Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
  • 18
  • Нам
  • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
  • 0 800 33-08-12
  • Зателефонувати
Гаряча лінія

Композитна реставрація

Композитна реставрація зубів стає все більш популярною. Переваги композитів – стійкість до тиску при жуванні, хороша адгезія до емалі, відновлення природного кольору зубів і збереження їх міцності.

Композитна реставрація
0 %
Розстрочка під 0% від банку

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.

Зміст статті
  • Дата публікації: 25.07.2022
  • Дата останнього редагування: 10.09.2022
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке реставрація зуба композитом

Композити в стоматології – це світлотвердіючі смоли, що містять частинки неактивного наповнювача, що має структурну сумісність з тканинами зуба, особливо з емаллю. Вони надзвичайно довговічні, завдяки чому пацієнт з композитною реставрацією може приймати будь-яку їжу і напої, а завдяки унікальним естетичним якостям матеріалу легко підібрати варіант, відповідний кольору оброблюваного зуба.

Типи композиційних матеріалів

Розрізняють класичні композитні матеріали, що містять тільки наповнювач з розміром частинок в кілька мікрометрів, і гібридні композити нового покоління, які прекрасно працюють на всіх поверхнях передніх і задніх зубів. Ці матеріали мають багато відтінків, які дозволяють їм ідеально відповідати тону і прозорості природних зубів. Крім естетичних переваг, гібридні композити характеризуються стійкістю до тиску, низькою абразивністю, відмінною адгезією до емалі і дентину, низькою усадкою при полімеризації, а також хорошим контрастом на рентгенівському зображенні.

Використання композиційних матеріалів для відновлення цілісності зубів дозволяє реалізувати так звану технологію нанесення шаруватих реставрацій. Цей метод передбачає створення композитної реставрації в кілька шарів з усуненням дефектів емалі (плям, мікротріщин, напівпрозорості), що можливо завдяки широкому спектру кольорів композиційних матеріалів. Техніка нашарування композиту зменшує усадку полімеризації – явище, що часто виникає при зв’язуванні композитних смол, яке є причиною чутливості зубів після процедури і втрати граничної герметичності реставрації.

Застосування композитних реставрацій в стоматології

У стоматології естетична реконструкція зубів з використанням світлотвердіючих композитних матеріалів є важливим елементом в лікуванні карієсу зубів, а також захворювань твердих тканин некаріозних зубів. Пацієнти частіше вибирають композитні пломби, ніж коронки або керамічні вкладки.

У разі відновлення переднього зуба, особливо в області, яка важлива з естетичної точки зору, головна мета полягає в тому, щоб імітувати колір і прозорість твердих тканин зуба, відновити емалеву мікротекстуру на вестибулярній поверхні коронки, створити непомітний перехід між матеріалом і зубом і домогтися природного блиску емалі. Використання композитів дає змогу створити міцну постійну реставрацію, виключити післяопераційну гіперчутливість, забезпечити цілісність відновного матеріалу в довгостроковій перспективі, запобігти рецидив карієсу і запальних ускладнень.

Види реставрацій композитом

Композитні матеріали використовуються для створення таких реставрацій:

  • пломби – фотополімерні, акрилові і епоксидні;
  • вкладки – для відновлення зубів з великими каріозними порожнинами або іншими ушкодженнями коронки;
  • вініри – формуються безпосередньо на зубах пацієнта і практично не вимагають препарування зуба.

Відновлення зубів з використанням композитних матеріалів відноситься переважно до категорії художньої реставрації, тому одне з її головних завдань – створення естетичної і красивої усмішки.

Реставрація зуба композитом: опис процедури

Реставрація зубів починається з консультації у стоматолога. Під час першого візиту лікар опитує пацієнта, оцінює стан зубів і проводить діагностику, щоб підібрати відповідний композит і скласти план лікування.

Перший етап – ретельна професійна чистка зубів, які будуть покриті композитом. Перший шар композиту (зв’язуючий) наноситься на попередньо протравлену поверхню зубної емалі. Потім стоматолог наносить послідовні шари і формує їх відповідним чином, поки не буде отримана бажана форма зуба. Матеріал твердне світлом світлодіодної лампи після чого полірується, що надає поверхні зубів блиск і ідеальну гладкість. На завершення процедури стоматолог перевіряє правильність прикусу і дає пацієнтові рекомендації по догляду за зубами.

Будь-які композитні реставрації слід оновлювати в середньому кожні 5-6 років, хоча їх термін служби оцінюється приблизно в 10 років. Вони також піддаються знебарвленню, особливо в результаті частого вживання кави, чаю, газованої води або куріння.

Переваги і недоліки

Композитні реставрації мають безліч позитивних відгуків щодо своєї невисокої ціни, але це далеко не єдина їхня перевага.

Переваги:

  • щільність – композити дуже щільно прилягають до зубів, завдяки чому значно знижується ризик потрапляння залишків їжі в герметичні порожнини і розвитку карієсу;
  • міцність – композити довговічні, стійкі до жувального навантаження, лугів і підходять для використання на передніх і задніх зубах;
  • естетичність – відповідність композитів природного кольору емалі дозволяє непомітно відновити пошкоджені ділянки зубів;
  • безпека – композити гіпоалергенні і підходять для реставрацій пацієнта практично будь-якого віку.

При створенні реставрації стоматолог зберігає значну частину здорової зубної тканини. Наприклад, при накладенні композитних вінірів не потрібне препарування зубної емалі.

Незважаючи на численні переваги, композитні пломби також мають свої недоліки. 

Недоліки композитних реставрацій:

  • сприйнятливість до барвників і знебарвлення – хоча композити підбираються під колір зубів пацієнта, вони схильні до зміни забарвлення і прискорено втрачають колір через часте вживання забарвлених напоїв або куріння;
  • довговічність композитів – незважаючи на те, що заявлений термін служби більшості композитних реставрацій становить до 10 років, міняти їх рекомендується трохи раніше, не відкладаючи до останнього моменту;
  • неефективність у великих порожнинах – для заповнення великих порожнин композити не найкращий вибір: якщо дефект значний, композитна реставрація може пошкодитися, особливо при вживанні твердої їжі.

У Центрі Ізраїльської Стоматології в Києві ми займаємося установкою композитних реставрацій за найкращою ціною, використовуючи матеріали від кращих виробників і найсучасніше обладнання.

Наші ціни:

  • Лікування поверхневого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 300 грн
  • Лікування середнього карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    1 650 грн
  • Лікування глибокого карієсу

    огляд, препарування каріозної порожнини і встановлення пломби з фотополімерних матеріалів високої якості

    2 300 грн
  • Лікування пришийкового карієсу

    лікування пришийкового карієсу або клиноподібного дефекту фотополімерним матеріалом (весь протокол)

    1 450 грн
  • Естетична реставрація

    високоестетична реставрація різців та іклів за допомогою композитних матеріалів високої якості, які використовуються тільки для фронтального ділянки зубів

    4 500 грн
  • Накладення коффердаму

    за необхідністю

    300 грн
Сертифікати
Лікар
Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

star Диплом міжнародного конгресу Ізраїль-США-Німеччина

Авербух Фелікс Йосипович

Стоматолог-імплантолог вищої категорії. Професор

Сулима Олег Вікторович

Лікар-стоматолог терапевт, ендодонтист, дитячий лікар

Отзывы об услуге
Общая оценка
5 / 5
  • Все комментарии 4
  • Нейтральные 0
  • Положительные 4
  • Александр Бойко 06.03.2019

    Клиника супер. Врачи толковые. Отношение докторов и их внимание просто поражают. Лечил у них зубы после одной \”хваленой\” киевской клиники, благо теперь благодаря ЦИС у меня все хорошо. Спасибо!

    • 1
    • 0
  • Руслана 03.11.2023

    Я дуже щаслива, що 10.03.2020 якраз за день оголошення ВООЗ Пандемії COVID-19, встигла на імплантацію до пана професора: в мене внаслідок неправильного ендодонтичне лікування верхнього четвертого зуба зламався його корінь, сформувалась величезна гранульома, яка підібралась впритул до сусіднього здорового зуба і зруйнувала частину передньої стінки верхньої щелепи. Шановний пан професор зробив свою роботу вископрофесійно і тепер я горя не маю з тією верхньою четвіркою: імплант прижився, сусідній зуб було врятовано, еститично все гарно. Величезна дяка.

    • 2
    • 0

Ответ на комментарий от

Залишіть коментар
Ваша оцінка

Схожі послуги

Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

    * - поле є обов'язковим для заповнення
    Кушнірук Світлана Михайлівна

    Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки