Резервні номери телефонів: 0 (96) 598 66 30
 • 17
 • Нам
 • Років
Пн - Сб  з 9.00 – до 21.00 Працюємо Пн - Сб
 • 0 800 33-08-12
 • Зателефонувати
Гаряча лінія
Коментарі (0)

Лазерне відбілювання зубів

Білосніжні зуби – атрибут успішної і впевненої в собі людини. З появою методик відбілювання зубів більше людей звертаються до стоматологів за цією процедурою. Сьогодні розроблено низку методик по освітленню і відбілюванню зубів. Таким методом є і лазерне відбілювання. Разом з ЦІС спробуємо розібратися в тонкощах цієї процедури, її переваги та недоліки.

 • 581
 • ~ 9 хвилин читання
Зберегти статтю в:
 • Дата публікації: 17.07.2022
 • Дата останнього редагування: 24.08.2022
Зміст статті
Увага!

Даний матеріал не замінює консультації лікаря і не може бути використаний для встановлення діагнозу або лікування

Що таке лазерне відбілювання зубів

В естетичній стоматології лазери стали використовувати порівняно недавно. Ще на початку ХХ століття було помічено, що сонячне світло позитивно позначається на білизні зубів. Так, в літню пору зуби світліше, ніж восени і взимку. Пізніше лікарі помітили і відбілюючий ефект стоматологічних ламп. Встановлено, що при впливі світла з зубного нальоту вивільняються порфірини, що робить емаль зубів світлішою.

Вищеописані спостереження лікарів стали підставою для розробки методу лазерного відбілювання емалі. Адже якщо світло має відбілюючий ефект, то за допомогою лазера результативність вибілюючої процедури можна збільшити в рази. Пов’язано це з тим, що на відміну від світлових ламп, у лазера вище фокусування променів, зосереджених в одному напрямку.

Однак одного лазера для освітлення емалі недостатньо. Другий компонент в даній процедурі – відбілюючий гель, що містить перекис водню або інші компоненти, що вивільняють атомарний кисень. Коли лазерний промінь потрапляє в гель, то відбувається фотохімічна реакція, при якій в великих кількостях виділяється атомарний кисень. Останній вступає в реакцію з пігментами зубів. Окислені форми пігментів стають водорозчинними і змиваються водою, після чого колір емалі стає світліше.

Сьогодні для лазерного відбілювання застосовуються зелені лазери. Встановлено, що довжина світлової хвилі, яка відповідає зеленому спектру (неодимовий лазер) краще активує кисень і розбиває пігменти на безбарвні продукти розпаду. Крім зеленого, також застосовують і діодні лазери, що випускають хвилі синього спектру.

Важливо!

У відбілювання немає медичних показань. Проводиться процедура виключно з естетичних міркувань. Зуби часто темніють після прийому антибіотиків, при недотриманні гігієни порожнини рота, частого вживання кави, курінні і ряду інших причин. У таких ситуаціях проблема вирішується за допомогою методик професійного відбілювання. При цьому потрібно розуміти, що, якщо після процедури лазерного відбілювання (або іншого виду відбілювання) пацієнт знову починає курити, то зуби швидко знову потемніють.

Продукти, що фарбують зуби
Деякі продукти, що фарбують зубну емаль

Переваги лазера для відбілювання зубів

 • Хороші результати освітлення емалі. Цей відбілюючий метод дозволяє побачити разючі відмінності вже після першого сеансу. За одну процедуру відбілювання зубів лазером відбувається освітлення емалі на 3-12 тонів. Це означає, що в легких випадках і «слабких» пігментах обходяться однією процедурою, а в інших випадках вистачить 2-3 сеансів.
 • Тривалість процедури. Сидіти в кріслі стоматолога нікому не подобається, навіть якщо мова йде про безболісні процедури. Середня тривалість сеансу при використанні лазерів для відбілювання зубної емалі складає всього 30 хвилин. Це в 2-4 рази менше, ніж при відбілюванні іншими процедурами.
 • Тривалість відбілюючого ефекту. Після використання лазерної системи зуби залишаються світлими протягом мінімум 6-12 місяців. У ряді випадків відбілюючий ефект зберігається до 3 років. Інші способи відбілювання не можуть «похвалитися» такими результатами. Наприклад, ефект при фотовідбілюванні триває не довше 4-х місяців.
 • Профілактика інфекційно-запальних патологій порожнини рота. Вплив лазерного випромінювання і атомарного кисню має не тільки відбілюючий, але і антисептичний ефект. При цій процедурі знищуються патогенні бактерії, що знижує ймовірність розвитку карієсу, періодонтиту, гінгівіту та інших інфекційно-запальних захворювань.
 • Відсутність прогрівання емалі. Перевагою сучасних лазерних систем для відбілювання зубів є відсутність ефекту нагрівання твердих і м’яких частин зуба.

Лазерне відбілювання і фотовідбілювання: що краще

Багато хто плутає лазерне відбілювання з фотовідбілювання. Дійсно, між цими процедурами багато спільного. І там, і там використовують спеціальний відбілюючий гель. І там, і там відбілювання досягається за рахунок фотохімічної реакції, в результаті якої виділяється атомарний кисень, що руйнує пігменти.

Відмінність фотовідбілювання від лазерного відбілювання в тому, що в першому випадку як активатори гелю використовують спеціальні ультрафіолетові, галогенові, світлодіодні і LED-лампи.

Переваги лазерного відбілювання перед фотовідбілюванням в ефективності процедури і тривалості відбілюючого ефекту. При використанні лазеру тривалість процедури скорочується в 2-3 рази, а відбілюючий ефект зберігається набагато довше.

Лазерне відбілювання – недоліки

 • Порівняно висока ціна процедури. Це один з найдорожчих методів відбілювання зубів. Також варто враховувати, що зелений лазер для відбілювання обійдеться дорожче синього лазера.
 • Незначний дискомфорт при проведенні процедури. Зокрема, це поява неприємного смаку, що носить тимчасовий характер.
 • Алергічні реакції. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до компонентів гелю і продуктів розпаду зубного пігменту з’являються алергічні реакції.
 • Ураження ясен. При проведенні процедури використовуються спеціальні пластинки, які захищають ясна від гелю. Однак гель в деяких місцях може потрапляти на ясна, викликаючи ураження (і навіть опіки) м’яких тканин.
Відбілювання зубів

Підготовка до лазерного відбілювання зубів

В умовах стоматології процедура починається з огляду ротової порожнини пацієнта. Підготовчий етап передбачає проведення професійного чищення. Залежно від кількості нальоту і зубних відкладень, чистка зубів може проводитися в кілька етапів (кілька днів).

Перед використанням лазерів для відбілювання пацієнтові надягають спеціальні захисні окуляри. Ясна і зуби просушуються марлевим тампоном для усунення зайвої вологи. Потім накладається латексна пластина, що захищає ясна від дії кисневмісного гелю.

Після проведення підготовчих заходів лікар наносить на зуби гель і направляє пучок лазерного випромінювання на кожен зуб. Після лазерної експозиції ще хвилин на 10 гель залишається на зубах, оскільки для руйнування пігментів емалі потрібен час.

Результат лазерного відбілювання зубів

Люди, які бажають пройти процедуру відбілювання зубів, повинні розуміти, що очікувати фіксованого результату не варто. Тут результат залежить від особливостей емалі пацієнта, а також інтенсивності фарбування зубів пігментами. Різні пігменти з різною швидкістю та ефективністю окислюються і деградують. Тому, якщо у одних людей бажаний результат настає вже після першої процедури, то для інших можуть знадобитися додаткові сеанси. Це справедливо і щодо тривалості відбілюючого ефекту. У одних людей ефект зберігається протягом 12 місяців, а у інших – до 2-3 років.

Чи можна подовжити відбілюючий ефект

Як вже говорилося вище, тривалість відбілюючого ефекту залежить від особливостей зубної емалі. Однак багато що залежить і від способу життя пацієнта, того як точно він дотримується рекомендацій лікарів.

Пам’ятайте, що протягом перших 3-4 діб після відбілюючих процедур не рекомендується вживати їжу, що містить пігменти. Це чай, кава, червоне вино, фруктові та овочеві соки. Від куріння або жування тютюну краще відмовитися зовсім, оскільки це серйозний фактор, що сприяє появі жовтизни зубів. Не забувайте і про щоденну гігієну ротової порожнини. Лікар порадить зубну щітку з щетиною потрібної жорсткості, а також ополіскувачі та інші засоби по догляду за зубами і ротовою порожниною.

Важливо!

Наявні у пацієнта пломби та реставрації відбілюванню не підлягають. У таких випадках лікарі часто вдаються до додаткового полірування старих пломб і реставрацій в надії домогтися їх освітлення. Якщо це не спрацьовує, і пломби все ще залишаються темнішими, то приймається рішення про оновлення пломб.

Відбілювання зубів лазером
Процес відбілювання зубів лазером

Лазерне відбілювання зубів: протипоказання

 • Пацієнти, які не досягли 18-річного віку. До 18 років активно розвивається зубощелепна система, тому подібні втручання у пацієнтів цієї категорії протипоказані.
 • Підвищена чутливість до компонентів відбілюючих гелів.
 • Вагітність і період грудного годування.
 • При проведенні ортопедичного лікування.
 • При наявності патологій емалі, а також вроджені, набуті дефекти, травми і запальні патології порожнини рота.

Шкідливість лазерного відбілювання зубів

Крім зазначених вище недоліків лазерного відбілювання зубів, дана процедура несе і пряму шкоду, як і інші методи відбілювання. Йдеться про шкідливу дію активних форм кисню на тверді тканини зуба. При відбілюючих процедурах порушується структура дентину, через що зуб перестає захоплювати кальцій. Для мінімізації цього негативного наслідку пацієнтові проводять ремінералізацію.

Сподобалася стаття? Поділіться їй із друзями!
Залишіть коментар
Ваша оцінка
Кушнірук Світлана Михайлівна
Отримайте консультацію

Наші лікарі нададуть вам висококласну консультацію і дадуть відповідь на всі питання.

Звязатися з нами для консультації:
0 800 33-08-12 Зателефонувати

  * - поле є обов'язковим для заповнення
  Кушнірук Світлана Михайлівна

  Головний лікар ЦІС, стоматолог імплатолог вищої категорії, cтаж 23 роки