Шинування зубів
Якщо зуб став рухомим, не поспішайте його видаляти. Такі зуби можна і потрібно рятувати за допомогою зубних шин. Такі конструкції зміцнюють зубний ряд, не дозволяючи зубам розхитуватися. У Центрі Ізраїльської Стоматології ми використовуємо зубні шини з композитних гіпоалергенних і високоміцних матеріалів, що забезпечують прекрасний результат на довгий час.

Ми співпрацюємо з Моно Банком та Приватбанком та пропонуємо вигідні та зручні умови оформлення розстрочки на всі види стоматологічних послуг.
- Дата публікації: 25.07.2022
- Дата останнього редагування: 11.09.2022
Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування
Що таке шинування зубів
Шинування – це стоматологічна процедура, яку проводять при рухливості зубів, що виникає внаслідок пародонтиту. Накладена шина на зуби запобігає розхитуванню зуба, його зміщенню і випаданню. Це нескладна процедура, яка добре переноситься пацієнтом і зберігає зуби при пародонтиті.
Показання та протипоказання
У стоматологічній практиці шини на зуби накладаються в наступних випадках:
Показання
- Пародонтит. При цьому захворюванні запалюються тканини пародонту і оголюється шийка зуба, що призводить до його рухливості і хиткості.
- Травми зубного ряду і щелепи. У таких випадках, в залежності від характеру і ступеня тяжкості травми проводиться шинування зубів або щелепи.
- Шина після брекетів. Шину на зуби накладають і при ортодонтичному лікуванні. Після зняття брекетів важливо утримати зубний ряд в правильному положенні, щоб зафіксувати результат.
Протипоказання
- Пародонтит в гострій фазі, що супроводжується запаленням і кровоточивістю ясен.
- Запущений карієс.
- Відсутність опорних зубів в ряду.
- Надмірна рухливість зуба.
На який термін ставлять шину на зуби
Залежно від діагнозу і поставлених цілей, лікар пропонує один з трьох способів шинування зубів:
- Тимчасове. Шину накладають на термін до 3-х місяців. Часто тимчасові шини накладають для стабілізації при гострих запальних патологіях і перед оперативним втручанням.
- Довготривале. Такі шини накладають на термін до одного року.
- Постійне. При низці стоматологічних захворювань необхідно встановити шину на термін більше одного року. Таке шинування називається постійним.
Різновиди постійних шин
- Знімні – використовуються як частина протезу. Така конструкція виконує дві функції – зміцнює зубний ряд і слугує протезом відсутніх у пацієнта зубів. З цієї причини знімні шини частіше встановлюють за відсутності зубів.
- Незнімні – використовуються для фіксації рухомих зубів. Основне завдання незнімних шин – знизити навантаження на зуби під час жування.
Знімні і незнімні шини діляться на підвиди.
Незнімні шини
- Кільцева – спаяні між собою металеві кільця, що використовуються для фіксації зубного ряду. Конструкція кільцевої шини виготовляється в залежності від індивідуальних особливостей пацієнта. Спочатку в таких випадках робиться відбиток, потім виготовляється гіпсова модель, на яку і підбирають кільцеву шину з відповідними характеристиками.
- Напівкільцева – «половинчастий» варіант кільцевої шини, з відсутністю кільця на зовнішній стороні. Методика виготовлення напівкільцевих шин така ж, як і кільцевих.
- Ковпачкова – система з’єднаних між собою ковпачків, які встановлюються на зуби. Ковпачкові шини покривають ріжучі кромки зубів і внутрішню поверхню зуба.
- Вкладочна – різновид ковпачкової шини зі спеціальним «вкладишем», що підсилює фіксацію конструкції на зубному ряді.
- Коронкова – виготовляються з металевих або металокерамічних коронок. Переважно використовується для фіксації рухомих жувальних зубів. Коронкові шини встановлюють за умови, якщо у пацієнта здорові ясна, оскільки при використанні таких конструкцій висока ймовірність травми ясен. Якщо пацієнт страждає патологіями зубоясенних кишеней, то коронкові шини ставити не можна. У таких випадках встановлюються екваторіальні (або напівкоронкові) шини, які не досягають ясен, що дозволяє проводити їх лікування.
- Інтердентальна – з’єднує зуби спеціальними вставками. Інтердентальні шини виготовляються з композитних матеріалів, адгезивного склоіономерного цементу або фотополімерів.
- Шина Мамлока, Треймана, Струнца тощо. – шини, названі на честь їх винахідників. Сьогодні такі шини вже не використовуються. Деякі з таких іменних шин зазнали серйозних змін.
- Шини-протези – використовуються в лікуванні пародонтиту в разі, якщо у пацієнта відсутні інші зуби. Шини-протези виконані таким чином, що навантаження при жуванні приходиться не на протез, а рівномірно розподіляється на сусідні опорні конструкції.
Знімні шини
При збереженні у пацієнта зубного ряду стоматологи застосовують такі види знімних шин:
- Шина Ельбрехта – застосовується при пародонтиті на початкових стадіях захворювання. Раніше шини Ельбрехта являли собою безперервну систему з кламерів – пристосувань для кріплення знімного протезу. Сьогодні в стоматологічній практиці застосовуються модифіковані конструкції з кламерами для бічних і передніх зубів.
- Шина з Т-подібними кламерами – різновид шини Ельбрехта. Кламери кріпляться на передні зуби, що надає додаткової стійкості зубній дузі. Такі шини можуть травмувати пародонт, тому їх використовують тільки на початкових стадіях захворювання, без сильного запального процесу.
- Шина з литою капою – ще один різновид шини Ельбрехта, але на відміну від шин з Т-подібними кламерами, знімає навантаження на ікла і різці при жуванні. Позитивний ефект досягається ковпачками, які встановлюються на передні зуби.
- Кругова шина – використовується при невеликій рухливості зубів. Залежно від клінічного випадку, застосовуються звичайні кругові шини або шини з кігтеподібним відростком.

Види зубного шинування
- Шинування скловолокном – нова і ефективна стоматологічна процедура, враховуючи відгуки лікарів і пацієнтів. Сучасні шини на зуби зі скловолокна наші стоматологи використовують при лікуванні пародонтиту і ортодонтичному лікуванні.
- Вантове шинування – використання арамідної нитки. Арамід – синтетичний полімер, що відрізняється високою міцністю, довговічністю і біосумісністю.
- Бюгельне шинування – використання дугоподібних каркасів з металу, якими скріплюють зуби. Такі конструкції мінімізують жувальні навантаження. Примітно, що на таку шину можна встановити і зубний протез, якщо у пацієнта відсутні зуби.
Ретейнери не є класичним варіантом зубних шин. Їх використовують тільки при ортодонтичному лікуванні, зокрема, після зняття брекетів. Для фіксації результатів лікування брекетами пацієнту рекомендується ще деякий час після зняття брекетів носити ретейнери. Вони бувають металевими, скловолоконними або силіконовими; знімними і незнімними.
Як проходить шинування зубів в Центрі Ізраїльської Стоматології у Києві
У наших стоматологічних клініках на Лівому березі Києва, в Дарницькому (м. Осокорки, Позняки) і Дніпровському (м. Лівобережна) районах процедура шинування проходить у п’ять етапів:
Якщо у пацієнта діагностовано інші захворювання ясен і зубів, шинування поєднують з іншими видами лікування. При необхідності, після укладання шини пацієнтові призначаються протизапальні та антибактеріальні препарати.
Переваги шинування зубів
- Зниження ризику втрати зубів.
- Розподіл навантаження при жуванні.
- Зниження тиску на ясна.
- Захист щелепних кісток від деформації.
- Безпечна процедура з мінімальною травматичністю.
Поширені запитання
-
Як довго тримаються зубні шини?
Залежить від клінічного випадку. Сучасні композитні матеріали для шин, які використовуються і в Україні, зберігають всі властивості роками. Якщо це постійна шина, то міняти її потрібно кожні 3-5 років.
-
Як шинування впливає на зуби?
Якщо раніше використовувалися тільки металеві шини, що доставляли дискомфорт пацієнтам, то сьогодні все інакше. Скловолокно і арамід гіпоалергенні і не доставляють ніяких проблем зубній емалі. Крім того, такі шини не порушують дикцію і не доставляють проблем під час прийому їжі.
-
Який лікар займається шинуванням зубів?
Цю процедуру проводить стоматолог-ортопед.
Шинування зубів: вартість
При визначенні вартості шинування зубів, ціна залежить від ряду факторів:
- ступінь тяжкості пародонтиту;
- тип прикусу і наявність дефектів;
- стан зубного ряду (відсутні зуби);
- стан ротової порожнини;
- вік пацієнта.
У нашій стоматологічній клініці команда досвідчених лікарів проведе ретельну діагностику і підбере для вас оптимальний варіант шинування зубыв.
Наші ціни:
-
Використання системи «АНТИ-СНІД»
це стерильний лоток з інструментами, який використовується при огляді або лікуванні, обов’язкова програма для всіх пацієнтів
190 грн -
Плазмоліфтінг ясен
забір крові пацієнта, продукція плазми в центрифузі і проведення самої процедури (додатково знадобиться анестезія)
1 500 грн -
Шинування 6-ти зубів
“Зміцнення” нестійких і рухливих зубів з боку язика або піднебіння за допомогою сткловолоконної стрічки або металевою дугою і композитним матеріалом
3 500 грн
Лікар-стоматолог, ортопед, фахівець в естетичній стоматології
Лікар-спеціаліст першої кваліфікаційної категорії “Ортопедична стоматологія”

- Все комментарии 10
- Нейтральные 0
- Положительные 10
-
Богдан
07.10.2021
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
- Послуга: Лікування зубів
Доброго дня. Дуже подобається якість обслуговування.Хотів би обсудити з вами одне питання. Найшов на сайті https://save24.me/ статтю про лікування зубів. Говорилося що біль в зубах можна лікувати нурофеном (обезболююче). Хотів би почути вашу думку)
- 0
- 2
-
GTI GTI
14.02.2020
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
Был сегодня в 13.00,предупредил врача что боюсь, и анастезия плохо берет, Станислав Викторович и его помощник возились со мной как с малым детям, сделали всё качественно, быстро, не больно, надавали кучу советов полезных. Когда загнал себя в тупик зуб болит щека роспухла ценовая политика не важна,но всё же в этой компании она в норме (доступно) обо всех ценах предупредили, всем советую! С Наступающим новым годом!)
- 0
- 0
-
Валентина
23.09.2019
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
- Послуга: Керамічні вініри
Здравствуйте! Я длительное время мучала себя мыслью о том, как мне заменить мои передние зубы и не прятать улыбку на фотографиях. Перечитала очень много информации по винирам и поставила себе цель собирать деньги на это удовольствие. Как только я насобирала необходимую сумму, тут же побежала в ЦИС за консультацией. Сама процедура установки, конечно, включала несколько этапов и не самых приятных, но я настолько этого хотела, что была готова терпеть любые процедуры. Изначально мне была установлена временная конструкция, чтобы скрыть мои «красивые» зубы после процедуры подготовки. Но через несколько дней я получила долгожданную новую улыбку. Теперь учусь улыбаться на фото и выговаривать некоторые буквы заново)
- 0
- 0
-
Анна Ли
11.03.2020
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
- Послуга: Протезування зубів
Я -давний пациент этой клиники. Доверяю безоговорочно, потому что специалисты здесь высочайшей квалификации. Все новые технологии адаптированы в ЦИС и 100% можно рассчитывать на креативное решение проблемы. А обстановка! Красиво, с любовью к пациенту, с заботой о нашем удобстве, а главное с гарантией безопасности.
- 0
- 0
-
Кравчук Світлана
08.06.2022
- Відгук про лікаря: Сулима Станіслав Вікторович
Велика подяка Суліме Станіславу Вікторовичу за лікування сьогодні зубів моїй мамі! Всім рекомендую цього ЛІКАРЯ. Завжди уважне і турботливе ставлення до пацієнтів. Будемо ходити тільки до цього лікаря.
- 0
- 0
5 / 5