Панорамний знімок зубів

Записатися на консультацію

Панорамный снимок зубов

Панорамний знімок в Центрі Ізраїльської Стоматології

Візуальний огляд ротової порожнини у стоматолога – важлива і потрібна процедура, але вона не дає 100% точної інформації про стан зубної тканини і для цього використовується рентген-діагностика. У Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві на Лівому березі використовується панорамний знімок зубів, який разом з іншими способами діагностики дозволяє встановити точний результат і призначити адекватне лікування.

Що це таке?

Пантомографічне зображення – це скорочена назва рентгенівського зображення обличчя, яке використовується в стоматології та щелепно-лицевій хірургії. Прилад, що використовується для зйомки, називається пантомографом. Результатом дослідження є точна картина черепно-лицьових шарів, на якій видно не тільки зуби, але оточуючі тверді тканини щелепи і скронево-нижньощелепні суглоби. За допомогою панорамного знімка можна оцінити стан структур пародонту і кістки щелепи, що необхідно для початку терапевтичного, ортодонтичного або хірургічного лікування зубів.

Показання до проведення. Коли потрібен ОПТГ?

Існує багато показань до панорамного знімку зубів. Одним з них є планове видалення зуба або декількох зубів. За допомогою фотографії стоматолог визначає точну форму зуба, його зв’язок з прилеглими структурами і сусідніми зубами. Знімок робиться також при наявності захворювань зубів і пародонту. Він дозволяє оцінити каріозні дефекти, які неможливо виявити при базовому стоматологічному огляді. У разі пародонтозу лікар за допомогою панорамного знімка може, серед іншого, визначити прогресування втрати кісткової маси. Пантомографічна картина показує аномалії, такі як кісти і незаповнені канали.

Панорамний знімок зубів може бути призначений перед проведенням таких процедур:
 • протезування – дозволяє скласти поетапний план лікування з урахуванням області лікуваня;
 • установка ортодонтичних конструкцій – використовується для визначення типу неправильного прикусу і наявності інших аномалій зубів і щелепи;
 • складне видалення зубів – необхідне для складання оптимального плану лікування.

У деяких випадках панорамний знімок зубів призначається для встановлення зв’язку між запаленням зуба і важкою формою гаймориту.

3Д знімок зубів і рентген: в чому різниця?

Різниця між звичайним рентген-знімком і 3D-зображенням в величині області дослідження. Якщо класичний рентген охоплює кілька зубів, то панорамний тривимірний знімок охоплює всю щелепу і дає високу якість зображення, яке можна уважно вивчити на комп’ютері.

Наскільки це безпечно?

Панорамний знімок – це не що інше, як рентген. Під час тесту використовується безпечна доза опромінення, яка не робить помітного негативного впливу на організм пацієнта. Доза опромінення при проведенні ортопантомограми не перевищує 40 мкЗв при річній нормі до 1000 мкЗв.

Як проходить ОПТГ

ОПТГ не є вимогливим видом рентген-діагностики, тому може проводитися в будь-який час доби, а загальний стан організму і час з моменту останнього прийому їжі не впливають на результати дослідження. Отримання пантомографічного зображення абсолютно безболісне і полягає в тому, що головка апарату обертається навколо голови пацієнта, а отримане зображення з’являється на екрані комп’ютера. Перед проведенням ОПТГ важливо, щоб в області дослідження не було металевих предметів, тому перед процедурою потрібно зняти сережки, окуляри та пірсинг на обличчі. На груди надягається спеціальний свинцевий фартух, щоб захистити від шкідливої дії рентгенологічного випромінювання.

У клініці ЦІС в Києві панорамний знімок зубів робиться на сучасному обладнанні, яке гарантує високу точність і чіткість зображення, що дозволяє стоматологу поставити правильний діагноз і призначити адекватне лікування.

Наші ціни:

 • Лівобережна
 • Осокорки
 • Ортопантомографія MORITA (ОПТГ, Панорамний знімок) розгорнутий рентген обох щелеп
  300 ₴
 • Ортопантомографія MORITA (ОПТГ, Панорамний знімок) розгорнутий рентген обох щелеп
  300 ₴

Наші лікарі:

Відгуки про послугу

Загальна оцінка: 0 из 5
Написати відгук
Ваша оцінка: 
0.0
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і відповіді на всі запитання.

Зв'язатися з нами для консультації:

0 800 33-08-12 Безкоштовно зі всіх операторів України

Кушнірук Світлана Михайлівна

Головний лікар, стоматолог-імплантолог вищої категорії, стаж 23 роки

  Професор щелепно-лицьової хірурги в Ізраїлі, завідувач відділення, з досвідом роботи у воєнний час та лікуванні людей з вогнепальними пораненнями готовий давати Zoom-консультації для наших лікарів та лекції з щелепно-лицьової хірургії у складних випадках.

  Телефонувати на +380672350935