Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лікування зубів під час вагітності – без ризиків для дитини

Лікування вагітних
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 25.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування зубів при вагітності на Лівому березі

Під час вагітності організм жінки відчуває серйозні гормональні зміни, які тягнуть за собою не тільки перепади настрою, а й проблеми зі здоров’ям, зокрема погіршення стану зубів. Але чи можна лікувати зуби під час вагітності на ранніх або пізніх термінах без шкоди для майбутньої дитини?

Чому страждають зуби під час вагітності

Погіршення стану зубів при вагітності носить переважно гормональний характер. Концентрація гормонів збільшує проникність капілярів, що призводить до розм’якшення ясен і їх підвищеної кровоточивості. Залишки їжі і кров, які залишаються в міжзубних просторах при неналежній гігієні – відмінне середовище для розмноження бактерій. Саме під час вагітності ймовірність появи карієсу різко зростає.

Карієс зубів під час вагітності викликаний трьома факторами:

 • недостатня гігієна порожнини рота;
 • підвищений апетит;
 • часте вживання продуктів з високим вмістом вуглеводів.

Демінералізація емалі, як правило – результат частої блювоти, яка виникає на ранніх стадіях вагітності більш ніж у половини жінок. Шлунковий сік з низьким pH справляє негативний вплив на зубну емаль, і робить її вразливою до бактерій.

Гормональні зміни можуть стати причиною розвитку гінгівіту. Через підвищену проникності капілярів ясна стають надзвичайно чутливими до пошкоджень. Між яснами і зубом утворюється кишеня, в якій може накопичуватися гній, що супроводжується неприємним запахом з рота і запаленим станом прилеглих м’яких тканин.

Вплив здоров’я зубів на вагітність

Проблеми з зубами можуть нести серйозні ризики для організму жінки і здоров’я ще ненародженого малюка. Ось найбільш часті фактори ризику:

 1. Бактерії, що викликають появу карієсу, стимулюють вироблення цитокіну – речовини, що викликає скорочення матки, що може стати причиною передчасних пологів.
 2. При пульпіті або періодонтиті хвороботворні мікроорганізми потрапляють в тканини зуба і можуть проникнути в кров, спровокувавши отруєння плоду і прееклампсію.
 3. Зубний біль доставляє психологічний дискомфорт і призводить до підвищеного викиду гормонів в кров, що може негативно позначитися на розвитку плоду.

Цих факторів досить, щоб зрозуміти, що якщо болить зуб при вагітності, його недостатньо просто знеболити. Потрібна комплексна діагностика у стоматолога для встановлення точного діагнозу і якісного лікування.

Лікування зубів при вагітності: які процедури заборонені?

Якщо є заплановані візити, то краще за все відвідати стоматолога в третьому триместрі вагітності. Зрозуміло, мова не йде про гострі стани, які вимагають негайних дій: запалення ясен, окістя або абсцес – все це може становити загрозу для дитини, викликати викидень або передчасні пологи.

Не можна ігнорувати необхідність лікування кореневих каналів зуба. Якщо вчасно не позбутися інфекції, вона швидко призведе до поширення запалення. У клініці ЦІС для лікування кореневих каналів використовується ендометрія, яка дозволяє вимірювати довжину каналу і заповнювати його без необхідності робити рентген.

Звернення до стоматолога навіть під час вагітності – необхідно і обов’язково, але є деякі процедури, які проводити не рекомендується.

Рентген зубів

Особливо в першому триместрі опромінення може мати шкідливий вплив на плід. У таких випадках проводиться цифрова радіовізіографія – камера з високою роздільною здатністю вловлює рентгенівський сигнал і візуалізує його. Використання високочутливих цифрових матриць зменшує дозу опромінення до 0,150 мЗв – природна доза рентгенівського опромінення за кілька днів.

Лікування зубів під наркозом

При лікуванні зубів під час вагітності на I триместрі і наступних не допускається використання загальної анестезії. Застосування місцевих анестетиків безпечно, але перед початком лікування пацієнтка зобов’язана повідомити лікаря про свою вагітність, щоб він міг підібрати відповідний препарат. Для вагітних застосовується анестезія без вазоконстрикторів. Завдяки цьому можливе видалення зуба в першому триместрі вагітності без наслідків.

Професійне чищення зубів

Чищення зубів не заборонено і навіть рекомендується також під час вагітності. Видалення зубного нальоту і мінеральних відкладень захищає від зростання бактерій і карієсу, який може мати серйозні негативні наслідки.

Відбілювання зубів

Сучасне професійне відбілювання зубів проводиться з використанням препаратів, безпечних для здоров’я дорослих і навіть дітей старшого віку, але досліджень на тему безпеки цієї процедури під час вагітності не проводилося.

Лікування по триместрах

Для кожного триместру вагітності лікарі радять різні підходи до лікування зубів:

 • I триместр – лікування пульпіту, карієсу і періодонтиту із знеболюючими не рекомендується на цьому терміні через високу чутливість зародка до токсинів за винятком невідкладних ситуацій;
 • II триместр – токсичний вплив медикаментів на плід знижується і допускається професійна чистка, застосування антибактеріальних і інших препаратів за призначенням лікаря;
 • III триместр – плід вже сформований і його сприйнятливість до дії препаратів мінімальна, що дозволяє проводити стоматологічні процедури під місцевим наркозом.

Відповідаючи на питання, чи можна лікувати зуби при вагітності 30 тижнів, відповідь – можна, але робити це потрібно з суворим дотриманням всіх рекомендацій стоматолога.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології підходять до лікування зубів під час вагітності з усією акуратністю і бережливим ставленням до здоров’я пацієнтки і її майбутньої дитини.

Наші ціни:

 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

  290 грн
 • Лікування поверхневого карієсу

  огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

  1 300 грн
 • Лікування середнього карієсу

  огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

  1 650 грн
 • Лікування глибокого карієсу

  огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

  2 300 грн
 • Лікування пришийкового карієсу

  лікування пришийкового карієсу або клиноподібного дефекту фотополімерним матеріалом (весь протокол)

  1 450 грн
 • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

  інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

  3 500 грн
 • Лікування 1-го каналу протокол «Пульпіт»

  інструментальна та медикаментозна обробка кореневого каналу одноразовими інструментами і постійне пломбування кореневого каналу

  1 500 грн
Сертифікати
Лікар
Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

img Головний лікар ЦІС Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Сертифікований фахівець в області протезування та імплантації. Береться за важкі випадки і досягає ідеального результату. Спеціалізується на стоматологічній імплантації та реконструкції кісткової тканини.

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог імплатолог вищої категорії

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 14
 • Нейтральные 0
 • Положительные 14
 • Юлия Дмитренко 05.03.2020

  Кому,как не нам,родителям детей с инвалидностью известно ,как сложно лечить зубы нашим детям.Для меня ,в течении 21 года,это было целым испытанием.На лечение брали всего в одну государственную клинику,но чтобы попасть туда ,нужно было ехать задолго записываться(даже ,если у ребёнка болел зуб,то нужно было ждать очередь на анестезию),ну и результат этих лечений ,нет передних зубов,киста и прочее.В клинику ЦИС попали по рекомендации знакомых ,и теперь хочу поделиться впечатлениями.Сказать ,что я под впечатлением,ничего не сказать.Я не знала,что может так быть!К нам с сыном отнеслись,как к своим давним знакомым.Сын у меня очень \”сложный\” и лечение у него сложное.С нами занималась целая бригада докторов более четырёх часов!!!Но это не просто доктора-профессионалы,а это ещё и внимательные,добрые и отзывчивые люди)Мой Женя после наркоза очень плохо себя вёл,был взбудоражен,но всё это время с нами был доктор,который помогал мне с ним справиться и было внимание и забота,которую не так часто встретишь по отношению к людям с инвалидностью.И это ещё не всё) Меня очень удивило то,что уже два дня после лечения доктор про нас не забыла, и каждый день нам звонят и справляются о Женином самочувствии.Это просто удивительно! Теперь я знаю ,как должно быть) Всем нужно равняться на вас.Очень вам благодарны!!!Светлана Михайловна огромное спасибо,у Вас доброе сердце и золотые руки)

  • 3
  • 1

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки