Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 17
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Лікування пародонтозу

Лікування пародонтозу
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Лікування пародонтозу в Центрі Ізраїльської Стоматології

Пародонтоз зустрічається не так часто як інше, набагато більш поширене захворювання пародонту – пародонтит, але його небезпеку не можна недооцінювати. При відсутності адекватного лікування пародонтоз здатний призвести до повної втрати зубів на всьому зубному ряді. Як це уникнути? Відповідь одна – своєчасне звернення до стоматолога.

Що таке пародонтоз?

Пародонтоз – це важке ураження навколозубної тканини – пародонту, яке супроводжується прогресуючою атрофією зубних осередків альвеолярних відростків. Це призводить до стоншення і зменшення висоти міжзубних перегородок з подальшим розхитуванням і випаданням зубів.

Причини хвороби

Причини виникнення пародонтозу до кінця не вивчені, і вважається, що негативну роль у розвитку захворювання може зіграти спадковість, цукровий діабет або системні захворювання, але найбільш вірогідною причиною прийнято вважати бактерії. Хвороботворні мікроорганізми осідають на поверхні зубної емалі у вигляді нальоту, який згодом мінерализується, перетворюючись на зубний камінь. Бактерії глибоко проникають в ясенні кишені (область між краєм ясен і тканиною зуба) і створюють патологічні кишені що, як наслідок, викликають втрату кісткової маси і ослаблення зубів.

Патогенність бактеріального нальоту є вирішальним фактором у розвитку пародонтозу. Близько 500 штамів бактерій були виділені з пародонтальних кишень, з яких тільки кілька видів чітко пов’язані з виникненням і прогресуванням пародонтоза. Більшість виявлених штамів є сапрофіти порожнини рота, які в сприятливих умовах можуть проявляти патогенність тканин пародонта. Грамнегативні анаеробні бактерії і палички переважають серед бактерій, пов’язаних із захворюваннями пародонту, але причиною їх появи також можуть бути стрептококи або стафілококи.

Симптоми

Найбільш поширені симптоми пародонтозу:

  • кровоточивість ясен;
  • почервоніння і набряк ясен;
  • гіперчутливість (хворобливість) зубів до гарячого і холодного;
  • неприємний запах з рота;
  • оголення шийок зубів;
  • утворення ясенних кишень (збільшений простір між тканинами пародонта і зубом);
  • рухливість зубів;
  • гнійні виділення з простору між зубом і яснами.

Перераховані вище симптоми можуть протікати зі слабкою виразністю і спостерігатися протягом 5-10-15 років до моменту явного прояву або випадання зубів.

Різниця між пародонтозом і пародонтитом

Незважаючи на те, що обидва захворювання часто плутають, вони мають різне походження і відрізняються характером протікання.
Пародонтоз – хронічне захворювання, яке супроводжується атрофією альвеолярного відростка і повільним осіданням ясен з оголенням кореня зуба без запалення. Пародонтит – це запальне захворювання, викликане, найчастіше зубними відкладеннями.

Стадії

Розрізняють декілька стадій пародонтозу, які відрізняються характером перебігу і ступенем впливу на тканини пародонту.

Легка стадія

Дистрофічні процеси в тканинах пародонта виражені слабо і протікають безсимптомно або з невиразною симптоматикою, наприклад:

  • свербіння і набряклість ясен;
  • чутливість ясен до холодного та гарячого.

Пародонтоз в легкій стадії може залишатися протягом декількох років, але при відсутності лікування він неминуче перетікає в більш важку середню стадію.

Середня стадія

Пародонтоз середнього ступеня тяжкості характеризується такими симптомами:

  • розвитком атрофії альвеолярного відростка і опускання ясен на 2-3 мм;
  • гостра реакція зубів на холодне і гаряче;
  • рухливість зубів;
  • порушення чіткості дикції.

При частому вживанні твердої їжі можлива прискорена кровоточивість, ниючий біль і запалення ясен.

Важка стадія

На останній стадії захворювання кісткова тканина повністю атрофується, і зуби утримуються тільки м’якими тканинами. Симптоми:

  • сильна рухливість зубів;
  • опускання ясен на 5-9 мм;
  • почервоніння і набряк слизової оболонки ясен;
  • зміна прикусу;
  • запалення в зубоясеневих каналах.

Наслідком важкої стадії пародонтозу завжди є випадання зубів, позбавлених міцної основи.

Етапи лікування пародонтозу

Комплексне лікування пародонтозу є повне пародонтологічне обстеження, яке, як і будь-яке медичне обстеження, складається зі збору анамнезу, клінічного обстеження і, при необхідності, додаткових обстежень. Під час огляду лікар опитує пацієнта, щоб отримати всю необхідну інформацію про загальний стан здоров’я, гігієнічні звички, а також про самопочуття в даний момент.

При клінічному огляді лікар оцінює стан зубів пацієнта, приділяючи особливу увагу стану пародонту. Оцінюється форма, колір, текстура ясен і слизової оболонки, наявність нерівностей або ясенних кишень. Проводяться додаткові тести. Серед додаткових тестів найбільш корисними в діагностиці захворювань пародонту є рентгенологічні тести і загальні аналізи крові (аналіз крові з мазком і аналіз на рівень глюкози). Після збору даних, отриманих під час першого візиту, лікар розробляє індивідуальний план лікування і представляє його пацієнту.

Незалежно від типу і стадії пародонтозу, лікування проводиться в три послідовні етапи.

Етап перший: гігієнізація

Метою лікування пародонтозу є стабілізація і зупинка процесу, що викликає втрату зуба і кістки, шляхом усунення пародонтальних кишень і регенерації тканин пародонту. Лікування починається з ретельного видалення зубного каменю і чищення приясенневих кишень. Дуже важливим елементом цього етапу лікування є санація ротової порожнини для досягнення необхідного рівня гігієни. При необхідності проводиться:

  • заміна пошкоджених пломб;
  • видалення неправильно встановлених або випадаючих протезів;
  • лікування карієсу.

Наступним кроком є кюретаж для очищення пародонтальної кишені від вмісту, що викликає запалення, в тому числі від залишків зубного каменю, на яких осідають бактерії. Це дозволяє усунути запалення і забезпечити швидке загоєння. Процедура виконується під місцевою анестезією, зберігаючи тканини, що оточують зуб і не впливачи на загальний стан пацієнта.

У Центрі Ізраїльської Стоматології видалення зубного каменю і чистка приясенневих каналів проводиться з використанням ультразвукового апарату Vector: він видаляє мінеральні відкладення і наліт, очищає кишені пародонта, не пошкоджуючи м’які тканини.

Після першої фази процедури необхідно ще одне комплексне пародонтологічне обстеження для визначення подальшого напрямку лікування. У разі, якщо запалення було усунуто і паціент підтримує нормальну гігієну порожнини рота, то подальше лікування зводиться лише до підтримання необхідного рівня гігієни ротової порожнини. Якщо запалення зберігається, незважаючи на проведені процедури і достатню гігієну, призначається хірургічне лікування.

Етап другий: операція

Хірург проводить кюретаж пародонтальних кишень і хірургічно закриває рецесії ясен, пересаджуючи м’які тканини і підсаджуючи L-Prf мембрани на уражену зону. Процедура спрямована на усунення запалення шляхом зменшення глибини пародонтальних кишень. Найбільш важливою метою цього етапу лікування є створення умов для підтримки оптимальної гігієни порожнини рота.

Відкритий кюретаж використовується при наявності більш глибоких пародонтальних кишень. Він відрізняється від закритого кюретажу використанням прогину ясен, що дозволяє чистити кишеню під візуальним контролем. Перевагою цього лікування є швидке загоєння післяопераційної рани, мінімальний дискомфорт для пацієнта і хороший естетичний ефект.

Клаптева операція використовується при більш запущених формах пародонтозу, коли в результаті прогресування захворювання руйнується кісткова тканина, що покриває корені зубів. Вона дозволяє видалити вогнище запалення, а потім заповнити дефект кістки спеціальними матеріалами, що забезпечують реконструкцію кісткової тканини.

Контрольована регенерація тканин пародонту проводиться з використанням різних замісних матеріалів: кісткових замінників, бар’єрних мембран і остеоіндуктівних препаратів, які використовуються в регенеративних процедурах. В ході планування лікування пацієнт завжди інформується про різні варіанти лікування.

Методи регенерації кістки не завжди можуть бути використані – це залежить, перш за все, від типу дефекту кістки, його розміру та місця розташування.

Етап третій: збереження результату

Останній етап лікування зводиться до регулярного відвідування стоматолога для оцінки рівня гігієни і результатів проведених процедур. Це дуже важливо в процесі лікування і дозволяє уникнути серйозних ускладнень протягом багатьох років.

Оскільки пародонтоз є хронічним захворюванням, він вимагає постійного моніторингу з боку лікаря.

Профілактика

Профілактика пародонтозу, як і будь-яких інших захворювань зубів і ясен, зводиться до дотримання простих правил:

  1. Регулярно чистити зуби. Важливо використовувати м’яку зубну щітку, спеціальну очищувальну пасту і лосьйони-ополіскувачі на основі ромашки, кори дуба.
  2. Правильно харчуватися. Скоротити споживання солодкого, їсти більше продуктів, багатих вітамінами і мінералами.
  3. Ретельно пережовувати тверду їжу. Це забезпечує потрібне навантаження на щелепні кістки і ясна.
  4. Відмовитися від шкідливих звичок. Куріння і зловживання алкоголем негативно впливає на гігієну ротової порожнини і провокує розвиток захворювань пародонту.
  5. Регулярно відвідувати стоматолога. Візити до стоматолога рекомендуються мінімум двічі на рік.

У Центрі Ізраїльської Стоматології проводиться комплексне лікування пародонтозу з використанням ізраїльських методик хірургічного лікування і сучасного ультразвукового апарату Vector.

Наші ціни:

  • Консультація

    огляд, збір анамнезу, заповнення медичної документації, опис рентгену, складання плану лікування

    500 грн
  • Використання системи «АНТИ-СНІД»

    це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів

    190 грн
  • Анестезія карпульним шприцем з використанням різних видів анестетиків

    290 грн
  • Професійна лікувальна чистка двох щелеп

    AirFlow, ультразвукова чистка та полірування зубів спеціальною пастою

    1 900 грн
  • Чистка ” Perio ”

    глибока чистка підясневих кишень при масивних твердих зубних відкладеннях

    1 400 грн
  • «Vector» терапія на обидві щелепи

    1-е відвідування, проводиться завжди після професійного чищення зубів при парадонтиті або інших захворюваннях ясен

    4 600 грн
  • «Vector» терапія на обидві щелепи

    2-е відвідування, проводиться завжди після професійного чищення зубів при парадонтиті або інших захворюваннях ясен

    3 600 грн
  • Закритий кюретаж 1-ої пародонтальної кишені

    анестезія, кюретаж, медикаментозна обробка парадонтальних кишень препаратами: Alveogel Septodont, Alvogyl

    750 грн
  • Відкритий кюретаж 1-ої пародонтальної кишені

    анестезія, кюретаж, медикаментозна обробка парадонтальних кишень препаратами: Alveogel Septodont, Alvogyl

    950 грн
  • Забір і пересадка аутогенного матеріалу “слизова”

    2 500 грн
  • L-PRF мембрана

    збагачена лейкоцитами і тромбоцитами фібрин виготовлений безпосередньо з крові пацієнта

    1 500 грн
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

img Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Базік Олена Вікторівна

Лікар стоматолог терапевт, фахівець з естетичної реставрації

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 6
  • Нейтральные 0
  • Положительные 6
  • Мирослава 22.11.2021

    Елена Викторовна просто великолепный доктор, внимательный к пациенту. Мастер своего дела! Доктор, которая выберет лучший вариант для пациента соответствующий его пожеланиям и возможностям. Очень рекомендую!

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки