Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Ортодонтичні капи (елайнери)

Брекет-система далеко не єдиний спосіб виправлення положення зубів або вирівнювання прикусу. У разі незначних дефектів зубного ряду або викривлення однієї одиниці стоматолог запропонує встановити спеціальну ортодонтичну капу. Елайнери здатні не лише змінити прикус, а й зробити це непомітно для оточуючих. Прозора конструкція також є рішенням для пацієнтів з алергією на метал та сплави.

У яких випадках замість брекетів можна встановити капи для зубів, можна дізнатися далі.

Елайнери
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 22.07.2022
  • Дата останнього редагування: 16.05.2023
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке стоматологічна капа?

Ортодонтичні капи – це загальне визначення накладок для зубів, які застосовуються для виправлення дефектів та аномалій зубного ряду. Елайнери – це один з різновидів кап, головною функцією яких є виправлення прикусу та положення зубів. Вони також служать для закріплення результатів лікування брекетами.

Конструкція являє собою знімну пластину з прозорих полімерних матеріалів (полікарбонату або силікону), яка виготовляється індивідуально для кожного пацієнта. Принцип дії капи полягає в постійному пасивному тиску на зубний ряд, що сприяє зміщенню зубів у необхідному напрямку.

На початку ортодонтичного лікування пацієнт отримує набір різних кап. Як тільки зуби прийняли положення одних елайнерів, пацієнту необхідно міняти їх на наступну пару, і так відбувається до закінчення лікування.

Важливо!

Заміну конструкції пацієнт може проводити у домашніх умовах, лікар лише контролює результат вирівнювання 1 раз на 2 місяці.

Показання до встановлення елайнерів

Капи для вирівнювання зубів та зміни прикусу застосовують у наступних клінічних випадках:

  • неправильний прикус зубів (перехреснийглибокиймезіальнийвідкритий);
  • зубним одиницям недостатньо місця в одному ряду (скупченість);

  • збільшені проміжки між зубами (трема, діастема);

  • розширена чи звужена зубна арка;

  • неправильне положення одного, кількох або цілого ряду зубів;

  • необхідна підготовка до протезування чи імплантації зубів;

  • наявність проблем скронево-нижньощелепного суглоба, які були спричинені аномаліями прикусу;

  • неправильне положення зубів мудрості;

  • неможливість лікування брекетами через алергію чи наявність інших протипоказань;

  • необхідність закріплення правильного положення зубів після зняття брекетів.

Протипоказання

Елайнери для зубів неможливо встановити у таких випадках:

  • присутній зубний камінь та наліт у великому обсязі;
  • занедбані захворювання пародонту (пародонтитпародонтоз);

  • наявність зубів, що не прорізуються (ретенованих);

  • деструкція кісткової тканини (руйнування щелепної кістки та заміщення її гноєм, пухлиною або рідиною);

  • захворювання скронево-нижньощелепного суглоба (бруксизм, підвищене стирання емалі, флюороз, гіпоплазія);

  • вроджені аномалії лицевого черепа;

  • психічні розлади.

Елайнери

Різновиди елайнерів

Стоматологічні капи мають один принцип дії, але можуть відрізнятися за способом і матеріалом виготовлення, терміном носіння.

За способом виготовлення розрізняють:

  1. Класичний. Прозора капа виготовляється за стандартною формою та застосовується для лікування незначних дефектів зубного ряду. При формуванні конструкції не враховуються індивідуальні особливості щелеп пацієнта.

  2. Термопластичні. Для створення конструкції застосовують спеціальні матеріали, які під впливом гарячої води стають м’якими та пластичними. За рахунок цього легко змінюється форма виробу та підганяється під анатомію зубів пацієнта (розігріті капи прикладають до зубів і охолоджуючись вони набувають необхідної форми).

  3. Індивідуальні. Такі елайнери формуються індивідуально для кожного пацієнта. Знімається відбиток верхньої та нижньої щелепи за допомогою зліпкової маси або внутрішньоротового сканера. Зліпок (знімок) відправляється на виготовлення до зуботехнічної лабораторії. Матеріал виробу твердий полікарбонат.

Елайнери для вирівнювання зубів можуть виготовлятися з таких матеріалів:

  1. Силікон. Його застосовують для створення конструкцій як дітям, так і дорослим та використовують на заключному етапі лікування. Такий виріб остаточно фіксує рівний зубний ряд та утримує його у правильному положенні.

  2. Поліуретан. З нього виготовляється комплект індивідуальних кап, які легко знімаються на час їжі та проведення гігієни. Матеріал екологічний, гіпоалергенний і не пошкоджує слизову оболонку.

Капи також мають різну тривалість носіння:

  1. Постійні. Конструкцію потрібно носити цілодобово як основну корекційну систему. Тривалість вирівнювання зубів може становити від 1 до 2 років. Запорукою успішного лікування є саме постійне носіння виробу.

  2. Тимчасові. Використовують для носіння в нічний час для виправлення невеликих дефектів положення зубів або для закріплення результату лікування іншою ортодонтичною конструкцією (брекет-системою).

Переваги ортодонтичних кап

Вирівнювання зубів елайнерами має безліч переваг:

  • високі естетичні якості та непомітність у ротовій порожнині за рахунок прозорості та компактності виробу;
  • не впливають на стан зубної емалі, слизової оболонки та не провокують розвиток карієсу;

  • прості у використанні та у догляді;

  • швидка адаптація та збереження нормальної дикції;

  • гладкі та відносно м’які капи не викликають дискомфорту і больових відчуттів при носінні;

  • індивідуальне виготовлення по відбитку зубів із застосуванням комп’ютерної технології CAD/CAM дозволяє капі в точності повторювати форму щелепи пацієнта;

  • матеріали виготовлення гіпоалергенні та біосумісні з організмом людини;

  • висока ефективність виправлення дефектів зубів легкої та середньої тяжкості.

Недоліки елайнерів

Незважаючи на значні переваги, елайнери мають також кілька недоліків:

  • не підходять для лікування серйозних дефектів зубів чи складних викривлень щелепи;
  • вартість конструкції відносно висока;

  • для досягнення необхідного результату пацієнту потрібно дотримуватись графіка носіння капи.

Етапи встановлення прозорих брекетів

Прозорі капи для вирівнювання зубів встановлюються у кілька етапів:

Огляд та діагностика

1. Огляд та діагностика

На першій консультації стоматолог оглядає порожнину рота пацієнта. Потім для того, щоб оцінити можливість лікування ортодонтичною капою, виконує рентгенівський знімок або комп’ютерну томографію зубів. У разі протипоказань, ортодонт підбирає альтернативну конструкцію для вирівнювання зубів. Також обстежує стан зубних одиниць, ясен та слизової оболонки. Діагностика допомагає виявити різноманітні захворювання, включаючи карієс, гінгівітперіодонтит. Після отримання всієї необхідної інформації, стоматолог підбирає тип елайнерів і матеріал виготовлення, погоджуючи все з пацієнтом. Складає детальний план лікування та приблизний графік подальших відвідувань для контролю процесу.

Зняття відбитків та виготовлення

2. Зняття відбитків та виготовлення

Перед створенням зліпків стоматолог проводить повну санацію ротової порожнини, яка включає лікування діагностованих захворювань зубів і ясен. Після цього ортодонт починає зняття відбитків щелеп з використанням полімерної маси або внутрішньоротового сканера. Перевагою сканера є передача картинки в тривимірній проекції на екран монітора. Отримані дані передаються для виготовлення конструкції в зуботехнічну лабораторію. Елайнери формуються за допомогою технології комп’ютерного моделювання задля досягнення точного прилягання капи до зубів. Створюється повний набір кап із почерговою нумерацією носіння.

Встановлення елайнерів

3. Встановлення та лікування

Перед початком встановлення кап на верхню та нижню щелепу ортодонт фіксує на зубну емаль невеликі виступи (атачменти) для забезпечення правильного впливу кап. Вони виготовляються з пломбувального матеріалу та повністю відображають природний відтінок зубів. Потім стоматолог одягає елайнери на зубний ряд пацієнта, перевіряючи щільність та правильність їх прилягання. У разі відсутності зауважень до конструкції, остаточно встановлює капу в ротовій порожнині та дає рекомендації щодо використання та догляду за конструкцією. Лікар також показує, як правильно знімати та надягати виріб для самостійної заміни на наступні елайнери.

Переваги встановлення елайнерів у клініці ЦІС

Центр Ізраїльської Стоматології проводить лікування дефектів зубощелепного апарату з використанням різних ортодонтичних конструкцій. Брекет-система, елайнери, трейнери та пластинки, стоматолог ЦІС підбере найбільш відповідну конструкцію виходячи з діагностичних даних пацієнта.

Вирівнювання зубів у клініці ЦІС має свої переваги:

  • виготовлення елайнерів з точною відповідністю особливостей щелепи пацієнта, що сприяє ефективному зміщенню зубного ряду;

  • стоматолог-ортодонт повністю супроводжує пацієнта на всіх етапах лікування та надає комплекс послуг, включаючи діагностику, видалення карієсу, професійне чищення зубів, встановлення елайнерів та контроль результатів;

  • дві клініки на лівому березі Києва (метро Позняки, Осокорки та Лівобережна), оснащені сучасним стоматологічним та діагностичним обладнанням;

  • для виготовлення набору кап застосовуються якісні та сертифіковані матеріали.

Стоматологи регулярно підвищують кваліфікацію та проходять практику лікування у клініках Ізраїлю, що позитивно позначається на якості лікування пацієнтів в Україні.

Розцінки на встановлення елайнерів, брекетів Damon, протезування чи імплантацію зубів можна знайти на сайті стоматології у прайсі.

Догляд за прозорою капою

Догляд за елайнерами досить простий, для того щоб конструкція зберегла свій зовнішній вигляд, а зубний ряд залишався здоровим необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • проводити щоденну гігієну ротової порожнини (чистити зуби вранці та ввечері);

  • знімати елайнери перед кожним прийомом їжі, після чого очищати або полоскати водою порожнину рота;

  • чистити капи за допомогою зубної щітки та пасти, промивати чистою водою;

  • регулярно відвідувати стоматолога для контролю лікування та профілактичних оглядів зубів;

  • для зберігання кап використовувати спеціальний футляр чи контейнер;

  • проводити гігієнічну чистку зубів для видалення нальоту і каменів.

Догляд за прозорою капою

Що краще – елайнери чи брекети?

Що краще – елайнери чи брекети

Пацієнта часто запитують, що краще вибрати елайнери або брекети? Для кращого розуміння переваг та недоліків обох конструкцій у таблиці представлено порівняльну характеристику систем.

Табл. Відмінності та подібності ортодонтичних конструкцій

Елайнери

Брекети

Апарат застосовують для лікування викривлень зубів легкої та середньої складності. Але на відміну від брекетів капа здатна виправити положення зубів мудрості.

Систему встановлюють для виправлення зубощелепних аномалій будь-якої складності.

Конструкція знімна, потрібно носити щонайменше 20 годин на добу.

Брекети необхідно носити протягом усього періоду лікування.

Прозора капа непомітна в порожнині рота і має естетичний вигляд.

Конструкція помітна для оточуючих, але у разі встановлення керамічних або сапфірових брекетів естетика посмішки зберігається.

Виріб не приносить дискомфорту при носінні, не пошкоджує слизову оболонку та має короткий період адаптації.

Металеві та лігатурні брекети більш відчутні в ротовій порожнині і можуть спочатку приносити незручності пацієнту.

Вища вартість.

Металеві брекети мають недорогу вартість.

Прості у догляді.

Брекет-система потребує особливого догляду.

Тривалість лікування становить від 6 місяців до 2 років.

Термін носіння в середньому 1-2 роки.

Елайнери – правила носіння

Вирівнювання зубів або виправлення прикусу елайнерами буде максимально ефективним, якщо дотримуватися певних правил носіння конструкції:

  • необхідно носити капи не менше 20-22 годин на добу, знімати тільки під час прийому їжі та для проведення гігієни ротової порожнини;

  • знімати конструкцію потрібно дуже акуратно і лише чистими руками;

  • не можна курити і вживати фарбуючі продукти харчування в капах;

  • дотримуватися графіку заміни однієї конструкції на наступну по черговості (точний період зміни кап скаже лікар виходячи зі швидкості вирівнювання зубів);

  • дотримуватись рекомендацій ортодонта щодо терміну носіння та не пропускати заплановані візити для контролю лікування.

Альтернативні методи вирівнювання зубів

У разі протипоказань до встановлення брекетів або бажання зберегти естетику посмішки на час ортодонтичного лікування – стоматолог ЦІС порекомендує пацієнту елайнери. Конструкція здатна виправити безліч дефектів положення зубів та аномалій щелепи.

До інших методів вирівнювання зубів без брекетів належать:

  1. Ортодонтичні пластинки. Застосовуються для профілактики та виправлення прикусу у дітей.

  2. Трейнери. Знімна накладка для верхньої та нижньої щелепи зубів. Використовують для лікування зубів як у дорослих, так і дітей.

  3. Композитна реставрація. Подібно до пломбування даний метод виправляє дефекти поверхні емалі, сколи або незначне викривлення зубів;

  4. Вініри і люмініри. Представляют собою тонкі накладки, які приховують недоліки емалі, форми і розміру зубів.

Висновок

Елайнери – це найбільш популярна заміна брекетів у стоматології ЦІС. Затребуваність прозорих кап обумовлена рядом переваг цієї конструкції:

  • можливість знімати та надягати виріб самостійно;

  • конструкція щільно прилягає до зубів і залишається непомітною у ротовій порожнині;

  • висока ефективність лікування за рахунок набору індивідуальних кап, які точно повторюють будову щелепи пацієнта;

  • можливість знімати конструкцію під час їжі дозволяє не відмовлятися від будь-яких продуктів;

  • еластична капа чинить м’який тиск на зуби і не приносить больових відчуттів.

Доказом ефективності лікування елайнерами є відгуки пацієнтів Центру Ізраїльської Стоматології.

  • Розшифровка ТРГ, відбитки, складання плану лікування

    послуга для початку ортодонтичного лікування

    1 600 грн
  • Зняття силіконового відбитка

    огляд, підбір ложки і отримання відбитка

    550 грн
  • Еластопозиціонер

    8 000 грн

Поширені запитання

  • Скільки триває лікування елайнерами?

    Тривалість лікування кожного пацієнта розраховується індивідуально. Термін носіння залежить від складності клінічного випадку, завдання поставленого перед ортодонтом та віку пацієнта.

    На основі 3D сканування зубного ряду створюється візуальний план лікування із зазначенням кількості кап та приблизного терміну носіння конструкції.

    Період вирівнювання зубів за допомогою елайнерів може становити від шести місяців до двох років.

  • Чи елайнери встановлюють дітям?

    За потреби встановлювати ортодонтичні елайнери на криві зуби можна з 7-8 років. Головною умовою для цього є наявність усіх корінних зубів у дитини. Виріб не завдає шкоди дитячому організму або дискомфорту при носінні.

  • Чи ефективні капи так само, як і брекети?

    Елайнери не здатні повністю замінити брекет-систему. Це пов’язано з тим, що капи малоефективні для виправлення серйозних аномалій зубощелепного апарату.

    Але для вирішення проблем легкої та середньої складності в ортодонтичній стоматології часто застосовується капа замість брекетів.

  • Що робити, якщо зламався елайнер?

    У разі поломки ортодонтичної конструкції пацієнту необхідно надіти попередню або наступну по черговості капу (залежно від фактичного положення зубів). У цей час у стоматології можуть зробити дублікат потрібних елайнерів.

  • Чи можуть боліти зуби від елайнерів?

    Больові відчуття після встановлення елайнерів та їх активації або зміни на нову пару є нормою до 5 днів. З кожною подальшою активацією кап термін адаптації зменшується.

    Але якщо біль і дискомфорт продовжуються через зазначений час пацієнту необхідно звернутися до лікаря.

  • Що робити, якщо елайнер натирає?

    Якщо пацієнт відчуває дискомфорт після адаптаційного періоду або є відчуття, що елайнер натирає слизову оболонку – необхідно звернутися до ортодонта. Він усуне механічні неполадки або допоможе зняти дискомфорт за допомогою знеболювальних препаратів.

  • Скільки коштують елайнери?

    Стоматолог-ортодонт перед початком лікування оголосить скільки коштує один елайнер. Ціна включає:

    • матеріал виготовлення та тип конструкції;

    • складність викривлення зубів та особливості випадку;

    • кількість змінних кап;

    • 3D-моделювання та виготовлення конструкції.

Джерела

  1. Головко Н. В. Ортодонтичні апарати. Вінниця. 2006.
  2. Фліс П. С. Ортодонтія. Нова книга. Київ-Вінниця. 2007.
Сертифікати
Лікар
Майорова Олена Юріївна

Лікар стоматолог-ортодонт

star Лікар першої категорії за фахом ”Ортодонтія”

Майорова Олена Юріївна

Лікар стоматолог-ортодонт

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 2
  • Нейтральные 0
  • Положительные 2
  • Алина Пшеничная 20.02.2020

    Хорошая клиника, доброжелательный и внимательный персонал. Отдельное спасибо доктору Алене Юрьевне. Ребенок не хотел уходить с кабинета (для стоматологии это редкость)).

    • 0
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки