Лікування пародонтиту у дітей

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.
- Дата публікації: 23.07.2022
- Дата останнього редагування: 10.09.2022
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Лікування пародонтиту у дітей в Центрі Ізраїльської Стоматології
Пародонтит у дітей часто є наслідком невилікуваного карієсу, який прогресуючи, проникає в тканини пародонту і викликає поступове ослаблення зубів, що в кінцевому підсумку призводить до їхнього випадання. Захворювання небезпечне і для молочних зубів, тому що супроводжується зниженням рівня ясен, що не дозволяє постійним зубам правильно рости і стає причиною їх розхитування. Незважаючи на те, що пародонтит діагностується у 3-5% дітей, важливо знати, як захистити дитину від наслідків цього захворювання.
Що це?
Пародонтит – це запальне захворювання тканин пародонта, при якому відбувається поступове руйнування альвеолярного відростка, що призводить до випадання зуба.
Причини дитячого пародонтиту
Серед найбільш поширених причин захворювань пародонту можна виділити три ключові чинники:
- Запальні агенти, тобто бактеріальний наліт. Зазвичай зубні відкладення накопичуються протягом декількох годин після чистки, особливо навколо шийок зубів. Таке накопичення зубного нальоту може подразнювати тканини пародонту. Основна маса зубного нальоту – це бактерії. Якщо наліт регулярно не видаляється з поверхні зубів, він мінерализується і стає основою для утворення зубного каменю. Камінь може бути надясенним або підясенним. Він чинить тиск на ясна, відокремлюючи їх від поверхні зуба, в результаті чого виникає зубоясенева кишеня, в якій накопичуються бактерії, викликаючи запалення ясен.
- Травматичний фактор. Травматизація ясен виникає в результаті вроджених або набутих дефектів прикусу, відсутність зубів або наявності шкідливих звичок: смоктання пальців, обгризання нігтів. В результаті виникають несприятливі умови для підтримки якісної гігієни порожнини рота, а жувальні сили нерівномірно розподіляються по зубному ряду, у зв’язку з чим виникає перевантаження, яке негативно впливає на тканини пародонту.
- Біологічні фактори. Сюди відносяться системні захворювання організму і генетичні фактори, що призводять до захворювань пародонту. Сюди також відносять цукровий діабет, лейкоз, ВІЛ.
Симптоми дитячого пародонтиту
Основні симптоми пародонтиту у дітей:
- поява нальоту на зубах;
- кровоточивість ясен;
- відчуття розпирання ясен;
- хворобливість ясен при натисканні;
- утворення ясенних кишень;
- неприємний запах з рота;
- гнійні виділення з ясенних кишень.
Симптоматика захворювання може відрізнятися в період зростання молочних зубів (вік дитини 1-3 роки) і в пубертатний період (період зміни зубів), коли пародонтит розвивається на тлі серйозних гормональних змін.
Види пародонтиту
За характером перебігу захворювання дитячий пародонтит буває декількох видів:
- Хронічний. Запальний процес в яснах набуває циклічного характеру і неухильно прогресує, проявляючись кровотечею ясен і рухливістю зубів.
- Гострий. Захворювання швидко розвивається і вражає один або два зуба (що стоять поруч), не зачіпаючи інші.
- Загострений. Носить виражену симптоматику, проявляючись болем, свербінням і кровоточивістю ясен. Зустрічається у дітей набагато частіше гострого пародонтиту, але рідше хронічного.
За поширенням розрізняють наступні види пародонтиту:
- Локалізований. Пародонтит має осередковий характер, вражаючи один або кілька зубів поруч.
- Генералізований. Захворювання охоплює більшість зубів обох щелеп і проявляється такими симптомами, як запалення локальних лімфовузлів, підвищення температури тіла.
За обсягом ураження пародонтит буває:
- легкого ступеня – протікає практично безболісно і виліковується професійним чищенням зубів від нальоту і мінеральних відкладень;
- середнього ступеня – має виражену симптоматику, яка виражається в підвищеній чутливості до гарячого і холодного, хворобливістю ясен, появою міжзубних проміжків через розхитування зубів;
- тяжкого ступеня – супроводжується гострим болем, кровотечею ясен і виділенням гною із зубоясенних кишень, а також підвищеною рухливістю зубів.
Діагностика пародонтиту
Комплексна діагностика визначає тип, ступінь тяжкість і перебіг захворювання. Загальний стан ясен, рухливість зубів і глибина пародонтальних кишень визначається за допомогою зонда, а рівень зниження висоти ясен оцінюються клінічно. Крім того, стоматолог застосовує рентген-діагностику для уточнення стану зубних каналів і кісток щелепи дитини. У деяких випадках проводяться додаткові мікробіологічні (виявлення певних патогенних бактерій) і генетичні (виявлення генетичної схильності) тести. Також може знадобитися направлення до лікаря загальної практики для виключення системного захворювання (діабету, ВІЛ, лейкозу).
Етапи лікування пародонтиту у дітей
Лікування пародонтиту у дітей полягає у видаленні зубного нальоту і каменю, усунення запальних факторів і патогенної бактеріальної флори. Лікування ділиться на різні фази.
У гігієнічній фазі видаляються всі тверді і м’які відкладення шляхом професійного чищення зубів і санації ротової порожнини дитини. Це усуває вогнища бактерій в порожнині рота і дозволяє стабілізувати стан ясен. Далі стоматолог призначає засоби по догляду за зубами і яснами – зубну пасту, ополіскувач та дає рекомендації з підтримки гігієни порожнини рота. Ці заходи дозволяють зупинити розвиток пародонтиту.
Якщо пародонтит має середню ступінь ураження, проводиться так звана «закрита фаза» лікування, в якій видаляються субгінгівальні (нижче лінії ясен) тверді і м’які відкладення. Це робиться за допомогою кюреток, ультразвукового апарату або з використанням лазера. Після двох-трьох тижнів результат лікування перевіряється шляхом вимірювання глибини пародонтальних кишень і, при необхідності, проведенням повторної процедури.
У разі наявності дуже глибоких пародонтальних кишень (більше шести міліметрів), які не зменшилися в достатній мірі через гігієнічні заходи і закритої обробки, може виникнути необхідність переходу у відкриту фазу лікування. Запалені області відкриваються хірургічним шляхом, так що заходи закритого лікування можуть бути повторені в поле зору стоматолога, включаючи кюретаж і клаптикову операцію. При певних умовах (швидкопрогресуючий і агресивний пародонтит у дітей) стоматолог доповнює лікування антибіотиками і комплексною санацією порожнини рота.
Профілактика захворювань пародонту у дітей
Профілактика пародонтиту у дітей вимагає дотримання простих правил:
- правильно укладати голову дитини для сну і годування;
- підтримувати необхідний рівень гігієни порожнини рота;
- обмежити дитину в споживанні солодкої вуглеводної їжі;
- відвідувати дитячого стоматолога кожні шість місяців.
У профілактиці захворювань пародонту також важливо раннє виправлення неправильного прикусу і щелепно-лицьових аномалій, які є однією з причин розвитку захворювання.
У Центрі Ізраїльської Стоматології лікування пародонтиту у дітей проводиться з використанням найсучаснішого обладнання за інноваційними методиками, що гарантує досягнення позитивного результату навіть у важких випадках.
-
Консультація
огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування
500 грн -
Використання системи «АНТИ-СНІД»
це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів
190 грн -
Професійне чищення
чистка всіх зубів дитячими пастами в змінному прикусі
500 грн -
Професійне чищення
чистка всіх зубів ультразвуком, пастами та (Air Flow) в змінному прикусі
1 200 грн
Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

- Все комментарии 3
- Нейтральные 0
- Положительные 3
-
Александр Бойко
06.03.2019
- Відгук про лікаря: Сулима Олег Вікторович
Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!
- 0
- 0
5 / 5