Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Пульпіт у дітей

Пульпіт у дітей
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 23.07.2022
  • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування пульпіту молочних зубів у дітей в Центрі Ізраїльської Стоматології

Молочні зуби відрізняються від постійних тонким шаром емалі та дентину, які при карієсі швидко руйнуються, оголюючи пульпу і піддаючи її ризику зараження інфекцією, яка може мати безліч неприємних наслідків. Саме тому дитячі зуби вимагають ретельного догляду і своєчасного лікування при виявленні перших симптомів карієсу, щоб не допустити розвитку пульпіту.

Що це таке

Пульпіт – це ускладнення карієсу, коли ураження досягає пульпи зуба, викликаючи гострий біль. Найчастіше захворювання є наслідком карієсу, викликаного бактеріальним нальотом, але може бути викликано неадекватним лікуванням, пошкодженням коронкової частини зуба або механічною травмою. Останні два випадки призводять до того, що здорова пульпа раптово відкривається і піддається впливу небезпечних чинників, наприклад, бактерій.

Пульпіт молочних зубів має кілька стадій:

  1. Запалення пульпи. При відкритті пульпи у дитини виникає раптовий, не надто сильний біль, який часто є реакцією на солодке, холодне або гаряче. Якщо батьки вчасно помічають проблему і звертаються до лікаря, пульпіт у дитини може бути швидко вилікуваний. Стоматолог проводить консервативне лікування: усуває дефекти, а потім, в залежності від типу захворювання, здійснює лікування спеціальними бактерицидними препаратами або відразу використовується постійне наповнення.
  2. Необоротні зміни. Характерним симптомом незворотного пульпіту (який може приймати гостру, хронічну або загострену форму) є зубний біль – постійний, пульсуючий, тупий, що з’являється вночі. Біль не проходить навіть після видалення каріозних уражень і після застосування ліків. Зуб стає гіперчутливим до дотиків і при жуванні, а реакція пульпи на подразники стає загостреною. Пошкоджена пульпа не може бути відновлена до її первинного здорового стану і стоматолог може тільки видалити її.
  3. Некроз. Втрата життєздатності пульпи призводить до некрозу, який на першому етапі може бути абсолютно безсимптомним. Однак при фізикальному огляді стоматолог виявляє глибокий каріозний дефект. Порожнина заповнена некротичними масами, зуб втрачає свій природний колір і блиск (коронка зуба набуває темного блакитного кольору, емаль тьмяніє). Через деякий час мертва тканина поступово руйнується, а дентин гниє, утворюється гангрена.

У разі некрозу пульпи лікування передбачає видалення зуба з подальшим чищенням і пломбуванням кореневих каналів.

Симптоми пульпіту

Головний симптом пульпіту – ниючий або гострий біль, в залежності від форми захворювання. На початковій стадії захворювання біль з’являється на нетривалий час і поступово стає практично безперервним, посилюючись в нічний час.

Різні форми пульпіту можуть мати свої специфічні симптоми, але в цілому симптоматика захворювання проявляється:

  • зубним болем;
  • підвищеною температурою;
  • втратою чутливості зуба;
  • підвищеною чутливістю пошкодженого зуба;
  • запаленням щелепних лімфовузлів.

У деяких випадках навіть після лікування пульпіту дитина деякий час може відчувати больові відчуття.

Види лікування пульпіту

Існує кілька видів лікування пульпіту молочних зубів, які застосовуються на різних стадіях захворювання.

Нехірургічний метод (консервативний)

Консервативне лікування застосовується тільки на ранній стадії захворювання, коли зміни в дентині і тканинах пульпи оборотні. Стоматолог робить пацієнту анестезію, після чого розкриває каріозну порожнину і видаляє некротизовані тканини, після чого обробляє її антисептиками. Далі очищена порожнина пломбується з використанням компомерних безпечних для дитини матеріалів.

Нехірургічне лікування пульпіту у дитини також передбачає проведення електрофорезу для надання терапевтичного впливу на хворий зуб. Для проведення процедури використовуються спеціальні лікарські засоби, які під дією струму розпадаються на іони, створюючи позитивний вплив на організм дитини.

Вітальна екстирпація

Цей метод лікування пульпіту підходить для молочних зубів зі сформированним корінням і представляє повне видалення пульпи з наступним пломбуванням кореневих каналів розсмоктуючими матеріалами.

Метод вітальної ампутації

Вітальна ампутація передбачає видалення коронкової частини пульпи, ураженої карієсом, зі збереженням кореневої частини зуба для забезпечення можливості його подальшого розвитку.

Девітальной метод

При девітальній ампутації стоматолог вводить в інфіковану область пульпи особливі ліки, які некротизують її, після чого вже неживі нерви видаляються, а порожнина заповнюється лікарської пастою для запобігання поширення інфекції.

Біологічний метод

Цей метод лікування застосовується на початковій стадії пульпіту і дозволяє зберегти живу пульпу. Стоматолог очищає каріозну порожнину і обробляє уражену тканину спеціальною бактерицидною сумішшю, після чого пломбує зуб і прописує курс протизапальних ліків.

Етапи лікування пульпіту

Лікування пульпіту молочних зубів у дітей проводиться в кілька етапів:

  1. Стоматолог видаляє уражені карієсом тканини зуба, після чого очищає порожнину і оголює пульпарную камеру.
  2. Проводиться видалення пульпи з використанням пульпекстрактора під місцевою анестезією.
  3. Лікар чистить кореневі канали пошкодженого зуба для виключення ризику повторного запалення.
  4. Пацієнту призначається рентген для визначення форми і довжини кореневих каналів.
  5. Стоматолог пломбує канали та відновлює коронкову частину зуба.

Лікування пульпіту носить індивідуальний характер і залежить від ступеня захворювання і стану пацієнта.

Хронічний пульпіт у дітей

Хронічний пульпіт розвивається при відсутності своєчасного лікування захворювання і характеризується запаленням судинно-нервового пучка зуба, що проявляється більш гострою симптоматикою, ніж при інших стадіях хвороби. Хронічний пульпіт буває:

  • фіброзним;
  • гангренозним;
  • гіпертрофічним;
  • конкрементозним.

Лікування хронічного пульпіту займає більше часу і вимагає повного видалення пульпи, а часто і видалення зуба.

Ускладнення пульпіту у дітей

Гангренозний розпад пульпи, а також будь-який інший запальний процес, якщо його не лікувати, може мати дуже серйозні ускладнення, починаючи від найменш тяжкого – втрати ураженого зуба, закінчуючи запаленням кістки і розвитком системних захворювань організму, викликаних інфекцією. Гангренозні бактерії поступово проникають в прилеглі до хворого зуба м’які тканини, в результаті чого патологічний процес може привести до утворення великих абсцесів, кіст, свищів, і навіть до таких станів, як менінгіт або сепсис.

У Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві лікування пульпіту молочних зубів проводиться з використанням сучасних анестетиків – безпечних і гіпоалергенних, які роблять процедуру безболісною для дитини.

  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія аплікаційна

    анестезія у вигляді спрею або гелю для поверхневого знеболювання слизової

    100 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    3 500 грн
  • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

    інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

    1 500 грн
Сертифікати
Лікар
Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

star

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 4
  • Нейтральные 0
  • Положительные 4
  • Александр Бойко 06.03.2019

    Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

    • 1
    • 0
  • Руслана 03.11.2023

    Я дуже щаслива, що 10.03.2020 якраз за день оголошення ВООЗ Пандемії COVID-19, встигла на імплантацію до пана професора: в мене внаслідок неправильного ендодонтичне лікування верхнього четвертого зуба зламався його корінь, сформувалась величезна гранульома, яка підібралась впритул до сусіднього здорового зуба і зруйнувала частину передньої стінки верхньої щелепи. Шановний пан професор зробив свою роботу вископрофесійно і тепер я горя не маю з тією верхньою четвіркою: імплант прижився, сусідній зуб було врятовано, еститично все гарно. Величезна дяка.

    • 2
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки