Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія
Коментарі (8)

Таблетки від зубного болю: топ 10 кращих

Біль в зубах часто буває нестерпним. У таких випадках необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога. Але до візиту до лікаря болі можна зняти препаратами. Розглянемо найпопулярніші таблетки від зубного болю. Як і коли їх приймати, і що робити, якщо під рукою не виявився потрібний препарат, а біль в зубі розігралася не на жарт.

 • 63185
 • ~ 17 хвилин читання
Зберегти статтю в:
 • Дата публікації: 16.07.2022
 • Дата останнього редагування: 27.10.2022
Зміст статті
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Зубний біль виникає несподівано. У кращому випадку візит до стоматолога буде завтра, і весь цей час потрібно перетерпіти. А іноді напади зубного болю виникають за містом або на відпустці. У таких випадках без знеболюючих не обійтися. Сучасні засоби дозволяють швидко і порівняно надовго зняти зубні болі. До того ж багато знеболюючих ліків відпускаються без рецепта і за доступними цінами. Таким чином, препарати від зубного болю – це найзручніший і дешевий спосіб безболісного очікування візиту до лікаря, де вже усувається причина зубного болю.

Рейтинг топ 10 препаратів для лікування зубів

Лікарські препарати, що знімають біль, називаються анальгетиками. Вони бувають різними – наркотичними і ненаркотичними; центральної дії і периферичної дії.

Однією з різновидів ненаркотичних знеболюючих вважаються нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Ці ліки порушують продукцію простагландинів – основних медіаторів запалення. Таким чином вдається зняти запалення, жар і вгамувати біль. Для зняття зубного болю застосовуються різні анальгезирующие засоби, в тому числі і НПЗЗ. Розглянемо 10 найпопулярніших засобів.

Німесил від зубного болю

1. Німесулід (Німесил, Найз)

Німесулід – нестероїдний протизапальний засіб, що застосовується при болях різного походження. Німесулід – активна речовина ряду знеболюючих препаратів, наприклад, Німесил, Найз і інші. Стоматологи часто рекомендують пацієнтам препарат для зняття больових відчуттів після стоматологічних процедур, а також в якості болезаспокійливого засобу при зубному болю різного походження.

Німесулід має протизапальну, жарознижувальну та знеболювальну дію. Випускається препарат різними фармкомпаніями. Залежно від виробника, це можуть бути таблетки, порошки, капсули або гранули.

Протипоказання і особливі вказівки.

Німесулід протипоказаний при вагітності, гіперчутливості, шлунково-кишкових кровотечах і тяжких порушення в роботі печінки, нирок і серця. Оскільки німесулід чинить токсичну дію на печінку, препарат не рекомендується приймати дітям молодше 12 років. Літнім людям препарати німесуліду варто приймати з обережністю, щоб уникнути загострень хронічних захворювань.

Кетопрофен при зубному болю

2. Кетопрофен (Кетонал, ОКІ, Фламакс)

Кетопрофен – НПЗЗ, застосовуваний при запальних процесах, зубного болю і болю в яснах. Препарат ефективний при помірних і сильних болях різного походження. Кетопрофен лікарі призначають і після хірургічних втручань для зняття післяопераційного болю.

Кетопрофен випускається в різних формах. Це таблетки, капсули, гранули, гелі для зовнішнього застосування, а також розчини для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій. Кетопрофен – назва активно діючої речовини. Засоби, що містять кетопрофен, називаються по-різному: Кетопрофен, Кетонал, ОКІ, Фламакс і інші.

Протипоказання і особливі вказівки.

Кетопрофен протипоказаний при підвищеній чутливості до препарату або іншим НПЗЗ. Препарати кетопрофену протипоказано при серйозних порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, гемофілії і тяжких порушеннях в нирках і печінці. Препарат не можна приймати в третьому триместрі вагітності, а в першому і другому триместрах його приймають тільки за призначенням лікаря, коли очікувана користь від препарату перевищує можливі негативні наслідки. Кетопрофен протипоказаний дітям до 15 років.

Кетанов при зубному болю

3. Кеторолак (Кеторол, Кетанов)

Кеторолак – НПЗЗ, що виявляє пригнічувальну дію не синтез медіаторів запалення – простагландинів. Препарати кеторолак мають виражені протизапальні властивості, а також знімають невеликий жар. Препарат входить до переліку життєво необхідних лікарських засобів.

Кеторолак випускається у вигляді таблеток, розчинів для внутрішньом’язового і внутрішньовенного введення. Лікарський препарат відомий за назвами Кеторол і Кетанов. Зазвичай Кетанов приймають по одній таблетці при сильному зубному болю. Якщо протягом 2-3 годин біль не вщухає, то Кетанов або Кеторол можна прийняти повторно. При цьому не перевищуйте добове дозування ліків, що становить 40 мг/добу. Тривалість прийому засобу не перевищує 5 діб.

Протипоказання і особливі вказівки.

Препарат протипоказаний при підвищеній чутливості, бронхіальній астмі, тяжких порушеннях серцево-судинної системи, печінки і нирок. Препарати кеторолаку не можна приймати під час вагітності, грудного годування та пологів. Препарат не рекомендується приймати дітям до 16 років.

Мелоксикам від зубного болю

4. Мелоксикам (Моваліс, Мовасін)

Мелоксикам – ще одні популярні нестероїдні протизапальні ліки. Випускається у вигляді таблеток, засобів зовнішнього застосування (гелі), а також ін’єкцій для внутрішньом’язового і внутрішньовенного введення. Часто мелоксикам застосовують при хворобливості зуба і ясен. Препарат має виражену протизапальну та аналгетичну дію. У меншій мірі мелоксикам знімає жар.

Різні фармкомпанії випускають мелоксикам під різними назвами. Споживачам препарат відомий під однойменною назвою Мелоксикам, а також Моваліс і Мовасін. Максимальна добова доза для дорослої людини становить не більше 15 мг препарату.

Протипоказання і особливі вказівки.

Мелоксикам протипоказаний при підвищеній чутливості, бронхіальній астмі, тяжких ураженнях шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, печінки та нирок. Таблетки з обережністю приймають при хелікобактерної інфекції, цукровому діабеті та ішемічній хворобі серця. Мелоксикам не можна приймати під час вагітності та годування груддю. Препарати мелоксикаму для перорального застосування (таблетки, капсули) протипоказані дітям до 12 років.

Ібупрофен від зубного болю

5. Ібупрофен (Нурофен)

Ібупрофен – популярний НПЗЗ, що застосовується з 60-х років минулого століття. Сьогодні препарати ібупрофену випускаються у вигляді таблеток, капсул, порошків, гранул, крапель, місцевих препаратів від болю, а також розчинів для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій. Ліки відомо під однойменною назвою (Ібупрофен) і під назвою Нурофен.

Препарати ібупрофену застосовуються при широкому спектрі запальних патологій, що супроводжуються больовим синдромом. Ібупрофен допомагає позбутися від сильного зубного болю різного походження.

Протипоказання і особливі вказівки.

Препарати з ібупрофеном не можна приймати пацієнтам з гіперчутливістю до діючої або допоміжних речовин препарату. Крім того, ібупрофен протипоказаний при ерозивних патологіях шлунково-кишкового тракту, порушення згортання крові, черепно-мозкових травмах і ряду інших патологій (уважно читайте інструкцію до препарату). Під час вагітності та лактації прийом ібупрофену також протипоказаний. При цьому в ряді випадків лікар приймає рішення про лікування препаратом, якщо користь від ліків значно перевищує можливі негативні наслідки. Не рекомендується прийом ібупрофену дітям молодше 12 років.

Пенталгін від зубного болю

6. Пенталгін

Пенталгін належить до групи комбінованих препаратів, що надають знеболюючу, протизапальну, жарознижувальну і спазмолітичну дію. До складу препарату входять відразу кілька активно діючих речовин – парацетамол (анальгетик), напроксен (НПЗЗ), кофеїн (стимулюючий препарат), дротаверин (спазмолітик) і фенірамін (блокатор гістамінових рецепторів Н1).

Пенталгін і подібні комбіновані препарати приймають при больовому синдромі різного походження, в тому числі, від зубного болю.

Протипоказання і особливі вказівки.

Пенталгін не можна приймати при тяжких порушеннях шлунково-кишкового тракту, бронхіальній астмі, ниркової та печінкової недостатності, важких захворюваннях серця та інших патологіях. Препарат не можна використовувати при вагітності та годуванні груддю. Пенталгін дозволений до прийому з 18 років.

Дексалгін від зубного болю

7. Декскетопрофен (Дексалгін, Велдексал, Дексонал, Фламадекс)

Ще один популярний препарат з групи НПЗЗ. Декскетопрофен чинить знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дію шляхом блокування синтезу простагландинів. У країнах Європи препарати декскетопрофену застосовуються з 2002 року.

Болезаспокійливий ефект досягається через 15-30 хвилин після прийому. У цей період відзначається максимальна концентрація діючої речовини в крові. Тривалість знеболюючого ефекту становить 4-6 годин (як і у більшості інших НПЗЗ).

Препарат випускають в різних формах: таблетки, гранули, розчини для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій. При сильній хворобливості зуба переважно використовуються таблетки від зубного болю. Крім однойменної назви, препарати з декскетопрофеном випускаються під назвами Дексалгін, Велдексал, Дексонал, Фламадекс і інші.

Протипоказання і особливі вказівки.

Препарати декскетопрофену не можна приймати при виразковій хворобі шлунка, кровотечах, бронхіальній астмі, а також тяжких порушеннях з боку серцево-судинної системи, печінки і нирок. Прийом препарату протипоказаний при вагітності і лактації. Ліки з декскетопрофеном не рекомендується приймати особам молодше 18 років. 

Но-Шпа

8. Дротаверин (Но-Шпа)

На відміну від перерахованих вище препаратів, дротаверин належить до спазмолітичних засобів. З 60-х років минулого століття препарат відомий як Но-Шпа. Таку назву безпосередньо пов’язано з дією препарату. На латині No Spam – це немає спазму.

Сьогодні препарати дротаверину випускаються в різних формах. Найпопулярніша – таблетки. Також це капсули і розчини для ін’єкцій.

Протипоказання і особливі вказівки.

Но-Шпа протипоказана при тяжких порушеннях печінки, нирок і серцево-судинної системи. З обережністю препарат дають при зниженому артеріальному тиску і при вагітності. Препарат не можна приймати дітям молодше 6 років.

Диклофенак від зубного болю

9. Диклофенак

Диклофенак – популярний протизапальний препарат нестероидной природи. Застосовується в медичній практиці з середини 60-х років минулого століття. Має виражену аналгетичну, протизапальну дію. Менш виражену жарознижувальну дію препарату.

Сьогодні препарати диклофенаку випускаються у вигляді таблеток, порошків, зовнішніх засобів (гелі, мазі) і розчинів для внутрішньом’язових і внутрішньовенних ін’єкцій. Як і кеторолак, диклофенак включений в список життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів.

Протипоказання і особливі вказівки.

Диклофенак не можна приймати при гіперчутливості, ерозивних ураженнях шлунково-кишкового тракту. З обережністю препарати диклофенаку застосовуються при захворюваннях внутрішніх органів (печінки, нирок, серця, легенів), патологіях нервової системи і алергічних захворюваннях. Досі недостатньо даних щодо безпечного застосування диклофенаку під час вагітності. З цієї причини на 1 і 2 триместрі вагітності препарат використовується тільки в тих випадках, коли користь від ліків значно перевищує ймовірні негативні наслідки. Диклофенак не рекомендується приймати дітям до 6-річного віку.

Анальгін при зубному болю

10. Метамізол натрію (Анальгін, Темпалгін)

Метамізол натрію – анальгезирующее речовина. У країнах колишнього СРСР відомий як анальгін. Препарат також випускається і під назвою Темпалгін (в складі якого, крім метамізолу натрію, також міститься темпидон).

Метамізол натрію допомагає при помірному і сильному болі (в тому числі і зубного болю). Одноразова доза метамізолу натрію, що забезпечує знеболюючий ефект, становить 500 мг.

Протипоказання і особливі вказівки.

Препарати з метамізолом натрію протипоказані при гіперчутливості, тяжких порушеннях печінки і нирок, гемолітичної анемії і порушення системи кровотворення. Препарат протипоказаний при вагітності і грудному вигодовуванні. Не рекомендується приймати дітям до 14 років.

Таблетки від зубного болю: як правильно вибрати

Як нескладно побачити, список знеболюючих препаратів великий. Пам’ятайте, що знеболюючі препарати не усувають причину болю, а лише знімають симптом. Для усунення причини хворобливості зуба необхідний візит до лікаря і належне лікування.

Пам’ятайте, що не на всіх таблетки від зубного болю діють однаково. Якщо вашому знайомому допоміг диклофенак, це не означає, що з таким же успіхом препарат можете випити і ви. Можливо, вам підійде кеторолак або комбінований знеболюючий препарат.

При виборі знеболюючого препарату також варто враховувати характер больових відчуттів. Якщо хворобливість зуба слабка, то впоратися можна за допомогою спазмолітичних засобів. Напади сильного болю, можливо, потребують прийомі сильнодіючих препаратів, яких можна придбати тільки за рецептом лікаря.

Важливо!

Уважно читайте інструкції до препаратів. Особливу обережність варто проявити особам з хронічними захворюваннями через високий ризик побічних дій при прийомі препаратів. Зазначена нами інформація про 10 найбільш популярних препаратів від зубного болю є узагальненою і неповною, тому читайте інструкції і консультуйтеся з лікарем.

Поширені запитання

 • Чому виникає зубний біль

  Хворобливість зуба викликана низкою обставин і стоматологічних захворювань. Розглянемо їх докладніше:

  Гіперестезія

  Це надмірна чутливість зуба, що виникає при стиранні емалевого шару. Біль виникає при впливі на зуб холодної, гарячої або кислої їжі.

  Травматичні переломи

  При травмах зуба часто відколюється частина коронки і оголюється нерв, що і призводить до сильного, часто ниючого болю.

  Карієс

  Це найпоширеніше інфекційне захворювання зубів. Карієс поступово руйнує зуб. Часто біль при карієсі виникає у відповідь на прийом холодної або гарячої їжі. Якщо карієс не лікувати, то зуб руйнується повністю.

  Пульпіт

  При пульпіті хворого турбує сильний і гострий біль. Часто напади болю виникають вночі. Якщо пульпіт не лікувати, то хвороба переходить в хронічну стадію, при якій хворобливі відчуття не такі сильні.

  Періодонтит

  Це гостре або хронічне гнійне запалення періодонта – тканини навколо зубного кореня. При періодонтиті хворого турбують сильні гострі болі. При відсутності лікування періодонтит переходить в хронічну стадію.

  Періостит (флюс)

  Періостит (або флюс) – гнійне запалення окістя, що супроводжується сильними, часто пульсуючими болями.

 • Що робити, якщо болить зуб

  Якщо біль сильна, то зняти симптом варто ліками. При цьому якомога швидше потрібно записатися на прийом до лікаря-стоматолога. Залежно від причини болю, лікар запропонує наступні варіанти терапії:

  • Гіперестезія. Пацієнту на поверхню зубів наносять лаки з підвищеним вмістом фтору і солей кальцію. Такий склад сприяє відновленню шару емалі.
  • Травматичні переломи. Необхідно терміново звернутися до лікаря. Залежно від ступеня травми, пацієнту проводиться лікарське лікування зі збереженням нерва або нерв видаляють і накладають пломбу.
  • Карієс. Лікування полягає в очищенні каріозної порожнини і накладанні пломби.
  • Пульпіт. Лікар прочищає кореневі канали, видаляючи нервово-судинні структури. Потім порожнина пломбується.
  • Періодонтит. Лікування зводиться до очищення кореневих каналів, видалення нервово-судинних структур і пломбуванні. У ряді випадків проводиться хірургічне лікування.
  • Флюс. При флюсі показано хірургічне лікування. Лікар розкриває і прочищає гнійник.
 • Чи можна самостійно впоратися із зубним болем

  Якщо при собі немає знеболюючих, то трохи вгамувати біль допоможуть наступні рекомендації:

  • Видаліть частинки їжі з дірки в зубі. Зробити це можна зубочистками або полосканнями.
  • Прикладіть до хворобливої ділянки холод (лід, загорнутий в тканину).
  • Не жуйте на ураженій стороні, інакше боліти зуб буде ще сильніше.

  Ні в якому разі не робіть зігріваючих компресів і не приймайте антибіотики. Прогрівання при гнійному процесі тільки погіршить ситуацію!

Сподобалася стаття? Поділіться їй із друзями!
Коментарі до статті
Общая оценка
5 / 5
 • Все комментарии 8
 • Нейтральные 0
 • Положительные 8
 • Мирай 09.04.2023

  Здравствуйте.У моего отца врач открыл канал и снял нерв из зуба и поставил вату папа снял вату и теперь сильно болит папа пьёт Нимесил(Найс) но боль не проходит и ещё он пьёт аксен-форте но всеровно не проходит если у кого-то похожий случай или же вы знаете что с этим можно сделать или какое-то лекарство то пожалуйста помогите мне🙏🥺

  • 5
  • 0
 • Денис 29.09.2022

  Кратко и понятно!

  • 1
  • 2
 • Олег,Кривой Рог 18.02.2022

  Спасибо.Выпил ношпу,и приложил к щеке килограмм сала из морозилки.Помогло...

  • 12
  • 5
 • Сергей Днепроетровская обл. 08.02.2022

  Спасибо за разтолковывающую статью. А то в аптеках суют чё подороже, а эфекта не всегда нужного бывает. А тут и препарат и производные и побочка. Ещё раз огромное спасибо.

  • 8
  • 2
 • Василий 07.10.2021

  Нимесулид,Самые оболденные и мощные таблетки 5 минут и всё что болело или болит всё проходит 10 таблеток 125 р стоят это в Архангельская область.

  • 5
  • 2

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка
Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки