Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лікування пародонтиту у дітей

Лікування пародонтиту у дітей
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 23.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування пародонтиту у дітей в Центрі Ізраїльської Стоматології

Пародонтит у дітей часто є наслідком невилікуваного карієсу, який прогресуючи, проникає в тканини пародонту і викликає поступове ослаблення зубів, що в кінцевому підсумку призводить до їхнього випадання. Захворювання небезпечне і для молочних зубів, тому що супроводжується зниженням рівня ясен, що не дозволяє постійним зубам правильно рости і стає причиною їх розхитування. Незважаючи на те, що пародонтит діагностується у 3-5% дітей, важливо знати, як захистити дитину від наслідків цього захворювання.

Що це?

Пародонтит – це запальне захворювання тканин пародонта, при якому відбувається поступове руйнування альвеолярного відростка, що призводить до випадання зуба.

Причини дитячого пародонтиту

Серед найбільш поширених причин захворювань пародонту можна виділити три ключові чинники:

 1. Запальні агенти, тобто бактеріальний наліт. Зазвичай зубні відкладення накопичуються протягом декількох годин після чистки, особливо навколо шийок зубів. Таке накопичення зубного нальоту може подразнювати тканини пародонту. Основна маса зубного нальоту – це бактерії. Якщо наліт регулярно не видаляється з поверхні зубів, він мінерализується і стає основою для утворення зубного каменю. Камінь може бути надясенним або підясенним. Він чинить тиск на ясна, відокремлюючи їх від поверхні зуба, в результаті чого виникає зубоясенева кишеня, в якій накопичуються бактерії, викликаючи запалення ясен.
 2. Травматичний фактор. Травматизація ясен виникає в результаті вроджених або набутих дефектів прикусу, відсутність зубів або наявності шкідливих звичок: смоктання пальців, обгризання нігтів. В результаті виникають несприятливі умови для підтримки якісної гігієни порожнини рота, а жувальні сили нерівномірно розподіляються по зубному ряду, у зв’язку з чим виникає перевантаження, яке негативно впливає на тканини пародонту.
 3. Біологічні фактори. Сюди відносяться системні захворювання організму і генетичні фактори, що призводять до захворювань пародонту. Сюди також відносять цукровий діабет, лейкоз, ВІЛ.

Симптоми дитячого пародонтиту

Основні симптоми пародонтиту у дітей:

 • поява нальоту на зубах;
 • кровоточивість ясен;
 • відчуття розпирання ясен;
 • хворобливість ясен при натисканні;
 • утворення ясенних кишень;
 • неприємний запах з рота;
 • гнійні виділення з ясенних кишень.

Симптоматика захворювання може відрізнятися в період зростання молочних зубів (вік дитини 1-3 роки) і в пубертатний період (період зміни зубів), коли пародонтит розвивається на тлі серйозних гормональних змін.

Види пародонтиту

За характером перебігу захворювання дитячий пародонтит буває декількох видів:

 1. Хронічний. Запальний процес в яснах набуває циклічного характеру і неухильно прогресує, проявляючись кровотечею ясен і рухливістю зубів.
 2. Гострий. Захворювання швидко розвивається і вражає один або два зуба (що стоять поруч), не зачіпаючи інші.
 3. Загострений. Носить виражену симптоматику, проявляючись болем, свербінням і кровоточивістю ясен. Зустрічається у дітей набагато частіше гострого пародонтиту, але рідше хронічного.

За поширенням розрізняють наступні види пародонтиту:

 • Локалізований. Пародонтит має осередковий характер, вражаючи один або кілька зубів поруч.
 • Генералізований. Захворювання охоплює більшість зубів обох щелеп і проявляється такими симптомами, як запалення локальних лімфовузлів, підвищення температури тіла.

За обсягом ураження пародонтит буває:

 • легкого ступеня – протікає практично безболісно і виліковується професійним чищенням зубів від нальоту і мінеральних відкладень;
 • середнього ступеня – має виражену симптоматику, яка виражається в підвищеній чутливості до гарячого і холодного, хворобливістю ясен, появою міжзубних проміжків через розхитування зубів;
 • тяжкого ступеня – супроводжується гострим болем, кровотечею ясен і виділенням гною із зубоясенних кишень, а також підвищеною рухливістю зубів.

Діагностика пародонтиту

Комплексна діагностика визначає тип, ступінь тяжкість і перебіг захворювання. Загальний стан ясен, рухливість зубів і глибина пародонтальних кишень визначається за допомогою зонда, а рівень зниження висоти ясен оцінюються клінічно. Крім того, стоматолог застосовує рентген-діагностику для уточнення стану зубних каналів і кісток щелепи дитини. У деяких випадках проводяться додаткові мікробіологічні (виявлення певних патогенних бактерій) і генетичні (виявлення генетичної схильності) тести. Також може знадобитися направлення до лікаря загальної практики для виключення системного захворювання (діабету, ВІЛ, лейкозу).

Етапи лікування пародонтиту у дітей

Лікування пародонтиту у дітей полягає у видаленні зубного нальоту і каменю, усунення запальних факторів і патогенної бактеріальної флори. Лікування ділиться на різні фази.

У гігієнічній фазі видаляються всі тверді і м’які відкладення шляхом професійного чищення зубів і санації ротової порожнини дитини. Це усуває вогнища бактерій в порожнині рота і дозволяє стабілізувати стан ясен. Далі стоматолог призначає засоби по догляду за зубами і яснами – зубну пасту, ополіскувач та дає рекомендації з підтримки гігієни порожнини рота. Ці заходи дозволяють зупинити розвиток пародонтиту.

Якщо пародонтит має середню ступінь ураження, проводиться так звана «закрита фаза» лікування, в якій видаляються субгінгівальні (нижче лінії ясен) тверді і м’які відкладення. Це робиться за допомогою кюреток, ультразвукового апарату або з використанням лазера. Після двох-трьох тижнів результат лікування перевіряється шляхом вимірювання глибини пародонтальних кишень і, при необхідності, проведенням повторної процедури.

У разі наявності дуже глибоких пародонтальних кишень (більше шести міліметрів), які не зменшилися в достатній мірі через гігієнічні заходи і закритої обробки, може виникнути необхідність переходу у відкриту фазу лікування. Запалені області відкриваються хірургічним шляхом, так що заходи закритого лікування можуть бути повторені в поле зору стоматолога, включаючи кюретаж і клаптикову операцію. При певних умовах (швидкопрогресуючий і агресивний пародонтит у дітей) стоматолог доповнює лікування антибіотиками і комплексною санацією порожнини рота.

Профілактика захворювань пародонту у дітей

Профілактика пародонтиту у дітей вимагає дотримання простих правил:

 • правильно укладати голову дитини для сну і годування;
 • підтримувати необхідний рівень гігієни порожнини рота;
 • обмежити дитину в споживанні солодкої вуглеводної їжі;
 • відвідувати дитячого стоматолога кожні шість місяців.

У профілактиці захворювань пародонту також важливо раннє виправлення неправильного прикусу і щелепно-лицьових аномалій, які є однією з причин розвитку захворювання.

У Центрі Ізраїльської Стоматології лікування пародонтиту у дітей проводиться з використанням найсучаснішого обладнання за інноваційними методиками, що гарантує досягнення позитивного результату навіть у важких випадках.

 • Консультація

  огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

  500 грн
 • Використання системи «АНТИ-СНІД»

  це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

  190 грн
 • Професійне чищення

  чистка всіх зубів дитячими пастами в змінному прикусі

  500 грн
 • Професійне чищення

  чистка всіх зубів ультразвуком, пастами та (Air Flow) в змінному прикусі

  1 200 грн
Сертифікати
Лікар
Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

img

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 3
 • Нейтральные 0
 • Положительные 3
 • Александр Бойко 06.03.2019

  Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки