Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія

Ортодонтичні капи (елайнери)

Елайнери
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
 • Дата публікації: 22.07.2022
 • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Вирівнювання зубів елайнерами в Центрі Ізраїльської Стоматології

Вирівнювання зубів не завжди вимагає установки брекетів. Якщо дефекти зубного ряду незначні або потрібно вирівнювання одного зуба, то ортодонтична капа або елайнер стане ефективним вирішенням проблеми.

Що таке стоматологічна капа?

Елайнер – це знімна пластина з полікарбонату або силікону, призначена для виправлення прикусу і незначних дефектів зубного ряду. Капа виготовляється за відбитком зубів пацієнта і працює за принципом пасивної дії, надаючи постійний тиск на зуби і змушуючи зміщатися їх в потрібному напрямку.

Показання

 • неправильний прикус;
 • діастема (широкий проміжок між передніми зубами);
 • розширена або звужена зубна арка;
 • неможливість ортодонтичного лікування незнімними конструкціями;
 • зняття брекетів і необхідність закріплення правильної позиції вирівняних зубів.

Елайнери призначаються дорослим і дітям від шести років з різницею під час щоденного носіння капи. Наприклад, дорослим може бути показано носіння елайнерів протягом 15 годин на добу, тоді як дітям тільки 5-6 годин в день. Стоматологічні капи не використовуються для усунення складних дефектів зубного ряду і не призначаються людям, що страждають на епілепсію або психічні захворювання.

Різновиди елайнерів

Для виправлення ортодонтичних дефектів різної складності використовується кілька видів елайнерів:

 • Стандарт. Капа виготовляється за стандартною формою і застосовується для виправлення нескладних дефектів зубного ряду, які не потребують врахування індивідуальних нюансів анатомії зубів пацієнта.
 • Термопластична капа. Являє собою виріб стандартної форми, яка підганяється під анатомію зубів за рахунок розм’якшення в теплій воді і прікусування пацієнтом, за рахунок чого капа щільно облягає зубний ряд.
 • Індивідуальний елайнер. Виготовляється в зуботехнічній лабораторії по відбитку зубів пацієнта з жорсткого полікарбонату.

Переваги ортодонтичних кап

Елайнер – це прозора знімна капа, яка практично невидима і є ефективною альтернативою традиційної брекет-системи у виправленні нескладних дефектів зубів.

Плюси:

 • Непомітність. Однією з очевидних переваг елайнеров є те, що вони практично непомітні. У їх конструкції немає складних металевих елементів або скоб, а виготовлені вони з прозорого матеріалу, тому невидимі для оточуючих.
 • Знімність. На відміну від традиційних брекет-систем, елайнери пацієнт може самостійно вставляти і виймати з рота. Завдяки цьому зручно приймати їжу, чистити зуби і спілкуватися за умови, що капа носиться з дотриманням рекомендацій стоматолога.
 • Простота догляду. Можливість вийняти елайнер з рота дозволяє повністю очистити його від залишків їжі або нальоту, який міг потрапити на нього.
 • Комфортність. Металеві брекети нерідко можуть натирати внутрішню поверхню губ і щік при їх першій установці, тоді як елайнери гладкі і відносно м’які. Вони чинять тиск на зуби, не викликаючи дискомфорту і хворобливих відчуттів.
 • Точність. Ортодонтична капа виготовляється по відбитку зубів з полімерного матеріалу з використанням комп’ютерної технології CAD/CAM, яка гарантує високу точність і повну відповідність анатомії щелепи пацієнта.

Недоліки елайнерів

Стоматологічні капи добре підходять для виправлення незначних дефектів прикусу або нерівностей окремих зубів, але, як і будь-які ортодонтичні конструкції, мають свої недоліки.

Мінуси:

 • Порушення графіка носіння. Щоб домогтися бажаного результату ортодонтичного лікування пацієнтові потрібно носити елайнер строго певну кількість часу протягом дня. Часто трапляється так, що пацієнт просто забуває або відмовляється від носіння капи протягом дня, вставляючи її тільки на ніч, що сильно зменшує корисну дію елайнера і збільшує термін лікування.
 • Вплив на чіткість дикції. Елайнер вимагає щоденного носіння по 15-20 годин, протягом яких пацієнту потрібно їсти, пити, а також спілкуватися з іншими людьми. Останнє можна робити навіть не виймаючи капу з рота, але для цього пацієнту потрібно якийсь час, щоб звикнути до вирівнювача, не піддаючись спокусі виймати його кожен раз, коли потрібно з кимось поговорити.

Проблеми, які виправляють капи

Елайнери використовуються для виправлення різних дефектів прикусу, які доставляють незручності в повсякденному житті і здатні привести до серйозних ускладнень.

Перехресний прикус

При перехресному прикусі будь-який з нижніх зубів перекриває зовнішню частину верхніх зубів, що є протилежністю того, що повинно бути. Це відбувається, коли верхня щелепа занадто вузька по відношенню до нижньої щелепи. Перехресний прикус може бути частковим боковим (тоді тільки нижні бічні зуби перекривають верхні бокові), одностороннім або двостороннім, частковим фронтальним (тільки нижні передні зуби перекривають верхній фронтальний ряд) або повним (характеризується перекриттям нижньої дуги зубів верхньої щелепи).

Глибокий прикус

Глибокий прикус – дефект, при якому верхні зуби покривають нижні зуби більше норми, наприклад, в передньому сегменті верхні зуби покривають більш 2/3 висоти нижніх зубів. Риси обличчя проявляються в тому, що нижня третина обличчя вкорочена в вертикальному вимірі, а над підборіддям є глибока поперечна виїмка.

Мезіальний прикус

При мезіальному прикусі нижня зубна дуга (нижня щелепа) знаходиться занадто далеко вперед по відношенню до верхньої дузі, при цьому підборіддя і нижня губа більш виражені, і випинаються вперед. Порушення супроводжується порушеннями дикції і збільшує ризик виникнення пародонтиту.

Відкритий прикус

Відкритий прикус – оклюзія, при якій між верхніми і нижніми зубами є просвіт, тобто верхні зуби не дотикаються до нижніх зубів. Залежно від ступеня вираженості, зовні дефект проявляється в тому, що особа асиметрично з більш довгою нижньою частиною, а рот завжди здається злегка відкритим.

Як встановлюються прозорі брекети

Елайнери встановлюються в кілька етапів:

 1. Огляд. Стоматолог оглядає стан ротової порожнини пацієнта, проводить діагностику зубів, щоб з’ясувати, чи підходить знімна капа для усунення дефектів, після чого складає план лікування.
 2. Зняття відбитка. Ортодонт знімає відбиток з зубів пацієнта з використанням полімерної маси або внутрішньоротового сканера, який передає картинку в тривимірній проекції на екран монітора.
 3. Виготовлення елайнера. Ортодонтична капа виготовляється в зуботехнічній лабораторії з використанням технології комп’ютерного моделювання, яка гарантує високу точність готової конструкції.
 4. Установка капи. Стоматолог надягає капу на зуби пацієнта, перевіряє щільність і правильність її прилягання і, якщо все в порядку, розповідає, як поводитися з елайнером і дає рекомендації з гігієни порожнини рота.
 5. Контрольний візит. Через 14-20 днів пацієнт приходить до ортодонта для оцінки ефекту вирівнювання зубів і заміни елайнера на пластинку з великим механічним впливом.

Догляд за капою

Догляд за елайнером дуже простий і під силу навіть дитині. Досить дотримуватися простих правилх:

 • виймати капу перед прийомом їжі;
 • щодня промивати елайнер теплою водою;
 • не використовувати жувальну гумку під час носіння капи;
 • зберігати елайнер в спеціальному боксі.

Під час ортодонтичного лікування елайнером особливе значення має підтримання гігієни порожнини рота. Тому пацієнту потрібно обов’язково чистити зуби мінімум двічі в день, використовувати ополіскувач для рота після кожного прийому їжі і користуватися зубною ниткою.

Скільки триває лікування елайнерами

Термін носіння елайнерів визначає лікуючий стоматолог в залежності від тяжкості патології зубного ряду і віку пацієнта. В середньому час щоденного носіння становить 20 годин, а загальний термін лікування – від трьох місяців до двох років.

Що краще – елайнери або брекети?

Брекети і елайнери – це абсолютно різні конструкції, кожна з яких застосовується для усунення дефектів зубного ряду там, де використання іншої буде неефективне або недоцільне.

Фахівці Центру Ізраїльської Стоматології в Києві допоможуть вам підібрати елайнери для вирівнювання зубів за кращою ціною, що підходить для вашого конкретного випадку.

Наші ціни:

 • Розшифровка ТРГ, відбитки, складання плану лікування

  послуга для початку ортодонтичного лікування

  1 600 грн
 • Зняття силіконового відбитка

  огляд, підбір ложки і отримання відбитка

  550 грн
 • Еластопозиціонер

  8 000 грн
Сертифікати
Лікар
Майорова Олена Юріївна

Лікар стоматолог-ортодонт

img Лікар першої категорії за фахом ”Ортодонтія”

Майорова Олена Юріївна

Лікар стоматолог-ортодонт

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 2
 • Нейтральные 0
 • Положительные 2
 • Алексей Иванов 10.02.2020

  Был на лечении у ортодонта Алены. Замечательный внимательный доктор, у таких докторов за счастье лечиться – профессионал, минимум дискомфорта. У меня были проблемы с прикусом, которые вызвали повреждения самих зубов. Потратили 10 месяцев на лечение, и теперь я обладатель идеальной улыбки

  • 0
  • 0
 • Алина Пшеничная 20.02.2020

  Хорошая клиника, доброжелательный и внимательный персонал. Отдельное спасибо доктору Алене Юрьевне. Ребенок не хотел уходить с кабинета (для стоматологии это редкость)).

  • 0
  • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки