Медичний центр є безпечним для прийому пацієнтів. Весь персонал вакциновано.
 • 16
 • Нам
 • Років
Пн - Пт  з 9.00 – до 21.00 Працюємо без вихідних
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Цирконієві коронки

Цирконієві коронки
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 15.08.2022
 • Дата останнього редагування: 11.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Установка цирконієвих коронок у Центрі Ізраїльської Стоматології

При необхідності протезування зубів все частіше вибір робиться на користь цирконієвих коронок: вони легкі, міцні, довговічні і практично не відрізняються за кольором і текстурою від природних зубів.

Що це таке?

Цирконієва коронка – це постійна протезна конструкція, яка усуває значні дефекти в твердих тканинах коронкової частини зуба. Вона встановлюється в разі великого руйнування або при необхідності змінити форму природної коронки зуба.

Діоксид цирконію має чудову біосумісність, що виключає ризик проникнення іонів металів в прилеглі до зуба м’які тканини і розвитку алергії. Матеріал характеризується високою щільністю, зносостійкістю і міцністю на розрив, низькою теплопровідністю і чудовою хімічною стійкістю.

Реставрації із зубної кераміки показали найнижчий відсоток ускладнень – 8% від числа всіх постійних зубних протезів.

Показання до застосування

Основним показанням до застосування коронок з оксиду цирконію є велике руйнування або пошкодження коронкової частини зуба. Однак це не єдине показання.

Коронки також використовуються для:

 • корекції кольору, форми і розташування зубів;
 • усунення дисколориту дефектів емалі;
 • реконструкції оклюзії;
 • реконструкції коронок зубів, підданих ендодонтичному лікуванню;
 • для відновлення зубів у пацієнтів з алергією на метали, і у тих, хто проходить періодичну радіологічну діагностику черепно-лицьової області з використанням магнітно-резонансної томографії (МР).

Коронки на зуби з цирконію вигідні за ціною і є найбільш часто використовуваними при реконструкції зубів на імплантатах.

Протипоказання до установки цирконієвих коронок

Відносними протипоказаннями до установки цирконієвих коронок є:

 • недостатня довжина природних зубів;
 • глибокий прикус;
 • периапікальне ураження;
 • запущене захворювання пародонту;
 • гінгівіт;
 • бруксизм.

Препарування зубів під цирконієві коронки не проводиться у разі сильного пошкодження зубної емалі карієсом. Тільки після санації порожнини рота і повноцінного лікування можливе встановлення протеза.

Як роблять цирконієві коронки

Коронки з цирконію виготовляються з використанням декількох технологій:

 • метод пресованого лиття;
 • метод гальванопластики;
 • лазерне спікання;
 • комп’ютерне 3D-моделювання (CAD/CAM).

У клініці ЦІС цирконієві коронки виготовляються з IPS E-Max ZirPress з використання цифрового 3D-протоколу.

Приклади робіт

Встановлення цирконієвих коронок, імплантація Straumann на жувальних зубах, лікування каналів
Лікарі
Технологія
Встановлення цирконієвих коронок, імплантація Straumann на жувальних зубах, лікування каналів
Проблема

Відсутність зубів у бічних ділянках та скупченість зубів на нижній щелепі, дисколорити, старі реставрації

Рішення

Імплантація Straumann, лікування каналів, протезування на імплантатах та встановлення цирконієвих коронок на зубах

Термін лікування

3 місяці

Вартість Загальна вартість 496 000 грн

Переваги

Головна перевага коронок, виготовлених на основі з діоксиду цирконію – відмінна естетика і міцність. У порівнянні з коронкою з металокераміки, цирконієві протези забезпечують повну біосумісність з тканинами порожнини рота і усувають ризик алергічних реакцій. Вони характеризуються відсутністю знебарвлення в роті і високою механічною міцністю.

Види коронок з цирконію

Вартість цирконієвої коронки на зуб залежить багато в чому від способу виготовлення, за яким коронки з цирконію діляться на:

 • суцільнолиті;
 • двошарові.

Перший тип конструкції відрізняється підвищеною міцністю, але будучи створеним лише з діоксиду цирконію, не дозволяє домогтися точного відтворення зовнішнього вигляду зуба. Тому суцільнолитими коронками прийнято протезувати жувальний ряд зубів, який відчуває більшу частину навантажень. Другий, двошаровий тип виготовляють з цирконієвого каркаса і керамічного облицювання.

Етапи установки

Установка незнімних протезних конструкцій, якими є цирконієві коронки, завжди проводиться в кілька етапів.

Огляд і діагностика

Установці майбутньої зубної коронки передує ретельне обстеження пацієнта стоматологом, діагностика і додаткові тести. Комплексна діагностика з використанням сучасного рентгенографічного обладнання дуже важлива для виключення всіх протипоказань і вибору відповідного методу протезування в конкретному випадку. При внутрішньоротовому огляді лікар визначає кількість, розподіл і якість залишкового зубного ряду, взаємозв’язок між верхньою і нижньою зубною аркою. Перед підготовкою зубів для постановки цирконієвих коронок проводиться лікування зубів і ясен. Підготовка зубів з периапікальними змінами або некротичною пульпою включає також лікування кореневих каналів з їх подальшим пломбуванням.

Підготовка зубів

Для установки зубних коронок стоматолог обточує зуби пацієнта. Скорочення різця варіюється від 1 мм до 1,5-2 мм, при цьому найкращі естетичні результати досягаються при опусканні краю на 2 мм. Наступна поверхня – вестибулярна, розробляється в двох площинах, завдяки чому забезпечується більше простору для коронки і, отже, кращий естетичний результат. У той же час виключається можливість надмірного звуження зубів.

Підготовка зубів закінчується зняттям точного відбитка за допомогою полівінілсілоксанової (силіконової) або поліефірної маси, в якій буде проведена реставрація, або 3D-скануванням внутрішньоротовим сканером OmniCam Sirona, відбитком протилежних зубів альгінатною масою, визначенням положення верхньої щелепи по відношенню до нижньої щелепи, вибором кольору майбутньої коронки і установкою тимчасового протеза.

Примірка зубних коронок

Під час другого візиту до стоматолога відбувається примірка тимчасового протеза, потім проводиться клінічна оцінка: щільність прилягання, розмір оклюзійного (жувального) простору для керамічніого шару, відповідність кольору протеза природним зубам пацієнта. Якщо все в порядку, протез відправляється до зуботехнічної лабораторії для завершення.

Існують різні технології виготовлення цирконієвих коронок, але найбільш сучасною є техніка CAD / CAM. Комп’ютерне проектування – це автоматизоване проектування і автоматизоване виготовлення на основі продукту Sirona Cerec. Ротова порожнина пацієнта сканується за допомогою внутрішньоротового сканера, після чого зображення передається на комп’ютер, де проектується майбутня коронка за допомогою спеціального програмного забезпечення. Готова 3D-модель коронки відправляється на фрезерний верстат, де з керамічного блоку вирізається коронка зуба. Готовий протез шліфується для усунення нерівностей і полірується з використанням полірувальної пасти до досягнення необхідного блиску.

Установка готової коронки

Заключним етапом протезування є фіксація коронки на зуб за допомогою стоматологічного цементу. Перевіряється правильність прилягання коронок до опорних зубів, якість поверхонь, що контактують з сусідніми зубами, правильність форми коронки. Потім протез приміряють в роті. Після підгонки коронки її знову промивають і сушать, так само як і опорні зуби, які ізолюються від попадання слини за допомогою коффердама. Композитний цемент наноситься на внутрішню поверхню коронки і піддається впливу поляризаційної лампи.

При установці цирконієвих коронок може знадобитися анестезія, оскільки верхній шар зуба відшліфований і дентинні канальці оголені. Для верхньощелепних зубів зазвичай досить простої інфільтраційної анестезії з введенням анестетика в підслизову оболонку. Для зубів нижньої щелепи частіше використовується провідникова анестезія нижнього альвеолярного нерва або підборіддя порожнини через більшу товщину цієї кістки і важкого проникнення анестетика з підслизової тканини. Сучасні анестетики, які використовуються в стоматології, настільки досконалі, що процедура установки коронки проходить абсолютно безболісно.

Терміни служби

При належній гігієні і регулярному відвідуванні стоматолога коронки на основі оксиду цирконію можуть прослужити 10-15 і навіть 20 років.

Догляд за коронками

Рекомендації по догляду за цирконієвими коронками обмежуються дотриманням гігієни порожнини рота, тобто правильного щоденного чищення зубів щіткою з використанням додаткових інструментів, таких як зубна нитка, міжзубна щітка або іригатор.

Центр Ізраїльської Стоматології займається установкою коронок на зуб з діоксиду цирконію за найкращою ціною, використовуючи матеріали від кращих виробників і найсучасніше обладнання.

Наші ціни:

 • Безметалева коронка на основі циркон

  огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, препарування зуба, виготовлення та встановлення коронки на центральні або бокові зуби

  15 000 грн
 • Безметалова коронка на імпланти на основі циркон

  огляд, складання плану лікування, визначення кольору майбутньої коронки, виготовлення коронки в лабораторії і установка

  15 500 грн

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки