Видалення кісти зуба лазером
Використання лазера в стоматології не обмежується терапевтичними і естетичними процедурами. Він також активно застосовується для вирішення більш складних завдань, наприклад, для видалення кісти зуба і забезпечує більш високу точність, безпеку і ефективність в порівнянні з традиційними хірургічними методами.

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.
- Дата публікації: 16.08.2022
- Дата останнього редагування: 11.11.2022
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Що таке кіста
Кіста зуба – це доброякісне новоутворення в периапікальних тканинах зуба, заповнене рідиною з бактеріями, мертвими клітинами і продуктами розпаду, розкладання яких призводить до збільшення розмірів кісти.
Чим довше кіста залишається не діагностованою, тим вище ризик виникнення ускладнень: зміщення і розхитування зубів, порушення симетрії обличчя, розвитку гострих запальних процесів та абсцесу.
Кіста зуба: як вона виникає
У більшості випадків кіста утворюється навколо коренів мертвих зубів або в місцях, де зуби не розвиваються належним чином, наприклад, на коренях третіх молярів. Імпульсом для їх утворення є присутність бактерій, які ростуть на мертвому або ретенованому зубі. Спочатку пульпа зуба вмирає і розвивається запалення, кіста поступово збільшується і починає здавлювати кісткову структуру навколоє зуба.
Інфекція в пульпі зуба є основною, але не єдиною причиною утворення кісти. Ось і інші причини:
- нехтування гігієною, що призводить до карієсу і запалення в зубному каналі;
- хронічні захворювання, що розвиваються в носоглотці, наприклад синусит і тонзиліт;
- ослаблення імунної системи;
- періодонтит;
- хронічне запалення під коронкою зуба;
- травма зуба або щелепи.
Неправильно проведене лікування кореневих каналів також може сприяти утворенню кісти.
Процес утворення кісти зазвичай триває кілька тижнів, а симптоми не є специфічними протягом тривалого часу. Як правило, на початковій стадії розвитку кісти її можна виявити тільки за допомогою рентгена або магнітно-резонансної томографії, тоді як на більш пізніх стадіях вона легко виявляється як пальпаторно, так і при візуальному огляді.
Симптоми кісти зуба
Кісти, як правило, розвиваються безсимптомно і дають про себе знати тільки на пізніх стадіях, коли досягають значних розмірів. Симптоми появи і розвитку кісти можуть з’являтися в такому порядку:
- неприємні відчуття в зубі і яснах при кусанні і пережовуванні твердої їжі;
- відчуття тяжкості в області причинного зуба;
- утруднення руху щелепи при відкритті рота;
- зміна інтенсивності і частоти болю: від слабкої до гострої і постійної;
- поява дрібних шишок на яснах, які поступово збільшуються;
- загальна слабкість без видимої причини;
- підвищення температури тіла.
Ще одним симптомом можуть бути гнійні виділення. Якщо на зовнішній стороні ясна з’явився альвеолярний міхур і з нього витікає рідина, це означає, що утворився свищ.
Лікування кісти зуба: лазерне і не тільки
Залежно від типу і ступеня розвитку кісти, лікування проводиться різними методами. Радикулярні кісти на ранніх стадіях (при діаметрі не більше 6-8 мм) зазвичай лікують ендодонтичними засобами, видаляючи запалену пульпу і пломбуючи кореневі канали. Якщо кіста має великі розміри і зачіпає кісткові структури, тоді проводиться хірургічне видалення новоутворення разом з ураженим зубом. Серйозним недоліком цього методу є втрата зубів і складність операції. Також можуть бути ускладнення: наприклад, через залишені фрагменти зуба в щелепі, можливий розвиток запалення і утворення нових кіст після видалення зуба.
У Центрі Ізраїльської Стоматології ми використовуємо сучасний метод видалення кісти зуба – за допомогою лазера.
Видалення кісти лазером
Використання лазера – це один з найшвидших, безболісних і ефективних способів видалення кісти зуба. Видалення новоутворення відбувається поетапно:
- Стоматолог відкриває і розширює кореневий канал.
- У кореневий канал вводиться трубка з лазерним випромінювачем на кінчику.
- Лазерний промінь висушує вміст кістозної порожнини і дезінфікує порожнину.
- Лікар поміщає в порожнину зуба антибактеріальні ліки і тимчасово пломбує кореневі канали.
- Через 7-10 днів стоматолог перевіряє стан кістозної порожнини і кореневих каналів, якщо все в порядку, виконує постійне пломбування каналів як при періодонтиті.
Перевага видалення кісти зуба лазером в тому, що він звільняє область операції від крові, разом з видаленням вмісту новоутворення дезінфікує заражену ділянку, що зменшує майже до нуля ймовірність поширення бактерій, і забезпечує швидке загоєння рани після операції.
У Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві ми виконуємо видалення кісти зуба лазером за найкращою ціною, використовуючи найсучасніше обладнання, що гарантує якість операції і полегшує реабілітаційний період.
Наші ціни:
-
Використання системи «АНТИ-СНІД»
це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів
190 грн -
Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків290 грн
-
Видалення однокореневого зуба650 грн
-
Видалення багатокорневого зуба850 грн
-
Видалення зуба складне
видалення зуба з гранульомою, кюретаж лунки від інфекції, обробка лунки п’єзотомом для установки імплантату
1 500 грн -
Кюретаж лунки зуба550 грн