Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Установка зубних пломб без болю

Існують різні причини руйнування та втрати цілісності зубів: карієс, травма, скол. Сучасна стоматологія пропонує різні методики відновлення функціональності та форми зубних одиниць. Пломбування зубів один із найбільш ефективних способів протистояння карієсу, усунення механічних пошкоджень зубів та повернення естетики посмішки.

Для чого потрібні пломби, тривалість їхньої служби та який матеріал виготовлення краще вибрати можна дізнатися далі.

Пломбування зубів
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 14.05.2023
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке пломбування зуба?

Зубна пломба – це стоматологічна конструкція зі штучного матеріалу (композит, порцеляна), яка застосовується для відтворення пошкоджених тканин зуба та відновлення жувальної та естетичної функції. Пломба може бути накладкою (покривати всю поверхню зуба) або вкладкою (заповнювати лише центр зубної одиниці).

зуби уражені карієсом
запломбовані зуби
Зліва: зуби уражені карієсом / Праворуч: запломбовані зуби

Для пломбування зубів використовуються матеріали, які точно відображають колір емалі, а стоматолог вже формує природне розташування горбків і западин жувальних зубів або відтворює краї і натуральну форму у передніх зубів.

Навіщо потрібні пломби і які завдання вони вирішують?

Пломба на зуб встановлюється на проміжній або завершальній стадії лікування уражених карієсом зубів та викликаних ним ускладнень. Карієс призводить до відмирання твердих тканин і якщо його вчасно не видалити, він буде розвиватися і переходити на здорову частину зуба, дійшовши до нервів (саме в цей період пацієнт відчуває гострий біль).

Пломбування зубів у стоматології вирішує такі завдання:

  1. Надійний захист твердих тканин зуба від подальшого руйнування та розвитку захворювань. Пломба також дозволяє зберегти здорові тканини, що залишилися, за допомогою їх ізоляції від попадання бактерій.

  2. Відновлення функціональності пошкодженого зуба. Пломбувальний матеріал забезпечує рівномірний розподіл жувального навантаження на зуб.

  3. Відтворення форми коронкової частини зуба. Дана реставрація, крім заповнення дефекту в зубі, допомагає також імітувати його природний вигляд, повернути анатомічну форму та естетичний вигляд посмішці.

Причини руйнування зубів

Руйнування зубів може відбуватися з низки причин:

  • механічні ушкодження (удар, розкушування твердої їжі);
  • погана гігієна порожнини рота;

  • вплив високих і низьких температур (вживання гарячих чи холодних страв);

  • неправильний прикус чи дефекти положення зубів;

  • погане харчування та вживання неякісної питної води;

  • знижений імунітет, порушений обмінний процес;

  • нестача вітамінів, мікро- та макроелементів в організмі;

  • часте вживання газованих напоїв, куріння;

  • неправильно підібрана зубна паста та щітка;

  • гормональні зміни (вагітність);

  • мимовільний скрегіт зубами (бруксизм).

Показання

Пацієнту рекомендується пломбування зуба у таких випадках:

  • механічне ушкодження поверхні зуба, скол, тріщина на емалі;
  • розвиток карієсу на різних стадіях (початковий, поверхневий, середній, глибокий);

  • випадання старої пломби, виникнення у ній тріщин, втрата герметичності;

  • руйнування зубів, викликаних бруксизмом і сильним стисканням щелепи;

  • ерозія зубної емалі під впливом кислот;

  • наявність пульпіту та періодонтиту;

  • тонка або стерта зубна емаль;

  • зношена поверхня коронкової ділянки зуба.

Пломбування зубів

Скільки прослужить пломба?

Тривалість носіння пломбувального матеріалу в середньому досягає 5-6 років, але в деяких випадках може сягати і 10 років. Тривалість служби залежить від міцності матеріалу, з якого була виготовлена пломба, особливостей клінічного випадку та від якості догляду за зубами. За дотримання хорошої гігієни, проведення регулярного професійного чищення зубів – пломба може прослужити довгі роки.

Якщо залишки їжі застряють у запломбованому зубі або пломба починає хитатися, необхідно звернутися до лікаря для повторної реставрації зуба.

Типи конструкцій

Пломби за типом конструкції бувають наступних видів:

  • суцільнолиті – використовують для заміни однієї зруйнованої ділянки зуба;

  • подвійні – виготовлені з декількох матеріалів;

  • армовані – фіксація пломби відбувається за допомогою штифтів.

За терміном служби розрізняють:

  1. Тимчасові. Застосовуються лише на період лікування різних захворювань (карієсу, пульпіту, періодонтиту) для ізоляції та захисту відкритої зубної порожнини від потрапляння мікробів та хвороботворних бактерій. По завершенню курсу лікування така пломба знімається, а замість неї встановлюється постійна конструкція.

  2. Постійні. Для постійного пломбування використовуються міцні та надійні матеріали, що здатні прослужити довгий час. Основне завдання такої пломби герметично закрити зруйновану поверхню зуба для уникнення ускладнень та подальшого поширення інфекції.

Пломбування зубів

Різновиди пломб за матеріалом

Залежно від стану ротової порожнини, місцезнаходження карієсу та естетичних переваг пацієнта пломба для зуба може бути виготовлена з різних матеріалів:

  1. Амальгама. Реставрація зубів пломбою срібного кольору. Амальгама включає в себе ртуть (50%), сплав срібла (35%), олово, мідь та інші метали (15%). Ртуть у поєднанні з іншими матеріалами є нешкідливою для організму людини. Така пломба застосовується для лікування жувальних зубів і вважається довговічною та міцною, може прослужити понад 15 років.

  2. Композит. Виготовляється із суміші полімерних матеріалів (порошкоподібне кварцове скло, діоксид кремнію та інші керамічні речовини). Пломбування композитом відбувається за допомогою полімеризаційний лампі, яка допомагає матеріалу затвердіти. Відтінок пломби підбирається під колір зубної емалі за рахунок чого конструкція має природний та естетичний вигляд. Застосовується як для передніх, так і задніх зубів. Ціна такої конструкції недорога.

  3. Склоіономер. Для виготовлення пломби використовують склоіономерні цементи, які фіксуються не тільки механічно, але й за допомогою хімічного зв’язку із тканинами зубів. Конструкція також виділяє фтор, який сприяє запобіганню поширенню інфекції. Таке пломбування міцніше композитного, але застосовується найчастіше для лікування молочних зубів та нежувальної поверхні (шийки зуба).

  4. Керамічні вкладки. Для створення вкладок у стоматології ЦІС застосовують цифрову технологію CAD/CAM. Методика дозволяє конструювати необхідну форму виробу за кілька відвідувань стоматолога. Таку пломбу також можуть виготовляти у зуботехнічній лабораторії. Пломбування зубів керамічною вкладкою відрізняється високими естетичними якостями та міцністю тому має більш високу вартість.

  5. Золоті вкладки та накладки. Вкладка є пломбою, яка встановлюється на жувальну частину зуба, а накладка може відновлювати всю поверхню зуба. Конструкція застосовується для передніх та жувальних зубів. Пломбувальний матеріал є зносостійким і довговічним за рахунок чого таке лікування обходиться дорожче в порівнянні з іншими.

Етапи зубного пломбування

Запломбувати зуб у стоматологіях України можна за кілька етапів:

Огляд та діагностика

1. Огляд та діагностика

Перш ніж розпочати реставрацію пошкоджених чи зруйнованих зубних одиниць стоматологу необхідно оцінити їх стан. Крім ретельного огляду, лікар також може призначити рентгенівський знімок або комп’ютерну томографію зубів. Знімки показують обсяг поширення інфекції та стан всієї ротової порожнини. На підставі отриманої інформації стоматолог ставить діагноз (карієс, гінгівіт, пульпіт, періодонтит) та розробляє подальший план лікування. На даному етапі лікар також консультує щодо процедури та підбирає відповідний матеріал для пломбування.

Підготовка та препарування

2. Підготовка та препарування

Перед встановленням пломби стоматолог проводить лікування раніше діагностованих захворювань. У разі середнього або глибокого карієсу, препарування може проходити під місцевою анестезією. Потім уражена частина зуба обточується за допомогою бормашини. Дуже важливо повністю очистити уражену карієсом одиницю для того, щоб інфекція не поширювалася вже під пломбою. При пульпіті обробляються та очищаються також зубні канали. Якщо зруйновано значну частину зуба, то на час виготовлення постійної пломби може встановлюватися тимчасова конструкція для захисту відкритої порожнини від бактерій.

Пломбування зубів

3. Пломбування зубів

Стоматолог ізолює операційну область за допомогою спеціальних пристроїв (кофердам, ватні тампони). Це необхідно для того, щоб запобігти попаданню слини на зуб. Порожнина промивається і ретельно висушується, після чого лікар закладає матеріал, який сприяє міцному зчепленню пломби і зуба. До неї вносить речовину з якої формується майбутня пломба, її відтінок відповідає природному кольору зубної емалі. Якщо була встановлена композитна пломба, то для того, щоб вона затверділа, застосовують полімеризаційну лампу. Потім стоматолог коригує форму коронки доти, доки пацієнт не перестає відчувати дискомфорт при змиканні щелеп. Завершальний етап це шліфування та обробка поверхні пломби для її гладкості, однорідності та блиску.

Увага!

Залежно від складності клінічного випадку реставрація зубів пломбувальним матеріалом може відбуватися за один або кілька сеансів.

Переваги пломбування зуба у клініці ЦІС

Центр Ізраїльської Стоматології проводить пломбування зубів у Києві як при лікуванні карієсу, так і після механічної травми, з можливим подальшим протезуванням.

Лікування в ЦІС має свої переваги:

  • ретельне очищення зуба від каріозного ураження та максимальне збереження здорових тканин;

  • швидка реставрація (відновити цілісність зубної одиниці можливо за одне відвідування лікаря);

  • використання безпечних та гіпоалергенних матеріалів для виготовлення пломб;

  • робота на сучасному діагностичному та стоматологічному обладнанні;

  • надання повного комплексу послуг, включаючи діагностику, лікування захворювання, пломбування, протезування та імплантацію зубів.

Розцінки на всі стоматологічні послуги представлені на сайті ЦІС у розділі прайс. Також можна прочитати відгуки щодо якості роботи спеціалістів.

Догляд за зубами з пломбами

Для збереження естетики, цілісності пломби та зниження ризиків розвитку повторного карієсу необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • не приймати їжу протягом 1-2 годин після проведення процедури;

  • не вживати алкоголю протягом тижня після лікування;

  • перший час обмежити вживання твердої, в’язкої та хрумкої їжі;

  • дотримуватись щоденної гігієни порожнини рота (чистити зуби 2 рази на день);

  • очищати зуби та полоскати рота після прийомів їжі;

  • регулярно приходити на профілактичні огляди стоматолога;

  • у разі больових відчуттів, тріщин чи сколів на пломбі негайно звертатися до лікаря;

  • проводити гігієнічну чистку зубів для видалення нальоту та каменів не рідше 2 разів на рік.

Догляд за зубами з пломбами

Альтернативне лікування зубів

Пломбування зубів є найбільш популярним методом лікування різних захворювань або дефектів зубів, але далеко не єдиний. Сучасна стоматологія пропонує різні альтернативи пломбам:

  1. Вкладки. Конструкція виготовляється у зуботехнічній лабораторії з кераміки, діоксиду цирконію та металу з керамічним напиленням. Встановлюється в зруйновану порожнину жувальних зубів і є надійною та міцною заміною пломби.

  2. Накладки. Для виправлення дефектів передніх зубів можна встановити тонкі пластинки – вініри або люмініри. Накладка здатна приховати пошкодження емалі, дефекти положення, форми, розміру зубів. Виріб повністю передає природний вид зубної емалі.

  3. Коронка. Застосовується у разі, коли зруйновано більше половини зубної одиниці. При сильному пошкодженні зуба саме коронка є надійним захистом від бактерій та механічних впливів. При цьому вона дозволяє рівномірно розподіляти жувальне навантаження на зуб.

Висновок

Стоматологічна пломба є рішенням для багатьох захворювань, уражень та дефектів зубів, включаючи карієс, механічні травми, пульпіт, періодонтит.

Конструкція призначена для того, щоб:

  • запобігти подальшому поширенню та розвитку захворювань зубів;

  • ізолювати чутливі тканини зубів і захистити порожнину від попадання бактерій;

  • відтворення анатомічної форми та кольору зубів;

  • збереження жувальної та естетичної функції.

Запорукою здоров’я зубів є якісна гігієна ротової порожнини та кваліфікований лікар. Стоматологія ЦІС надає свої послуги протягом багатьох років, а фахівці мають досвід роботи з різними захворюваннями зубів та ясен, тому знайдуть альтернативне рішення навіть у складних клінічних випадках.

  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Лікування поверхневого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 300 грн
  • Лікування середнього карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 650 грн
  • Лікування глибокого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    2 300 грн
  • Естетична реставрація

    високоестетична реставрація різців та іклів за допомогою композитних матеріалів високої якості, які використовуються тільки для фронтального ділянки зубів

    4 500 грн

Поширені запитання

  • Як запобігти появі карієсу?

    Для того щоб не допустити розвиток карієсу необхідно дотримуватися таких правил:

    • регулярно чистити зуби і очищати ротову порожнину після їжі;

    • використовувати додаткові інструменти для чищення (зубна нитка, іригатор, ополіскувач);

    • правильно підібрати зубну щітку і пасту;

    • відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів;

    • проводити гігієнічне чищення зубів;

    • рекомендується очищати також язик та щоки.

  • Що буде, якщо вчасно не вилікувати зуб?

    Якщо ігнорувати лікування зуба, карієс може перейти на здорові одиниці і згодом пацієнт втратить весь зубний ряд. Крім поширення запального процесу по всьому організму, карієс може потрапити в пульпу зуба і перерости в пульпіт і періодонтит.

  • Що краще керамічна накладка чи пломба?

    Керамічна накладка більш міцна та зносостійка порівняно з пломбою і має тривалий термін служби. Але такий виріб застосовується у разі руйнування великої поверхні зуба, якщо пошкодження легке, то пломба відмінно впорається з відновленням цілісності та функціональності зубної одиниці.

  • Що робити, якщо болить зуб після пломбування?

    Пломбування передніх зубів або жувальних зубних одиниць може приносити болючі відчуття протягом 7-10 днів після проведення процедури. Якщо через цей період часу біль не вщух, необхідно звернутися до лікаря.

    Дискомфорт може бути пов’язаний з неправильною герметизацією пломби або пошкодження тканин зуба під час полірування.

  • Які є обмеження після встановлення пломби?

    Після проведення процедури пацієнту необхідно утриматися від вживання продуктів харчування та напоїв протягом 2-3 годин. Це необхідно для того, щоб пломбувальний матеріал остаточно затвердів і осів. Також не можна їсти до закінчення дії анестезії, щоб випадково при жуванні не пошкодити м’які тканини.

Джерела

  1. Терапевтична стоматологія: підручник у 4 т. Карієс. Пульпіт. Періодонтіт. Ротовий сепсис/[Н.Ф. Данилевський, А.В. Борисенко, О.М. Політун та ін.] / За редакцією А.В. Борисенко. – Т. 2. – К.: Медицина, 2010. – 544 с.
  2. Борисенко О.В. Карієс зубів/А.В. Борисенко. – К.: Книга плюс, 2002. – 629с.
  3. Ніколишин А.К. Відновлення (реставрація) та пломбування зубів сучасними матеріалами та технологіями / О.К. Ніколішин. – Полтава, 2007. – 235с.
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

star Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 4
  • Нейтральные 0
  • Положительные 4
  • Александр Бойко 06.03.2019

    Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

    • 1
    • 0
  • Руслана 03.11.2023

    Я дуже щаслива, що 10.03.2020 якраз за день оголошення ВООЗ Пандемії COVID-19, встигла на імплантацію до пана професора: в мене внаслідок неправильного ендодонтичне лікування верхнього четвертого зуба зламався його корінь, сформувалась величезна гранульома, яка підібралась впритул до сусіднього здорового зуба і зруйнувала частину передньої стінки верхньої щелепи. Шановний пан професор зробив свою роботу вископрофесійно і тепер я горя не маю з тією верхньою четвіркою: імплант прижився, сусідній зуб було врятовано, еститично все гарно. Величезна дяка.

    • 2
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки