна та слизову, а також штучних зубів, підібраних за тоном природних зубів пацієнта.

Для акрилових конструкцій розроблено різні механізми кріплення залежно від виду виробу. Якщо це повний протез (для заміни всього зубного ряду), то він кріпиться за допомогою присосок. Якщо потрібно замінити один або кілька зубів, то використовується акриловий протез із кламмерами.

Акриловий протез на верхню та нижню щелепу
Акриловий протез на верхню та нижню щелепу

Особливості акрилових зубних протезів

Такий протез складається з базису – акрилової основи, що імітує ясна. До основи кріпляться штучні зуби. Останні можуть бути як пластмасовими, так і керамічними.

Показання до встановлення акрилового протезу

Зубні протези з акрилової пластмаси – це стоматологічні конструкції, що знімаються, завданням яких є заповнення відсутніх зубів пацієнта. Такий протез може замінити як один зуб, і весь зубний ряд. Найчастіше він рекомендується з естетичних міркувань, а також з функціональних причин, оскільки пацієнт може мати проблеми з прикусом

Основні показання для використання акрилового протеза:

  • часткова або повна адентія;

  • неможливість незнімного протезування;

  • протипоказання до імплантації;

  • алергія на матеріали, що використовуються у незнімних протезах.

Вибір використання знімної конструкції залежить від показань конкретного пацієнта і може інші варіанти протезування як альтернатива.

Протипоказання

До основних протипоказань для встановлення акрилових виробів відносяться:

  • алергія на компоненти протезу;
  • сильна резорбція щелепної кістки;

  • блювотний рефлекс при встановленні протеза.

Переваги акрилових протезів

Протези виготовляються з акрилової пластмаси, яка може бути рожевою чи безбарвною та мати різні розцінки. Крім того, в частковому варіанті, коли у пацієнта все ще є власні зуби, у протез впроваджуються телескопічні коронки, або кламери для фіксації конструкції в роті.

Переваги:

  • доступність акрилового протеза;
  • заміщення одного, декількох або всіх відсутніх зубів у верхній та нижній щелепі;

  • простота догляду та комфорт носіння;

  • можливість ремонту у разі тріщин або інших пошкоджень.

Більшість пацієнтів вважають доступність акрилового протеза його головною перевагою, відзначаючи при цьому, що він відносно естетичний і функціональний, а також простий у догляді.

Недоліки

На жаль, у акрилових зубних протезів є і недоліки, які у інших зубних протезах, наприклад, бюгельних, не зустрічаються або зустрічаються рідше. Дуже часто при використанні зубних протезів пацієнти протягом деякого часу зазнають значного дискомфорту, який через деякий час мінімізується або зникають зовсім.

Інші недоліки:

  • при жуванні сили діють на ясна не завжди природно, посилюючи тиск та прискорюючи атрофію альвеолярного відростка;
  • у разі часткових зубних протезів опорні зуби пацієнта більш схильні до ослаблення і розхитування;

  • жорсткість протеза може призвести до виникнення садна та інших пошкоджень слизової оболонки;

  • порушення смакових відчуттів, характерне для акрилових протезів на верхню щелепу, коли акрилова пластина повністю покриває піднебіння, де частково розташовані смакові рецептори;

  • іноді деякі інгредієнти акрилового зубного протеза здатні викликати алергію.

Істотним недоліком акрилового протеза вважається тривалий час адаптації пацієнта до нього1. Крім цього згодом він піддається знебарвленню. Під мікроскопом акрилова фарба виглядає як губка, що вбирає як барвники, так і мікроорганізми, що при низькій гігієні може викликати, наприклад, мікоз ротової порожнини.

Види акрилових зубних протезів

Акрилове протезування зубів провадиться з використанням різних конструкцій. Для конкретного випадку лікар підбирає відповідний протез. Розглянемо три найбільш популярні акрилові протези, що застосовуються сьогодні в стоматології.

Повні акрилові протези

Такі вироби рекомендують пацієнтам, у яких повністю відсутні зуби. Повний акриловий протез кріпиться у ротовій порожнині за допомогою присосок.

Повні акрилові протези

Часткові конструкції

Такий протез замінює лише частину зубів у зубному ряді. Найчастіше фіксуються такі вироби за допомогою кламерів2. Це спеціальні фіксуючі елементи різних форм, що допомагають утримувати протез у потрібній позиції. Частковим протез називається навіть у тому разі, якщо в зубному ряді залишається лише один зуб.

Часткові конструкції
  • Частковий знімний протез

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    4 800 грн

«Протези-метелики»

Акриловий протез метелик призначений для заміни одного зуба. Такий частково знімний акриловий протез схожий на метелика, де «крила» – це замки, якими штучний зуб утримується на сусідніх зубах.

«Протези-метелики»
  • Імедіат протез 1-2 зуба Ivoclar “метелик”

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    5 500 грн

Етапи встановлення

Конструкція встановлюється за кілька візитів до лікаря. Кількість відвідувань залежить від низки обставин, насамперед — стану ротової порожнини. Пам’ятайте, протези не ставлять на хворі зуби чи ясна. Спочатку проводиться лікування існуючих захворювань ротової порожнини, видалення зубів, що не піддаються лікуванню і відновленню, і тільки потім ставлять протез.

Усього в процесі встановлення можна виділити три основні етапи:

Оцінка стану ротової порожнини

1. Оцінка стану ротової порожнини

Під час першого відвідування лікар оглядає зуби пацієнта, робить рентген та проводить інші необхідні дослідження для виявлення захворювань ротової порожнини або патологій, які потребують лікування перед тим, як поставити протезну конструкцію.

Виготовлення зліпка

2. Виготовлення зліпка

Під час другого відвідування визначається оклюзійна висота, стоматолог робить зліпок верхньої чи нижньої щелепи та разом із пацієнтом підбирає колір протеза. На виготовлення конструкції потрібно кілька днів (зазвичай, це тиждень).

Фіксація зліпка

3. Фіксація

Фінальний етап – фіксація виробу та його оцінка самим пацієнтом. Важливо повідомити лікаря про всі незручності, які ви відчуваєте. Зазначимо, що певний дискомфорт спочатку це нормально. З часом ви звикнете до конструкції, і сприйматимете їх як рідні зуби.

Встановлення акрилового протезу в клініці ЦІС

При виготовленні знімного акрилового протеза в Центрі Ізраїльської Стоматології на Лівому березі Києва на Осокорках використовується сучасна діагностика, яка дає змогу отримати зліпок майбутнього протеза високої точності та забезпечити ідеальне прилягання конструкції до тканин ротової порожнини пацієнта.

Сам протез виготовляється за концепцією BPS (біофункціональна протезна система) від Ivoclar – це комплекс технологій та матеріалів, які дають змогу отримати протез, що ідеально відповідає анатомічним особливостям щелепної системи пацієнта. У своїй роботі ми використовуємо акрилові протези нового покоління, що відрізняються добрими естетичними та функціональними показниками.

Фінальний етап – постановка конструкції у кабінеті стоматолога. Після процедури лікар дає рекомендації щодо догляду за протезом та призначає дату наступного візиту. Вкрай важливо — чітко дотримуватися всіх приписів лікаря.

Як прискорити звикання до знімного протеза

Основне правило для прискорення адаптації до протеза – якомога тривале його носіння спочатку. У перші 3-5 тижнів знімайте протез тільки для гігієнічних процедур. Безумовно, спочатку це принесе вам дискомфорт. Але чим довше ви носитимете протез після встановлення, тим швидше до нього звикнете.

Правила догляду за акриловими протезами

Одне з найважливіших питань – чим чистити зубні протези? Носіння протеза вимагає підтримки гігієни порожнини рота, щоб уникнути розвитку хвороб ясен та слизової оболонки, а також продовжити термін служби зубної конструкції. Якщо протез частковий, то в цьому разі слід дбати не тільки про нього, але і про зуби, що залишилися. 

Правила догляду за акриловими протезами

Ось деякі поради щодо догляду за акриловим протезом:

  1. Уникати занадто твердої їжі. Слід пам’ятати, що штучні зуби м’якші за емалі натуральних зубів, тому їх дуже легко подряпати. Подряпини на поверхні зубних протезів можуть стати місцем розмноження бактерій та грибків у роті, посиливши загальний стан ротової порожнини пацієнта. Результатом цього може стати запалення слизової оболонки, швидше зношення зубного протеза та його знебарвлення.
  2. Виймати протез проти ночі. Акрил – досить жорсткий матеріал, і постійне носіння протеза може призвести до роздратування або запалення слизової оболонки. Рекомендується виймати протез на ніч, залишаючи його у спеціальному контейнері.
  3. Ретельно доглядати зуби. Чистити зуби потрібно мінімум двічі на день, незалежно від їх стану або стану протеза. Також рекомендується після їжі використовувати спеціальні рідини для полоскання рота, які мають антисептичну та заспокійливу дію. У зв’язку з тим, що зубний протез набагато м’якший за емаль зубів, слід вибирати пасти з низькою абразивністю.
  4. Регулярно відвідувати стоматолога. Планові огляди в кабінеті стоматолога надзвичайно важливі для людей, які мають знімний протез. Стоматолог перевірить стан опорних зубів, а також наявність незначних пошкоджень на зубному протезі для їхнього негайного усунення.
Важливо!

У ЦІС ми надаємо професійні стоматологічні послуги та займаємося встановленням акрилових зубних протезів за найкращими в Україні прайсами, використовуючи матеріали від відомих виробників та найсучасніше обладнання.

Що краще: нейлоновий протез чи акриловий?

Нейлон – сучасний пластичний матеріал, з якого виготовляють зубні протези. Порівняно з нейлоном, акрил має як переваги, так і недоліки. У таблиці 1 надає порівняльну характеристику таких виробів. Який протез ставити – вирішує сам пацієнт разом із лікарем.

Таблиця 1. Порівняння параметрів акрилових і нейлонових протезів.

Параметр

Акриловий протез

Нейлоновий протез

Ступінь прилягання до ясен

Неповне прилягання через жорсткість матеріалу

Прилягає повністю завдяки пластичності нейлону

Рівень деформування

Не деформовується

Можлива деформація

Рівень токсичності

Деякі компоненти під час експлуатації можуть стати токсичними

Токсичний ефект відсутній

Вбирання запахів чи частинок

Вироби з акрилу можуть вбирати мікрочастинки та запахи через пористу структуру

Нейлон не вбирає частинок та запахів

Можливість застосування клею для фіксації

Можна застосовувати

Неможна застосовувати

Ступінь атрофії альвеолярного відростка

Помірна атрофія

Виражена атрофія

Придатність до ремонту

Майже всі складові частини конструкції можна ремонтувати

В разі пошкодження відновленню не підлягають

Ціна

Недорого

Дорого

Термін використання

Близько 5 років

2-3 роки (іноді до 5 років)

Висновок

Підведемо підсумки:

• Акриловий протез – найпопулярніша та найдоступніша конструкція для протезування зубів.

• Підійдуть такі вироби як при повній, так і частковій відсутності зубів.

• Доступність та непогані естетичні показники – основні переваги акрилу.

• Серед недоліків – прискорена атрофія альвеолярного відростка, порушення смакових відчуттів та розхитування опорних зубів.

• Акриловий знімний протез прослужить кілька років за умови належного догляду.

• Стоматологи рекомендують пацієнтам розглядати акриловий протез як тимчасовий захід (через вищезгадані недоліки). Найкраще встановлювати протези на імплантах, які прослужать набагато довше.

  • Повний знімний протез на одну щелепу

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    14 800 грн
  • Нейлоновий протез

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    14 500 грн
  • Частковий знімний протез

    в послугу входять всі клінічні та лабораторні етапи виготовлення

    4 800 грн

Поширені запитання

  • Скільки коштує акриловий зубний протез?

    Вартість акрилових виробів – одна з найнижчих серед інших протезів. Доступність – одна з основних переваг таких конструкцій.

  • Акрилові протези згодом змінюють колір?

    Сучасні вироби з акрилу не змінюють свого забарвлення з часом. Тому ви можете не турбуватися про це.

  • Який термін служби таких протезів?

    Все залежить від конкретного виробу, повний цей протез або частковий. Також велике значення має догляд за протезом. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, такі вироби прослужать кілька років.

    Фахівці ЦІС рекомендують своїм пацієнтам за можливості зупинити свій вибір на імплантації, а акрилові протези розглядати як тимчасовий захід. Акрилові знімні зубні протези не зупиняють процеси атрофії. Уникнути цього можна лише за допомогою імплантації.

  • Чи такі протези підлягають ремонту?

    Коротка відповідь – так. Багато частин акрилових виробів підлягають ремонту. При цьому багато залежить і від самої поломки. У низці випадків пацієнтові краще встановити новий протез, ніж ремонтувати наявний.

  • Чи буде видно, що у мене стоїть зубний протез?

    Якщо йдеться про повний зубний протез, то виріб може бути помітним. Проблема в тому, що базис протезної конструкції не завжди природний. Зазвичай, протези на верхній щелепі виглядають природнішими. Якщо це протези на один зуб або часткові зубні протези з акрилу, то естетичні характеристики залежатимуть від локалізації.

  • Якою їжею харчуватись при носінні акрилових протезів?

    Насамперед доведеться відмовитися від надмірно твердої їжі. Зокрема, це горіхи, тверді овочі та фрукти (наприклад, сирі коренеплоди). Також уникайте вживання клейкої їжі, наприклад, ірису, тягучих солодощів, які довго залишаються на поверхні зубів і в ротовій порожнині, жувальних гумок та інших. Іншу їжу можете їсти.

Джерела

  1. Akinyamoju CA, Ogunrinde TJ, Taiwo JO, Dosumu OO. Comparison of patient satisfaction with acrylic and flexible partial dentures. Niger Postgrad Med J. 2017 Jul-Sep;24(3):143-149. doi: 10.4103/npmj.npmj_54_17. PMID: 29082902.
  2. Walmsley AD. Acrylic partial dentures. Dent Update. 2003 Oct;30(8):424-9. doi: 10.12968/denu.2003.30.8.424. PMID: 14619731.
Сертифікати
Лікар
Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

star Доктор-спеціаліст за спеціальністю “Ортопедична стоматологія”

Максименко Максим Петрович

Ортопед, фахівець з протезування на імплантах

Сулима Станіслав Вікторович

Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 10
  • Нейтральные 0
  • Положительные 10
  • Установка метало-керамической коронки. 08.02.2022

    М.П. Максименко отличный специалист.

    • 1
    • 0
  • GTI GTI 14.02.2020

    Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки